Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Дали пък вегетарианството е подходящо за всеки?!


B__

Recommended Posts

А в България дали е възможно веганството да се планира добре?

Все ми се струва,че у нас нещата стоят по-различно,отколкото в Америка.В много отношения...

ВЕГАНСТВО

Още по въпроса

Редактирано от granat1
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Може би е малко по-сложно, но не е невъзможно. Разликата м/у САЩ и България е в не толкова добре развития пазар за типично вегански стоки. Но покрай ЕС и в България вече се появяват такива стоки.

Линк към коментар
Share on other sites

diana dimitrova,

Искам да знаеш, че аз също не консумирам месо, също и мъжа ми, а и освен това аз също съм и голям анималист, обожавам животните, гледам такива и също страдам за тях!

Не съм искала да упрекна никого, нито да обидя никого. Говорила съм принципно иначе, щях да назова име!

Моят призив е просто, всеки да бъде добър толкова колкото може, не може да се наложи на един човек да не яде месо или да не изрече обидна дума насила, или с упрек! Всичко трябва да е въпрос на личен избор!

Може и да съм разбрана погрешно, но всеки може да разбира нещата както желае, лошо няма!

Просто всеки сам може да прецени вегетарианството дали е подходящо за него и дали го иска!

Линк към коментар
Share on other sites

diana dimitrova,

Искам да знаеш, че аз също не консумирам месо, също и мъжа ми, а и освен това аз също съм и голям анималист, обожавам животните, гледам такива и също страдам за тях!

Не съм искала да упрекна никого, нито да обидя никого. Говорила съм принципно иначе, щях да назова име!

Моят призив е просто, всеки да бъде добър толкова колкото може, не може да се наложи на един човек да не яде месо или да не изрече обидна дума насила, или с упрек! Всичко трябва да е въпрос на личен избор!

Може и да съм разбрана погрешно, но всеки може да разбира нещата както желае, лошо няма!

Просто всеки сам може да прецени вегетарианството дали е подходящо за него и дали го иска!

Аделаида

Радвам се че се разбрахме,първото ти мнение създаде друго впечетление у мен.

Мир , светлина и любов ти желая!:3d_043:

Линк към коментар
Share on other sites

Вегетарианството е подходящо за абсолютно всеки. Просто периода на преход от месоядство към вегетарианство при различните хора е различен – на някои им идва „отвътре“, докато други ще срещнат повече съпротивление от навиците на психиката и организма си. Последните трябва (разбира се, ако желаят) да преминат към вегетарианство постепенно. Разсъждения от типа: „Вегетарианството не е подходящо за мене“ или „Хората от моята кръвна група не е добре да са вегетарианци“ са или оправдание, или показват нежелание и слаба воля човек да се откаже от досегашните си привички на хранене.

Сега в момента чета "Старецът Порфирий Кавсокаливит-Живот и слова", издадена в Славянобългарски манатир "Св. вкмч Георги Зограф", а Света Гора, Атон. Та той се е замонашил много млад и е поживял в манастир в Атон няколко години, но след това се разболява и вегетарианската храна му задълбочава здравословните проблеми, и го карат да напусне. Отива в друг манастир , в който се консумира месо и яйца, здравето му се оправя. Връща се обратно в Атон. И така 3 пъти. Много му се иска да живее там, но за него не е подходящо. И напуска завинаги Света Гора.

Нежелание и слаба воля е нещо много далече от същността на този човек, според житието. А ето какво пише ма 65 стр.: "Омекнаха сърцата им и сами искаха да постят, да се подвизават и познаят Христа". Това са думите в началото на главата описващи трите "пътешествия".

Линк към коментар
Share on other sites

Мисля, че в темата, както и в много други теми се смесиха малко нещата.

Ако говорим за учениците на Учителя - вегетарианството е задължително. Доколкото ми е известно Учителя не е препоръчвал дори и риба - има описан такъв случай в спомените. Разбира се имало е и изключения, но за конкретни ученици и при конкретни ситуации. Затова всеки, който е тръгнал по този Път, рано или късно, не винаги и задължително отведнъж, става вегетарианец. Работи в тази посока, стреми се към това...

Ако говорим за хората, които не са се самоопределили като ученици и не се стараят да следват конкретно тази духовна Школа, а просто имат интереси в различни области на природосъобразния живот, тогава едно намаляване на месото до примерно 1 път в седмицата или както им подсказва интуицията е съвсем ок и е голяма крачка. Ако изведнъж всички хора по земята почнат да се хранят така, много от екологичните и световните педагогически, социални, здравословни, икономични и др. проблеми биха отпаднали от само себе си.

