Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Как да тълкуваме сънищата си? Част 5


Recommended Posts

" Когато сънищата ни се отнасят към обикновения ни живот, за мен поне не са особено важни "

Аз мисля че и обикновенния живот е важен и затова сънуваме дори и за него Но според мен един сън може да има няколко значения наведнъж Твоите тълкувания за сънищата са страшно точни но докосват само един пласт от тях А аз мисля че са многопластови Ще ти дам пример със моят сън който ти разтълкува за изгорялата къща на баба ми Всичко което каза за него е много вярно Но аз виждам другия пласт – изгорялата къща ми казва за някакъв много силен гняв които съм изпитала От това следват опустошения – здравословни проблеми и то сериозни Хората които разчистват са лекарите които ще разчистват това което съм си сторила и т н Някой друг може да види друг пласт Аз мисля че сънищата носят послания на няколко нива не само на духовно И затова мисля че са важни дори тези за обикновенния живот

Това е моето мнение но в никакъв случай не омаловажавам и другите мнения Отворена съм и за други по различни от моите

Линк към коментар
Share on other sites

Аз преживях голям екшън в нисшия астрал тази нощ. :3d_141: Отидох на друга планета, за да освободя роби, които работеха в мини. Планетата беше хубава, имаше още две планети, които изгряваха на хоризонта. Една от изгряващите много приличаше на земята. Аз излязох от една стъклена кабина, нещо като асансьор, но не се виждаха никакви механизми. Разходих се по повърхността, имаше и други хора, аз попитах за мините и те ме упътиха.

Слязох долу с друг вид асансьор, който приличаше на дървена лодка до най-долното ниво. (?) Чуваха се ужасни викове, псувни, беше много горещо. Видях, че топлината идва от пещи, в които се пекат тухли. Мъжете там се биеха с току-що извадени тухли от пеща! Като ме видяха, озверяха и започнаха даме гонят и да ме целят с тухлите. Аз се опитвах да им изкрещя, че съм дошла да ги взема и да ги освободя, но това ги озлобяваше още повече. Казаха ми, че не искат да са свободни и че ще ме убият. Някак си успях да излетя нагоре пак, но ми беше много трудно да се вдигна. Тези ми бяха взели асансьора, добре че не се сещаха как да го използват, а аз трябваше да летя сама. Като стигнах повърхността, видях хора, които бяха в дървени асансьори като този, с който се смъкнах, но не можеха да помръднат, а и ги беше страх да дойдат с мен. Никого не спасих, пак се върнах в кабината, която ме донесе на тази планета, погледнах другите планети и си тръгнах.

Сиджей, на мен ми е интересен съня на мъжа ти с петела. Първото, което ми дойде наум, когато го прочетох беше, че сега не е време съпруга ти да се захваща с нови неща, а да се опита да запази това, което има. Това е само мое впечатление, де... Петела първи оповестява настъпването на новия ден. Аз лично го приемам като символ на деня и активността, начинанията, най-общо. Все пак, всеки си има индивидуално значение на символите. Не е все едно дали е сънувал петел или врана, например.

Редактирано от Chaos
Линк към коментар
Share on other sites

Chaos, според мене опитността, която си преживяла е следствие от едно криво желание, което се е родило в тебе в следствие на скорошното ти пробуждане, за което си говорихме на лични. А именно да наложиш със сила правия път. Трябва да имаш търпение няма да се промениш за три дни. Това желание се е пренесло в астрала и съответно си попаднала в ниска сфера, където съществата не искат свобода и те приемат за агресор, а не за освободител, че се опитваш да им я налагаш.

Това желание обикновено най-силно се проявява в отношението на човек към близките си. Никога не трябва да се опитваш да им налагаш по добър път със сила. Свободната воля е свещена и сам бог ни е позволил да грешим докато сами намерим правия път.

Линк към коментар
Share on other sites

Сиджей, всяко по горно тяло съдържа и по ниските от него, но по ниските не съдържат тези над тях :)

Що се отнася до тълкуванията ми, аз мога да ти кажа само отношението на съня към въпросната сфера, значението му към обикновения ти живот няма как да зная след като не те познавам и нямам идея за живота ти :)

Линк към коментар
Share on other sites

sorsi страхотен си наистина бях объркана Мислех си че погрешно разбирам сънищата си Но " писмото до мъжа ми " ми даде да разбера че " се стига до там и от двете страни " Интуицията ми " срещу училището на слепите " ми показа че " всички пътища водят до Рим " Чувството на загубата е че не съм виждала досега и другата страна на сънищата която ти ми показа Благодаря ти наистина ми помагаш

Сигурно има и друг аспект който аз не мога да уловя Истината има много страни

Линк към коментар
Share on other sites

Chaos, според мене опитността, която си преживяла е следствие от едно криво желание, което се е родило в тебе в следствие на скорошното ти пробуждане, за което си говорихме на лични. А именно да наложиш със сила правия път. Трябва да имаш търпение няма да се промениш за три дни. Това желание се е пренесло в астрала и съответно си попаднала в ниска сфера, където съществата не искат свобода и те приемат за агресор, а не за освободител, че се опитваш да им я налагаш.

