Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Как да тълкуваме сънищата си? Част 5


Recommended Posts

Като цяло играя Фифа (футболна игра). Игри със стрелби като цяло рядко играя, малко време им отделям - много много по - малко време от футболната игра. От края на януари не съм играл такава. Иначе напоследък редовно гледам един екшън с полицаи, но да се каже, че прекалявам с такива филми - не може.:)

Линк към коментар
Share on other sites

Снощи отново сънувах много силен сън, който отново свързвам с Прехода. Докато досега сънувах само разни небесни явления, снощи сънят отиде по-напред. Сънувах че съм с дъщеря ми (тя е пораснала, но в съня беше на 7-8 годинки) в една стая. В един момент тя се загледа втрещена към прозореца, вечерното небе беше пълно с фойерверки и падащи звезди. Появиха се огромни виещи се тръби (който е редил пасианс на компютъра, знае как свършва играта с едни тестета карти, които се пускат зигзаговидно) и аз се усетих засмукана в тях заедно с дъщеря ми и стаята. Тя се уплаши и ме помоли да се гушне при мен в леглото. В един момент станах от леглото и забелязах (като че гледах тялото си отстрани) че тялото ми е станало полупрозрачно. Отворих вратата на стаята, но вместо познатия коридор видях един друг с неизмазани стени от стари тухли.

Тези сънища започнаха от миналата година. Имам чувството че са своеобразна подготовка за предстоящи събития, свързани с Квантовия преход, въпреки че нашият съветник в темата е на друго мнение. B) Във всеки един от тях има два повтарящи се елемента - явления в небето и усещане за повишено атмосферно налягане. Но никога страх, само известно напрежение и нетърпение.

А имах и втори сън след това, но той не беше свързан с Прехода. Сънувах майка ми усмихната (тя е жива) и баща ми (той е починал отдавна) - също се усмихваше и ме прегърна така, като че ли се опитваше да ме стопли и да ме увери в любовта си.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Теодора Може ли да те наричам Теди? Може ли малко пояснения какъв е този Квантов преход Казваш че сънищата са започнали от преди една година Все по този начин ли изглеждаха и едни и същи хора ли присъстват в тях ? Кои неща се повтарят – хората фоерверките тръбите недовършени къщи Какви са явленията в небето и какво е това усещане за високо атмосверно налягане опиши ми го Нетърпение за какво ? Вторият ти сън в същата нощ ли беше

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, сиджей,можеш да ми казваш Теди. Квантовият преход се очаква за 21.12.2012, преминаване в по-високо измерение. Подробности има в сайта Индигота. Не, никога не са едни и същи хора. Фойерверките и тръбите сънувах за първи път. Предишните сънища се изразяваха в започването на разни светлинни или/ураганни явления в небето, също така на два пъти гледах Земята от Космоса, и винаги когато си помислях "ето, започва се", сънят завършваше. Общото между тези сънища беше, че сънувайки, бях уверена, че Преходът започва. А усещането за налягане - напрежение плюс усещане за ускорение, все едно си в силен вятър или в кола, която рязко увеличава скоростта. А вторият сън беше в същата нощ, да, но него не го свързвам с Прехода.

Линк към коментар
Share on other sites

Четох, че в сънищата ни винаги виждаме образи, които преди това сме видели в будно състояние, мозъкът ни не си измислял лицата на хората, извличал ги от подсъзнанието ни. Тоест, може в обикновено състояние на съзнанието да не помниш дадено лице, но то се е запечатало в теб. Какво мислите ?

Линк към коментар
Share on other sites

Четох, че в сънищата ни винаги виждаме образи, които преди това сме видели в будно състояние ...

При мене почти никога. Винаги сънувам ситуации и хора, които нямат нищо общо с тези от "будното" ми състояние. Според Sorsi, а и според мене, астралното ми тяло се разхожда по време на сън в разни измерения.