Вегетарианството е подходящо за всички, които са готови за него, които резонират на неговата вибрация и които привличат този начин на живот към себе си, с мислите, чувствата си и постъпките си.

Питат сега трябва ли човек да бъде вегетарианец или месоядец. Ако искаш да поддържаш старото учение, непременно трябва да бъдеш месоядец. Най-хубавите кокошки ще колиш. Кебапи ще направиш, печени, хубави, по всичките правила. Супица, направена от кокошка. А пък ако искаш новото учение за любовта – никакво месоядство.

Щом аз видя някой човек, че яде месо, казвам: „Той не е готов за любовта.“ Не че са лоши хората, които ядат месо. Те са под закона. Според мен месната храна е закон за ограничение. Тази кокошка иска да живее. И целият ред на нещата е все такъв. Колко вегетарианци има сега? Казвате: „Кога ще дойде Царството Божие?“ Не искам сега да се обезсърчавате. Трябва да имате една ясна представа. Човек без любов вегетарианец не може да стане. Без любов е винаги месоядец. А пък вегетарианството по закон не става. Плодоядството е един вътрешен процес. Плодът е най-фина храна. Няма по-нечиста храна от месната.

Аз, който виждам нещата, виждам мръсотии и във вярванията на хората, в религиозните им вярвания за Христа, за Света Богородица, за ангелите. Всичко това е опетнено. После какви ли не... няма за Христа. Няма нищо, което светските хора да не са опетнили. Питам, когато една вода минава през една канализация, канализацията ли роди тая вода? Тази вода е родена преди милиони години. Ако тази вода излиза от шишета, то шишето ли е баща, или майка на тази вода? Казват: нашата майка земя. Донякъде е вярно.

Любов без закон

Линк към коментар
Share on other sites

Лъчезарна, това е изключително точно, ясно и правдиво обяснение, в което няма и грам лично пристрастие, което показва неговата чистота и приложимост.

Линк към коментар
Share on other sites

Моля спазвайте предназначението на съответните теми. Горният пост е за темата за вегетарианството и месото, а не за тук, където се обсъжда съвсем друго.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

По пинцип всеки организъм го харесва - стига да е изчистен преди това. Месото си е натоварване. Всеки, който е прекарал поне месец на плодово-зеленчуков режим познава усещането за тежест при яденето на месо след това.

Все пак при невъзможност да се храни човек редовно -месото му дава възможност да прескочи две и дори три хранения без да падне енергийно.

Ако, обаче, организмът е привикнат само на месна храна - има и такива - отначало ще му е тежко с фибрите...

Линк към коментар
Share on other sites

Дали пък вегетарианството е подходящо за всеки?!

Не. :3d_135:

Дали вегитарянството е подходящо за всеки- мисля че да.Няма начин една мъртва храна да бъде полезна за тялото комоли за духа.

Това е често срещан софизъм. Чувал съм да наричат месото "мърша", "леш" и т.н.

А какво, да не би зелката дето е резната от кочана да е жива храна? Или смляното и преди 5 месеца брашно? Или компота от сливи?

Ако една праскова почне да се разваля нима няма да е "мъртва храна"?

Ясно е, че месото се разваля много по-бързо от растителната храна, но пък и си има критерии за негодно месо. Да се твърди, че курбана от заклания преди 5 часа овен е "мъртва храна" е нелепо.

Редактирано от Канел
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

"Бъдете благодарни на малкото, което ви се дава...

Като говоря за естествената храна, аз нямам намерение да ви налагам моето разбиране за храненето,

но обръщам вниманието ви да употребявате такава храна, каквато обичате и която понася на организма ви.

Какъв смисъл има някой да стане вегетарианец и постоянно да поглежда към месото, да съжалява,

че се е отказал от него? За предпочитане е да си остане месоядец, отколкото да бъде вегетарианец

и да се измъчва. Когато променяте режима на храненето и на живота си, правете опити,

за да видите как ще ви се отрази промяната. Ако се отрази добре на организма ви, следвайте я;

в противен случай, върнете се към стария начин на живот и на хранене.

Един господин, след дълго употребяване на тютюна, решил да се откаже от него.