Това желание обикновено най-силно се проявява в отношението на човек към близките си. Никога не трябва да се опитваш да им налагаш по добър път със сила. Свободната воля е свещена и сам бог ни е позволил да грешим докато сами намерим правия път.

Това почерненото е абсолютно вярно. Всъщност, опитвам си да налагам правия път насебе си напоследък. Страдам от предразсъдъци, някои неща ги виждам съвсем в черно и бяло, други ме разсейват... С тези неща бях решила да се занимавам, но явно не съм готова. Съня е обърнат повече навътре, към мен, но да, има я агресията и прибързаността.

Линк към коментар
Share on other sites

Chaos благодаря ти Наистина всеки има индивидуални символи но има и такива които са универсални – според мен Напълно си права Мъжът ми искаше да започне едно начинание което на мен ми се виждаше лудост И както е показвал съня че не бива Аз се разгневих много силно и си докарах жестоки здравословни проблеми Слава богу вече отминаха

Линк към коментар
Share on other sites

Сиджей, много се радвам, че вече всичко лошо е отминало. И мен гнева ме разболява съвсем физически.

Добре, че мъжа ти се е вслушал в теб и в собствената си интуиция.

Линк към коментар
Share on other sites

Chaos ако ми позволиш искам да се пробвам със твоя сън в низшия астрал Мисля че става въпрос за делата ти или работата ти и финансите Планетата е може би фирма в която си искала или работиш или имаш някакви взаимоотношения с нея Всичко е изглеждало прекрасно ти си имала най добри намерения да бъдеш полезна Но под повърхността нещата са съвсем различни Асансьора е спад на финанси или загуба на такива Хората които те гонят и не искат да бъдат спасени са твоите страхове Но си литнала което значи че се съвземаш и ще излезеш или си излезнала вече от кризата Краят на съня ти е хубав за да ти даде надежда и обещание за добър край на делата ти Не съм сигурна за теб ли ставаше въпрос че си осъдила работодателката си Ако е така сънят ти е свързан точно с това Все още го преживяваш

Линк към коментар
Share on other sites

Да, наскоро започнах нова работа, което много добре ми се отрази, но все още имам резерви. Трудно ми е да забравя глупостите, които ме тровеха на предишното работно място. Ако хората, които ме гонят са страховете ми, да, по-добре е да си стоят долу в мината, а аз да си гледам нещата горе. Верно бе, чух няколко от уникалните псувни на бившата шефка в съня си. :3d_157:

Благодаря ти, Сиджей. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Съвсем наскоро се оплаках на доста хора, че нищо не сънувам.. все съм си мислила, че просто не си помня сънищата, ама като прочетох един постинг на Sorsi и нещо от Лиана Антонова и ми стана ясно, че много съм се вкопала в ежедневието. Както и да е. Вярвам, че ще отмине, щото то сънуването е като дишането- най-естественото и всички около мен сънуват, че даже се оплакват, че от сънища не се наспивали..

Снощи имах първия сън от десетилетие..много кратичък

Аз се движа по някаква улица, по-скоро булевард и минавам покрай сграда , която е разположена на ъгъла на една от пресечките на този булевард. На първия етаж на сградата, от страната на ъгъла има витрина и си мисля нещо от рода, че там някаква жена си гледа бебето.. виждам минавайки /отдалече гледам натам /, че има разни мокри кърпи и бебешки принадлежности наслагани до витрината.. чудя се, защо тая жена така си е изложила бебето на показ, ама аз не виждам нито бебето, нито жената..

Аз нощно време често се будя, спя леко и си чувам децата как се отвиват, мърморят и т.н. та ставам. В един момент пак съм заспала и сънувам една моя позната, която ми разказва за това как е видяла някаква жена как си гледа детето почти на улицата и и казвам, че да, и аз съм го видяла.

Това е.. първи стъпки в сънуването. Дано да има продължение :)

Редактирано от query
Линк към коментар
Share on other sites

Ехе, че ти направо сън с продължение си имала :)

П.П. И аз като Sorsi имам особено мнение за сънуването - в смисъл ние си мислим, че е сън, но то не е точно това, което имаме предвид под сън. Но щом спиш леко и често се будиш, това е обяснението, че не сънуваш. Човек помни това, което наричаме после сън, само в момента на събуждането. Ако се събуждаш бързо, най-вероятно нищо няма да помниш.

Линк към коментар
Share on other sites

Никога не успявам да си запомня изцяло сънищата, помня само моменти, които са ми направили впечатление.. ето от миналата вечер помня, че сънувах, че се оглеждам в някакво огледало, бях с къса и гъста коса, за което много се изненадах, а после намерих някаква игла са шиене. .. и това беше.

