Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Как да тълкуваме сънищата си? Част 5


Recommended Posts

снощи след като ми казаха че ме взимат на нова работа сънувах следното:

Намирах се в една кръчма - доста уютна и доста вкусно похапнах- и се оказа че кръчмата е сал се намира на някакви северни острови насред морето - имаше и тюлени , в морето акули точно като на някой кадър от Дискавъри - но акулите бяха там заради тюлените - не застрашаваха никой човек там - и на островите живееха хора, които пътуваха с лодки до кръчмата всеки ден - единия остров беше доста леден по върха - имаше сняг и нещо ми пошепна че това е Исландия - точно симетрично на острова от другата страна имаше друга кръчма по-скоро хотел със спа и кръчма - доста по-спретаната отидох и до там - но не усетих уюта като на другата, малко снобарска и студена ми се стори и нямаше много хора вътре - всички предпочитаха другата - сал-кръчмата макар и да не блестеше толкоз като тази на хотела, но пък сала предлагаше по-богато меню и собственика беше по-топъл душевно - между двете кръчми незнам как имаше подлез - отидох обратно в първата - по-екзотична ми се видя и на мен - попринцип имах 2-3 оферти за работа - избрах най-добрата незнам дали не направих грешка - може би кръчмите са двете най-сериозни фирми които предлагаха работа - и моето колебание между двете - тези които ме взеха и при които приех бяха първата при която бях на интервю и ми харесаха още от интервюто - другите също ми харесаха, мислих много, но приех при първите които ми предложиха най-изгодни условия - дано не направих грешка при избора си за фирма и работа.

Редактирано от Гарванче
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здравейте :)

Сънувах следният сън : Вали дъжд и е тъмно (не съм сигурна дали е нощ или просто дъждовните облаци създават усещането за мрак). Аз се возя на задната седалка в такси, седнала м/у двама мъже. Единият от тях е мой познат, а др. не мога да кажа дали го познавам или не. Познатият решава да слезе от таксито и в момента на излизането ми подарява 2 пъпки червен карамфил, а аз забелязвам, че е с пощальонска чанта.

Имате ли представа какво означава този сън . Благодаря предварително !

Линк към коментар
Share on other sites

Напоследък си мисля, че когато в сънищата се появят мъже или символизиране на мъжкото наяве има разгръщане/развитие, раз-лист-ване на женствеността. Ти не си получила двете пъпки карамфил, те са се случили в тебе като дар/ израстване/. Латинското наименование на карамфила е Dianthus, което означава цвете на боговете. Мари-Луиз фон Франц в анализата на приказката за "Трите карамфила" споменава легенда за сълзите на Богородица, които се превръщали в карамфили падайки на земята. В други приказки често "цветето" пада не като като сълза/Дъжд/, а и от уста на девойката вместо слово.

Водата е символ на Богинята Майка, но в съня ти идва от Небето като дъжд, т.е. тази вода се връща одухотворена на Земята.

Когато сънуващият е в кола, която не е негова, а и не управлява самият той има отдаване на привилегиите на всеобщото- индивидулното е скрито в универсалното. Не е случайно, че в съня ти колата е такси - автомобил, който е ползван от всички срещу заплащане. В съня ти не се появяват пари, но вместо тях има цветя. Таксито е ползвано от теб и двама мъже/ това си ти, показана като дифракция от съня/ - единият е познат, а за другия не можеш да кажеш дали го познаваш или не/ т.е. той е евентуален, подлежащ на валидизация/. И двамата символизират доминиращото несъзнавано. В момента, когато познатият мъж слиза, ти забелязваш пощальонската чанта - пощата свързва хората, които са разделени от разстояния чрез словото/ най-често/. Преминаването от познатото, преживяното/ познатия мъж/ към непознатото/ онова, за което не можеш да кажеш нищо,т.е не можеш да обговориш, защото е непреживяно или преживяно скритом от теб самата/ се случва благодарение на думите. Когато означаваното започва да се "изнамира" /проявява - пъпката на "цветето" разцъфтява в пълнота.

Редактирано от shelter
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Сънувах, че се прегръщам с човек който не съм виждала отдавна - който е от далече... кажете ми че съновниците са измама защото навсякъде пише че е на лошо като се прегръщаш на сън :(

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте!

Искам да споделя с вас за едни определени сънища, които ме мъчат от известно време (по-скоро ме мъчи това, че не зная как да си ги разтълкувам и какво се опитват да ми кажат).

