Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Безусловната любов


Роси Б.

Recommended Posts

Като понятие Безусловната Любов се обработва от ума ,да ,защото сме в епохата на развитие на ума и интелекта,чрез него схващаме нещата.

Но паралелно част от човечеството отваря Сърдечната чакра,от която ще се излее тази Любов наистина.Работата ,,която извършваме,в духовен план

има точно тази цел.Защото вървим по пътя на Завръщане към Твореца.Пътят минава през Христос.Христос е Любов.Аз и Христос едно сме.

не аз ,а Христос в мен.Не аз ,а Любовта в мен,не аз , а Божията Любов в мен и чрез мен....Аза и ума отстъпват място на Разумното Сърце.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 150
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Много нещо сте изписали тук, а аз пиша между работа като си почивам между припкането и така пропускам доста. Та за условията на безусловната любов. Значи Любовта Божия е абсолютна, но в сътворените светове са поставени условия които би следвало да се изпълнят заради свободната воля с която сме дарени, а иначе тя Любовта Божия Е.... Както се казва, слънцето изгрява и над злите и над добрите 3d_047.gif. Прегръдки и хубав ден!

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Иначе всичко проявено е обусловено.

Много точно! Май с тебе ще стигнем до единство по-бързо отколкото очаквах. Все пак един човек е разбрал какво имам в предвид.

И от тук следва останалото, изводите сами се налагат. След като всичко проявено е обусловено, то не може да съществува без обусловенията и ако те не се поставят, живота престава да съществува и без живот - за каква любов ще говорим изобщо?

Линк към коментар
Share on other sites

Много нещо сте изписали тук, а аз пиша между работа като си почивам между припкането и така пропускам доста. Та за условията на безусловната любов. Значи Любовта Божия е абсолютна, но в сътворените светове са поставени условия които би следвало да се изпълнят заради свободната воля с която сме дарени, а иначе тя Любовта Божия Е.... Както се казва, слънцето изгрява и над злите и над добрите 3d_047.gif. Прегръдки и хубав ден!

Хубав ден и на теб!3d_038.gif

Линк към коментар
Share on other sites

dcveta, миличка!

Опитах се малко да те насоча , като споменах въздуха, водата, светлината - кой ти ги е дал тях и срещу каква договорка? Какво можеш да дадеш и какво даваш ти насреща?

Срещу договорката всеки сам да си носи кръста, не знаеш ли? Срещу договорката, че всеки, който умре, ще живее и още срещу договорката да дадеш сърцето си и себе си на Бог и тем подобни ....

Бог не обича със сляпа любов, за съжаление, както някои се опитват да изкарат Бога слепец!

Той знае всичките ни недостатъци и пак ни обича, но това не значи безусловна любов. Обусловена е! Станимир взе да включва и не ми се обяснява за тебе лично, защото си още далеч от някои неща като предопределение например.

Да вземем друг лесен пример - майчината любов.

И все пак майчинството е дар за жената. Как го разбираш?

Благодаря на Бог, че сме живи и здрави на първо място, защото ако не бяхме останали живи - щяхме да говорим за безусловна любов друг път! Значи едно от условията на условната любов е живота, разбираш ли? Безусловната любов е само ваша измислица и илюзия! с която може да продължаваш да се залъгваш.

Раждането ми беше едно от най-трудните, а преди това и бременността не ми беше от лесните. Раждах шест часа и след това секциум. Изтърпях си едните болки и другите. Детето беше на косъм, да му сменят кръвта, за да оживее, но се размина.

Наистина майчинството е дар, както и всичко останало. Разбирам го точно като в онази песен - радост и грижа.

Но да ти кажа честно, радвам се, че възръстта ми за майчинство е почти отминала и не искам да си спомням дори за подобни неща, не искам да си спомням!

По време на писането явно при теб има промяна на мнението. В началото пишеш, че любовта идва от ума, а към края - че е нелогична, затова явно идва от сърцето. Нелогична, ама по коя логика?

Не си ме разбрала. Затова се опитвам да бъда възможно най-кратка, но и тогава не разбирате.

Писах, че така наречената "безусловна любов" от вас идва от ума, защото е илюзия!

