Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Да се мислиш за добър


B__

Recommended Posts

Да се мислиш за добър ... а пък други хора за лоши...

Хитлер се мислеше за добър ариец, а мислеше цигани, евреи и славяни за лоши.

Циганите, евреите и славяните той ги гонеше, затваряше ги, пращаше ги в лагери, изселваше ги, измъчваше ги, сегрегираше ги, обираше ги, лишаваше ги от имущество, остригваше ги, обличаше ги в затворнически ризи, убиваше ги, увибаше ги в газови камери, убиваше ги на бесилката, убиваше ги чрез разстрелване, убиваше ги чрез гладуване, убиваше ги чрез презрение, убиваше ги, както си иска.

Казват, че Сталин бил казал "Има човек — има проблем, няма човек — няма проблем", но пък знаем как Сталин се разправя с "лошите" хора. Милиони умират.

Какво е създала убедеността, че "аз съм добър", какво е създало чувството за непогрешимост?!

Учителя казва, че всички сме грешни. Всеки от нас носи в себе си и плътта ("За здравето"). "Който е без грехове, нека хвърли първия камък".

Да се мислиш за добър, а други хора да обявяваш за лоши според мен е... ами самоубийство. Накрая всичко се връща.

Всичко се връща.

Всеки човек е просто човек.

Ти, какво мислиш по въпроса?

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Недоволството на човека не е нищо друго, освен нечистотии, прах, които се полепват в съзнанието му и го дразнят.

За да се освободи от нечистотиите на физическото, на духовното си тяло, както и от нечистотиите на съзнанието си, човек трябва постоянно да се мие.

За тази цел той ще си послужи и с видимата, и с невидимата вода.

Кажете ли, че сте грешни, лоши, несправедливи хора, това показва, че сте се оцапали. Вземете чиста вода и се измийте. – Не, добри, справедливи хора сте. – „Вярно ли е това?“ – Колкото е вярно, че някой човек е лош, толкова е вярно, че е добър.

Тогава за предпочитане е човек да държи в ума си положителни мисли, отколкото отрицателни. По-добре е да мисли за себе си, че е добър, справедлив човек и да стане такъв, отколкото да си въздейства отрицателно.

Става ли въпрос за свобода, за сила, за светлина и за добро в човека, имайте само едно мнение.

В свободата на душата, в силата на духа, в светлината на ума и в доброто на сърцето се състои смисъла на живота.

Това е Божественото, към което човек се стреми. Това е новото учение, което днес се проповядва.

Четири правила

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен това е много глупаво клише-лош и добър.

Срещала съм хора, които са привидно сърдити, и с опак нрав, но като поговориш с тях, топлинка събуждат в теб. Ихора, които са мили привидно, но в един момент виждаш тъмнината вътре...:feel happy:

Та това е. За себе си съм мислиле, че съм лоша, често и съм са самоизяждала /забивах жилото в себе си, по скорпионски/, но осъзнах, че каквото и да правя, все за някого ще съм лоша. Според интересите и нагласите... Та сега гледам себе си да слешам и знам, че несъм нито лоша, нито добра. Просто съм.... човек, който се учи в училището на Живота.

У другите виждаме това, което носим ние самите, та всички сме Едно... с разни прояви, от които се учим. :sorcerer::yinyang:

Тогава за предпочитане е човек да държи в ума си положителни мисли, отколкото отрицателни. По-добре е да мисли за себе си, че е добър, справедлив човек и да стане такъв, отколкото да си въздейства отрицателно.

Става ли въпрос за свобода, за сила, за светлина и за добро в човека, имайте само едно мнение.

В свободата на душата, в силата на духа, в светлината на ума и в доброто на сърцето се състои смисъла на живота.

Това е Божественото, към което човек се стреми. Това е новото учение, което днес се проповядва.

Четири правила

Линк към коментар
Share on other sites

Да се направи някакво средностатистическо измерване на кармата на населението на планетата. Сбор от всички карми разделен на броя жители.:lol: Да се измери средното ниво. Който е на и над средното ниво - добър, който е под - средното ниво лош. :P Да се създадат устройства, които да се имплантират в телата на хората и да отчитат кармичното им ниво. А това дали си добър или лош да се изписва с червени букви на челото. :3d_146: И ако паднеш под определен минимум да те пращат в някакъв санаториум за определено време, за да ти помагат да си оправиш кармата : това за тези дето са паднали под определения минимум, но още не са убили никого. :lol:

Редактирано от Христо6
Линк към коментар
Share on other sites

... дали си добър или лош да се изписва с червени букви на челото...

Ти се шегуваш,

но нещо подобно като масово задължително външно белязване на групи хора ( макар и не жигосване на челото) - е правено през средата на миналия век и то със сигурност - също е навлякло още карма на човечеството...