Преди няколко седмици сънувах починали хора. Определени починали хора, които не познавам лично, но тъй като са загинали в инцидент, научих от медиите за тях. В първият сън ги сънувах, че са живи всичките и някак си са успели да ги спасят, но същевременно с това сънувах и един човек (непознат), който ми каза, че те няма да оживеят, а ще умрат. След като ми каза това изведнъж се оказах на мястото на инцидента. Беше много странно, защото едновременно сънувах едно от загиналите момичета и сякаш го наблюдавах отстрани какво прави и в същия момент се чувствах така сякаш съм на неговото място, сякаш аз съм тя... В съня момичето направи катастрофа и умря или поне така си мислех, защото в следващия момент видях родителите й как ми говорят "Хайде, маме, откога те чакаме да си дойдеш ако знаеш... Виж, приятелите ти те чакат!", обърнах се и видях млади непознати хора. След това се събудих. Дълго размишлявах над този сън и не знаех как да го приемам - дали като някакъв знак, като някакво предупреждение да се пазя или просто като знак, че трябва да продължа напред с живота си. Тъй като от реалната случка с тези хора, аз се наплаших страшно много и в продължение на месеци се страхувах за живота си, да не би и на мен да ми се случи нещо такова, и не спирах да мисля за тях всеки ден. Затова и единия от вариантите най който умувах беше именно, че сънят е знак да продължа напред без страх.

Снощи обаче ми се присъни нещо подобно. Сънувах, че съм в непознат малък град с една позната, която не виждам често, не знам защо ми се присъни точно тя, и си вървим по една улица, стигнахме до едно площадче. Срещу мен имаше една огромна стена цялата облепена в некролози и повечето бяха на млади хора. Попитах нещо моята позната (не помня точно какво) и тя ми отговори, че тези хора току що са загинали в катастрофа или нещо подобно. Бях много уплашена. Знаех че трябва да бъда в този град няколко дни, но не знаех как ще издържа, защото бях много уплашена. И както си стояхме двете изведнъж пред мен се появи същото онова момиче от миналия сън, момичето, което в реалния живот загина в катастрофа. Аз стоях и гледах с недоумение, не можех да повярвам че е жива. Тя дойде при мен и започна да ми говори нещо, не помня точно какво, после тръгна нанякъде като не спираше да ми говори, а аз вървях след нея... сякаш ме водеше някъде. Последното, което си спомням преди да се събудя беше, че я прегърнах и й казах "Съжалявам, че не съм те познавала преди" като под "преди" имах предвид докато е била жива... После се събудих със странно усещане - хем уплашена, хем не чак толкова...

Не знам защо ми се присънва вече на 2 пъти един и същи човек, който не познавам, а и вече не е сред живите... Навсякъде в съновниците пише, че ако сънуваш мъртвец, че е жив и ти говори е на лошо и на смърт и това ме плаши още повече въпреки че се старая да не се ровя в тях и да не им вярвам :(

Знам че тълкуването на сънищата при всеки е индивидуално, но ще съм много благодарна ако някой ме насочи по някакъв начин. Възможно ли е тези сънища да се предсказание за нещо? Възможно ли е да ме предупреждават да се пазя от нещо лошо? А възможно ли е също и да са плод на това, че вече месеци наред, откакто загинаха, аз не спирам да мисля за тях всеки божи ден, въпреки че не ги познавам и не съм имала абсолютно никакъв личен контакт с тях приживе? Просто случилото се с тях ми наежа много, задълбах в него и започнах да изживявам нещата така сякаш са били мои познати...

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах, че аз и мой първи братовчед сме в двора на баба ми. Изведнъж се появява едно извънземно с голяма глава и очи като на муха, големи очи. С братовчед ми се въоръжихме - той взе един чук (може и друго да е взел, но за чук съм сигурен), а аз взех чук и може би нож(или друг чук; но със сигурност имах чук ). Братовчед ми хвърли чука си към извънземното, но то го улови във въздуха и го прати обратно към него ... Удари го в корема... Казах на братовчед ми :"Добре, че не хвърли нож срещу него...".Извънземното искаше да навреди на спящите на горния етаж на къщата моя вуйна и по - малък братовчед ( майка и по - малък брат на братчеда, с който бяхме на двора). Завтичах се по стълбището водещо до втория етаж и миг преди да успея да затворя вратата, извънземното хвана бравата от външната страна на вратата и взе да напъва да влиза. Аз напъвах, за да държа вратата затворена ( вече бях успял да вляза вътре и се опитвах да не го допусна и то да влезе). Аха да затворя и до пак успяваше да избута вратата в посока към етажа, аха да затворя и то пак притвори ...Може и в даден момент да съм успял да затворя вратата, но нямаше как да я заключа. Онова напъваше постоянно и сигурно е успявало пак да я притвори, опитвайки се да влезе.Почнах да викам на вуйна ми и по - малкия ми братовчед, за да може да се събудят (те спяха) и да имат по - голям шанс да оцелеят, ако онова проникне вътре. Те май се събудиха. Аз отворих вратата и видях, че в това време братовчед ми ( по - големия от двамата) е нападнал извънземното и се боричкат (прави) на стълбите. Аз сграбчих извънземното за гушата и му натиснах главата на парапета, така че да му стърчи извън стълбището. Братовчед ми взе да го думка с чука и онова умря, взриви се.