Линк към коментар
Share on other sites

query мисля че твоят сън означава кратък преглед на някаква случка от живота ти

ходейки по булеварда – "поглед към живота ти в дадена ситуация " – виждаш себе си как излагаш делата си на показ – жената с бебето Познатата е вътрешният ти глас който те укорява че показваш делата си

Линк към коментар
Share on other sites

Някой срещал ли е себе си насън? Това ми се случи тази нощ, ужасих се и се събудих. Съня и той беше нещо като кошмар, но емоциите не бяха толкова силни.

Ще го разкажа съвсем накратко. Сънувах, че скачам от една висока тераса, за да отида при едни приятели, които бяха долу. Под мен се отвори една голяма спирала на сини и бели ивици и ме погълна. После съня ми се "раздвои" . В единия сценарий аз бях на парти у един приятел, той се напи жестоко и халюцинациите му станаха реалност. Един демон, който беше персонаж в тези халюцинации, ме захвърли на една кръгла и много висока скала, а около мен имаше стена от огън. Някак си разбрах, че това е края на матрицата.

В другия сценарий пък, се опитвах да достигна центъра на спиралата, но се подвеждах от едни кръгли камъни, които само обозначаваха нива или нещо такова. На един камък беше написано "Чиста Мисъл". Мислех, че това е центъра, но спиралата продължи да се върти. На някои от следващите камъни нямаше нищо написано и аз пишех по тях. Най-накрая видях един камък, на който имаше нещо като печат, някакви символи, по-точно. След това спиралата ме захвърли в една планина, и аз скочих в нещо празно, за да се събудя, но така си останах да се рея в нищото. В първия сценарий пък скочих в огъня, но не почувствах болка или ужас, срещнах себе си в празнотата, изплаших се и от това се събудих.

И друг път ми се е случвало да сънувам така раздвоено, но не знам защо толкова се изплаших като срещнах себе си. :huh:

Линк към коментар
Share on other sites

Сиджей, и аз така си помислих, точно защото така и правя-показвам ги. Но аз си помислих и друго- че имам колебание дали съм права да ги показвам или не. То май точно това и ти имаш предвид. :) Май човек може сам да разбере такива сънища като се вгледа в себе си.

Линк към коментар
Share on other sites

query ако са много лични разбира се че ще имаш колебание Хората понякога не разбират проблемите на другите Но все пак не трябва човек да изгубва себе си в мнението на другите Пък споделянето понякога помага Да събираш мнения по даден проблем също помага Разбира се крайното решение трябва да си е твое

Линк към коментар
Share on other sites

Chaos ако нямаш нищо против ще се опитам да разтълкувам съня ти по моя начин който не е задължително да е точен Според мен когато сънуваш едно и също нещо независимо в какъв вариант означава че не си схванала смисъла и той ще се повтаря докато не го разбереш Прочетох в по предните страници че и друг път си сънувала в синьо Пияният приятел си ти опиянена си от нещо някакви емоции може би Има много гняв в теб – скочила си в огъня Демона пак са твоите страхове Камъните написаното по тях и това че пишеш и синьото и спиралите и си скочила мисля че си се увлякла по някаква литература или учение което предизвиква противоречиви чувства в теб И накрая срещата с теб те стряска и те събужда за да обърнеш внимание точно на това – "чиста мисъл " Да внимаваш с увлеченията Това че сънят ти се раздвоява и е малко объркан и има много различни емоции показва че информацията която приемаш от вън не отговаря на вътрешните ти убеждения

Надявам се да съм ти помогнала

Линк към коментар
Share on other sites

Да, права си за това, че съня се отнася за нещо, което пускам в главата си, Сиджей. В момента чета една книга, която представлява доста пошла критика на християнството. Като се върнах и прочетох в поста си " края на матрицата", ми стана ясно какво е провокирало този сън. Взех книгата и минах през страниците, които съм прочела. точно четири пъти срещнах тази фраза. Може би се е запечатала в главата ми, без да бърна внимание. Ще го пусна това произведение, поне засега, но ми е много любопитно. Много е различно всичко в тази книга, макар, че ми се вижда зла. :3d_157:

Линк към коментар
Share on other sites

Chaos аз мисля че няма лошо човек да е любопитен Да чете всякаква литература макар ипротив убежденията си Трябва да се видят и други гледни точки Но трябва да се внимава какво "пускаш в главата си " Много добре си се изразила

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах, че аз и още един тип се опитахме да помогнем на един полицай да хване един бандит (взехме си и пистолети - всъщност аз на другия му побутнах пистолет, понеже при наашата позиция имаше купчина пистолети на земята). Престъпникът се беше прикрил и стреляше по нас, ние също пушкахме. По едно време ченгето се строполи на земята - майче неволно го уцелих и убих като че ли. Другият мъж изчезна нанякъде. Но аз не възнамерявах да оставя злосторникът да се измъкне, та успях и него да застрелям. :D

Линк към коментар
Share on other sites

Не мога да се сдържа да не се пошегувам с тебе, Христо :) извини ме, не е с лошо чувство! Не мога да ти тълкувам съня, но ми се струва, че много наблягаш на комп. игри. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Христо мисля че или си прекалил със игрите и филмите или тялото ти съобщава за наличието на здравословен проблем Може би настинка или вирус Нищо страшно :)

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...