Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро за начинаещи 3


baby777

Recommended Posts

Lifetime, благодаря ти за отговора. Да може да се каже, че човекът е такъв и с държанието си точно това демонстрира.

Жур, благодаря и на теб. Всъщност да - бил е изправен пред избор, който е свързан с промяна на курса в живота (нови ценности, нови отговорности или по скоро отпадане на досегашните). И в този смисъл е искал да се освободи от нещо. Ситуацията е съпроводена с куп проблеми.

И двете сте прави.

Съжалявам, за предните публикации, не мога да се ориентирам още. Личи ми от километри ,че за пръв път пиша във форум.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 583
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Здравейте,за първи път изтеглям Магът на трета позиция и бих искала да си сверя с някой друг разбирането на тази комбинация: Кралица чаши ,асо меча и Магът .Въпросът ми е ще се продадат ли скоро /в рамките на месец / картините ,които дадох днес да се продават .Според мен Магът говори тук за творческата воля и неочакваното като резултат събитие. Т.е ,каквото и да стане няма да бъде очаквано . Кралица чаши говори за естеството на въпроса,все пак става дума за изкуство ,за картини ,Асо мечове за интелектуалният потенциал ,но за първи път срещам Магът на трета позиция и не ми се отдава тълкуванието .

Аз отново реших да постна въпроса си ,защото имаше няколко постинга ,след него и незнам дали ще обърнете внимание. Аз отново изтеглих карти със същия въпрос и отново :9 жезли,Императорът ,Магът .Магът е отново на трета позиция и аз не мога да разтълкувам това. 9 жезли в случая говори за моята недоверчивост ,Императорът за това ,че днес подписахме консигнационен договор ,но Магът ,Магът за какво говори ?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,за първи път изтеглям Магът на трета позиция и бих искала да си сверя с някой друг разбирането на тази комбинация: Кралица чаши ,асо меча и Магът .Въпросът ми е ще се продадат ли скоро /в рамките на месец / картините ,които дадох днес да се продават .Според мен Магът говори тук за творческата воля и неочакваното като резултат събитие. Т.е ,каквото и да стане няма да бъде очаквано . Кралица чаши говори за естеството на въпроса,все пак става дума за изкуство ,за картини ,Асо мечове за интелектуалният потенциал ,но за първи път срещам Магът на трета позиция и не ми се отдава тълкуванието .

Аз отново реших да постна въпроса си ,защото имаше няколко постинга ,след него и незнам дали ще обърнете внимание. Аз отново изтеглих карти със същия въпрос и отново :9 жезли,Императорът ,Магът .Магът е отново на трета позиция и аз не мога да разтълкувам това. 9 жезли в случая говори за моята недоверчивост ,Императорът за това ,че днес подписахме консигнационен договор ,но Магът ,Магът за какво говори ?

Здравей ,Аз съм нова във форума и некомпетентна ,но ако разрешиш ще искажа мнение. Мисля. първата комбинация, показва ситуацията. Приемаш нещата емоционално и си наясно какво точно искаш.Магът според мен говори, че имаш план как точно да реализираш идеята.

За втората комбинация мисля ,че много си се притеснявала защото нещата досега са нямали развитие, може и все още да нямат. Но Магът си казва същото че имаш план и нещата зависят от теб (или конкретен човек, на който разчиташ).

Не те ангажирам с мнението си, просто си позволих да го изкажа. Ако виждам нещата в грешна посока, моля да ме поправите.

Редактирано от Delete
Линк към коментар
Share on other sites

Здравей ,Аз съм нова във форума и некомпетентна ,но ако разрешиш ще искажа мнение. Мисля. първата комбинация, показва ситуацията. Приемаш нещата емоционално и си наясно какво точно искаш.Магът според мен говори, че имаш план как точно да реализираш идеята.

За втората комбинация мисля ,че много си се притеснявала защото нещата досега са нямали развитие, може и все още да нямат. Но Магът си казва същото че имаш план и нещата зависят от теб (или конкретен човек, на който разчиташ).

Не те ангажирам с мнението си, просто си позволих да го изкажа. Ако виждам нещата в грешна посока, моля да ме поправите.

О,да със сигурност може да се каже ,че имам план както и целеустременост.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

имам може би малко странен въпрос.Може ли картите да ти отговарят на друг въпрос не на зададения.Написах го малко объркано,затова ще се пробвам да обесня.

