Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Как да тълкуваме сънищата си? Част 5


Recommended Posts

:hmmmmm: Мдам наистина изпитвам трудности, става дума, за едни типично женски

прояви които никак не ми харесват, ама честно. Тук не става въпрос, за

душата и нейните висши проявления, а за едни типично как да го нарека и

аз не знам типични проявления змийски- не-овладени става въпрос, за

хитростта, защото не обичам да я проявяват към мен нито аз да

манипулирам някого по този типично условно да го наречем женски начин и

за това воювам в смисъл като първо погледът е насочен към мен самата

дали това нещо съществува и в мен под някаква форма като първо от себе си се опитвам да го

из-корения и на това основание се опитвам да не позволявам и на другите

да го проявяват спрямо мене, което си е доста нелеко и доста

неразбрано... Както и да е, малко объркано стана, но си права, за това,

че всъщност самата аз т.е. душата ми разбира същността на посланието.

Тук се подсещам, за Дон Хуан който някъде споменаваше, за това, че

войнът не се кланя нито пък позволява да му се прекланят, (по спомен).

Мерси :)

п.п. Един малък пример - Притчи 7 глава

ето разликата - =1"]Притчи 31 глава

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Темата за сънищата винаги ми е била безкрайно интересна, тъй като откакто се помня сънувам. Ще се радвам да се включа в прекрасния Ви форум.

Аз съм на мнение,че тълкуванието на сънищата е строго индивидуално за всеки, но споделянето и съпоставянето винаги е интересно и обогатяващо. Аз лично отдавам най-голямо значение на цветовете в сънищата си, обърнете внимание на това. Цветовете, които виждаме насън не са за подценяване и много често точно в тях се крие разковничето за правилно интерпретиране.

Интересна особеност за моите сънища, която не съм успяла да разгадая е, че почти винаги действието в тях се развива през нощта -тъмно, полумрак,свечеряване...:hmmmmm:

Ще ми е интересно да чуя и Вашето мнение по този въпрос.

Линк към коментар
Share on other sites

Защо вече два пъти в последните 2 седмици сънувам, че пея с голямо удоволствие една турска народна песен, много жива и весела, която и наяве много обичам. И двата пъти в съня присъствува и любимат ми леля. Тъй като не разбирам турски, днес потърсих превод на песента, защото реших, че тия сънища са някакво послание. Още повече, че от известно време се намирам в труден блокаж и кръстопът, от който не намирам засега изход и решение и всяка вечер се моля за просветление.

Намерих превод на английски, но не мога някак си да вържа съдържанието на песента с моята ситуация. В песента, която е жива и весела, се пее за човек, на който покривът му капе, стоката си е продал на вересия и нищо не му е останало, но слава на Бога, още е жив, кафето кипи на печката, а любимата му танцува за него.

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

отново пиша с молба за помощ при анализирането на сънищата ми, защото не мога сама.

Първият сън е следният. Разказвам го подред:

Аз се намирам в град, изграден върху стар град. В стария град не живее никой. Всъщност новият град е изграден върху съвременен град - днешна дата, просто на постройките са закрепени здрави основи на нещо като мостове, които се сливат, от време на време има пролуки и се вижда какво има под тях. Но старият град е изключително изолиран и няма грам светлина.

Аз се намирам на нещо като пазар, на който всички хора са облечени с мръсни, скъсани дрехи и продават сякаш неща, които са взели от долния град. Имам пререкание с някого като го конфронтирам пряко, заради нещо, което аз намирам за неправилно и в момента, в който тръгвам да търся органите на реда, които обикалят навсякъде, аз се заглеждам в една пролука, която се намира на изградената допълнително платформа и виждам ясно измеренията на нашия сегашен град. В този момент се сепвам и осъзнавам, че аз сякаш не съм на мястото, където трябва да съм.

Следващата сцена е аз и много хора сме изправени на сцена, като аз знам, че аз и още 1 човек не искаме да сме там. При мен идва "водещият/водачът/силният" и ми казва, вие имате 2 седмици да решите дали ще отидете. При което аз отивам при другия човек, с когото изглеждаме различни и само му прошепвам, че имаме само 2 седмици и сядам на мястото си, сякаш ще гледам пиеса.

Следващата сцена е аз с 3-4 жени сменям всеки ден стаите на изоставен хотел, като стаите са в много лошо състояние, все едно никой не е живял там повече от 100 години. В едната стая обаче има вода и аз влизам, за да се изкъпя. Там има и огледало. Заставам пред огледалото и се виждам тотално различна жена с много дълга права коса. После започвам да си бръсна косата с бръснач, защото аз съм втората, която го прави. Това си повтарям. После се събуждам.