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах мечки,големи кафяви мечки,сред които се разхождах и просто бродихме заедно из гората.Можех да усетя всичките им истинкти,как надушват храната си и дишат през ноздрите си .Как чуват звуците в гората,все едно бях в мечешкият им мозък,все едно и аз бях голяма кафява мечка.Това ми се случва за първи път.Да сънувам мечки.Чувствах се точно като звяр след като се събудих.Всички рецептори ми бяха отворени .Изобщо нямам никаква идея какъв е символният смисъл на мечката.Чувала съм,че значи болест но в случая не мисля,че значението беше такова на този сън. Моля за тълкувание!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Я да разкажа и аз един сън, който много ме озадачи - вече го позабравих, но в общи линии аз съм като в някакъв вход на жилищна сграда или по-скоро веранда/двор пред сграда, не мога да определя точно, тъмно е, вечер, от сградата идва изкуствено осветление, та аз знам, че се прибирам у дома (в действителност не живеем и не сме живели на такова място), има и други хора, не много, които сигурно също живеят в сградата и инцидентно влизат или излизат, но те са някак на заден план, не общувам особено с тях, по интересното беше, че там във входа или пред него намирам две прасенца, бяло и черно, които хората ми казват, че са наши, в смисъл на мен и мъжа ми. Аз съм силно учудена и сега вече забравих как научих, мъжа ми ли ми каза или хората, но разбирам, как приятел на моя съпруг, го е убедил да си ги вземе и той направо вече се е сдобил с тях; не съвсем мънички, но и не големи; също целта да имаме прасенца беше не традиционната, а да бъдат като наши домашни любимци. И моят съпруг се появи също и ме караше да се грижа за тях. Аз бях изумена - казвам - ама защо са ти тези прасенца, при това две, нали си имаме вече куче? Не помня точния отговор, но беше от сорта - Е, аз съм ги взел вече, при това кучето е само едно. Аз се загледах в прасенцата, чудех се защо ги е харесал, обикновени прасета, само дето едното по-нетрадиционно, от черните (не че и такива няма); прасенцата не ме познават още, бутат се насам-натам и едно в друго, не бягат от мен, но и не идват при мен. След като ги понаблюдавах и опитах да ги пипна/погаля, реших, че едва ли ще успея да ги харесам особено и питам мъжа ми - Наистина ли държиш да ги гледаме, не ни ли стига кучето (в това време кучето ни идва от някъде, но е така по-далечко от нас), щом кучето било едно, по-добре да си вземем още едно куче, отколкото тези прасета? Не знам какъв отговор получих, май никакъв и аз ги оставих да стоят там при входа и тръгнах към кучето ни ...

Той съня не е нищо особено, просто за пръв път сънувам прасета, при това две, черно и бяло... Що за символи са това?

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Според вас, какво би могло да означава, ако един човек сънува друг човек в роля, която е напълно несвойствена и нехарактерна за другия човек, или поне единия си мисли, че такава роля е абсолютно противоположна и нехарактерна за личността на другия човек ? :)

Сутринта сънувах много висок човек - не знам, ама поне три метра да е бил. Не му виждах главата. Май беше с кафява риза. От лявата страна на ризата беше избродирано българското знаме, а от дясната страна - жълта звезда. После сънувах, че аз се боря с великан, или друг се бори с великан, не знам точно. В следващия момент бях седнал на диван, сестра ми беше права над мен и аз се борех с нея.

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах интересен сън, поне за мен и реших да го споделя, може да ми дадете идеи какво може да означава.

Една жена не я виждах, но чувах, ми каза, че трябва да ида за запаля свещ в църква или храм, чух само името "Св. седмочисленици", посочи ми и мястото тук в града в който живея, но такъв храм на това място няма.