Линк към коментар
Share on other sites

Теди прочетох материала който си посочила Аз мисля че сънят ти е свързан с носталгия към някакъв период от живота ти в който си била много щастлива и той страшно ти липсва Също така не можеш да приемеш смъртта и очакваш с нетърпение този " квантов преход " за да заживееш отново щастливо и най вече да си върнеш баща ти Мисля че двата ти съня означават едно и също нещо Но вторият е по показателен Баща ти се усмихва и те прегръща да те стопли с любовта си за да ти помогне да възприемеш смъртта Коридора който виждаш " непознатия неизмазан от стари тухли " те предупреждава че мисленето ти е нездравословно и може да доведе до здравословни проблеми

Аз така го виждам съня ти но мисля че sorsi може да го разтълкува по добре в духовен план

Линк към коментар
Share on other sites

Сиджей, благодаря за отделеното внимание. Нямам проблеми със Смъртта, за мене тя врата е към истинския ни Дом. А с баща ми никога не сме се разбирали. Аз въобще съм човек "отвъд семейството".

Линк към коментар
Share on other sites

Chaos много се надявам да разбереш значението на твоя сън, наистина звучи доста интересно.

АЗ също много сънувам но сега бух искала да псоделя не мой а съня на един много близък при

Линк към коментар
Share on other sites

Теди нямам претенции да съм експерт по сънищата но мисля че си в голяма заблуда Щом сънуваш много дълго време едни и същи сънища означава че не си разбрала смисъла им Това го казвам от личен опит Когато разбереш смисъла им те няма да се повтарят а ще преминат на на по следващ етап Ще има развитие историята която ти разказват Ако твоите сънища са свързани с този квантов преход няма да се повтарят а ще продължат да ти разказват по на татък Когато няма важни събития проблеми и заплахи за разрешаване ние сънуваме но не си спомняме сънищата Твоето подсъсзнание крещи че имаш проблем за разрешаване изразено чрез сънищата ти Много много са редки сънищата които показват далечното бъдеще Сънищата от вечерта са отпратка за предстоящия ден Това го казвам също от личен опит

Прости ми нямам лоши чувства към теб

Линк към коментар
Share on other sites

Много близък приятел тези дни сънува сън с продължение. Уникалното е, че той досега никога не си е спомнял сънищата си, а сега изведнъж му се случва нещо подобно на "осъзнато сънуване" и сякаш важно послание предадено чрез него.

Всъщност съня се преплита с реално чувство на опастност, което усеща в реалния си ежедневен живот. Усещане за една доста скрита опастност като тънка мъгла, която се разстила над всичко и всеки. Медитирайки вечер той някак си по естествен начин, дори без да се замисля си задава въпроса как би могла да се избегне и да се преодолее тази опастност.

След няколко дена му се явява сън, в който вижда, че отговора скоро, съвсем скоро ще му се даде, нещо като интуиция, като просто знаене, че ще намери отговор на въпроса си. На следващяи ден моя приятел попада на материал в интернет за оргонита и интуицията, вътрешното му усещане го алармира - това е отговора, това е нещото, което ти трябва сега, и също усещането, че трябва да предаде тази важна информация на мен и моя приятел.

Аз съм човек, който обръща внимание на всички знаци в живота си. Трябва да отбележа, че това, което сподели този мой приятел ме разтърси. Няма случайности. Само трябва да си направим правилните изводи. Има засилване на негативната енергия и негативните инциденти, на които трябва да се противодейства с правилните методи и подходи.

Не знам дали някои от вас е забелязал нещо в живота си, някакво увеличаване на негативните въздействия, но мисля че това послание предадено от моя приятел хич не е за пренебрегване.

Линк към коментар
Share on other sites

Прости ми нямам лоши чувства към теб.

Благодаря, подобно, това пък защо? Ти се притесни да не си сбъркала ли? Това което е валидно за тебе, едва ли е задължително валидно за останалите. Благодаря за различните мнения, те ми служат да избера отговора, който ми е най-близък и вероятен.

След няколко дена му се явява сън, в който вижда, че отговора скоро, съвсем скоро ще му се даде, нещо като интуиция, като просто знаене, че ще намери отговор на въпроса си. На следващяи ден моя приятел попада на материал в интернет за оргонита и интуицията, вътрешното му усещане го алармира - това е отговора, това е нещото, което ти трябва сега, и също усещането, че трябва да предаде тази важна информация на мен и моя приятел.

