Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Стаж по психология


Recommended Posts

Здравейте!

От една страна имам нужда от съвет в момента, от друга - предполагам, че темата ще е от полза и за някой друг :)

Аз следвам психология и този семестър ми предстои стажуване. От университета евентуално ще подпишат договор с някое училище (договорите се подновяват всяка година), за да ни осигури работа под наблюдението на училищен психолог. Но, първо, местата са ограничени и, второ, такъв тип практика не ме устройва. Посъветваха ме ако имам възможност да си намеря сама място, на което да протече стажа ми и аз се спрях на този вариант. Имам няколко идеи, но искам да чуя и вашите! :)

Какво бихте ми предложили, към кого да се обърна, накъде да се насоча? Имате ли някакъв опит с подобни въпроси? Благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей. Това със стажовете май почти при всички е така. И аз не исках да отида там, където ни пращаха от университета.

Аз съм завършила "Социална педагогика" и при мен беше едно чудене за стажа, къде да бъде.

Не знам къде имаш идеи, но иди там, където смяташ, че ще ти е най-интересно. Предполагам вече знаеш какво би ти било полезно, какво искаш да видиш и научиш.

Има много институции в които има психолог и където може да отидеш.

Насочи се там където има индивидуална работа с човека, или с детето, може би там би ти било най-интересно, поне на мен, а предполагам и на теб.

Успех от мен в избора:).

Линк към коментар
Share on other sites

Жур, благодаря, че се включваш :)

Искам да те попитам ти как процедира? В интерес на истината нямам чак толкова алтернативи, вероятно в някой център за превенция на зависимости или затвор. Как да подходя, към кого да се обърна, или каквото се сещаш, което може да е полезно?

Мерси още веднъж! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Аз съм учила в Софийския и там през годината ни водеха в различни институции, центрове, детски градини, домове и др., за да се ориентирамве къде бихме си карали стажа, а и не само това.

По принцип, където и да отидеш няма да ти откажат, поне при нас беше така.

В София съм ходила за по-дълго време в един "Младежки център 16 +" имат и сайт може да го поразгледаш. Има мледежи с най-различни проблеми. По принцип се работи в екипи - социални работници, психолози и др.

Част от моя стаж съм го карал в отдел "Закрила на детето" - там също е интересно, поне може да се види нещо.

А към кого да се обърнеш, бих те посъветвала към Директор на съответната дирекция, началник отдел, всъщност който и да питаш там, където идеш ще те препрати към който трябва.;)

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...