За църквата в София четох, но има ли и в други градове? И изобщо знаете ли нещо по въпроса?

Линк към коментар
Share on other sites

Тази нощ сънувах, че виждам стая през стъклена врата. Там имаше нечие присъствие. Появи се едно синьо "петно" във въздуха, което след това се превърна на човек. Имах усещането, че е затворен, заключен, стаята е неговия затвор. "Освободи ме". "Не мога, ако го направя, има много камери, мен ще ме затворят". Но все пак го направих и от стаята всъщност излезнаха двама. В следваща част от съня си, която си спомням, стоях в стая и чувствах чуждо присъствие. До мен прозрачен човек се “визуализира" и ме хвана за ръката, над лакото.

Накрая бях на един площад, наблюдавах бавно летящ малък самолет. Кацна на площада, зад него имаше допълнителен багажник като на микробус. Той много приличаше на автомобил с крила. Изтърсих някаква глупост, с пълна увереност. Нещо от рода на :"Такова са имали бившите съветски величия", като под това се подразбираше, че машината трябва да е стара. Някой ми отвори капака и видях чисто нов двигател... Конфузно съм грешал.

Трябваше да се погрижа на някой за багажа, който вътрешно упреквах, че по въпроса е безотговорен.

А днес прочетох, че според Учителя, растенията на Луната са прозрачни:

http://www.beinsadouno.com/old/lectures.php?id=1879

И така се замислих за невидимата прозрачност.

Линк към коментар
Share on other sites

тая нощ сънувах три пъти едно и също - и трите пъти ме убиха - някви ченгета - гонеха ме от полицията - незнам от къде направих едно добро дело и някой ме изкара терорист - та три пъти се будя и три пъти заспивам и всеки път ме гони полицията и трите пъти ме убиват на една и съща площадка - на третия път си намерих изход да избягам от площадката но на изхода пак ме улучиха - и трите пъти ме улучва някъв техен снайперист на всичкото отгоре за да се убедят че са ме убили изстрелват още куршуми в мен - толкоз куршуми ме пронизаха тая нощ - най-странното е че не ме боля при нито един - но ми спираха дъха всеки път

Линк към коментар
Share on other sites

... тази сутрин май и аз се чух да бълнувам - говорех за разни военни бойни работи с твърд тон ( дано не ме е чул, пък може и да не съм изрекъл тези неща гласно:О...

icon_lock.pngipb.pngокт 29 2011 11:20

Мисля че казах, или поне си го помислих нещо от рода на: "Българската армия ако се бие с равна по брой на нея американска армия, ще я размаже, направо ще я смачка !"

:D:3d_127::P

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, Хрис, Ирка!

Интересен, приятен сън сънувах! Спя си в леглото... както и си е (изморен, скапан) , изведнъж някаква сила ме издърпа през тавана и започвам да хвърча в определена посока към космоса - става ми още по-гадно. Тегли ме, ама здраво - как си трябва. В началото си беше страшно, след това... дори приятно, но все пак не знаех какво точно ще става - притеснение. С огромна скорост летя на някъде, аз се дърпам - НЕ! В един момент се озовах в някаква (не знам как да го нарека) съвкупност от сили, енергия или дух! И отново се опитвам да се отскубна, а колкото повече се опитвам, толкова по-слаб ставах! Въпросното нещо изведнъж ми вля живот (може да се каже, че нямах грам )! Нещо като златен огън, мълния - така изглеждаше, но не беше топло, много непознато и трудно за нормална човешка стойка (погълна ме в него) - като жироскоп (различно от безтегловност), много хлъзгави, резки движения. После свикнах и веднага обратно в леглото! Всичко това се случи много бързо - светкавица! След това се се опитвах да го направя сам и стана.

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах двама нацистки военни - бяха в различни униформи ( единият в черна, другият в сива струва ми се). Аз бях в обикновени домашни дрехи, може да съм държал и някакви предмети за почистване - май им бях прислужник. :D

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах, че едни стари хора (май баба и дядо на детето) ми оставиха да гледам за определено време едно детенце най - много на 2-3г., което обаче беше психично болно и много палаво. Мисля, че в съня, аз бях извънземен - видях си ръцете : сухи, тъмни кафеникави (направо с друга кожа, не моята), имах дълги и черни нокти. Лицето не съм си го видял, но мислех, че и то е различно (лице на същество от друга раса). Една моя учителка по музика ме видя и ме позна, което значи, че може лицето да си ми е било същото не знам. Хрумна ми, че в съня може да съм бил и дявол (ако съдя по ръцете).