Аууу, това вече е невероятно! Кога е сънувал за оргонита?! Аз сънувах през октомври миналата година, че едно момиче (много добре си спомням пепелнорусите й гъсти коси) цяла нощ ми обяснява за оргонита. Аз нищо не запомних освен думата оргонит. Бях я срещала по форумите, но не се бях задълбочавала в подробности. На другия ден изчетох всичко в Интернет за оргонита, а на третия - намерих необходимите материали и си направих. Даже мисля, че бях писала за този сън тук или в Индигота.

Линк към коментар
Share on other sites

" да избера отговора, който ми е най-близък и вероятен " – Този който искаш да чуеш

Не, избирам отговора, който ми е най-близък и вероятен. Обикновено изразявам точно това, което искам да кажа и то е, че не ти иска да чуеш, че тълкуването на сънища не ти се удава така, както може би желаеш.

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах, че едно момиче се обеси на сватбата си, друго че се разболя от рак на стомаха поради притеснение заради изпити (непознати за мен момичета). После една моя бивша съученичка се опита да ме убие с ножица - нещо беше изкрейзала.

Линк към коментар
Share on other sites

Теди много лично приемаш нещата и доста агресия има в изказванията ти Май ти не можеш да приемеш че си обикновен човек и сънуваш обикновенни сънища а не необикновенни както ти се иска Така само потвърждаваш че наистина имаш проблеми Форумът е озаглавен – Как да тълкуваме сънищата си – аз споделям моя опит Сподели и ти твоя

Мир и любов ти пожелавам

Линк към коментар
Share on other sites

Тълкуването на сънища е много отговорно и човек трябва да внимава да не внесе дисхармония с тълкуванието си у човека на когото е съня било то вярно или не до там точно. Аз лично избягвам да тълкувам сънища на непознати, на който смятам, че тълкуванието ми би им внесло дисхармония.

Относно твърдението, че подобни сюжети се повтарят докато не ги разбереш ми се вижда съмнително, 95% от хората не разбират сънищата си, биха сънували едни и същи неща цял живот :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Sorsi има много литература за сънищата и в нея също пише за повтарящите се сънища Значи не само аз съм стигнала до тези изводи

Ако да изкажеш мнението си за даден сън внася дискомфорт в даден индивид – при положение че споделя съня си и явно търси тълкуване на същия значи има проблеми Това е моето мнение Мненията са толкова различни колкото са различни и хората

Линк към коментар
Share on other sites

Теди много лично приемаш нещата и доста агресия има в изказванията ти Май ти не можеш да приемеш че си обикновен човек и сънуваш обикновенни сънища а не необикновенни както ти се иска Така само потвърждаваш че наистина имаш проблеми Форумът е озаглавен – Как да тълкуваме сънищата си – аз споделям моя опит Сподели и ти твоя

Мир и любов ти пожелавам

Хаха, Сиджей, този пост беше доста добро напомняне и за мен. Хубавичко ме приземи. Факт е, че в моя случай тълкуванията ти повдигат въпроси, които аз самата не смея да си задавам. Тъкмо си мислех, че съм оставила проблема с бившата шефка зад гърба си, а ти ми казваш, че още не съм се справила с него. Ако знаеш как се ядосах като го прочетох това... А после се захилих на себе си! Голям лицемер съм, когато искам да прикрия страховете си, чак себе си успявам да залъжа. Но сънищата не лицемерят, слава Богу.

След съня със спиралата и твоето тълкуване, сънищата ми се "поуспокиха". Все пак продължавам да сънувам жарава и огън, но обикновено летя над тях и само усещам топлината. Напоследък, всяка вечер се обзавеждам с една "осъзната лампа", която има един странен цвят- между виолетово и розово и сякаш е направена от хиляди диаманти. Започват някакви хора да ме гонят, за да я вземат, аз си знам, че като намеря в съня си огън ще литна над него и ще се прибера у дома. И така става, естествено, само дето дома ми се оказва някакъв остров на мъртвите, но нищо там не е мъртво.