А сега си предстваи, че имаш стращна болка, разказваш на няколко познати, помолваш се и в църква и - о, чудо - тя изчезва.

Тези истории изобщо не ме впечатляват, защото и така наречените антихристи вършат чудеса и знамения. Преди доста години имах неблагоразумието, да ходя в църкви.

А още и се казваше в един стих от Библията за подобни вършили чудеса и знамения, които Бог не ги познавал! Чудесата и знаменията, не винаги са гаранция за любов! Вярата също върши чудеса, но не гарантира любов.

А и вече се моля сама, когато ме боли нещо. Не получавам пълно изцеление, но достатъчно.

Обаче има природни и вселенски закони. Според тях ако ти не се научиш от безусловната Любов да действаш също с безусловна Любов, тя по някое време ще спре да ти се случва.

Колко много ме изплаши! И това ли ти беше безусловната любов?! Заприлича ми малко на онези благословения-проклетии, които се изричат в някои църкви.

И сега виж как си противоречиш - един път имало природни и вселенски закони, които забележи, че обуславят много условности ...

И според тях ... безусловната Любов .... става илюзия, защото те обуславят също и нея ...

Живота, за да продължи да съществува, а и с него любовта, той обуславя също и така наречената илюзия в която вярваш - "безусловната любов".

Законът за вземането и даването в равновесие е нарушен и падаме на по-ниско ниво на вибрация.

Как няма да е нарушен, като с тези лъже-учения за уж безусловна любов го нарушавате многократно! Нали разбираш?

Значи, ще дойде някой да убие детето ти от безусловната си любов или ревност/не се знае/ и ти ще го боготвориш?

Да не бъде!

Аз нямам против условностите и за мен това е истинската любов, която не е сляпа.

Когато единият знае условията и другият също е наясно и въпреки това любовта продължава - ето тази любов е истинска за мен!

Същото се отнася и между човек и Бог. Затова Бог сключва завети и договори с човека!

Може и да не се изразявам като теолог и днес не ми е ден за обяснения, но дано разбереш!

Най-важното: Безусловната Любов не се разказва, а се показва. Ако го поискаш, и това ще ти бъде показано, Цвета. :)

Не, благодаря! Тази любов за мен не е истинска! В тази любов единият печели само/получава/, а другият само губи/дава/. Безинтересно е.

Предпочитам любов в която има взаимност! Искам повече от безусловна любов, да ми бъде показано! Да кажа честно предпочитам Божията условна любов, пред човешката илюзия за безусловна любов.

Линк към коментар
Share on other sites

snapback.pngСтанимир, на 19 август 2011 - 00:07, каза:

Иначе всичко проявено е обусловено.

Много точно! Май с тебе ще стигнем до единство по-бързо отколкото очаквах. Все пак един човек е разбрал какво имам в предвид.

Станимир разбира от половин дума.

За по-ограничените като мен, може ли едно примерче ... в израз на безусловна любов. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Цвета, писали сме едновременно. Имам проблем с компютъра, не мога да редактирам и др. функции, затова спирам.

Линк към коментар
Share on other sites

Не, благодаря! Тази любов за мен не е истинска! В тази любов единият печели само/получава/, а другият само губи/дава/. Безинтересно е.

Предпочитам любов в която има взаимност! Искам повече от безусловна любов, да ми бъде показано! Да кажа честно предпочитам Божията условна любов, пред човешката илюзия за безусловна любов.

Защо слагаш знак = между "давам" и "губя"?

"Давам" не означава "губя".

Още преди да си решила да дадеш каквото и да е, ако си го обвързала с очакване за благодарности, възвръщане на "инвестицията" или какъвто и да е вид отговор на даването, вече акта на ДАВАНЕ е изгубил първоначалния си смисъл.

Аз не давам, за да получа ( това е основния проблем на болшинството хора). Аз получавам удовлетвореност и радост от акта на даването.

Това е ..... да го наречем безусловно даване.

Аз подарявам на дете с умствена изостаналост красива чанта, въпреки че знам, че точно след 5 минути другите ще му я вземат и разкъсат. Давам я, не защото очаквам нещо и имам условия, а защото знам, че в този момент на даване ще видя радост в очите му и тази радост ще ме усмихне. И радостта в очите на детето НЕ Е условие за моя акт на даване, а отражение на моята радост. А може и да няма реакция, но аз съм удовлетворена от акта на даване.

