Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Как да тълкуваме сънищата си? Част 5


Recommended Posts

Здравейте на всички.

Толкова отдавна не съм влизала във форума, че чак се чувствам странно. Сякаш идвам от много далеч, хахаха!

Приятели, трябва ми малко помощ да разтълкувам един мой сън. Обикновено сънищата ми "интерпретират" будния живот, но този сън по никакъв начин не се връзва с действителността.

И така, сънувам, че вървя по една улица, много съм изморена и постоянно си повтарям да не си влача краката, че изглежда грозно. Решавам да изхвърля всичко от джобовете си, за да не ми тежи, но започвам да вадя злато от там. Много, много злато. Искам да го махна от себе си, защото явно ми пречи да ходя, но не ми се хвърля така на улицата. На горния край на тази улица виждам един мъж, а до него има малка масичка. Решението е да оставя златото там. Когато стигам до масичката, разбирам, че мъжът е там именно за да вземе златото и да го пази. Подреждаме всичко много внимателно и мъжът оглежда всичко обстойно. Има една обеца с формата на роза и той ми я връща, защото е само една. После ми подари някаква златна плочка, инкрустирана с оранжеви и червени камъни, на които имаше изрисувани ангели. Всъщност, ангелите си бяха съвсем реални, защото си говореха един на друг.

Напоследък много често сънувам ангели.

Тази нощ сънувах, че съм на изпит и не съм доволна от представянето си. Двама от ангелите, които видях на златната плочка дойдоха, отвориха една огромна книга и написаха нещо като характеристика за мен. Всичко беше много положително, но аз си знаех, че не е вярно и им го казах. Единият ангел ме повика и разгледахме характеристиката заедно. После ме накара да изброя кое от написаното не е вярно. Не можах да отговоря. Много отдавна не се бях чувствала толкова объркана и се събудих заради това притеснение. (В реалния живот наистина издържах изпит, много по-успешно отколкото очаквах, но дали това е причината? )

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Chaos сънят ти може да означава обвързване със някой специален за теб човек и бременност Не знам дали е предстоящо или се случва във момента - обицата и плочката със ангелите Или другият вариант е да си си взела поука от някаква случка - уморена , влачиш си краката - от която си станала по силна и по уверена във себе си Но мисля че по скоро е първият вариант защото вторият ти сън показва че е трябвало да вземеш важно решение заради което си се чувствала объркана Но имаш подкрепа свише И както сама пишеш издържала си изпит по - успешно отколкото си очаквала

Линк към коментар
Share on other sites

Chaos много се радвам за тебе ! Честито ! Да си жива и здрава ти и бъдещето ти бебенце ! Пожелавам ти лека и безпроблемна бременност ! Пък те плановете ще почакат! :3d_015:

Линк към коментар
Share on other sites

Искам да споделя един сън, който сънувах миналата вечер.

Въпреки това, намерих сили в една светулка, която ме отведе до място, което вятъра отбягваше. Там започнах да копая дупка, в която да се скрия и да намеря изход.

Извинявай, няма да тълкувам съня ти, просто направи ми впечатление, че е пресъздаден ,намирам го за изключително поетично. И се сетих за едно стихотворение:

Аз искам да съм подла невестулка,

живееща във дупка до дома ти,

а ти да бъдеш мъничка светулка,

премигваща в нощта десетки пъти.

И мойта злоба, тъмно отчаяние, душата ми ревнива,

да разтопи ги твоето упорство-светлина игрива,

премигвайки в нощта десетки пъти...

Ще ти кажа какво означава според мене този елемент от съня ти:

Окултният ученик се отличава с висок идеал; каквото и да желае или да притежава е най-хубавото. Като си избира приятел, ще избере най-благородния, най-умния, най-разумния и интелигентния, най-добрия, с най-чистото сърце. Идеалът за вас да бъде: най-хубавото в света! (из Правила за Ученика)

Редактирано от mecholari
Линк към коментар
Share on other sites

Гарванче мисля че сънят ти означава че два пъти си била наранявана по един и същи начин Но вторият път си го очаквала - екзекуцията Това те е направило по силна и се чувстваш уверена че можеш да управляваш живота си - шофьорските курсове Толкова уверена че можеш да се изправиш срещу недоброжелателите си без да могат да те наранят - колата без драскотина

Другият вариант е наистина да караш шофьорски курсове и вълнението от него да се е отразило във съня ти

Редактирано от сиджей
Линк към коментар
Share on other sites

Не очаквам анализи. Исках да спомена за този мой сън, който впоследствие стана и блог публикация. Интересен и различен. Отвъд архетипа и скудоумието, което срещам напоследък да се лее. Защото сънят е митологична пътека, по която вещите чертаят пътища, а другите измислят бития. И са доволни.