Известно време той се въздържал и не пушел, но станал толкова нервен,

че постоянно се сърдел на децата си и на жена си. При най малкото разгневяване

той набивал децата си, но пак не могъл да се успокои. Най-после жена му казала:

"Вместо да се гневиш, да биеш децата и да изразходваш напразно нервна енергия,

по-добре започни отново да пушиш, та да се успокоиш."

Човек трябва да прибягва само до такъв режим в живота си,

който може да внесе известно подобрение в нервната система."

Погледна Петра, Неделни Беседи, 18.08.1918 г., София

:3d_161: Красота!

Линк към коментар
Share on other sites

"Бъдете благодарни на малкото, което ви се дава...

Като говоря за естествената храна, аз нямам намерение да ви налагам моето разбиране за храненето,

но обръщам вниманието ви да употребявате такава храна, каквато обичате и която понася на организма ви.

Какъв смисъл има някой да стане вегетарианец и постоянно да поглежда към месото, да съжалява,

че се е отказал от него? За предпочитане е да си остане месоядец, отколкото да бъде вегетарианец

и да се измъчва. Когато променяте режима на храненето и на живота си, правете опити,

за да видите как ще ви се отрази промяната. Ако се отрази добре на организма ви, следвайте я;

в противен случай, върнете се към стария начин на живот и на хранене.

Един господин, след дълго употребяване на тютюна, решил да се откаже от него.

Известно време той се въздържал и не пушел, но станал толкова нервен,

че постоянно се сърдел на децата си и на жена си. При най малкото разгневяване

той набивал децата си, но пак не могъл да се успокои. Най-после жена му казала:

"Вместо да се гневиш, да биеш децата и да изразходваш напразно нервна енергия,

по-добре започни отново да пушиш, та да се успокоиш."

Човек трябва да прибягва само до такъв режим в живота си,

който може да внесе известно подобрение в нервната система."

Погледна Петра, Неделни Беседи, 18.08.1918 г., София

:3d_161: Красота!

Канел.,естествено,че един весел,здрав и позитивен месоядец:3d_146: е за предпочитане пред един намръщен,недоволен вегетарианец.:3d_168:.Да се има предвид,че месоядеца с времето става :3d_168:.Изяжда си позитивизма и веселието без да се усети.:3d_131:

Аз самата съм била в положението на пушача от втория пример ,така,че и това е проверено на практика.

Не мисля обаче,че тези мисли на Учителя,са аргумент в подкрепа на тезата,че вегетарианството не е подходящо за всеки.Според мене вегетарианството е подходящо за всеки.Ограниченията ,ако ги има ,са в нашите навици,в нашето мислене,не в нещо друго.

Тези мисли само потвърждават ,че Учението не е догма,а истинско ,базирано на опита и на природните закони учение,което обяснява нещата и оставя избора на нас.

Аз искам да ви кажа причината, дето не трябва да ядем месо, в какво седи. До известно време, докато сме слизали за животни надолу, като сме яли месо, можем да поправим погрешките – те се ползуват, и ние. Понеже човечеството е подело по обратен път на животните – животните още слизат и има хиляди години да слизат, а ние възлизаме –, следователно месната храна служи като голяма спънка за подигането на човека. Месото е, което създава тия големи страдания, които хората имат. Те образуват едно вълнение в умствения свят, дето се образуват всичките болести. В тях се образува голяма омраза. Омразата е, която ражда най-силните отрови. Хора, които ядат месо, постоянно се заразяват.

Бъдещата раса трябва да се откаже съвсем от месото. Който не се откаже, ще остане назад. Който иска да влезе в Царството Божие, ще се откаже, защото Царството Божие не е ядене и пиене.

Всичко да бъде по свобода – онова, което умът схваща, онова, което сърцето схваща и онова, което волята схваща.

изт.Животът е по-драгоценен-НБ

П.С.Впрочем,аз избрах да съм вегетарианка,след като пробвах и видях разликата в начина ,по който се чувствувам.Опита ми продължи около 3 години на редуване на начина на хранене -месояден и вегетариански.Не съм планирала този опит.Така се случи,защото в този период правех пости по календара на православието.

Редактирано от Розалина
Линк към коментар
Share on other sites

"Бъдете благодарни на малкото, което ви се дава...

Никъде в Божествената книга не е писано, че човек трябва да се храни с кокошки, с агънца, с прасета.

В Божествената книга е писано, че човек може да яде от всички плодове, освен от плодовете на забраненото дърво.