Относно любовта..... аз казвам на децата си, че ги обичам, защото искам те да знаят това, а не защото имам очаквания или условия относно даването на тази обич. Обичам ги защото това е вътрешното ми състояние и то не подлежи на коментар, рамки, условия и изисквания за възвръщаемост.

Всъщност много е просто. Но човек трябва да вибрира на такива честоти иначе има да си мери обичта до безкрай.

Безусловната любов съществува, тя не е просто измислено илюзорно понятие.

Хората наричат илюзия всичко онова, което не разбират, онова което не може да докосне вътрешната им сетивност.

Не случайно има цяло изкуство и илюзионистите ни представят номера, които ние наричаме илюзии, защото не разбираме, че зад тях стоят най- прости действия.

Когато сутрин станеш и прегърнеш съпруга си или любимия ей така, просто защото ти идва отвътре е акт на безусловна любов.

Когато целунеш спонтанно детето си, ей така защото ти идва отвътре е акт на безусловна любов.

Когато решиш ей така да помогнеш на възрастен човек да пресече, просто защото ти идва от вътре е акт на безусловна любов.

Онзи ден в кръвния център едно момче, напълно непознато ей така просто ми предложи да даде кръвта си за моя болен, ... ей така защото му дойде отвътре, това е акт на безусловна любов.

Лекарката ми писа двама кръводарители вместо реалния един, ей така, защото и дойде отвътре да ми помогне, това е акт на безусловна любов.

Днес два часа играх на люлка с едно 2 годишно сираче, ей така, защото ми идваше отвътре да го радвам 2 часа, това е акт на безусловна любов.

Мога да изреждам безкрай.

И никъде тук не става въпрос за мерене колко си дал и колко си взел и т.н.

Когато тези кратки моменти на даване на безусловна любов станат начин на живот, света ще е едно по- красиво място за живеене. Но днес всеки един от нас може да се опитва всеки ден да изживее по един кратък момент на безусловна любов.

Линк към коментар
Share on other sites

А, губите се в терминологията и от там се появяват различията. На края ще излезе че си говорите, за едно и също нещо както доста често се случва, но до тогава една кофа мастило няма да ви стигне. Като я свършите свирнете, аз ще ви направя безусловно дарение и индиго може да ви подаря като бонус от себе си да съхраните по- сигурно написаното за идните поколения. Ще го направя ей така безусловно от себе си щото съм харабийка tongue.gif:)))

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

А, губите се в терминологията и от там се появяват различията. На края ще излезе че си говорите, за едно и също нещо както доста често се случва, но до тогава една кофа мастило няма да ви стигне. Като я свършите свирнете, аз ще ви направя безусловно дарение и индиго може да ви подаря като бонус от себе си да съхраните по- сигурно написаното за идните поколения. Ще го направя ей така безусловно от себе си щото съм харабийка tongue.gif:)))

И туй го имаsmile.gif/дори е точно така ако продължа в разсъжденията си/, но за мен изясняването на терминологията е важно!

Линк към коментар
Share on other sites

За по-ограничените като мен, може ли едно примерче ... в израз на безусловна любов. :)

По-скоро бих казала, не че си ограничена, а пристрастена към разбиранията си и затова не искаш да схванеш повече.

Прочете ли какво писах изобщо, преди да ми отговориш?

Не вярвам в безусловната любов и няма как да ти дам пример. За мен няма подобен пример. По-скоро ти можеш да ми дадеш и да го обсъдим, дали наистина става въпрос за любов без условие.rolleyes.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Защо слагаш знак = между "давам" и "губя"?

"Давам" не означава "губя".

Диди, ценя мненията ти, но в случая моята насока с примерите е друга.

Това е ..... да го наречем безусловно даване.

Безусловното даване не е пример за безусловна любов! И аз давам на просяци безусловно/но не винаги, особенно когато са с бутилка пиячка в джоба/, но това не значи че ги обичам. Нито ги обичам, нито ги мразя и това не ми пречи да давам безусловно.