Вторият сън е следният:

Аз съм в много странна сграда, сама. Някой ми обяснява, запомни първите 3 стаи, това са твоето развитие. Аз преминавам през всяка стая и забелязвам, че са с различни на брой прозорци. След като минавам всички стаи попадам в много странна обстановка, в гора, в която аз знам, че трябва да бягам от някого. Аз съм сигурна, че това всъщност е мечка, защото я чувам зад мен и започвам да бягам. Покрай мен бягат много хора, всички са изключително изплашени и аз поемам техния страх. В един момент се намирам със страшно много хора пред огромен вход на пещера. Струпва се огромна тълпа и всички искат да се бият.Вече съм в средновековието, сигурна съм в съня си. Аз не искам и се опитвам да се успокоя, за да започна да мисля. В този момент по върховете на планината, в чието подножие се намира пещерата, се събират много конници, които са готови всеки миг да се спуснат към нас. Аз ги виждам и отричам всичко, ставам, защото аз стоя седнала и влизам в пещерата. Изведнъж се озовавам на място- дворец, пълно със съкровища, храна и постоянно някой ми предлага от всичко. Аз не мога да откъсна в първия момент очи от това невероятно изобилие и красота и не мога да повярвам, че съществуват такива чудеса. В следващия момент продължавам, бутам хората, които ми предлагат блага и бързам. Виждам, че пак съм в пещерата, лутам се и в един момент просто се облягам и се отваря врата. Озовавам се в последната стая, от тези 3, които са в началото на съня ми. Докато минавам покрай тях си мисля, трябва да запомня детайли, тези стаи са важни, но искам просто да изляза, така се чуствам. Минавам през трите стаи, като отново им хвърлям бегъл поглед и влизам в стая на блок, с диван по средата, на който спи бебе. Аз продължавам към балкона, отварям го, излизам, поемам въздух и виждам, че този блок е квадрат. По средата има тревна площ, която е заобиколена от огромния блок. Оглеждам се и виждам, че нито един прозорец не свети. Всичко е абсолютен мрак и аз въздишам дълбоко с невероятна тъга. Тогава някой излиза при мен на балкона и се събуждам.

Линк към коментар
Share on other sites

Снощи сънувах, че съм хванала голяма змия с ярка окраска - яркочервени петна с черни контури на сребристосив фон. Държах я за главата без страх и търсех с поглед около себе си камък за да я убия. В един момент ми хрумна да проверя дали е отровна и я накарах да захапе лист хартия, при което капките отрова напоиха хартията, а една капка пръсна в окото ми. “Нищо“ рекох си “ако не попадне в кръвта, отровата е безвредна“. От някъде се появява и дъщеря ми и гледа с интерес змията. В един момент забелязах че змията има две глави. Докато продължавах да търся с какво да я убия, се събудих.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Теодора,ти ме провокира да споделя и нещо от мен.За твоя сън ме навежда на мисълта, ти да не би да си зодия змиеносец? :3d_146:Червения цвят значи някяква истина, която вероятно ще разкриеш.Аз сънувах синьото си яке, винаги в миналото когато сънувах този цвят без да съм чела езотерика, си знаех, че ще ми се случи нещо хубаво през деня.Днес съм със същото усещане.:thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Теодора,ти ме провокира да споделя и нещо от мен.За твоя сън ме навежда на мисълта, ти да не би да си зодия змиеносец? :3d_146:Червения цвят значи някяква истина, която вероятно ще разкриеш.Аз сънувах синьото си яке, винаги в миналото когато сънувах този цвят без да съм чела езотерика, си знаех, че ще ми се случи нещо хубаво през деня.Днес съм със същото усещане.:thumbsup2:

Благодаря, Дриада. Не, родена съм 2 седмици преди 27 ноември - Скорпион, асцендант Скорпион.

Ето че научих нещо от тебе, не знаех за тази 13-а зодия Змиеносец и твоят пост ме подтикна да се разтърся из Нета. :)

Впрочем във френски сънотълкувателни сайтове намерих тълкувание на сън за двуглава змия - това значи шанс, материално и духовно богатство. А в съновника Добрев пише, че да сънуваш двуглаво животно (или човек) значи голям късмет. Пак там, ако вадиш отровата на змията, ще постигнеш много трудна и желана победа. Най-разпространеното тълкувание за пипане на змия - ще те съблазни някой или ти ще съблазниш. Е, няма лошо. :rolleyes:

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

случи ми се нещо странно докато сънувах днес един от сънищата си и ще съм благодарна ако някой знае за какво става въпрос и сподели yinyang.gif

Самият сън няма да го разказвам целия, но завърши, че е нощем и докато почиствам нещо с метла, а татко се излегнал наблизо и чете нещо, някой чука по вратата.