В главата ми имам един въпрос на който не съм сигурна дали искам да знам отговора и затова не питам картите,но онзи ден ги разбърквах и в главата ми беше точно този въпрос,но накрая се отказах и затова ги попитах нещо съвсем различно,като ги разбърках.Та възможно ли е,те да ми отговарят на първоначалния въпрос.Офф така го написах,че просто не е истина.Ако някой ме е разбрал... :)

Линк към коментар
Share on other sites

Напълно възможно е картите да отговарят на въпроса в главата ти .Или дори да не отговорят на самия въпрос.Понякога Таро дава само тенденция или намира първопричините за самия въпрос,но винаги дава най- мъдрия отговор за ситуацията,нещото което е от първостепенна важност излиза на преден план.

Линк към коментар
Share on other sites

Много искам да се науча да гледам с карти Таро,но нямам такива и не знам от къде мога да си набавя. Искам и някакво упътване към тях. Може ли някой да ми даде информация. Благодаря предварително.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

На въпроса "Дали х има някакви по-специални чувства към мен?" както разбърквах картите изведнъж 3 карти от тестето буквално литнаха и даже паднаха в един леген с вода.. Имам късмет, че имат специално покритие и абсолютно нищо им няма..Трябва ли да вземам под внимание теиз три карти или да ги върнаи да продулжа със разбъркването и да изтегля нови три? Знам ,че когато изпаднат 1 или повече карти те са от особено важно значение ,но отгоовор на този въпорос или на ня някой друг? Как да интерпретирам 2 жезли, 4 жезли и 6 ножа ? Моля ви помогнете ми!

Благодаря ви

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здравейте !

На въпрос - Какво е влиянието на жена над мъж , се паднаха - 2 пентакли , 8чаши, Принц чаши.

Моето тълкуване- този мъж ту се отказва от чувствата си , ту се връща към тях.

Отказал ли се е от нея ?- Колесница , 6чаши , Дявол

Колесницата да я талкувам ли като , че се е отказал или като връщане към миналото и невъзможност да се откаже , зависимост някаква е придобил.

Би ли отвърнал на чувствата на жената - Справедливост, 10 жезли , 5 пентакли

ЗАради Справедливоста си мисля , че да , би отвърнал , но за него ще бъде непосилна отговорност и трудни , болезнени отношения.

Правилно ли съм тълкувала . Моля кажете си мнението !

Картите може да са за друга тема , но все още съм сред начинаещите и за това ги поставих тук .

Линк към коментар
Share on other sites

Анел ще ти отговоря кратко. Този мъж се опитва да продължи напред заради Колесницата на първа позиция, но комбинацията 6 чаши и Дявол показва, че това е невъзможно за него, греда. Все още е привързан към нея, но упорства и не дава някак признак за това, т.е. не би се борил тези отношения да се оправят и си личи по 10 жезли и 5пентакли. В трите комбинации трябва да обърнеш внимание на 8 чаши, 5 пентакли и 10 жезли. Ще добиеш една представа за това как точно той с чувства.

Това е от мен.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте !

На въпрос - Какво е влиянието на жена над мъж , се паднаха - 2 пентакли , 8чаши, Принц чаши.

Моето тълкуване- този мъж ту се отказва от чувствата си , ту се връща към тях.

Отказал ли се е от нея ?- Колесница , 6чаши , Дявол

Колесницата да я талкувам ли като , че се е отказал или като връщане към миналото и невъзможност да се откаже , зависимост някаква е придобил.

Би ли отвърнал на чувствата на жената - Справедливост, 10 жезли , 5 пентакли

ЗАради Справедливоста си мисля , че да , би отвърнал , но за него ще бъде непосилна отговорност и трудни , болезнени отношения.

Правилно ли съм тълкувала . Моля кажете си мнението !

Картите може да са за друга тема , но все още съм сред начинаещите и за това ги поставих тук .

Здравей, Анел:).

По първата комбинация мисля, че е имало някакво изменение на отношенията Ви. Някой от двамата си е тръгнал, излязъл е от тях, загърбил ги е, решил е да поеме по друг път. Може би е мъжът. Може и големи очаквания да е имал някой от двамата. Възможно е и някакво разочарование да е имало.

А тази жена мисля, че иска да държи с нещо този мъж, като с хитрост, или той да си мисли, че тя оказва такова влияние върху него. Нещо не му е ясно на някой от двамата. Нещо като тръгване от другия човек, но мечтите си остават пак към него или за него.

