Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Как да тълкуваме сънищата си? Част 5


Recommended Posts

Хрумна ми, че въпросният открояващ се гроб, може да е моят... :D Възможно е да съм сънувал, как след десетки години, духът на баща ми ще придружи моя дух по пътя му към Оня свят. Абе това "бойна йога" е странно...Йога, пък бойна...Йога е свързана с единение, бой - разединение, противоположности. Да не би да значи "единство на противоположностите" това "бойна йога".

Линк към коментар
Share on other sites

Вече втора година сънувам един мой бивш колега поне 2 пъти годишно, дори има моменти, когато се сещам за него през деня без да съм го предизвикала по някакъв начин с нещо или някой да ми напомнил за него.

Линк към коментар
Share on other sites

Sorsi, разкажи повече за тези финни полета, моля те! Интересно ми е какво е твоето схващане за тях, а не какво пише в книгите.

П.С. Кефи ме как след полунощ няма никой в сайта. Всички спят и сънуват :) Така правят осъзнатите хора, а не като мен :3d_167::3d_139:

Редактирано от query
Линк към коментар
Share on other sites

query, най-просто казано това са измеренията, в който живеят чувствата ти, мислите ти, етерния двойник и другите три тела (причинно тяло, душа, дух) които, няма да коментирам, защото в тях с личност не може да се отиде.

У човека, непрекъснато текат промени най-вече в чувствата и мислите му, сънищата отразяват тези промени показват му слабости, грешки, насоки за работа и резултати. Те помагат на човек да работи правилно.

Хората с по-пробудено съзнание, често имат и преживявания в други сфери на съзнание, това са на практика други светове, тези опитности са изключително полезни, защото подготвят човека за 'деня', в който постигне съвършенство на физическия свят и отиде да живее другаде.

Линк към коментар
Share on other sites

Зависи от съня, възможно е и двете, имай предвид, че срещите с починали хора не винаги са срещи с тях често пъти се дават като символи или друго същество, което ума ти асоциира с този човек.

Линк към коментар
Share on other sites

Sfrsi а как може да се разбере дали срещата е истинса или е асоциация В по горен пост разказах един сън със баба ми Това среща ли е било или асоциация Можеш ли да ми го разтълкуваш

Линк към коментар
Share on other sites

Sorsi разбирам И аз имах такова предположение но тайничко се надявах да е истинска среща И все пак има ли повтарящи се елементи във сънищата със истински срещи или начин на поведение което да е различно от асоциацията

Редактирано от сиджей
Линк към коментар
Share on other sites

TreliKardia, няма нищо чудно или притеснително в това, просто поддържаш връзка с този човек и си помагате във финните полета.

Благодаря за отговора, но как да се избавя от това?

Той мисли ли за мен щом поддържаме някаква връзка? А в какъв смисъл си ''помагаме'' това не го разбрах.

Редактирано от TreliKardia
Линк към коментар
Share on other sites

"Благодаря за отговора, но как да се избавя от това?"

Защо искаш да се избавиш ако има някакви негативни чувства между вас ситуацията е коренно различна пиши ми на лични ако е така да не флоодиме темата.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз знам, че в това село всички са много вярващи и я питам, какво да има на календара, Богородица или Исус и тя се смее благо и ми казва, не, защо реши на тях, тях купуваш само ако има малки деца, аз искам на тримата апостола. Аз извадих лист хартия и тя ми продиктува всички подробности около това как трябва да изглежда календара, от които се сещам твърде малко, но първото беше, че трябва да има златно покритие в краищата, после да е чист...

Това асоциирам с твоя сън:

Захария 13:9

И тая трета част Аз ще прекарам през огън, Пречиствайки ги както се чисти среброто, И изпитвайки ги както се изпитва златото. Те ще призоват Моето име, И Аз ще ги послушам; Ще река: Тия са Мои люде; А те ще рекат, всеки един: Господ е мой Бог.

