Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Съществуват ли вампирите?


Guest Христо

Recommended Posts

Мислите ли, че са съществували истински вампири, вампири кръвопийци ? Такива които е било трудно да бъдат убити ? В книгата "Светът на символите" на Христо С. Енев пише, че според българската обредност и символика, вампирите са същества без кости, имащи само кожа и кръв.И че ако тялото на мъртвеца не бъде прободено до ден 40-ти от смъртта, душата му става плътен вампир ( но без кости), вампир който има човешка форма и се разхожда сред обикновените хора. До четиседесетия ден след смъртта, душата на нечистия според народните вярвания мъртвец излиза нощем да скитосва и се вселява в различни животни. Само в събота не излиза и тогава се смята, че може да бъде прободен мъртвия.

Линк към коментар
Share on other sites

Мислите ли, че са съществували истински вампири, вампири кръвопийци ? Такива които е било трудно да бъдат убити ? В книгата "Светът на символите" на Христо С. Енев пише, че според българската обредност и символика, вампирите са същества без кости, имащи само кожа и кръв.И че ако тялото на мъртвеца не бъде прободено до ден 40-ти от смъртта, душата му става плътен вампир ( но без кости), вампир който има човешка форма и се разхожда сред обикновените хора. До четиседесетия ден след смъртта, душата на нечистия според народните вярвания мъртвец излиза нощем да скитосва и се вселява в различни животни. Само в събота не излиза и тогава се смята, че може да бъде прободен мъртвия.

Не мисля ,просто поредният шантаж със страховете на хората .

Линк към коментар
Share on other sites

Мислите ли, че са съществували истински вампири, вампири кръвопийци ? Такива които е било трудно да бъдат убити ? В книгата "Светът на символите" на Христо С. Енев пише, че според българската обредност и символика, вампирите са същества без кости, имащи само кожа и кръв.И че ако тялото на мъртвеца не бъде прободено до ден 40-ти от смъртта, душата му става плътен вампир ( но без кости), вампир който има човешка форма и се разхожда сред обикновените хора. До четиседесетия ден след смъртта, душата на нечистия според народните вярвания мъртвец излиза нощем да скитосва и се вселява в различни животни. Само в събота не излиза и тогава се смята, че може да бъде прободен мъртвия.

Доколкото знам,съществува заболяване,при което хората пият кръв,за да оцелеят.

Линк към коментар
Share on other sites

Гранат, нещо повече за това заболяване?

Дали това е единственият начин да оцелеят? Определено не.

Христо6, какво по-точно означава "душата на нечистия според народните вярвания мъртвец"?

Темата е за ЕНЕргийния вампиризъм.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Ето тук има информация за това генетично заболяване - преди години гледах филм по Риалити за порфирията и бях много впечатлена.

Редактирано от granat1
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Дали съществуват наистина - не вярвам, макар че съм гледала доста филми на тази тематика. И точно това ме кара да се замисля - за нас, хората вампира е нещо зло и страшно, защото ни използва за храна. А какво сме ние, хората, за животните, растенията. По същия начин единствената ни цел е да заситим глада си с тях - дори ги отглеждаме специално за целта. И се питам - кой наистина е по страшен? И наистина ли може да претендираме, че имаме душа?

А отношенията дори и между нашта раса - в буквален и преносен смисъл гледаме как да изпием кръвта на другия.

Линк към коментар
Share on other sites

Предполагам, че вампирът може да пие не само човешка кръв, но и животинска да речем. А и нали понякога ухапаните от вампири също стават вампири. :lol: И животните не ядат ли растенията, растенията не използват ли въглеродния диоксид, който излиза и от нас самите и така ги храним, а с нашата енергия не се ли хранят безплътни същности.

Линк към коментар
Share on other sites

Много вампирско стана... Аз съм съботник, да.

Хората се радват, защото в къща, в която има съботник, вампир не вли¬за, магии не могат да се правят, лоши духове и болести не смеят да се появят. Всички невидими и зли сили, които дебнат човека в тъмнината, се страхуват и бягат надалече.

Дори животните съботници – куче, вол, кон, са на почит и уважение.

Източник

Линк към коментар
Share on other sites

То е ясно, че сме част от хранителната верига, но не това ми беше мисълта. Защото по страшното е не физическата, а духовната смърт. И точно за това от древни времена народа толкова се страхува от вампири, и други там подобни. А лошото е, че напоследък доста хора губят душите си. Огледайте се около себе си - единствената тема в повечето случаи е за материални блага и облаги. Лично аз, въпреки че имам много приятели, нямам с кого да поговоря истински и от душа за истинските ценности в живота - защото ако споделя мислите си, ще решат че ми е необходим психиатър. И може би наистина повечето от нас вече са "ухапани" от вампир.

Линк към коментар
Share on other sites

То е ясно, че сме част от хранителната верига, но не това ми беше мисълта. Защото по страшното е не физическата, а духовната смърт. И точно за това от древни времена народа толкова се страхува от вампири, и други там подобни. А лошото е, че напоследък доста хора губят душите си. Огледайте се около себе си - единствената тема в повечето случаи е за материални блага и облаги. Лично аз, въпреки че имам много приятели, нямам с кого да поговоря истински и от душа за истинските ценности в живота - защото ако споделя мислите си, ще решат че ми е необходим психиатър. И може би наистина повечето от нас вече са "ухапани" от вампир.