По втория-Той си е взел някакво решение, но миналото му най-вероятно с нея си го държи по някакъв начин. Или самият той иска да скъса с това минало, с тази връзка.

Тук има и нещо като интрига, желание за връщане към миналото. Обаче тази комбинация може да говори и за желанието на жената, да държи по някакъв начин този мъж.. Възможно е план да си е оформила. Възможно е да има и нечестна игра или страх огромен да се скъса с миналото. Огромно желание то да си бъде това, което е било.

На третия - мисля, че няма да отвърне на тези чувства на жената. Нещо вече се е случило. Аз не мисля, че той има някакви чувства, по-скоро някой иска да се бори за тях /жената евентуално/, но с огромно напрежение дори до скъсване на нервите, за да го осъществи това нещо, но всичко това би довело до големи трудности. Това би било една трудна любов, нещо като да се преследва мечта, а тя да е много далече.

Мисля, че тези чувства са заявявани и преди, но може и да бъркам:).

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Получих странна комбинация от Любовници, 3 меча и обърнати 9 чаши. На мен всичко това ми прилича на нещо като надежда и безнадежност в едно. Любовниците сякаш ми говорят за нещо ново, зараждащо се?, красиво... Някаква посока. Поне така аз го усетих, но тия 3 меча ми разбиват всякакви илюзии - даже картинката им е на плачещ, отчаян човек (Ползвам Артурово таро). Четох тълкуванията на картите, Любовниците било по-скоро несигурност, нужда от избор, но аз съвсем се обърках!

Не съм питала конкретен въпрос, просто пак съм в гаден период. :) И също какво би значила обърнатата карта? Лично аз я разбрах като точно противоположно на стандартния й смисъл. В колодата ми обърната изглежда зле - все едно "изцеляване" и хармония няма да бъдат постигнати скоро.

А тия 3 меча как взе да ми омръзва от тях, не е истина.

Разбира се, важното е да не падаме духом.

Линк към коментар
Share on other sites

Получих странна комбинация от Любовници, 3 меча и обърнати 9 чаши. На мен всичко това ми прилича на нещо като надежда и безнадежност в едно. Любовниците сякаш ми говорят за нещо ново, зараждащо се?, красиво... Някаква посока. Поне така аз го усетих, но тия 3 меча ми разбиват всякакви илюзии - даже картинката им е на плачещ, отчаян човек (Ползвам Артурово таро). Четох тълкуванията на картите, Любовниците било по-скоро несигурност, нужда от избор, но аз съвсем се обърках!

Не съм питала конкретен въпрос, просто пак съм в гаден период. :) И също какво би значила обърнатата карта? Лично аз я разбрах като точно противоположно на стандартния й смисъл. В колодата ми обърната изглежда зле - все едно "изцеляване" и хармония няма да бъдат постигнати скоро.

А тия 3 меча как взе да ми омръзва от тях, не е истина.

Разбира се, важното е да не падаме духом.

Някак си всичко се повтаря и приключва преди да е започнало.

Човек все се надява, все вярва, но мечтите са разбити на прах и това не винаги е породено от сръхценни мисли или пък от погрешни представи ... Просто има неща, които не са създадени, че да придобият битие в живия свят.

Обърната 9 чаши е като да пиеш много и дълго, останалите да мислят, че си пиян, а ти да си трезвен до болка, и да виждаш на околните дори вътрешностите, че и да се усмихваш.

Понякога Таро избира силните хора, за да се позабавлява :)

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Хм, какво искаш да кажеш (особено с последното, че картите се забавляват)? Изпитват ли ме? Нарочно ми показват нещо лошо, за да видят как ще реагирам ли?

И къде изчезна мнението на Вятър?

Иначе откривам логика в думите ти - надеждата и безнадеджността се редуват. Реално не съм в дупка, но нещата ми вървят затлачено и липсва порив за преодоляване на това странно и необяснимо за мен състояние.

Благодаря за мнението.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Хм, какво искаш да кажеш (особено с последното, че картите се забавляват)? Изпитват ли ме? Нарочно ми показват нещо лошо, за да видят как ще реагирам ли?

