Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Токсична ли е козметиката? История на козметиката.


Иво

Recommended Posts

АСАМ Масажен гел с дяволски нокът и ЕВКАЛИПТ

КРЕМ ЗА КРАКА С ДИВ КЕСТЕН 250 мл

За сега ползвам само тези двата от всичките посочени и съм доволна. Има ги в аптеките :).

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 years later...
  • Отговори 35
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

За мен проблемът не стои дали козметиката е токсична, защото в по-голямата си част тя не е, особено ако се ползва медицинска такава. 

По-горе чета, че медицинската козметика била силна??? Тъкмо напротив, тя е изключително щадяща, затова е и медицинска, затова е и по-скъпа.

 

Но за мен ужасното е не токсичността на козметичните продукти, а това, че повечето брандове използват животни за тестове. Това ме отвращава. 

 

Иначе, каквито и кремове за лице да се ползват, околоочни контури и други антиейдж процедури, без генетична предиспозиция за лице и кожа без бръчки, няма да стане. 

Същото се отнася и за косата. Чудесата съществуват само в приказките. 

Линк към коментар
Share on other sites

Всъщност не само в приказките. Днес бях при моята фризьорка, която се изненада колко е пораснала косата ми само за два месеца и на това, че нямало нито един паднал косъм докато я измивала. Тази есен косите много капят - оплака се момичето. Освен това съм на 55 г. (честно) - не си боядисвам косата (никога не съм) и тя има само сребристи кичурчета в бретона - назад е почти същата каквато беше преди 30 г. 

Чудото:

- не я убивам с бои и къдрини и прочие препарати.

- вегетарианско меню - 75% пресни сурови зеленчуци и сокове - около 500 гр. на ден (основно червено цвекло, моркови, ябълки, зеле и зелении); коприва в чая или в сока :) - редовно

- масаж на косата след всяко измиване - с отвара от салвия и розмарин. и останалите тук.

Линк към коментар
Share on other sites

:3d_139: Донче, усмихна ме, позитивно :)  Щото става женски диалог по мерене на квото е за мерене

 

Боядисвам си косите от 9-ти клас и така вече всеки месец - косата ми е все така гъста, а вече  и доста дълга. Нямам проблеми с това. Ползвам само козметика на проверени брандове, оставих назад "домашните" рецепти поради това, че не съм доволна.

Какво да правя, фен съм на "химията".

 

По-горе, говоря за гени, това е всичко, което имаме и всичко, което предаваме.

Да, хубаво е да се яде каквото трябва, да хубаво е това, хубаво е онова, но тънката коса няма как да стане гъста с каквото и да се маже и с каквото и да се храниш.

 

Чудото е в нашите гени. Там са даровете, там са и болките.

 

И както казва един мой много близък приятел: "Жени, моля ви ползвайте козметика, защото иначе гледката често е непоносима".

Леко с намигване :)

Линк към коментар
Share on other sites

Ами моят съпруг пък казва обратното - че не обича да целува червило и фондьотен, туш за мигли и подобни разкрасявания - горчали му. И още - че най-добрата козметика е здравата кожа и коса, искрената усмивка и щастливите очи. 

Линк към коментар
Share on other sites

Ами моят съпруг пък казва обратното - че не обича да целува червило и фондьотен, туш за мигли и подобни разкрасявания - горчали му. И още - че най-добрата козметика е здравата кожа и коса, искрената усмивка и щастливите очи. 

 

Визираш декоративната козметика, която реално, е цяло изкуство, защото всяко лице изисква своята графична структура и естетски вкус.

Колкото до съпрузите, не би било лошо мъжете в България да почнат да ползват козметика, като първо правило е често да се къпят. Радвам се, че вече все повече мъже се сещат, че има и нещо, наречено козметика. Тук влючвам козметика на духа, на тялото и на общата визия.

Т.е. човек трябва да се грижи за тялото си, ако има претенции да е духовен изобщо.

 

И, определно, козметиката няма да ни отрови, това може да сторят само злите ни помисли.

Линк към коментар
Share on other sites

Малей... първо млякото, сега козметиката... кво ще е следващото? Дъвчащите бонбони?! Не може ли поне за 30 секунди всички да спрат да бъдат олицетворение на злото?

Линк към коментар
Share on other sites

Напротив, всеки трябва да се радва, че се говори небрежно и по същество, не става дума за болести и за други проблеми.

Пък и е важно.

Линк към коментар
Share on other sites

Екстремно важно е да плюем по козметиката в тая тема. Екстремно важно е да си промиваме мозъците, че млякото е зло, че козметиката е зло, че цялата цивилизация е зло и ако може да разрушим всичко нали... Да всички тука са за божието царство... по-скоро пътници за другото царство.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Екстремно важно е да плюем по козметиката в тая тема. Екстремно важно е да си промиваме мозъците, че млякото е зло, че козметиката е зло, че цялата цивилизация е зло и ако може да разрушим всичко нали... Да всички тука са за божието царство... по-скоро пътници за другото царство.

 

Онзи ден в Хеликон се зачетох в ето тази книга

 

Четох, четох, четох... и я захвърлих. Оказа се, че на практика няма нещо, което да е около нас, което да не вреди уникално много. То не бяха микровълни, безжични излъчвания, трапезна сол, чешмяна вода... всичко, буквално всичко е представено като замислено да елиминира човечеството.

 

Крайно невярващ съм във всяка идея от теориите за конспирациите, илюминати и прочее. Но едно единствено нещо има смисъл - това е да се подчиняват и управляват колкото се може по-големи маси от хора. Като се замисли човек, как да управляваш толкова много хора, ако не със страх. Та, това е някаква мода, повей, тенденция - да се говори и пише страховито.

 

Винаги съм бил привърженик на това човек да е информиран, за да взима правилните решения, но вече много лесно може да се залитне в опасна посока - прекалената информация, при това негативна, може да доведе до там, че буквално да психира получаващият я.

 

Трябва да се търси баланс между благата на цивилизацията и животът близък до естествената среда, природа. Което и да е залитане е неефективно в наши дни, освен ако не носи някакво пълно удовлетворение на предприелият го.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз също съм за добрата информация. Самоч е тя освен посочването на негативните качества на нещо, включва и предлагане (обосновано, не рекламно) на заместващ продукт. 

Та в този смисъл ми се иска тук да предложа един не-токсичен заместител на шампоаните и душ-геловете. От няколко месеца имам в банята си направено ръчно от моя приятелка за нейните деца сапунче. Отначало миех с него само ръцете си, но след като видях добрия ефект (мека нежна хидратирана без употреба на крем кожа), опитах с лицето и тялото и получих същия ефект. Тази сутрин за пръв път опитах и косата - с малко подозрения признавам си. Ефектът до момента е отличен - същата мекота, нежност, свежест и! никаква следа от пърхот, който дълги години ме е мъчил. Като допълнителен ефект - косата стана обемна и лесна за сресване! 

Искрено препоръчвам!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...