Линк към коментар
Share on other sites

Sorsi ноща в която баба ми е починала аз я сънувах без да знам че тя е преминала отвъд ето съня

Сънувам че аз дъщеря ми и баба ми сме на плаж и се къпем във един басейн Тя беше толкова щастлива че се смееше като малко дете Буквално смехът и наподобяваше на малко дете Аз и казвах да излезе за да не се удави но тя не искаше Тогава аз я взех и я сложих на един шезлонг и се събудих

Тя беше болна и аз си помислих Че сънят ми казва че ще оздравее Направо бях съкрушена когато се обадих и ми казаха че е починала и през цялото време е питала за мен

Можеш ли да ми кажеш това среща ли е било или асоциация

Линк към коментар
Share on other sites

Аз знам, че в това село всички са много вярващи и я питам, какво да има на календара, Богородица или Исус и тя се смее благо и ми казва, не, защо реши на тях, тях купуваш само ако има малки деца, аз искам на тримата апостола. Аз извадих лист хартия и тя ми продиктува всички подробности около това как трябва да изглежда календара, от които се сещам твърде малко, но първото беше, че трябва да има златно покритие в краищата, после да е чист...

Това асоциирам с твоя сън:

Захария 13:9

И тая трета част Аз ще прекарам огън, Пречиствайки ги както се чисти среброто, И изпитвайки ги както се изпитва златото. Те ще призоват Моето име, И Аз ще ги послушам; Ще река: Тия са Мои люде; А те ще рекат, всеки един: Господ е мой Бог.

Благодаря за споделеното мнение :)

Ще си позволя да препоръчам филм - Ten nights of dreams, който гледах преди 2 дни, в който се разказват 10 от сънищата на Сосеки Нацуме. Честно казано, ме затрудни разбирането на един от тях, ако имате желание да гледате филма, после може да ги обсъдим.

Редактирано от catch22
Линк към коментар
Share on other sites

Има хора, за които се сещам от време на верме /например най-малко по 1 път на месец/ и с които отдавна не съм се виждала. Просто без всякакъв повод се присещам за тях. Това означава ли, че комуникирам с тях във финните полета? Може би е така- към едните аз изпитвам вина за нещо, а от другите.. там може би те имат вина към мен :)

Линк към коментар
Share on other sites

query, да, но ако носиш отрицателни чувства към някого трябва да се стремиш да ги изправиш. Те са отрова, която разяжда от вътре, хубаво е да няма нито един човек за когото ако се сетиш да ти изплува отрицателно чувство. Ако има опитвай се да го облагородиш. Това е доста оф-топик за сънищата, но прецених, че е важно да ти го кажа.

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах, че май някакви ме подгониха. Полетях. Сестра ми беше отдолу и ме гледаше. Времето беше сухо, нямаше сняг. Но аз почнах да пускам памук, все повече памук, доста приличащ на сняг. Постепенно се натрупаха купчини памук на около, покри се земята.:)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

ако може отново да ми помогнете с тълкуване на сън, много бих била благодарна.

Сънувам как съм в моята къща. В съседния двор са се насъбрали хора. Говорят нещо и обсъждат на висок глас, аз се доближавам, защото някой ме вика. На оградата стои баба, за която аз се сещам коя е, едва след като се събудих (много тежко болна жена, за която шансовете за оцеляване според лекарите бяха нулеви, но тя се оправи). Тя ми казва, трябва да ми купиш календар за тази година. Аз знам, че в това село всички са много вярващи и я питам, какво да има на календара, Богородица или Исус и тя се смее благо и ми казва, не, защо реши на тях, тях купуваш само ако има малки деца, аз искам на тримата апостола. Аз извадих лист хартия и тя ми продиктува всички подробности около това как трябва да изглежда календара, от които се сещам твърде малко, но първото беше, че трябва да има златно покритие в краищата, после да е чист...

След това аз се връщам в двора и хора от селото работят в него. Изведнъж се появява зелена змия, която е много агресивна и без мен всички познават. Тя започва да се върти и да търси храна, намира нещо, усуква се, изяжда го и тръгва към мен. Аз нямам никакъв страх от нея и само я гледам, тя изкача над мен и отива в друг двор.