Имах едно куче, което почина преди две години и то ме посреща там заедно с други любимци, които съм имала, а лампата я оставяме като фар на едно високо място. Последната нощ срещнах и хора на острова, но те сякаш не ме забелязват. Някакъв мъж каза, че "пак е дошъл призрак на острова", но това беше цялото внимание, с което ме удостоиха. В края на съня си вземам лампата и се връщам в моя си свят. То вече свикнах с това, май.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Chaos сънят ти наистина е невероятен Това че прескачаш огъня означава че се издигаш над гнева Можеш да го контролираш Топлината която усещаш не е гняв а удоволетворението от това че можеш да се контролираш Все още те "гонят "страхове но и това си надмогнала Острова на който си отишла е това че можеш да посещаваш каквито места си поискаш – не физически – без да се загубиш Кучето което те посреща е умът ти както в живота така и в съня е най добрия приятел на човека Това че е умрялото ти куче означава че е " умрял " старият ти начин на мислене

Хората които сънуват и помнят сънищата си са необикновенни Ако пък ги и разбират са благословени Те имат най точният и верният пътеводител в живота – твоята лампа Знанието е безценно като диамантите по лампата Да знаеш е все едно да си предупреден

Дано не те ядосам пак :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей сиджей ,сънувах че съм че съм с нокти лакирани в черно,харесваха ми дори си мислех как никога не бих си сложила черен лак,беше ми смешно.Но на

следващия ден чаках на едно гише ,жената на която беше там беше с черен лак ,веднага се сетих за съня и се ужасих от съвпадението.Какво означава според теб?

Линк към коментар
Share on other sites

Веднъж бях сънувал, че съм полубог и само Бог е над мен във вселената.

Сабалем сънувах, че Аз съм самият Бог. :D

Сънувам, че съм на нашата улица. Политам, издигам се нависоко. Започвам вдъхновено да викам :"I Am Allah, I Am Allah!" Опияняващо. Бях гледал преди време, клип в който един ислямски проповедник чете текстове от Корана, като говори и от името на Аллах ( "Аз съм Аллах ..." и т.н.).

Издигнах се още по - високо, извисих се над високи електрически стълбове. Долу щъкаха съседи. Почти по едно и също време, двама души на различни места в улицата намериха куфарчета ( вътре май имаше пари; единият от хората може да е бил баща ми, но не съм сигурен; другият човек беше един по - малък комшия, който сънувах не мускулест, какъвто е сега, а го сънувах като слабо момче, каквото беше преди години). Тези пари бяха дар от мен. Докато летях над стълбовете, от краката ми излизаше мощно електричество.

По едно време кацнах на един покрив. Обаче сестра ми си помислила, че трябва да бъда спасяван (нали на високо бях). И взе с алпинистка екипировка да се катери по един близък стълб. Стигна до мен. Искаше да ме завърже с въжето, та уж ако падна, да не се пребия долу. Не помня върза ли ме и как в крайна сметка се озовах долу. Но по едно време като че ли нарочно я бутнах (божа шегичка :D), но като че ли и помогнах пак да се изкачи по - горе по стълба (ако въобще съм я бутал).

После сънувам, че аз и група мюсюлмани сме пред вратата на американското посолство и чакаме всеки момент да се отвори (боговете според приказките могат да приемат човешки образ и да са сред хората :D ). Казах им да стоят с вдигнати ръце, за да е по - малък шанса онези отвътре да почнат да стрелят. Понеже нали хората бяха мюсюлмани, а американците - 11 септември, тероризъм, ала бала...По едно време янките отварят врата, а ние отвън с вдигнати ръце, влязоха си хората вътре в стаята, а аз отидох в друга посока (пък в същата сграда). По едно време гледам Тодор Живков и други партийци. Живков се смее и каза...ъъъ...каза нещо от типа на :" Ние в икономиката сме три пъти повече от това дето е Северна Корея във военната област..." или "Ако Сев. Корея имаха поне на една трета от нашата икономика, щяха да живеят по - добре." Нещо такова.