А може и да няма реакция, но аз съм удовлетворена от акта на даване.

А това удволетворение не е ли вече условие, Диди?

Безусловната любов съществува, тя не е просто измислено илюзорно понятие.

А можеш ли да дадеш пример друг, защото тези нещо не отговарят на условията за безусловна любов?

Хората наричат илюзия всичко онова, което не разбират, онова което не може да докосне вътрешната им сетивност.

Не знам хората какво наричат илюзия, но мога да ти кажа аз какво разбирам под илюзия. Казва се, виждаме в този свят неясно, като в огледало, като в отражение. Отражението на истината в огледало е точно илюзия.

Безусловна любов няма, там където има проявление, защото за да има проявление и живот, трябва да има условия, за да съществува този живот.

А едва след като има живот може да се прояви и любовта. Тоест първото условие на любовта е живота, не мислиш ли?

Колкото и безусловна да е любовта ти към децата, ти ще искаш да живеят и ще поставяш условия в тази насока, които да ги водят към живота, заради любовта... да не продължавам/поне знам, че бързо схващаш/

Когато сутрин станеш и прегърнеш съпруга си или любимия ей така, просто защото ти идва отвътре е акт на безусловна любов.

Когато целунеш спонтанно детето си, ей така защото ти идва отвътре е акт на безусловна любов.

Това не е пример на безусловна любов, защото има условия. Първо ти искаш да прегърнеш съпруга си, прегръщаш го поради желанието породило се в тебе и това желание е вид условие.

Може в този момент съпругът ти да не иска да го прегръщаш или да иска - и това също са условия.

И аз ще се съобразя с тези условия, което за мен е истинската любов - тази, която може да се съобрази с условията.

А тази любов, която не се съобразява с условията на другия - тя по-скоро го изнасилва, тиранична е и още значи безусловна.

Човек е много ограничен. Не случайно го споменах, но не го разбрахте. Всички човешки ограничения пораждат условия.

Когато решиш ей така да помогнеш на възрастен човек да пресече, просто защото ти идва от вътре е акт на безусловна любов.

Това е по-скоро сляпа любов и тя няма нищо общо с Божията.

И аз съм помагала на възрастен човек да пресича, но изобщо без никаква любов, трябва да ти кажа. По-скоро от съжаление или нещо подобно, не знам точно или защото бяха по-слаби от мен и имаха нужда от помощ. Но това изобщо не е любов, а още по-малко Божествена!

И сляпата любов не е за препоръчване, ще ти кажа защо.

Веднъж помогнах на една просеща жена и след това разбрах цялата й история. Тя се отнесла толкова зле с децата си, че те я изгонили. Като разбрах подробностите, вече никак не я съжалявах, ни най-малко. Даже си казвах, получила си е, каквото е посяла.

Та истинската любов не е сляпа, а всячески проницателна и тази любов си има условия. Едно от първите условия на Божията любов е Живота и всички останали произтичащи от негоsmile.gif!

Линк към коментар
Share on other sites

....Веднъж помогнах на една просеща жена и след това разбрах цялата й история. Тя се отнесла толкова зле с децата си, че те я изгонили. Като разбрах подробностите, вече никак не я съжалявах, ни най-малко. Даже си казвах, получила си е, каквото е посяла.

...

Добре де, разбрахме, че не си способна, пардон, не знаеш какво е безусловната любов. Продължавай, защо още копаеш тука?!:)

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

[

Когато сутрин станеш и прегърнеш съпруга си или любимия ей така, просто защото ти идва отвътре е акт на безусловна любов.

Когато целунеш спонтанно детето си, ей така защото ти идва отвътре е акт на безусловна любов.

Това не е пример на безусловна любов, защото има условия. Първо ти искаш да прегърнеш съпруга си, прегръщаш го поради желанието породило се в тебе и това желание е вид условие.

Може в този момент съпругът ти да не иска да го прегръщаш или да иска - и това също са условия.

И аз ще се съобразя с тези условия, което за мен е истинската любов - тази, която може да се съобрази с условията.

А тази любов, която не се съобразява с условията на другия - тя по-скоро го изнасилва, тиранична е и още значи безусловна.