Не те изпитват в онзи етичен и морален смисъл, изпитват познанието ти за Таро и всъщност няма нищо лично в това.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Попитах каква е причината за агресивното поведение на колегата ми към мен - 4 жезли, Смърт, 2 чаши. След това попитах как мога да овладея ситуацията и как да се измъкна от нея - Смърт, 8 жезли и 2 пентакли. Смъртта присъства, но при втората комбинация тя май вече се е осъществила, а при първата е в процес още. Смятам, че трябва да поддържам една съвсем лека, дори повърхностна комуникация с този колега. Нещо като "Здравей", "Здрасти" и до там. Никакви обиди. Изобщо да не се поддавам на провокации. Даже от 2 пентакли си мисля, че е добре да го обръщам на шега!

За първата комбинация обаче се затрудних. 4 жезли е първа. Мисля си че този човек като цяло има проблем в общуването с други. Не знам наистина. Споделете и вие какво мислите? Макар и странно да звучи аз си мисля, че това момче ме харесва или има някакви такива симпатии, което изобщо не ме бърка защото той си остава пълен некадърник в работата. По-друг начин не си обяснявам 2 чаши. Въобще е супер нелогично всичко.

Другото, което ми хрумва е просто някаква конкуренция. Така да ме усеща.

Редактирано от Деяна
Линк към коментар
Share on other sites

Много интересно ситуацията е обрисувана със Смърт...промяна ...на нагласа, гледна точка....

Да не се поддава човек на провокации си е чудесно по принцип thumbsup.gif

Втората комбинация и на мен ми говори да си гледаш работата и да завърташ твоята енергия на този терен (работното място).

Успех! yinyang.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Аз по принцип изобщо не съм се поддала до този момент на никакви провокации. На нищо. Не отвръщам. Може би поради тази причина Смъртта е първа във втората комбинация.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, от доста време чета тук, но чак сега се престраших :) да пиша.

Деяна, по първия ти въпрос за причината за поведението на колегата ти, също мисля,че той всъщност те харесва по някакъв негов си начин. Възможно ли е да си провокирала в него агресивното поведение, отказвайки да приемеш негово предложение или покана (4Ж)?

По втория въпрос. Получава се нещо като преговор ,поука по първия въпрос. Смъртта присъства като отговор, жезлите се удвояват, а двойката преминава от чаши в пентакли. Мисля си,че може да има повторение на ситуацията , но твоето поведение спрямо колегата трябва да е друго (както и ти отбелязваш).

Линк към коментар
Share on other sites

Попитах каква е причината за агресивното поведение на колегата ми към мен - 4 жезли, Смърт, 2 чаши. След това попитах как мога да овладея ситуацията и как да се измъкна от нея - Смърт, 8 жезли и 2 пентакли. Смъртта "

Деяна, аз също мисля, че този човек има проблеми с комуникацията. Може би на базата на стари комплекси ( на мен 4ж и Смъртта това ми навяват като асоциация) . Има потиснати чувства, озлобеност, незадоволеност. Затова и външната изява е нестабилна и лъжлива. А опитите за каквато и да било адекватност на ситуацията се изкривяват в жалки и заядливи прояви.

По втората комбинация -

Не се подхлъзвай по момента - дръж една дистанцирана линия на поведение и не допускай неравен преход. Плувай над нещата - така ще излезеш победител.:3d_151:

Линк към коментар
Share on other sites

Попитах каква е причината за агресивното поведение на колегата ми към мен - 4 жезли, Смърт, 2 чаши. След това попитах как мога да овладея ситуацията и как да се измъкна от нея - Смърт, 8 жезли и 2 пентакли.

По първата - според мен този човек има проблеми с комуникацията, така мисля и аз. Проблем с изразяване на положителни емоции, на сплетник дори ми прилича. Този му проблем не е само към теб и изобщо не е от вчера. Възможно е да има някакви проблеми други, може да пренася и модел на поведение, но това не знам.

Може би е имало планове за нещо и те са провалени. Като вид дразнене също ми хрумва, че може да проявява той. Мисля, че вие правите нещо общо, хрумна ми нещо като пари, общи пари, но може и да греша.

Това е човек, който не прикрива емоциите си. Мисля че има и стремеж към правене на впечатление.

По втората - аз мисля, че трябва да промениш държанието си към него. Ако днес е едно, утре да е друго като държание, за това ме разбираш.

Дори си мисля, че ти имаш неустойчивост на държанието и отношението, и то често. Мисля, че просто трябва да се промениш.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...