Ще кажете, че ви е нужно масло да опържите картофи, да се пооблажите.

И това не е писано в Божествената книга. Защо да не ядете картофи, сварени във вода и осолени?

Днес много хора грешат по причина на яденето. За да задоволят изискванията на стомаха си,

те са готови на всичко. Те продават и веруюто си, и убежденията си, само да задоволят стомаха си.

Здравето и силата на организма не зависят от пищната храна.

Чистият и естествен живот освобождава човека от излишъците, а с това и от много мъчнотии.

Като говоря за естествената храна, аз нямам намерение да ви налагам моето разбиране за храненето,

но обръщам вниманието ви да употребявате такава храна, каквато обичате и която понася на организма ви.

Какъв смисъл има някой да стане вегетарианец и постоянно да поглежда към месото, да съжалява,

че се е отказал от него? За предпочитане е да си остане месоядец, отколкото да бъде вегетарианец

и да се измъчва. Когато променяте режима на храненето и на живота си, правете опити,

за да видите как ще ви се отрази промяната. Ако се отрази добре на организма ви, следвайте я;

в противен случай, върнете се към стария начин на живот и на хранене.

Един господин, след дълго употребяване на тютюна, решил да се откаже от него.

Известно време той се въздържал и не пушел, но станал толкова нервен,

че постоянно се сърдел на децата си и на жена си. При най малкото разгневяване

той набивал децата си, но пак не могъл да се успокои. Най-после жена му казала:

"Вместо да се гневиш, да биеш децата и да изразходваш напразно нервна енергия,

по-добре започни отново да пушиш, та да се успокоиш."

Човек трябва да прибягва само до такъв режим в живота си,

който може да внесе известно подобрение в нервната система."

Погледна Петра, Неделни Беседи, 18.08.1918 г., София

:3d_161: Красота!

Да, думите на Учителя са красиви. Всичките му думи са красиви. И мисълта му е непреривна.

В стремежа си да го цитираме, обаче, къде съзнателно,

къде - несъзнателно, можем да изпуснем важна част от повествованието...

Така накъсана, мисълта придобива друг смисъл...

Без маркираното в розово, горният цитат се тълкува едностранчиво.

Учителят никого за нищо не е насилвал.

Но много ясно и точно е дефинирал смисъла на действията.

Отговорността е само наша - дали ще ги приложим или не.

Линк към коментар
Share on other sites

Не знам за Божествената книга, ама в Библията пише друго:

Второзаконие 14

1. Наредба за чистите и нечистите животни и за десятъка

Вие сте синове на Господа, вашия Бог; да не правите по тялото си нарязвания, нито да се бръснете между очите си заради мъртвец.

2. Защото сте народ, свят на Господа, вашия Бог, и вас избра Господ измежду всички племена, които са по лицето на земята, за да бъдете Негов народ.

3. Да не ядеш нищо нечисто.

4. Ето животните, които може да ядете: говедото, овцата и козата,

5. елена, газелата, бивола, дивата коза, кошутата, антилопата и планинската овца.

6. Всяко животно от четирикраките, което има раздвоен крак и разцепено на два нокътя копито и което преживя, тях да ядете.

7. Но да не ядете от онези, които само преживят или които само имат раздвоено и разцепено копито, като камилата, заека и язовеца; понеже те преживят, но нямат раздвоено копито, те са нечисти за вас;

8. и свинята, понеже има раздвоено копито, но не преживя, е нечиста за вас; от месото на тези домашни животни да не ядете и до труповете им да не се допирате.

9. От всички, които живеят във водата, ето кои да ядете: всички, които имат перки и люспи, да ядете;

10. но да не ядете никои, които нямат перки и люспи; те са нечисти за вас.

11. От всички чисти птици можете да ядете.

12. А ето тези, които не трябва да ядете: орела, лешояда, черния лешояд,

13. червената каня, черната каня, сокола по видовете му;

14. всяка врана по видовете й;

15. кукумявката, совата, чайката, ястреба по видовете му,

16. малкия бухал, големия бухал, белия бухал,

17. пеликана, рибаря, корморана,

18. щъркела, чаплата по видовете й, папуняка и прилепа.

19. Всички крилати пълзящи са нечисти за вас; не бива да се ядат.

20. От всички чисти птици можете да ядете.

21. Никаква мърша да не ядете (на чужденеца, който е в градовете ти, можеш да я даваш да я яде или да я продаваш на чужденец); защото вие сте свят народ на Господа, вашия Бог. Да не вариш яре в млякото на майка му.