После се събудих.

shelter, дали си тук?

Днес сутринта си мислех за съня ти и след това посегнах да уча за курсовете, на които ходя във момента, но погрешка отворих “Завета на цветните лъчи на светлината“ от Учителя. Него всъщност го имам разпечатан на листа. И зачитам попадайки на следните редове:

Захария 13:9

И тая трета част Аз ще прекарам през огън, Пречиствайки ги както се чисти среброто, И изпитвайки ги както се изпитва златото. (Те ще призоват Моето име, И Аз ще ги послушам; Ще река: Тия са Мои люде; А те ще рекат, всеки един: Господ е мой Бог.)

Псалми 12:6

(Господните думи са чисти думи, Като сребро претопено в пещ от пръст ) Пречистено седем пъти

Йоан 17:15

Не се моля да ги вземеш от света, но да ги упазиш от лукавия.

В "Завета" думите в скобите липсват, иначе се подразбират. Последователността е от аметистовите лъчи, Духът на благодатта.

Тази погрешка и съвпадение ме кара да ти дам линк за тема, в която поведението на змията е именно по начина описан във съня ти:

http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=48346

А в мненията има от Учителя как да се предпазиш.

Линк към коментар
Share on other sites

А може ли да се допусне че змията е болест която е прескочила - отишла си е

На мен ми харесва един момент от изложението на съня “и без мене всички познават„. Според теб има ли изместване значението на съня, за един човек ли е или е даден да послужи на много хора?

Аз се сещам за една типично българска поговорка: “думам ти дъще, сещай се снахо„.

Харесва ми и един друг момент "Аз нямам никакъв страх от нея“. И Пътят е тука.За мен означава "Моя мир ви давам“.

Току що се сетих и за нещо друго "тя се смее благо“, и видиш ли, аз днес попадам на Духът на благодатта.

Редактирано от mecholari
Линк към коментар
Share on other sites

mecholari,

прочетох първата страница от линка, който ми беше дал, помислих над това и също, как Хаяо Миадзаки представя сенките в анимационните си филми, в които главни герои са деца, примерно Spirited Away , където Чихиро дори става приятел със сянката и си легнах.

В 3 сутринта се събудих, заради съня, който сънувах и ти го споделям :

Аз съм в тялото на жена, която ражда. Мястото, около мен е съвсем непознато. Нещо като болница, поне аз го тълкувам така в съня, но не точно, защото всичко е много спокойно и сякаш няма никакви хора, освен тези, които помагат за раждането. Стаите на сградата вдъхват спокойствие и раждането минава изключително лесно. Дават ми бебето, момиче, в ръцете и виждам, че то сияе и не плаче. Излъчва доброта.То ме вижда и ми казва:" Мамо, татко", сякаш аз съм и двете и заспива.

Искам да допълня, че вчера садих луковици на минзухари и лалета. Възможно е и това да е повлияло на съня.

Редактирано от catch22
Линк към коментар
Share on other sites

mecholari казват че във спора се ражда истината затова искам да поспорим за да може евентуално да се роди истината за този сън със змията

Според мен когато сънуваш змия може да има много значения - може да означава време ,може да означава болест ,може да означава мъдрост ,може да е асоциация за даден човек и т, н,

В случая мисля че става въпрос за болест поради цвета на змията Зеленият цвят ме навява на мисълта за някакво възпаление на лимфни възли, на сливици , на апандисит ,на яйчници - нещо от този род Могат да се изброят още много Също така мисля че сънят е даден за един човек Да послужи само и единствено на сънуващия

catch22 мисля че и този сън отразява здравословен проблем но както и във съня със змията и тук всичко е преминало или ще премине

А понякога когато жена сънува раждане може да означава че тялото и или тя самата е готова за този процес Също може да означава предишна несполучлива бременност и съня идва като успокоение че следващия път всичко ще е наред Само предположения разбира се Ти сама може би знаеш най добре какво означава

Редактирано от сиджей
Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...