Отивам да видя кой е, но се оказва, че е на външната врата, отивам до там - тя е с резе и се чудя кой чука сред нощите, отварям и виждам мама (която си отиде 2002) и татко до нея, казвам си А, това е нещо нередно(татко е горе при мен) и трясвам вратата под носа им и поглеждам през шпионката дали наистина са те - мама говори нещо, а аз се събуждам като усещам, че викам на глас `Мамо`, но излиза само `мммммм`.

Като излязох от сънят, целият ми гръб бръмчеше от енергия, беше много интензивно усещане - от главата до основата на гръбначния ми стълб направо вибрираше - лежах по корем и можех да се движа, но все пак изчаках да се успокоя и тогава го направих.

За пръв път мама идва по такъв начин - не знам дали беше тя, обикновено в сънищата ми с нея все едно отново сме заедно и близки...

Въпросът ми е всъщност за това интензивно усещане отзад - все едно кръвта и енергията ми се бяха събрали там...

Някой изживявал ли е нещо подобно или да има идея, какво се е случило?

Благодаря предварително за отговорите :)

Линк към коментар
Share on other sites

[quote name='Теодора Андреева' timestamp='1302247043' post='14233

Често се случва да подминаваме посланията от сънищата поради бързане. А бързината си служи с малко и тясно внимание.В по-предния ти сън огънят присъства задочно. Само в песента, чийто текст си намерила. Понеже не се е стигнало до отговор в осъзнаването, сънят продължава да ти напомня, а и да ти покзва какво всъщност се случва. "Змията" има цветовете на огъня - червено, черно и сребристо сиво - на пламъка, на въглена и на пепелта. Двуглавата змия тук може да символизира, изгрева и залеза на небесния огън, а може би и кадуцея - две змии, а не една - с преплетени в едно тела. Вълшебните пръчици не рядко са били чаталести. Поради тях в приказките се случва неочакваното обратно /прозрението/. Възможно е съзнаващият аз да търси начин, да те предпази от "вълшебството", но най-вероятно е то да се случи именно поради стремлението му. Търсиш камък или по-точно искаш да станеш камък за огъня - да вкамениш себе си за напора на емоциите. Онова, което ги причинява е видяно, т.е. попаднало е в окото, но ти си казваш "Нищо, ако не попадне в кръвта, отровата е безвредна". Тук "вреда" идва от на/вред. Или - ако тя/отровата/ не е в моята кръв, не е навред. Пак в предния сън присъства "твоя кръв"- любимата ти леля , която в песента танцува, но вече само като Любима.Понякога и най-често приписваме другиму наши качества и действия. Което е наше ни изглежда като чуждо. Има израз:"На майка си леля казва." Майката и мащехата са различни аспекти на едно и също , както майката и сестра й. Остава да разбереш, кой е оня за когото пееш :"Нищо не му е останало." или "Нищо нему е останало." Дъщеря ти, която проявява любопитство си ти самата, но "чиста" от "обвивките" на майките/ "продаденото на вересия" от песента/ ето защо преди да намериш камък се "събуждаш". За да продължиш нататък ученето/светлината, огъня/, който гори, но и подновява, отравя, но и лекува.

Линк към коментар
Share on other sites

Уау! Благодаря ти shelter за отделеното време и внимание. :v: Малко сложно ми е твоето тълкуване, но ще го прочета няколко пъти, за да го вникна. :rolleyes:

П.П. Да, определено след няколко внимателни прочита разбирам по-добре. :thumbsup:

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

:unsure: Пиша това защото имам силна нужда да споделя:

Тази сутрин се събудих към 6 без нещо от един леко страшен и разтърсващ сън, който беше толкова реален за мен, че на момента можех да се закълна, че е истинско преживяване.

Сънувам, че съм в къщи (къщата ми беше малко по-различна на сън) с цялото си семейство... живи и починали (бяхме наистина МНОГО хора). Спомням си, че всички си имаха занимания. Имаше разговори и всевъзможни неща, които окупирваха вниманието ми от тук и от там... но вече не си ги спомням.

Помня само най-съществената част, която ми направи толкова силно впечатление, че после ми беше трудно да заспя.