Въпрос: е ли Библията божествена или не е? :huh:

Редактирано от Канел
Линк към коментар
Share on other sites

Битие 1 глава:

"29 И Бог рече: Вижте, давам ви всяка семеносна трева, която е по лицето на цялата земя и всяко дърво, което има в себе си плод на семеносно дърво; те ще ви бъдат за храна.

30 А на всичките земни зверове, на всичките въздушни птици, и на всичко, което пълзи по земята, в което има живот, давам, всяка зелена трева за храна; и стана така."

Библиятя е ката един Мол. За всеки има по нещо.

:angel:

Линк към коментар
Share on other sites

Не знам за Божествената книга, ама в Библията пише друго:

Второзаконие 14

1. Наредба за чистите и нечистите животни и за десятъка

Вие сте синове на Господа, вашия Бог; да не правите по тялото си нарязвания, нито да се бръснете между очите си заради мъртвец.

2. Защото сте народ, свят на Господа, вашия Бог, и вас избра Господ измежду всички племена, които са по лицето на земята, за да бъдете Негов народ.

3. Да не ядеш нищо нечисто.

4. Ето животните, които може да ядете: говедото, овцата и козата,

5. елена, газелата, бивола, дивата коза, кошутата, антилопата и планинската овца.

6. Всяко животно от четирикраките, което има раздвоен крак и разцепено на два нокътя копито и което преживя, тях да ядете.

7. Но да не ядете от онези, които само преживят или които само имат раздвоено и разцепено копито, като камилата, заека и язовеца; понеже те преживят, но нямат раздвоено копито, те са нечисти за вас;

8. и свинята, понеже има раздвоено копито, но не преживя, е нечиста за вас; от месото на тези домашни животни да не ядете и до труповете им да не се допирате.

9. От всички, които живеят във водата, ето кои да ядете: всички, които имат перки и люспи, да ядете;

10. но да не ядете никои, които нямат перки и люспи; те са нечисти за вас.

11. От всички чисти птици можете да ядете.

12. А ето тези, които не трябва да ядете: орела, лешояда, черния лешояд,

13. червената каня, черната каня, сокола по видовете му;

14. всяка врана по видовете й;

15. кукумявката, совата, чайката, ястреба по видовете му,

16. малкия бухал, големия бухал, белия бухал,

17. пеликана, рибаря, корморана,

18. щъркела, чаплата по видовете й, папуняка и прилепа.

19. Всички крилати пълзящи са нечисти за вас; не бива да се ядат.

20. От всички чисти птици можете да ядете.

21. Никаква мърша да не ядете (на чужденеца, който е в градовете ти, можеш да я даваш да я яде или да я продаваш на чужденец); защото вие сте свят народ на Господа, вашия Бог. Да не вариш яре в млякото на майка му.

Въпрос: е ли Библията божествена или не е? :huh:

Това е Стария Завет,който приключи преди 2000 години с идването на Христос.

Дойде да каже на хората-стига са затъвали надолу/инволюция/.

В момента вече сме в преход от Новия завет към Следващия завет.

Редактирано от Мария-София
Линк към коментар
Share on other sites

Това е Стария Завет, който приключи преди 2000 години с идването на Христос.

Дойде да каже на хората - стига са затъвали надолу/инволюция/.

В момента вече сме в преход от Новия завет към Следващия завет.

А бе знаех си, че има нещо сатанинско в тоя Стар завет. ;)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 years later...

Здравейте. Обръщам се към всички, които живеят, без да консумират месо. Не ми е чак толкова лесно да си представя, че месото няма да присъства в моята ежедневна хранителна дажба, т.к. ми е вкусно и съм свикнал, но... нещо в мен ме провокира при всяко ядене да се замислям с какво се храня, а и всички навици подлежат на промяна. Решил съм да изградя този навик. Но... мога ли да го направя ведната - както казваме по-разговорно - "от раз"?  Четох, че за моята кръвна група - "0" е противопоказно да се извършва рязко, но между нас казано - не вярвам в това. Можете ли да ме посъветвате?

 

Благодаря Ви предварително.

 

Андрей Илиев 

Линк към коментар
Share on other sites

Аз също съм нулева група...станах вегетарианец преди няколко месеца, без никакви проблеми.

Незнам доколко ти си свикнал да ядеш месо, ако е всяка вечер задължително, сигурно първоначално 

след вегетарианско хранене ще се чувстваш гладен.

