Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Нова братска песен. Откриване на форума


Guest Maria Solla

Recommended Posts

Здравейте творци и приятели на Новата братска песен,

С откриването на Новата учебна година, откриваме и този Форум, който да внесе творчески импулс и нова песенна вълна в братския живот.

Заповядайте да представите свои песни (като аудио или нотен и текстови запис), за да видите как ще бъдат приети - с идеята да бъдат подети и запети от всички.

Песните, които получат одобрение, ше бъдат предложени за разучаване от братските хорове и ще бъдат изпълнявани на братски срещи, събори, концерти и други събития.Тези от тях, които се запеят от всички, ще бъдат публикувани от издателство „Бяло братство”.

Каним всички поети, музиканти, изпълнители и ценители на Песента да се включат във Форума, за да съживим традициите на Братството и да създадем подходяща атмосфера за споделяне и разпространение на създадените през годините песни, както и жива среда за творчески контакти, сътрудничество и прекрасни нови плодове.

Да запеем заедно и да сме здрави, радостни, единни с Песента!

От модераторите

Линк към коментар
Share on other sites

Хей приятели! И ако това не е синхронност...

Околоседмица при нас в Бургас беше една изключително мила, симпатична и скромна сестра - Димитра Грамбелова от карловското село Куртово. Всяка сутрин танцуваше с нас Паневритмия. Още първият ден от престоя си тя ни показа една малка красиво оформена книжчица + диск към нея - 83 кратки песни, на които тя казва, че не е автор, а само смирен проводник. Към всяка песен Димитра е дала описание как и в какъв момент в нея е "дошла" поредната песен. На третата минута вече притежавах книжката, защото почувствах, че силно ме привлича. Когато отидох в офиса си, веднага пуснах диска и...полетях! Песните на Димитра са прекрасни откровения, бликащи направо от сърцето. Изпълнени са от нея акапела. Може би това, че гласът й не е школуван, прави изпълнението още по-вълнуващо. Когато преди малко прочетох тази нова тема, звъннах на сестра Димитра и помолих да представя пред вас нейните песни, както и да напиша нейния телефонен номер за тези от вас, които искат да се свържат с нея и да чуят прекрасните й песни, на което тя отговори положително и много се зарадва. Позволявам си да цитирам предговора към книжката:

"Прелитат като гълъби бели, тук на земята, да ни разкрият небесни тайни, мъдрости, истина, любов и радост, божествени повели и закони!

Началото на "Пристигането" им е 2001г., неочаквани, нетърсени, а много прекрасни.

Сутрин посрещам изгрева на слънцето на един хълм, отстоящ на половин час път от дома ми в с.Куртово, община Карлово.

Тази програма - посрещане на слънцето, изпълняване на физически упражнения, молитвен наряд и накрая Паневритмията, я прилагам от 1995г. до ден днешен. Ставам сутрин преди изгрева, изкачвам се на върха, изпълнявам си цялата програма (което ми отнема около 2.30часа) и бодра и щастлива с песните на Учителя Петър Дънов се завръщам в къщи. Така продължи до 2001г., когато една сутрин след завършване на програмата започнах да се приготвям за тръгване и запях."

Телефонът на Димитра е 0897 200 673.

Благодаря ти, Димитра!:sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за споделеното, НелиТ!

Ще се свържем със сестра Димитра Грамбелова, за да представим някои от песните в диска й.

Ако пожелаеш, ти също можеш да направиш това, след като имаш диска.

Благодарим и светли по-здрави,

Мария Солла

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 months later...

По молба на сестра Димитра Грамбелова ви представям песента послание: Планетен зов

http://vbox7.com/play:dc192333

Ето и част от текста на книгата"Могъщият фар", в която е представена песента:

"Сърцераздирателна песен по текст и визуалност - планетата с дълбоки вътрешни рани,от които изтичат жизнените и сили.

Повърхността насечена и нарязана жестоко и безмилостно,а чедата и микроскопични,но "важни",бързат,грабят,

извличат от недрата и блага,преработват,разхвърлят кое как сваряти отново хукват през глава за нови поразий, и надпревара за грабеж.

Боже,защо така? Пея песента, гледам покъртителната картина, сълзите ме задавят ,душата ми стене ,сърцето ме боли.

Защо Господи е всичко това?"

Линк към коментар
Share on other sites

  • 7 months later...

Димитра И. Грамбелова

"Бьлгарино, Бьлгарино" - тези слова с музиката ме преследваха доста време на хьлма след посрещане на Сльнцето.

Това е дьлгьт на Бьлгарския народ да разпрьсква в света Божиите добродетели.

http://www.vbox7.com/play:566edcb9bb

Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...