По време на разговор с роднина... или... някой си (не си спомням точно кой)... започнах да усещам, че нещо ме лази и щипе. Опипах мястото, открих кожата си в областта под дясната ключица и видях една сравнително къса, но сериозна резка, рана... зачервена и налазена от мравки. Много се стреснах и моментално изтупах мравките от себе си. Свалих горната си дреха. Опипах раната, само за да видя, че има още една такава, пак в гръдната област (само от дясната страна), и още няколко по гърба ми. Наподобяваха тънки разрези, 1.5 - 2мм широки, сякаш от острие. А мравките ме бяха налазили навсякъде около тези рани. Не бяха дълбоки... но определено ме уплашиха много. Веднага отидох в банята, където да можех да огледам резките както трябва без да се притеснявам от никого. Направи ми впечатление, че една от резките беше разполовила връхчето на дясното ми зърно съвсем лекичко. Самите рани не изглеждаха съвсем пресни... бяха леко зачервени, но около тях не течеше никаква кръв, бяха сухи, червени разрези. А тези по гърба ми нямаха никакво зачервяване, а бяха образували корички. Най-голямата започваше от гърба и стигаше до гръдния ми кош.

В момента, в който ги открих (което прекъсна разговора с човекът, когото не си спомням), ме обзе страшна паника... Какви са тези рани, от къде ги имам, защо не съм ги видяла до сега... от къде са дошли тези мравки и защо чак сега ги усещам. Колко време съм стояла на едно място, че така да ме полазят? Хората около мен също се панираха... Майка ми веднага каза, че ще извикаме бърза помощ, за да им сложим превръзки, шевове и т.н.. Всички започнаха да се вихрят около мен в опити да ми помогнат, говореха на висок глас в своята разтревоженост, помагаха ми да се обличам и събличам така че да не разраня нещо. Помня как братовчед ми ми описваше резките на гърба ми, защото както се бях съблякла не можех да ги видя сама а и нямах огледало. Въпреки случилото се като цяло в атмосферата имаше и много семейно задружие, загриженост и топлота, идваща от всички около мен, които искаха да ми окажат съдействие.

Самата аз не изпитвах болки от раните, но след като ги открих започнах да ги усещам по тялото си ... чувствителността на наранените местности и всеки полъх по тях и около тях. Въпреки това, болка нямаше. Единствено ме стреснаха ощипванията от мравките.

Страшното за мен беше шокът, уплахата, чистия ужас... които ме превзеха, когато видях всичко това, както и неизвесността.... факта, че не можех да си обясня станалото. :unsure:

Сякаш за мен това беше нещо като пробуждане ( в съня ми)... внезапно и болезнено. В момента, в който започвам да усещам себе си както трябва, забелязвам, че до настоящия момент съм понасяла вреди, които сега трябва да поправя и излекувам (раните). Незнайно как, не-ясно кой... но бях ранена. След като атмосферата поулегна малко започнах да изпитвам нещо като успокоение: добре, че се осъзнах навреме; добре че раните ми не са дълбоки; добре че има кой да ми помогне да ги излекувам; добре че съм жива... и т.н. Една деликатна благодарност и смирение.

Но в момента, когато видях всичко това, в тялото ми навлязоха големи дози адреналин, цялата се разтресох. Всички въпроси, които нахлуха в главата ми и параноята свързана с мравките... непрекъснато гледах по пода, да не би да се появят от някъде. Сякаш бяха свръхестествени мравки. :blink:

Всичко беше толкова реално, детайлно и точно за това ме порази по такъв начин. Абсолютно съм сигурна, че... да ми се беше случило наистина, щях да реагирам по абсолютно същия начин.

След това се случи нещо странно. По някаква причина реших, че тези рани биха могли да имат общо с някаква кармична обвързаност, или нещо, което е трябвало да платя на някого. Веднага се обърнах към една от починалите ми баби (спрямо която винаги съм изпитвала някаква вина след като поотрастнах... макар че не е имало сериозни проблеми между нас... просто бях много малка и не обичах лигави слюнчести целувки). Та, отидох при тази баба. Бях в една стая с нея и дядо ми, нейният съпруг, който също е покойник. Освен това, тя е майка на баща ми, който преди години изчезна от живота ни безследно и спря да се интересува от мен въобще. Влязох в разговор с нея, попитах я дали съм била причина за някакви нейни проблеми, дали тези рани биха могли да са свързани с нещо, което кармично ме е прихванало в тяхната родова линия. Тя помоли дядо ми да напусне стаята и да ни остави сами. Той сякаш беше недоволен, че не му е позволено да присъства на това и излизайки каза, че би се смирил пред всичко, за да ми помогне да бъда щастлива.

Задавах много въпроси на баба си в готовност да разреша този проблем на всяка цена. Накрая, тя ми каза, че има някакъв проблем, но не си спомням точния и отговор, защото малко след като започна разговора се събудих. В първите моменти след събуждането, много ясно усещах раните и мравките по тялото си под формата на финни енергийни тръпки, което ме стресна... Като цяло бях и доста шокирана... за това прекарах известно време в разсъждения и отправих въпросите си чрез молитва.