Но това с времето преминава, т.е. организмът свиква да се засища и без месото

Бих ти препоръчала постепенно да изключваш месото,

започни да редуваш хранения с месо и без месо

като  храненията без месо да стават все повече,  

Все пак не е добре да си травматизираш организма от месни хранения, изведнъж да го лишиш от всякакво месо

Линк към коментар
Share on other sites

Аз също съм нулева група. От личен опит бих препоръчала да не намаляваш месото и да не се ограничаваш. Обратно - препоръчвам да търсиш съзнателно обогатяването на хранителния ти режим със зеленчуци и плодове - все по-разнообразни. При това възможно по-малко обработени и не им смесвай вкусовете в разни манджи. Ние тук имаме специален форум за рецепти. Ключът, според мен, е да започнеш да усещаш колко са вкусни зеленчуците и плодовете, когато не са "омазани" от месо в тях. Когато човек яде месо, не подозира какво богато царство са зеленчуците и плодовете и колко са вкусни и хранителни! 

Така че вместо да ограничаваш месото, обогатявай колкото се може повече чистите зеленчуци и плодове и им се наслаждавай! Когато усетиш, че ти липсва мазнина, открий превъзходния вкус на суровите ядки. Препоръчвам ти например, да покиснеш в топла вода около 5-6 часа сурови бадеми и после да им свалиш люспиците. Преди да ги сдъвчеш, подръж ги в устата, за да усетиш аромата им и въобще го прави с всички сурови и полусурови веге-храни. Също препоръчвам в периода на отказване да подаваш на организма си рибни ястия по личен вкус (желателно е печени или на пара), когато се уловиш, че "мислиш за месо". 

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте. Обръщам се към всички, които живеят, без да консумират месо. Не ми е чак толкова лесно да си представя, че месото няма да присъства в моята ежедневна хранителна дажба, т.к. ми е вкусно и съм свикнал, но... нещо в мен ме провокира при всяко ядене да се замислям с какво се храня, а и всички навици подлежат на промяна. Решил съм да изградя този навик. Но... мога ли да го направя ведната - както казваме по-разговорно - "от раз"?  Четох, че за моята кръвна група - "0" е противопоказно да се извършва рязко, но между нас казано - не вярвам в това. Можете ли да ме посъветвате?

 

Благодаря Ви предварително.

 

Андрей Илиев 

 

Защо си решил да изградиш нов навик за хранене без месо? - все пак трябва да има мисловна основа, основание за да се предприеме една промяна, каква е твоята причина?

 

Истината е, че месото не е храна за човека.

Тези неща за кръвните групи са несериозни, и много заблуждаващи.

Всичко е в морала, начина на мислене, възприемането на околния свят, навика да бъдем слуги на страстите си, които са ни вкарани от детство на база на фалшиви традиции, като на база на това си измисляме какви ли не извинения(уж научни обосновки).

На хората им липсва знание, а знанието е истина, а истината ще ни направи свободни, а може ли да си свободен, когато другите живи същества не са и страдат.

Нивото на разбиране за Единството на Живота, показва нашето ниво на еволюция - физическо, душевно и духовно.

 

Съвета ми е, да прочетеш биографиите на Великите духовни Учители на човечеството и те да ти бъдат за пример. Подробно за храненето, ти препоръчвам да прочетеш какво е казал Учителя Петър Дънов, и ако погледнеш непреднамерено на биологията и метаболизма, сам ще се убедиш че думите му не противоречат на науката, която служи на хората, а не на корпорациите. 

Редактирано от ivail
Линк към коментар
Share on other sites

Според мен кръвта е много важна и определяща ни; имам предвид състава на кръвта, количеството, съдържимото като елементи, вкл. т.нар. кръвни групи и др. под. фактори.

За мен група 0 е тази, която може да се храни с всичко. С една дума от теб зависи, дали ще преминеш, но непременно бавно и постепенно! към веге диета, като, ако обичаш риба, яж поне риба, също млечни продукти, ядки ... И ако ти се прияжда и месно блюдо, не си го отказвай ... по простата причина, че така ще стане още по-желано :)

Нека слушаме и изпълняваме нуждите на тялото, което имаме, като му даваме съвсем лек натиск в посоката, която желаем. Всичко останало е тероризъм. Можем да бъдем достатъчно добри и полезни хора и с едното, и с другото хранене!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...