А в новото си мислене, бъдещият мислещ човек - ще бъде обърнат навътре - към изправяне на личните си мисли , чувства и постъпки, а не - на тези на другите... Другите хора са само предметно обучение за нас и трябва ние да ги разбираме, вместо да ги съдим, или да чакаме те нас да разбират...

Защото - животът е игра и ние всички сме актьори, в роли...

Така - никой от нас не може да направи нещо такова, което да е непоправимо, в рамките на общото му време за инкарнации на Земята, за да бъде заклеймяван...

Линк към коментар
Share on other sites

Ами, разбира се, че се шегува. Понякога шегата е най-добрия начин да изкажеше нещо......

Линк към коментар
Share on other sites

Божидаре,случвало ли ти се е някой да те попита какъв си,а ти да отговориш че си просто човек?

Би ми било интересно,ако ти се е случвало да споделиш каква беше реакцията на питащия след получаване на отговора.

Линк към коментар
Share on other sites

Божидаре,случвало ли ти се е някой да те попита какъв си,а ти да отговориш че си просто човек?

Би ми било интересно,ако ти се е случвало да споделиш каква беше реакцията на питащия след получаване на отговора.

Ужасна, хората не могат да приемат, че са просто хора :)

...но познатите ми хора с някои умения повтарят, че са просто хора... за да не се самозабравят.

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Знаеш ли,ако някой доста настойчиво ме разпитва,аз обичам да отговарям,че съм просто човек.Чак когато започнат да ме оглеждат от всички страни за да се убедят в това,усещам че пак съм направила гаф - хората не могат да приемат такъв отговор за сериозен,а мислят че се майтапиш или им се подиграваш.

Може би това е така,защото всеки се е вживял в ролята си - на учител,лекар,стругар,икономист и т.н.:hmmmmm:

Редактирано от granat1
Линк към коментар
Share on other sites

Знаеш ли,ако някой доста настойчиво ме разпитва,аз обичам да отговарям,че съм просто човек.Чак когато започнат да ме оглеждат от всички страни за да се убедят в това,усещам че пак съм направила гаф - хората не могат да приемат такъв отговор за сериозен,а мислят че се майтапиш или им се подиграваш.

Може би това е така,защото всеки се е вживял в ролята си - на учител,лекар,стругар,икономист и т.н.:hmmmmm:

явно да :)

Линк към коментар
Share on other sites

Ще кажеш : Аз Съм, аз съм безсмъртен, аз съм искра от божествения огън, аз съм любов и светлина, аз съм едно цяло с вселената, аз съм в Бог и Бог е в мен, Аз Съм. :hypocrite: Така им кажи. :) Учителят не е ли използвал понятия като "добър", "лош" ? Може ли за някой сериен и жесток убиец да кажем : "той е добър човек !:)". Можем ако искаме да не го осъждаме,да се опитваме да го обичаме като божие създание, но да кажем, че е добър човек ? Може ли да кажем, че Хитлер и Сталин са добри хорица ? Или че Исус и Майка Тереза са злодеи ?

Линк към коментар
Share on other sites

Да се направи някакво средностатистическо измерване на кармата на населението на планетата. Сбор от всички карми разделен на броя жители.:lol: Да се измери средното ниво. Който е на и над средното ниво - добър, който е под - средното ниво лош. :P Да се създадат устройства, които да се имплантират в телата на хората и да отчитат кармичното им ниво. А това дали си добър или лош да се изписва с червени букви на челото. :3d_146: И ако паднеш под определен минимум да те пращат в някакъв санаториум за определено време, за да ти помагат да си оправиш кармата : това за тези дето са паднали под определения минимум, но още не са убили никого. :lol:

Аурата май ги показва всички тези „скрити“ неща, т.е. дали човек е добър или лош и сега си е „изписано на челото му“, само дето са много малко хората, които могат да го прочетат. От гледна точка на аурата, определенията добър или лош не са чак толкова безсмислени – всеки може да различи красивите цветове от цапаницата и ако можехме да виждаме човешките аури, най-вероятно щяхме да различаваме и хората (не точно добрите от лошите хора, защото в същността си всички са добри, но хората проявяващи се предимно в положителна светлина, от тези проявяващи се предимно в отрицателна).

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Аурата май ги показва всички тези „скрити“ неща, т.е. дали човек е добър или лош и сега си е „изписано на челото му“, само дето са много малко хората, които могат да го прочетат. От гледна точка на аурата, определенията добър или лош не са чак толкова безсмислени – всеки може да различи красивите цветове от цапаницата и ако можехме да виждаме човешките аури, най-вероятно щяхме да различаваме и хората (не точно добрите от лошите хора, защото в същността си всички са добри, но хората проявяващи се предимно в положителна светлина, от тези проявяващи се предимно в отрицателна).

Прав си, но малцина я виждат аурата. Да, в същността си всички са добри, но не и в проявите. :) Съгласен съм с мнението ти.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...