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах, че съм се прибрал в квартирата. Звъни ми джиесема. Вдигам. Отсреща се обажда някакъв неонацист, нещо ме пита - не помня какво. Мисля че беше един човек от един форум. Каза, че ще ми дойдат на гости, но не питам искам или не искам. След малко - вече са в стаята. Поне 3-ма души. Сядат, вадят ядене от хладилника, ядат. Единият ми каза, че иска да им включа компютъра в другата стая. Аз тук нямам компютър и нямаше какво да им включа. Същият дето поиска компютър, си поряза пръста. Аз реших да го сплаша. Наведох се към него, със студено сериозно изражение и с психопатски загадъчен леко злобен тон му казах нещо от рода на : "Смъртта може да се появи изневиделица. Може да те грабне неочаквано." Като определено можеше и да стигна до физически сблъсък с тях, ако преценя за нужно ...

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Снощи сънувах, че садя цветя. Имаше и още нещо, но от целия сън единственото, което запомних е саденето на зелени цветя в саксии, може би защото бях толкова съсредоточена в тези глупави цветя затова забравих останалата част от съня. :D

Редактирано от Aphrodite
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Сънувах че една жена се опита да се самоубие чрез обесване. Повися малко на въжете и родителите ми я освободиха и спасиха.

Ето нещо от sаnovnik. bg :D

Ако сънуваш бесене, значи бързо ще забогатееш; може да спечелиш от хазартни игри. Ако видиш бесило с обесен на него, чакат те неприятности, свързани с пари. Ако сънуваш, че бесиш някого, ще имаш фалшиви приятели. Тебе ако те бесят, ще чуеш лоши думи и обиди, ще понесеш тежка присъда. Ако се сънуваш обесен, внезапно и лесно ще решиш сериозен паричен проблем. Ако сам се бесиш в съня си, ще се радваш на уважение и почести.

Обаче жената не умря, беше свалена от бесилото. След това сънувах баня ... :D Ще проверя и за голота... :D

Във връзка с мой стар сън, споменат по - горе в темата, пак от тъждия сайт :

Сънуваш ли гестаповец, значи имаш силен и опасен противник, но бой с него не е най-достойният ход.
:lol: Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Снощи сънувах,че си губя портфейла, но после намерих крадците и те ми го върнаха.Сънувах,че пробвах хиляди рокли, блузи и обувки.Толкова исках да си намеря хубави обувки, но така и не ме огря.Аз знам тълкуванието на този сън.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз, мои колеги и бивши съученици (момче и момиче) в титаничен футболен сблъсък срещу европейския гранд Манчестър Юнайтед !

Намирахме се в закрито футболно игрище в зала на мое бивше училище ! Може и публика да е имало.Срещу нас бяхме звездите на Манчестър, сред които и прословутия Уейн Рууни ! Бербатов не го видях, но той все е резерва за съжаление.

В началото, островитяните ни мачкаха здраво ! Поведоха ни с 6:0 ! Сякаш не ни оставаше нищо друго освен да се предадем ! Но аз се ядосах и си помислих, че трябва да се хвърлим в мача на живот и смърт, и ако загубим : то поне да е с чест и да ни запомнят ! Поведох отбора към центъра на игрището за изпълнението на центъра (малко преди това ни бяха отбелязали шестия гол). Взех екзалтирано да пея : "Стани, стани юнак балкански...!" Съотборниците ми в началото плахо подеха песента, но постепенно смелостта и решимостта им за здрава битка нараснаха ! Обстановката стана революционна, оптимистична ! Играта започна, но аз изведнъж бях телепортиран от залата ! Не по моя воля озовах се в коридорите на училището и взех да се шматкам насам натам, незнайно защо. Завърнах се на мача някъде в последните му 10 мин. Научих, че онези вече ни водят с 7: 6. Само един гол разлика, един гол ни делеше от постигането на исторически успех за българския футбол. Като звяр се хвърлих настървено в играта. Отборът ни отбеляза поне още 2 попадения, а онези не вкараха нито един гол повече. При една ситуация, бях сам на празна врата. Топката беше близо до мен. Просто трябваше да я ритна и да отбележа, но не можех да помръдна от мястото си, колкото и да опитвах ! Почувствах се гадно. Но за това пък, помогнах на двамата ми съученици да предотвратят гол на Уейн Рууни, с дружни усилия отбихме яростната атака на английското биче ( на вратата беше съученичката ми, която се представи отлично). Съдията свири край на мача ! Победа над европейския колос ! Ура !

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...