Мила rumm, добре дошла. :feel happy: Напълно те разбирам.:) Понякога човек трудно намира сродни души, дори и сред най-близките си хора. За споделянето има много хубава тема „Споделяш ли духовните си интереси с другите”

Мисля, че целта на форумното общуване е и точно това събиране – на хора със сродни интереси, които да обменят мисли, виждания, понякога трудни за споделяне със заобикалящите ги, колкото и да са близки те. Но както е писала kuki - малко е трудно споделянето за съкровената си същност. :)

Харесва ми и това, че акцентираш на духовната смърт, която е много по-страшна от физическата. Има в момента доста филми, главно холивудско производство, в които се създава един романтичен образ на вампирите. Доста привлекателен. За хората се говори с презрение, като за смъртни, а вампирите от типа на Дракула се издигат като „безсмъртни”, един вид над хората вече в йерархията. Това не е вярно. Ако наистина има такива вампири, каквито се описват в книгите и филмите за тях, то те не са над, а под хората. Това е една регресия към животното в човека и загуба на душата. За подобна загуба на Божественото начало в човека, се споменава от Блаватска в „Тайната доктрина”, а и от Сведенборг. Обикновено това се нарича „втора смърт”. Не съм много наясно в терминологията, но е доста мрачна област за изследване.

Толкова за обикновените вампири. Ти казваш „И може би наистина повечето от нас вече са "ухапани" от вампир.” Тук явно вече става дума за енергийно вампирство и можеш да погледнеш в „Енергиен вампиризъм / Психовампиризъм”.. Темата е интересна според мен. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Искам да благодаря на всички за хубавите думи. Наистина се радвам, че открих този форум, и че мога наистина да говоря свободно за нещата, които ме вълнуват.

Интересно ми е всичко, което чета тук. Сега наистина ще прегледам материалите, за които споменахте и като ги осмисля /през моята гледна точка/, ще ви споделя мнението си. И отново - наистина много се радвам, че ви открих!!!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

А дали съществуват елфи, гноми и тем подобни ?

2789650.jpg

изт

Ей ма на тук съм!

За малко да изчезна и започват да се съмняват в съществуването ми.

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

  • 9 months later...

В "Тайната доктрина. Живот отвъд смъртта" на Ледбитър, това състояние е охарактеризирано като "неестественото положение между тези две състояния" - тоест живота във физическото тяло и живота извън него (по - точно живота след т.нар. смърт). Тази форма е наречена "нежелателна форма на полуастрален, полуфизически живот". Цитирана е история със заглавие "На чаша вино с мъртвата дама", взета от книгата "Нощната страна на природата" на някоя си мисис Кроу. Момичето, за което се твърди, че е водило тази форма на живот е било починало, но е изглеждало като живо. В гроба не са намерили тялото и. Възможно е историята да е измислица.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Дали думата "вампир" произлиза от : "вам" (вас) + "пир" (пиршество), тоест прави си угощение с вашата кръв (съответно енергия ако е енергиен вампир).

Линк към коментар
Share on other sites

Прочетох, че произхода на думата не е изяснен.

Една от теориите е, че славяните взаимстват тюркския термин за вещица. Друга, че значи "немъртви, които смучат кръв". Друга, че идва от летене, от пир, както споменаваш и т.н.

ПП: Любопитна подробност е, че популярната сръбска история е изпреварена във времето от Китай...

източник

Редактирано от vorfax
Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 years later...
В 12.11.2010 г. at 9:40, Ани каза:

 

 

Мила rumm, добре дошла. :feel happy: Напълно те разбирам.:) Понякога човек трудно намира сродни души, дори и сред най-близките си хора. За споделянето има много хубава тема „Споделяш ли духовните си интереси с другите”

 

Мисля, че целта на форумното общуване е и точно това събиране – на хора със сродни интереси, които да обменят мисли, виждания, понякога трудни за споделяне със заобикалящите ги, колкото и да са близки те. Но както е писала kuki - малко е трудно споделянето за съкровената си същност. :)

 

Харесва ми и това, че акцентираш на духовната смърт, която е много по-страшна от физическата. Има в момента доста филми, главно холивудско производство, в които се създава един романтичен образ на вампирите. Доста привлекателен. За хората се говори с презрение, като за смъртни, а вампирите от типа на Дракула се издигат като „безсмъртни”, един вид над хората вече в йерархията. Това не е вярно. Ако наистина има такива вампири, каквито се описват в книгите и филмите за тях, то те не са над, а под хората. Това е една регресия към животното в човека и загуба на душата. За подобна загуба на Божественото начало в човека, се споменава от Блаватска в „Тайната доктрина”, а и от Сведенборг. Обикновено това се нарича „втора смърт”. Не съм много наясно в терминологията, но е доста мрачна област за изследване.

 

Толкова за обикновените вампири. Ти казваш „И може би наистина повечето от нас вече са "ухапани" от вампир.” Тук явно вече става дума за енергийно вампирство и можеш да погледнеш в „Енергиен вампиризъм / Психовампиризъм”.. Темата е интересна според мен. :)

Има вампири кръвопийци. Не точно като Дракула, но подобни. Гледал съм интервю с такъв (българин). Интервюто е дело на Светослава Рудолф-Тадаръкова.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...