А в съня с изкрейзалата съученичка :

Публикувано: Вчера, 12:39

Сънувах, че едно момиче се обеси на сватбата си, друго че се разболя от рак на стомаха поради притеснение заради изпити (непознати за мен момичета). После една моя бивша съученичка се опита да ме убие с ножица - нещо беше изкрейзала.

В този сън с нея се боричкахме, борех се за живота си. Лудостта дава сили, луд умора нема. :D Накрая паднахме и двамката на земята, преди да успее да ме наръга притичаха хора и я спряха. По едно време (още си седя на земята), гледам че един мафиот (в черно) и държи ръцете, за да не ме убие. Тя беше негов човек, но на него като че ли имах повече доверие, надявах се, че няма да я пусне... :D Те двамата се изправиха, аз още бях седнал и вдигнах ръце, за да му покажа, че не съм опасен и няма нужда да ме гърми. :D Сънувах, че Георги Илиев (мутрата) е жив и че вуйчо ми изразява позитивно отношение към него. Странно нещо са сънищата (пък и живота). В един сън може да си на земята и да вдигаш ръце предавайки се, в друг сън може да летиш, може да си полубог или направо Бог. :D Живот, сън, сънйот. -_-

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Теди много лично приемаш нещата и доста агресия има в изказванията ти Май ти не можеш да приемеш че си обикновен човек и сънуваш обикновенни сънища а не необикновенни както ти се иска Така само потвърждаваш че наистина имаш проблеми Форумът е озаглавен – Как да тълкуваме сънищата си – аз споделям моя опит Сподели и ти твоя

Мир и любов ти пожелавам

О, сериозно се засегнахме и атакуваме на лична основа. Съжалявам, ако съм събудила агресия и наранено его. :3d_146: Със сигурност не съм някакво чудо на природата и със сигурност имам проблеми, като всички хора, но със сигурност са по-малки от твоето его. А коя си ти, че да съдиш кой е обикновен и кой - необикновен? И кой има преоблеми? Май че проблемът е твой, понеже не приемаш, че тълкуванието ти е погрешно - сбърка за отношението ми към смъртта, сбърка и за баща ми. Не виждам никаква агресия в изказванията си. Агресията е в тебе, понеже не можеш да приемеш, че си сгрешила, или че не те одобряват. Не го казвам с цел да те нараня. Мир и любов и от мене. :3d_146:

Имаше преди една жена, която пишеше във форума, преди години, но съм забравила ника й. Тя правеше много точни тълкувания, но не на всеки. А някъде четох, че най-добро обяснение на съня си може да намери самия сънуващ, стига да си води дневник на сънищата (или може би думата е "нощник") и да отделя време да размишлява (медитира) върху тях, защото той най-добре е запознат с контекста на сънищата си - минало, настояще, чувства, цели, надежди и т.н.

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Ester сънят ти е много кратичък и много интересен Ключът към него е това че никога не би си сложила такъв лак Аз мисля че това е послание към теб да приемаш с усмивка странностите на другите Дали това ще е облекло или поведение няма значение Какво пък всеки има право да избира това което мисли че е добро за него Веднага на следващия ден си имала изпитание Защото сънят ти казва че ти също може да изглеждаш странна в очите на другите и не е редно никой да ти се присмива за това

Дано да съм ти помогнала

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Христо от известно време наблюдавам сънищата ти Изказах едно мнение но ти се засегна Сега искам да допълня Аз мисля че имаш много силно чувство за чест за доблест и закрила на другите справедливост патриотизъм и все в този диапазон Също така мисля че това е наследство от някакъв минал живот в който тези качества са ти служели Може да си бил войн рицар вожд полицай – това не го знам Затова всяко нещо което се случва в филм или наяве свързано с хора които са онеправдани провокират тези чувства в теб и съответно го сънуваш Толкова силно го изживяваш че веднага се проявава в сънищата ти преплетено със откъслечни спомени от минали животи свързани със тези качества

Не ми се сърди много си емоционален и искам да ти помогна затова ти пиша

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...