Благодаря за платформата! (= Сега се чувствам по-олекотена, след като го изписах и споделих. :hypocrite:

Редактирано от Sybilla
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте :) ! Днес сънувах много странен сън и реших да го споделя тук.

Сънувах едно момче,което миналата година почина при катастрофа ,той беше на 17 и като малки сме си играли заедно,но от дълго време живееше в друг град.И сега сънувам ,че от далече гледам някакви деца на около 5-6 години,около 10 деца наредили се за снимка и аз съм отстрани. Всъщност това бяха децата които бяха с мен в детската градина,когато бях малко,но мен ме нямаше.И всичко изглеждаше така все едно гледах снимка само където всичко беше оживяло,всички говореха,смееха се,но никой не ме виждаше.След това до мен застана едно момиче,може би 2-3 години по-голямо от мен и ми посочи едно момче като ме питаше кое е то.Аз и казах ,че това е момчето,което почина миналата година само че като малък.В момента когато казах тези думи ми стана много гадно и се обърнах и започнах да гледам децата и да разпознавам другите,като накрая най-много се фокусирах над него и започнах да си спомням разни неща от миналото.В следващия момент се събудих.

Ако някой знае какво може да означава това кажете ми :) ! Благодаря предварително !thumbsup.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!!! Надявам се някой да ми помогне с тълкуването на един мой повтарящ се сън! smile.gif

От известно време сънувам моя 1ви братовчед, които живее в друг град и не сме се виждали от доста време. Сънищата ми винаги са много сексуални, истински (все едно наистина се случва това), с различни сюжети, но винаги има много страст между нас и даже любов. Преди месец някъде, когато сънувах поредния си сън с него изведнъж се появи в него баба ни (която е починала) и стоеше и ни гледаше (това си го обеснявам като чувство за вина, че сънувам такива неща с него). Преди седмица сънувах, че съм при него, много страст отново и отиваме на една сватба, после на още една... Снощи отново го сънувах, че идва и ми казва, че много ме желае и иска да е с мен и пак се почнаха едни любовни игри... Не мога да разбера какво означава това. Вече го сънувам около 10 пъти. Моля Ви, ако някой може да ми обясни нека пише :)

Благодаря!!!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

не съм писала отдавна, но тази нощ имах доста странен сън - пътувах между три различни епохи - съвременна, втората световна и праисторическа (динозаври) - незнам каква беше връзката между трите ама постоянно криволичещи пътеки и постоянно попадах ту в едното то в другото време - в едното бягах от СС войски, в другото от Т-Рекс - от който настръхвах най-много а беше и доста гръмогласен и доста голям и винаге беше зад гърба ми изненада - в третото пък ми казваха че имам мисия да намеря нещо скъпоценно (вълшебно) и ме връщаха в другите две - бях с още един човек и двамата бяхме на мисия. та двамата пътувахме между едното и друготто време

във военното време попаднахме и на лагер - който е бил скрит таен концлагер - точно под лагера се оказа че лежат останки от динозаври и там лежи и скъпоценното нещо дето трябваше да намерим-

- в съвременното виждахме единствено останки от предните две - големи кости, гробища от войната - но двете епохи на пръв поглед нямат връзка - но май в съня ми имат или незнам?

Редактирано от Гарванче
Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах доста интересен сън . Бях в океана ,който беше пълен с косатки или някакви малки черни китове,плувах между тях с огромна скорост ,самата аз се чувствах като малък кит . Преодолявах огромни разстояния за секунди ,имах чувство за тържествуване в съня си .Често излизах или се озовавах на брега и отново се впусках в това интензивно плуване . Китовете бяха приятелски настроени ,аз бях една от тях . Майка ми беше на брега и ме наблюдаваше . Аз само излизах и и обяснявах какво страхотно чувство за сила и смелост изпитвам ,плувайки сред тях . Невероятно усещане.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте !

