Jump to content
Порталът към съзнателен живот

18.11.2007 г. - Ако ние можем да носим страданията


Recommended Posts

Дата: 18.11.2007, Неделя

Цвят: Оранжев

Планета: Слънце

Песен: В начало бе Словото

Храна: ориз, леща, грозде, портокали, мандарини, стафиди, слънчоглед, зеле, овес, ръж, ечемик

Мисъл за деня:

Ако ние можем да носим страданията в света, то се дължи на Онзи, Който живее нас. Той казва така: „Аз, Който създадох света, ако ти Ме слушаш, ако вървиш по пътя, ще ти дам. Аз ще изкарам всичко на победа. Следователно оставете тогава Господ във вас да се състезава. Виие губите победата в себе си и искате да я придобиете отвън. В себе си трябва да я придобиеш.

Редактирано от Иво
Линк към коментар
Share on other sites

Много хубава мисъл. Благодаря, Илиана!

Ние сме такива, каквито Бог ни е създал. Трябва да осъзнаем, че идваме на този свят не за да живеем, а за да се учим.

"Страданията не са нищо друго, освен процес на чистене."

Това е мисъл от Програмата в живота, 21 лекция на МОК, 18. II. 1938 г.

Линк към коментар
Share on other sites

пътя си; И уповавай
Него, и Той ще извърши очакването ти;

пътя си; И уповавай
Него, и Той ще извърши очакването ти;6 И ще направи да се яви правдата ти като светлината, И съдът ти като пладне.7 Облегни се на Господа, и чакай Него; Не се раздразнявай поради този човек, който успява в пътя си Като извършва подлости.8 Престани от негодуванието, и остави гнева; Не се раздразнявай, понеже това води само към злотворството...

Стъпките на човека се оправят от Господа; И Неговото благоволение е в пътя Му. - Пс-37

57 но благодарение Богу, Който ни дава
чрез нашия Господ Исус Христос.58 Затова възлюбени мои братя, бъдете твърди, непоколебими, и преизобилвайте всякога в Господното дело, понеже знаете, че в Господа трудът ви не е празен.

1 Коринтяни 15 глава

:3d_105:

Редактирано от Ла Горда
Линк към коментар
Share on other sites

Toва е медитация - да оставиш Той отвътре да прави...

Линк към коментар
Share on other sites

„извира“ имам предвид, в музиката „до“. „Извира“, значи известни мъчнотии, които се разпукват. И вие в себе си имате известни мъчнотии, стеснителни условия имате. Някой път се мъчите в себе си, нещо ви стяга. Във вас се образува една сила, която иска тия мъчнотии да ги премахне. Но за да се премахнат, тази вашата сила трябва да извира и да ѝ се даде път да тръгне някъде. Изворът извира, реката потече. Каквото тече, то е вече „ре“. Реката потича и двата бряга мие. Туй е вече „ми“. Тревата изниква, това е „фа“. Растенията цвят дават, имате „сол“. Плодовете връзват, имате „ла“. И на човека храна доставят, това е „си“

:sorcerer::feel happy:icon12.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Без почести и без гъделичкане на Его-то... когато, ако човек успее да го направи и заживее само по Божиите повели, значи е успял.....

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...