Човек е много ограничен. Не случайно го споменах, но не го разбрахте. Всички човешки ограничения пораждат условия.

"....желание е вид условие. " :rolleyes: това определение, предполагам е лично твое, защото го няма в нито една наука, дори и в логиката. Но тъй като аз се занимавам с психология ще ти кажа , какво казва психологията за желанието, а именно:

"Желанието, от гледна точка на психологията, е влечение, което е осъзнало обекта си."

Разбирам, че се опитваш, да защитиш гледната си точка, по твой особен начин, открила си нещо за себе си, ок.

Но чувствителността на хората е различна.

И това, което ти наричаш съжаление, за мен не съществува. Прекалено много вярвам във възможностите на хората, за да ги съжалявам. И ако ти преведеш възрастен човек от съжаление, бъди сигурна, че това не означава, че всички го правят от съжаление. Аз знам, че възрастният ще пресече и без мен, но му помагам, защото ми доставя удоволствие, защото ще го попитам как е през това време, защото ще проява загриженост и този човек ще се усмихне.

Всички примери, които изброих АЗ виждам като проява на любов.

Това не означава, че съм заслепена или не разбирам какво искаш да докажеш, просто уточнявам, това е МОЕТО светоусещане. :)

И ако за теб то не е правилно и се опитваш да го вкараш в рамките на ограничението и измерването и не знам какво още, за мен то е най- правилно и ме кара да се чувствам добре.

Заобиколена съм от хора с подобно на моето мислене, проявяващи по някакъв начин любовта си към ближния и повярвай ми те са много по усмихнати, доволни от живота и работят много по- добре със свободата( която принадлежи на всеки човек от момента на неговото раждане) от колкото хората, които се опитват да правят сметки.

Халваджийските тефтери на любовта, с равносметки кой колко е дал и колко е взел, са най- трагичната картинка, която може да съществува на земята.

Но съществува. И много хора се чувстват сигурно и уютно в страниците на своите сметки, особено , ако те са в тяхна полза.

И аз в никакъв случай не желая и не бих посмяла да ги извадя от тази тяхна реалност, защото това означава да наруша вътрешното им емоционално равновесие.

Така че, уважавам мнението ти и приемам всичко казано от теб, като най- правилния вариант ЗА ТЕБ.

Линк към коментар
Share on other sites

Велика, мощна сила е любовта, но когато има предвид изпълнение волята Божия. Тази любов повдига всички живи същества. Няма ли предвид изпълнението на волята Божия, тя внася дисхармония в света. Ще дойде някой да ме пита, какво мисля за любовта и в коя любов вярвам. Аз вярвам само в онази любов, чиято светлина никога не загасва. В светлината на свещта не вярвам. Тази светлина трае няколко часа. При това, за да светне свещта, кибрит е нужен. Аз не вярвам в светлина, за която е нужен кибрит. Донякъде само вярвам в светлината на слънцето. Ще дойде ден, когато и слънцето ще загасне. Следователно, аз не мога да вложа всичката си вяра в тела, светлината на които не е вечна. Обаче, има едно слънце, което никога не загасва. То осветява по-малките слънца. Този закон се отнася и до душите. Има малки, млади души, които се осветяват от по-големите. Последните пък се осветяват от още по-големи и т. н. Бог пък осветява всички души. Човек трябва да знае, отде иде светлината на неговата душа. Някоя млада мома казва, че някой момък я осветява, т. е. вдъхновява. Не се минава много време, момата казва, че вдъхновението й изчезнало, нямала вече светлина в себе си. – Защо? – Момъкът я напуснал. Човек не трябва да разчита на светлина, която ту се явява, ту се губи. Човешката душа се нуждае от непреривна светлина. Дойдете ли до любовта, вие трябва да знаете следния закон: човек не може да бъде обичан, докато той сам не е обичал. Детето е привързано към майка си и я обича, защото първо тя го е обичала.