Тази сутрин сънувах, че вървя по малка уличка недалеч от мястото, където живея. Чувствах се замалял, беше ми лошо, едва се държах на краката си и ми се виеше свят. Докато вървях се разминах с момиче, с което преди време се харесвахме много, но така и не се получиха нещата между нас. Тя беше забила поглед надолу, но когато се отдалечихме на 3-4 метра един от друг тя се спря и ме погледна. Тогава ми прилоша много, краката ми се подкосиха и паднах на колене. В този момента някакво момче ме подмина, аз го помолих за помощ, но той продължи. Тръгнах през една затревена площ, в средата на която има детска площадка с катерушки. Не бях сигурен дали ще мога да продължа, защото краката не ме държаха и имах чувството че умирам, но знаех, че ако стига до другия край ще се оправя. Стигнах до детската площадка, катерушките бяха по 2 от 2те страни на пътеката по която вървях. До първите 2 имаше 3 жени, едната беше от лявата страна. До следващите 2 катерушки имаше 3 кучета от дясната страна на пътеката. Помислих, че кучетата са на жените и нищо няма да ми направят, затова продължих напред, но най-голямото куче ми се нахвърли, захапа ме за панталона и аз паднах на земята. Погледнах към жените и извиках за помощ, но те само седяха и ме гледаха, видях, че и другите 2 кучета тръгват към мен и в този момент голямото ме захапа за корема и се събудих.

Благодаря ви предварително :))

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах доста интересен сън . Бях в океана ,който беше пълен с косатки или някакви малки черни китове,плувах между тях с огромна скорост ,самата аз се чувствах като малък кит . Преодолявах огромни разстояния за секунди ,имах чувство за тържествуване в съня си .Често излизах или се озовавах на брега и отново се впусках в това интензивно плуване . Китовете бяха приятелски настроени ,аз бях една от тях . Майка ми беше на брега и ме наблюдаваше . Аз само излизах и и обяснявах какво страхотно чувство за сила и смелост изпитвам ,плувайки сред тях . Невероятно усещане.

Невероятен сън! Веднага се сетих за Завета на цветните лъчи и то за белите по- точно -"Чистота+

Съвършенство

1Свръхсъзнание

2Съзнание

3Подсъзнание

И всяко създание, което е на небето1 и на земята2 и колкото са в морето3 и всичко ще е в тях, чух че казваха: На тогози, който седи на престола и на Агнето да бъде благословение и слава и държава во веки веков.

О.И. 5;11-13.

“Свят, свят, свят Господ Бог Вседържател, който бе и който е и който ще бъде”.

О.И. 4;8.

Също вчера и днес и во веки...."

Да не говорим за делфините какви същества са....Там на някакви много дълбоки нива имаш изключителни помагачи и голяма защита. Явно си успяла да осветиш някакви свои тъмни кътчета и сега достъпа ти до тези дълбочини е свободен. Свободно можеш да излизаш и да се гмуркаш отново и да се изпълваш със сила :). Поздрави!

Това е от мен, аз не съм тълкувател на сънища, но това е което си помислих :)

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте.

Доста от сънищата които сънувам са смислени и последователни - цели филми. Винаги има събития в тях, винаги има действие, планиране , осъществяване ...

И доста от нещата които сънувам са продиктувани от вече случили се събития, преиначени и събрани в едно смислено приключение.

ОСВЕН НЯКОИ...

Понякога сънувам сънища в които се разказват неща които въобще не мога да свържа с нищо от това което ми се е случило през деня. Недоумявам защо сънувам дадено нещо след като то въобще не ме вълнува и не съм си го и представял дори.

Наскоро сънувах подобен сън.

Вървя си по пътя и един познат ме настига и ми казва "ела вкъщи намерих уреда". Знам естествено за кой уред става дума .Знам че го бях накарал да го търси и се зарадвах доста когато разбрах че го е намерил. Веднага тръгнах с него. Влязохме в тях и отидохме в неговата стая. Само че най-ненадейно ми се доходи до тоалетна. Казвам му "къде ви е тоалетната" ? А той "върви напред в следващата стая и там е. Отварям вратата на следващата стая и виждам човек на легло - това е баща му. Отварям и следващата врата , но там няма тоалетна. Връщам се и го питам "а не може ли да ме заведеш че не я намирам". Тръгваме. Влизаме в стаята с баща му. Навежда се и отваря някакъв капак на пода . Казва ми " там долу е тоалетната, аз не мога да дойда с теб защото ме е страх". Слизам и изведнъж се оказва че стълбата води на улицата. Минавам покрай жена подреждаща дрехи на една сергия. Виждам че всъщност се намирам насред пазар със маси. Вървя напред и след малко виждам градска тоалетна. Спомням си че съм виждал тази тоалетна

---Фактически наистина съм я виждал - сънувах я преди два дни. Тогава сънувах , че влизам в една такава тоалетна а вътре има една голяма стая с размери 40 на 40 метра. Таван на около 3 метра. Вътре полутъмно . По цялата земя бяха разположени местата за ходене по нужда , но нямаше никакви кабинки- просто подредени в редички насред огромната зала. И ВСИЧКО ПОТЪНАЛО В МРЪСОТИЯ. Ужасна мръсотия. Нямаше чисто място къде да стъпи човек, а как се очакваше и да върши нещо въобще. Тоалетни чинии няма. Обичайните дупки с две места за стъпване.