Азар седеше тихо сред високите треви и очакваше другото племе да нападне.

Видя огромната кръгла и озаряваща светлина, снижи се. Биеше само сърцето му.

Туп-туп, туп-туп, после загуби съзнание. Знаеше - те идват.

Племето на Азар живееше открай време сред високите зелени треви, кацналите къщи на ръба на скалите, слизаха в подножието чрез огромни подвижни стълби - там обичаха, там се поздравяваха, там умираха.

Азар се събуди от унеса - ръцете му лепнеха от червената кръв на братята му, краката му бяха подгизнали. Погледна нагоре - Слънцето бе кървавочервено, оголените треви бяха клюмнали под тежестта на братската кръв.

Азар беше сам, единствен оцелял. Сам сред целия свят. Отвъд скалата бяха другите, а той познаваше само своите.

Така прекара няколко часа, цял месец, вероятно векове. Заспа отново. Когато се събуди и погледна нагоре - тревите отново бяха зелени и високи, Слънцето ярко осветяваше пролуките помежду им. Азар въздъхна с облекчение. Помен от къщите, кацнали на скалите нямаше, но той беше жив.

ЖИВ.

След това той реши да отмъсти, но трябваше да намери най-големият си враг, човекът-лъв и да се срещнат в състезание. След дълго лутане и скитане, той го намери. Срещнаха се сред високите езера и се бориха кърваво, но и двамата оцеляха. Тръгнаха от борбата като братя. Той - Азар, и човекът лъв.

Отдалечиха се от високите скали и високите езера, седнаха на една поляна и тогава Азар заплака. Човекът-лъв го погледна и заплака и той.

Защо плачеш, братко Азар, каза човекът с глава на лъв.

Защото, братко, нищо не ми остана и нищо не искам. Невинността ми бе отнета сред червените треви, страхът ми от смъртта се изпари, душата ми оголя, високите къщи на моето детство опустяха.

Гледам напред и нищо не виждам, освен Светове, Светове и всичко - пак същото ...

Нищо, отговори, човекът-лъв, нищо. Поука няма. Оцелял си и си жив, пребори се с мен, сега остава да се научиш да живееш, не клекнал ниско до скалите в окървавените треви. Събуди се.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Гарванче мисля че сънят ти означава че два пъти си била наранявана по един и същи начин Но вторият път си го очаквала - екзекуцията Това те е направило по силна и се чувстваш уверена че можеш да управляваш живота си - шофьорските курсове Толкова уверена че можеш да се изправиш срещу недоброжелателите си без да могат да те наранят - колата без драскотина

Другият вариант е наистина да караш шофьорски курсове и вълнението от него да се е отразило във съня ти

аз попринцип мечтая за мотор - но и колата не е зле - и мотор доста съм карала на сън дори се сбих когато се опитаха да ми го откраднат - единствената вещ за която на сън проявих егоизъм не го давах да ми го задигнат :) - но още нямам смелост да почна да карам каквото и да е - но имам мерак :) за жалост в реалността в София за да имаш мотор си трябват гараж и стабилно заключване затова автомобила е сигурен...

Редактирано от Гарванче
Линк към коментар
Share on other sites

Chaos много се радвам за тебе ! Честито ! Да си жива и здрава ти и бъдещето ти бебенце ! Пожелавам ти лека и безпроблемна бременност ! Пък те плановете ще почакат! :3d_015:

Ами, благодаря за пожеланията, Сиджей. .

Така се чудех какви са тези ангели и бижута в сънищата ми... Мислех си, че не мога да имам деца- просто с бившия ми мъж се опитвахме, но нищо и нищо не се получаваше, а докторите наистина не виждаха причина да не мога да забременея. Като се разведохме с мъжа ми, приятелката му веднага забременя. Логично беше да приема, че нещо с мен не е наред. Много съм слисана.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...