Христос казва: „Аз съм виделината на света". Значи, като е дошъл на земята, Христос е станал отражение на Божествената светлина. На същото основание казвам, че всеки човек на земята, който ви обича, е проводник или отражение на любовта на някое близко на вас същество от невидимия свят. В тази любов няма никаква сянка, никаква тъмнина. Яви ли се най-малката сянка в любовта, това показва, че някое тъмно същество проявява своето неразположение към вас. Значи, един и същ човек може в един случай да прояви любов към вас, а в друг случай – омраза или неразположение. В истинската любов няма никаква тъмнина, никакво обезсърчаване, никакво обезверяване. Там животът тече непрекъснато. Искате ли да придобиете този живот в себе си, вие трябва да се калите, да издържате на мъчнотии, несгоди, страдания, злини и т. н. Каже ли ви някой, че обича само един човек, ще знаете, че той е слаб. Той може да носи само един килограм тежест. Силният човек може да носи земята на гърба си. Това значи, че той може да обича всички хора. Да обичаш всички хора, това значи, да ги събереш на едно място и от тях да образуваш един човек. В този човек трябва да виждаш красивото лице на Единния. Както слънцето огрява едновременно всички общества, така и човек трябва да обича всички. – Слаб съм, не мога да обичам така. – Слаб си, защото не проявяваш доброто в себе си. Доброто прави човека силен. Иска ли да прояви добродетелите си, човек трябва да приложи в живота си закона на любовта. Любовта не търпи никаква дисхармония. Най-малката дисхармония, вън или вътре в човека, отнема възможността му да прояви любовта си.

Днес слънцето грее силно, денят е ясен, небето чисто. Когато мислите, чувствата и постъпките на човека са добри, и неговото слънце ще грее ясно, и неговият ден ще бъде добър.

Желая ви сега да бъдете силни в доброто, слаби в злото; силни в любовта, слаби в безлюбието; силни във вярата, слаби в безверието; силни в надеждата, слаби в обезсърчението.

Силен и слаб

Да обичаш безусловно, значи да разбираш причините за това, че някой е добър или лош... Т. е. умът анализира и дава отговори... И в някой момент просто няма никаква сянка от да, не... защото... просто обичаш всички, защото виждаш само нещо прекрасно у тях...

Това са кратки мигове за жалост, още не сме толкова стабилни в Любовта...:feel happy: А и трудно се укротява умът...;)

Редактирано от Слънчева
Линк към коментар
Share on other sites

"....желание е вид условие. " :rolleyes: това определение, предполагам е лично твое, защото го няма в нито една наука, дори и в логиката. Но тъй като аз се занимавам с психология ще ти кажа , какво казва психологията за желанието, а именно:

"Желанието, от гледна точка на психологията, е влечение, което е осъзнало обекта си."

На мен учебници не ми трябват, освен за съпоставяне и сравняване. Иначе се уча от живота.

Хубаво, че се занимаш с психология, но те са много закрепостенели и още училищата ни не са на нужното ниво за тази професия. Дано да си изключение от тях!

Ще ти обясня възможно най-простичко. Ти желаеш мъжът ти да ти сервира кафе сутрин, например. Това твое желание е едно условие за любовта. Нали разбра какво точно имам в предвид/примерът не е от най-точните, но в тази насока/, за да не обяснявам надълго и нашироко. Любовта обикновено иска да изпълни желанията/условията/ на другия и все пак на първо място условието, което поставя любовта е Живота/да го повтаря, защото остана незабелязано/. А от тук нататък нещата се изясняват в правилната посока.

Всъщност, Диди, откъде идва този израз "безусловна любов" знаеш ли?

Аз знам, че възрастният ще пресече и без мен, но му помагам, защото ми доставя удоволствие, защото ще го попитам как е през това време, защото ще проява загриженост и този човек ще се усмихне.

Всички примери, които изброих АЗ виждам като проява на любов.

Това не означава, че съм заслепена или не разбирам какво искаш да докажеш, просто уточнявам, това е МОЕТО светоусещане. :)

Ти просто си свикнала с този термин и си го приела без да разсъждаваш и без да се замислиш в подробности и затова все още го приемаш като нормален. Напълно ми е ясно какво казва този термин, но не съм съгласна с термина, разбираш ли?

За сметките, много грешно си ме разбрала. Верно, че има хора, които непрекъснато правят сметки и наистина е досадно.