---

Спомних си за тоалетната. Въобще не ми се искаше да влизам . Чух приятелят ми отдалеч да се провиква - "не там, там не ходи!". Продължих направо.

Вървя и пред мен много маси, навес и хора седнали край масите. Минавам между тях и вървя напред. Вървя още и виждам точно в средата между масите една голяма дупка 10 на 10 метра - квадратна пълна с боклуци. Казват ми - това е тоалетната. Гледам и се чудя. Очакват да застана на ръба на това нещо и да...

Оглеждам се и не вярвам на очите си. Навсякъде около мен има маси с хора. Масите са масивни дървени , много занемарени, стари, потънали в мръсотия.По тях има храна от всевъзможен вид, разпиляна мухлясала.Мухи хвърчат навсякъде . По земята е пълно с боклуци и най-вече кал. Поглеждам хората - груби,стари, облечени с дебели мръсни дрехи, брадясали немити .Тъпчат се ,крещят и се смеят.

Изведнъж се оказвам по средата между хора които сякаш са се пренесли от друго време . Обхваща ме страх.

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах доста интересен сън . Бях в океана ,който беше пълен с косатки или някакви малки черни китове,плувах между тях с огромна скорост ,самата аз се чувствах като малък кит . Преодолявах огромни разстояния за секунди ,имах чувство за тържествуване в съня си .Често излизах или се озовавах на брега и отново се впусках в това интензивно плуване . Китовете бяха приятелски настроени ,аз бях една от тях . Майка ми беше на брега и ме наблюдаваше . Аз само излизах и и обяснявах какво страхотно чувство за сила и смелост изпитвам ,плувайки сред тях . Невероятно усещане.

Невероятен сън! Веднага се сетих за Завета на цветните лъчи и то за белите по- точно -"Чистота+

Съвършенство

1Свръхсъзнание

2Съзнание

3Подсъзнание

И всяко създание, което е на небето1 и на земята2 и колкото са в морето3 и всичко ще е в тях, чух че казваха: На тогози, който седи на престола и на Агнето да бъде благословение и слава и държава во веки веков.

О.И. 5;11-13.

“Свят, свят, свят Господ Бог Вседържател, който бе и който е и който ще бъде”.

О.И. 4;8.

Също вчера и днес и во веки...."

Да не говорим за делфините какви същества са....Там на някакви много дълбоки нива имаш изключителни помагачи и голяма защита. Явно си успяла да осветиш някакви свои тъмни кътчета и сега достъпа ти до тези дълбочини е свободен. Свободно можеш да излизаш и да се гмуркаш отново и да се изпълваш със сила :). Поздрави!

Това е от мен, аз не съм тълкувател на сънища, но това е което си помислих :)

Здравей ,Елф ! Благодаря ти за отговора.В случая не бяха делфини ,а косатки ,защото бяха черни с бяло на коремите си . Но както и да е ,мисля,че е показателно в случая чувството ми на свобода в съня ,аз едва ли не летях над водата .Знам ,че това е един от показателните ми ,архетипни сънища .Имала съм и други подобни ,но са много рядко . Просто този си е находка в изкуството на сънуването . Хахх Подрави ,Ина

Линк към коментар
Share on other sites

:feel happy:Съня ти е впечатляващ наистина и посланието му е силно, това е важно за самата теб, за душата ти. Благодаря че го сподели, много ме зарадва, наистина красиво усещане предаде чрез него и за това го споделих от една страна, а от друга от благодарност за това, че преди време ти ми изтълкува сън. Аз, както споделих не съм тълкувател на сънища и за това рядко влизам в тези теми, но понякога се заглеждам заради вътрешно усещане/ интуиция може би :)) иначе не фиксирам вниманието си често върху сънуването с други неща се занимавам. :hmmmmm: Хм, странно, защо винаги съм свързвала косатките с делфините, незнам и понеже не бях много сигурна вчера за това погледнах в Уикипедия, за да проверя дали съм на прав път, но ако нещо бъркам моля да ме извините. Поздрави и хубав ден! Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ти ,Елф ! Много си мила ,благодаря ти за асоциациите ,които направи .