Не съм от тях, просто се бъркаш. Но любовта представлява точно получаване и даване. И ако теб ти доставя удоволствие само да даваш, то ще е необходимо съпругът ти да е от типът хора, който се удоволства само от взимането, за да има баланс между вас. Разбираш ли какво искам да кажа с даването и получаването. А обикновено хората са щастливи в любовта, когато могат да дават и да получават - иначе се получава дисбаланс и затова този термин, който говори точно за дисбаланс - безусловна любов.

В любовта винаги има две страни и ако едната е безусловна, в другата ще са всички условия поставени. Разбираш ли, най-после?

Тоест безусловност в любовта означава безусловност в едната страна, а в другата всякаква възможна условност поставена.

Отделно за хората, не съм от вчера. Дори и да не съм учила за психолог, имам претенции, че в много случаи ги разбирам по-добре от психолозите. То за това училището не помага - или го имаш в себе си, или го нямаш, Божи дар си е.

Не може да не си забелязала, че колкото е ангелче човек в една ситуация, толкова може и да бъде дяволче в друга ситуация.

Има много случаи в които хората са герои на работата си, всеотдайни и пълно нищо в домът си или обратно.

Някои се представят в църквите като светци, а на улицата като хулигани.

Не може от един пример за някакъв човек да си правиш кардинални изводи и едва ли не да го обявяваш за светец, пълен с "безусловна любов".

Иначе вярвай си в каквото искаш, нямам против. То само Бог променя сърцата. И кой когато е готов да се раздели със заблудите си, се променя.smile.gif

Успехи!

Линк към коментар
Share on other sites

Велика, мощна сила е любовта, но когато има предвид изпълнение волята Божия.

Слепи ли сте?

но когато има предвид изпълнение волята Божия

Това ако не е условие, какво е? Кажете ми?

Не го казвам аз, да не се заяждате с мене после! Вашият Учител, от когото се учите го е казал!

Линк към коментар
Share on other sites

Да обичаш, е най-хубавото нещо. А има ли условия, тогава едва ли вече е любов.

Какво има да му обичаш на един мъртвец? И какво би ти донесла подобна любов? И мъртвец би ли могъл да обича?

Първото условие на Божията любов е Живота! И от там всички останали, произтичащи от първото!

Линк към коментар
Share on other sites

Как грее слънцето - условно или безусловно?

Слънцето дава светлина и топлина и на този, който току що е спасил дете от удавяне, и на този, който току що е ограбил някого, и на този, който е приютил и нахранил болни и гладни, и на този, който току що е убил ...

Условна любов - това е, когато казваме: ще те обичам, ще ти дам любов ако ... Ако липсва "ако"-то, значи любовта е безусловна.

...Какво има да му обичаш на един мъртвец? И какво би ти донесла подобна любов? И мъртвец би ли могъл да обича?

...

Слънцето дали се чуди какво би му донесло това, че грее?

Примерът с мъртвеца е слаб - разбирам, че си искала да опишеш случай, без възможност за взаимност, но аз бих могла да обичам мъртвец, защото съм го обичала и приживе.

Ще дам по-силен пример - какво да кажем за цветята, за тревата, за небето, облаците ... какво има да им обичам на тях? И какво ще ми донесе на мен моята любов към тях? И те дали могат да обичат?

Не знам.

Но ги обичам.

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

snapback.pngкъсметче, на 19 август 2011 - 11:23, каза:

За по-ограничените като мен, може ли едно примерче ... в израз на безусловна любов. :)

По-скоро бих казала, не че си ограничена, а пристрастена към разбиранията си и затова не искаш да схванеш повече.

Прочете ли какво писах изобщо, преди да ми отговориш?

Не вярвам в безусловната любов и няма как да ти дам пример. За мен няма подобен пример. По-скоро ти можеш да ми дадеш и да го обсъдим,

Прочетох добре , Цвета, на места дори няколко пъти. :)

Дадох ти примери, преди да си ги поискала, Виждам, че и други хора са дали.

Няма основа за дискусия.

Ти твърдиш, че не вярваш в безусловната любов - е, успя да ме убедиш, че ТИ не вярваш в безусловната любов. На едно мнение сме.