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувам, че съм в един канал бетонен доста широк. По средата има нещо като много голяма тръба с диаметър сигурно поне три метра и тя се подава малко над водата като подаващата се част е широка около метър и нещо. Тръбата е съставена все едно от прешлени - части от тръба дълги някъде метър и се виждат черните напречни линии, където се съединяват. Първо отгоре наблюдавам как някаква машина боядисва тръбата, а след това ходя по нея. Наоколо нещо жужи все едно съм под далекопровод за високо напрежение. От двете страни има спокойна бавно течаща вода. След това стигам до кря на канала и там се оказва, че е централата, която явно създава тока, който жужи. Около края на тунела има вертикални метални мрежи, а около тръбата по вода има плаващи решетки. Някой ме принуждава да скоча във водата и мисля, че ще се намокря. Излизам горе на брега и виждам деца си играят и имат огромно куче с тях. Неочаквано кучето ме напада. Стрелям два пъти с автомата и то пада. Оказва се, че е костюм на куче, в който има две деца. Едното съм улучил два пъти в гърдите. После някак влизаме в централата и там се оказвам на петия етаж на една сграда. Минавам по коридорите и има пара, защото това е спа център. Виждам полуголи жени. Едни се къпят, други лежат увити в хавлии. Обръщам се скришом да ги видя, но внимавам, да не ме видят, че съм мъж. Вижда, отделения покрити с воали и голи жени. В последното една надвесена фигура прави масаж на жена с тъмно тяло и красиви гърди. Мисля си, че тя пъшка така все едно прави секс.

Слизаме надолу и неочаквано от петия етаж попадаме директно на първия.

Там се оказваме долу на площадката на края на подобен на предишния канал с тръба но той е необлагороден, изглежда като необработена Природа, а водата е страшно бърза и пенеста дотолкова, че не се вижда тръба. Страхуваме се да не ни отнесе водата затова надясно по мокрите камъни се изкачваме два метра нагоре и там в изрязан квадрат в скалите виждаме спокойно езеро. В дъното от сградата изскача някой с тънък нож и иска да делим това, което сме взели като ценности. Но преди това са ни го откраднали някакви хора и ме страх да си признаем, че нямаме нищо, защото като нямаме нищо, то ще ни убие, защото не му трябваме без ценности, за да прикрие, че е искал да дели откраднатото.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

:unsure:

Обръщам се скришом да ги видя, но внимавам, да не ме видят, че съм мъж. Вижда, отделения

В дъното от сградата изскача някой с тънък нож и иска да делим това, което сме взели като ценности. Но преди това са ни го откраднали някакви хора и ме страх да си признаем, че нямаме нищо, защото като нямаме нищо, то ще ни убие, защото не му трябваме без ценности, за да прикрие, че е искал да дели откраднатото.

Никога не съм имала увереността, че тълкувам сънища. Което правя е провокация. Сякаш дърпам конец от заплетено кълбо, та да се види къде другаде се "опъва".

В целия ти разказ за съня има неволно преминаване на единствено число в множествено. Сякаш сънуващият ти аз ту е сам и явен, ту скрит в собственото си множество.

Може би оня, който те принуждава да скочиш във водата е "кучето", което се и оказва "костюм" , където пък са две деца, едното от които си улучил два пъти в гърдите.

Дълго време се опитвам да "чета" внимателно и да рекоструирам, макар и може би неверно казааното/писаното. Просто вариантствам. Затова и по-горе ти извадих като цитат:"Вижда, отделения..." Ако премахнеш запетаята и членуваш "отделения"/Т, ще видиш как се отцепва като друг твоят сънуващ. Тия дни си мислих, че което насън се шепне, наяве се крещи. Понякога моралните забрани съвсем лежерно в сънищата се заобикалят, а понякога и вменяват "другиму", но в съня си ние гледаме, което сами сценираме, режисираме. Или в съня веднъж се изобразява, веднъж се обговаря. Веднъж "отделения" липсва и се явява като куче т.е инстниктът се възкачва, доминира, а друг път се крие "страхувам да не бъде узнат като мъж".

На два пъти показваш страх от водата да не се намокриш, а после/ ако в сънищата изобщо има време:)/ вече да не те отнесе. Най-често водата е символ на женското в мъжа.

Първи път стреляш и улучваш дете, втори път правиш опит да го/ се спасиш изскачайки като "някой с тънък нож ". Ако детето е обединение/следващото, свързващо ново или конюнкциото, то е откраднато т.е. скрито - отайнствено"нищо". Всъщност "езерото" в скалите т.е. несъзнаваното е с/ покой -но. То е "някаквите хора", които са откраднали съкровището, което може би за теб в съня ти, е по-добре да си остане поне сега неделено, т.е. останало зад бариерата на узнаването. Човек разбира, че таял дълго "нищо", преди да се валидизира като "нещо".

Само не вземай писаното сериозно. Най-често не виждам по далеч от собствения си нос. :unsure::)

Редактирано от shelter
Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...