Темата беше започната с много хубав първи пост и ако ви се пише по нея градивно, мили приятели, прочетете го пак!

Линк към коментар
Share on other sites

Велика, мощна сила е любовта, но когато има предвид изпълнение волята Божия.

Слепи ли сте?

но когато има предвид изпълнение волята Божия

Цвета, искам да те питам нещо.

Откакто пишеш тук имам усещането, че имаш нон стоп виртуална, но и реална връзка с Господ. И говориш от негово име.

Кажи как става това?

Линк към коментар
Share on other sites

Ще ти обясня възможно най-простичко. Ти желаеш мъжът ти да ти сервира кафе сутрин, например. Това твое желание е едно условие за любовта. Нали разбра какво точно имам в предвид/примерът не е от най-точните, но в тази насока/, за да не обяснявам надълго и нашироко. Любовта обикновено иска да изпълни желанията/условията/ на другия и все пак на първо място условието, което поставя любовта е Живота/да го повтаря, защото остана незабелязано/. А от тук нататък нещата се изясняват в правилната посока.

:3d_146: Аз много добре те разбрах, какво имаш предвид и очаквах подобен пример, че дори почти същия.

Мога и да продължа с тези разсъждения: желанието да се задоволят първичните потребности, води до любов към човека, който може да ги задоволи. Така и с вторичните и т.н. по пирамидата Маслоу може да оформим много хубава картинка на даване и получаване на любов.

Ето това се нарича морална проституция, аз ти го казах по- простичко - халваджийски тефтер, но мога да употребя и други хубави сходни словосъчетания.

Разбрах също, че ти под даване на безусловна любов изключваш умението да се получава.

:)Това че мога да проявя актове на безусловна любов, не означава, че не владея умението да получавам.

Двама души, могат да се обичат безусловно и да си доставят огромно удоволствие от свободата която си дават.

Но да се научиш да получаваш безусловната любов съзнателно, трябва да си наясно и с умението да я дадеш.

Ще ти дам пресен пример:

Наложи се 1 седмица в къщи да живее приятелка на майка ми от друг град, защото нямаше къде да отседне, а се налагаше да обгрижи болния си съпруг в болница във Варна. Аз отворих вратите на дома си с огромна радост, че мога да помогна. Имах голямото желание да помогна с каквото мога и го правех. - това аз наричам безусловна обич. Тази жена си тръгна и няма да я видя повече, не съм очаквала нищо и дори не съм си помисляла да очаквам, защото настройката ми беше просто да помогна.

Тя остана очарована от съпричастността ни и реши да покаже своята радост "от сърце ", както го нарече, давайки сума пари от благодарност. Отказах парите, поспорихме и на мен ми стана ясно, че да приема нейния начин на проявена благодарност трябва да приема парите, което унищожи моята безусловна подкрепа........ тя просто не беше приета.

Ето ти от ясен по- ясен пример за разминаване в нагласите и светоусещането.

Така тя остана удовлетворена и спокойна, че всичко е пито- платено. А моята проява на безусловност остана само за мен.

Ето така хората поставят стените между себе си и пречат на любовта да се проявява, принизяват я до дребни сметки, затварят я в калъпите на собствените си разбирания и я обезличават.

Много добре те разбирам за какво ми говориш и ми е много тъжно, че хората приемат по този начин проявените към тях добрини. Не умеят да получават, смачкват едно от най- великите чувства.

И не ние, които говорим за безусловна любов сме слепи, а онези с вързаните очи, които се опитват да поставят превръзки и на нашите очи, за да споделят тъмнината си.

И пак казвам, много хора се чувстват добре в този калъп и е престъпление и проява на неуважение всеки опит да бъдат измъкнати от там.

Редактирано от didi_ts
Линк към коментар
Share on other sites

Диди, продължавай да се величаеш чрез примерите си за благотворителност. Ами не си единствената, просто. И аз имам доста подобни примери в живота си, но не ги считам за нещо специално. Направила съм каквото съм могла и за който съм могла и няма защо да го разтръбявам по форуми. Като психологически анализ, който си направила, си много далеч от истината, за съжаление.

Останете си със здраве!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...