Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Житен Режим 2006


Милкана

Recommended Posts

Много ми е интересно кой следва помощно-насочващия режим на хране, описан по-горе от Севдалина. Аз бих издържала 10 и повече дни на жито, но такова последващо захранване - изключено <_< . 1-ва причина /общовалидна/ ще трябва да си нагласим алармите на GSM-ите и да се подготвяме още от предния за ден, съгласно списъка, което, съгласете се, за работещите хора става невероятно и направо невъзможно. 2. /частна/ - не обичам попарени зеленчуци :):harhar:

Все пак е добре да го има - за някой може да е подходящият начин за "аклиматизация" :dancing yes:

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 91
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest Гост_Веселина_*

Моля ! Дано да съм полезна.

Аз три години не ядях никакво месо, но понякога ми се дояждаше риба. Мислих и реших, че след като толкова време имам желание да ям риба е по-добре да не се лишавам. За храненето човек не трябва да се насилва. Сега рибата е от любимите ми храни.

Днес ми е десети ден на житен режим. Много съм доволна от резултата. Преди да го започна имам чувството, че ме бе хванала пролетната умора. Ставах трудно сутрин, бързо се уморявах и пиех страшно много кафе. Освен това ме бе обхванала някаква апататия. След като преминах неразположението през първите дни на режима/при мен то бе силно главоболие през първия ден ипо-слабо през втория и третия ден/ тонуса ми се подобри изведнъж. Събота цял ден съм се разхождала с приятели без да огладнея или да се уморя. Даже си пропуснах обяда с житце.Следващите дни нямах никакъв проблем с домашните задължения и ходенето на работа. Преди години съм правила гладуване по Брег 7-10 дни и мога да кажа, че житния режим не може да се сравнява с гладуването. Житният режим е приемане на минимума от който се нуждае тялото, за да вършим ежедневните си дейности, докато при гладуването за мен е невъзможно да следвам ежедневните си дейности. Прредполагам, че и преминаването от житен режим към нормално хранене ще е неусетно както и спазването на режима. И още нещо -кафето въобще не ми липсва. При положение, че кръвното ми е 90/60. Дори сега се чудя дали в бъдеще да пия всеки ден кафе или от време на време. Определено смятам, че този режим ще стане част от живота ми.

Написах тези неща, за да убедя тези които се колебаят дали да следват режима. Аз знам за него от години, но чак сега се включих.Опитайте.

Имама и една молба. Можете ли да ми препоръчате книги на Дънов, където да се разглеждат по-подробно въпросите за хранене и здраве.

Благодаря ви предварително! :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Аз бих издържала 10 и повече дни на жито, но такова последващо захранване - изключено

:v: ми това захранване си е направо кошмарничко - меко казано след като си почистил/проветрил/обновил организма си - да обърнеш посоката...чистичък, измитичък...да влезеш в "кочинката" пак :1eye:

:dancing yes: Какво ми се случи преди малко -сериозна веселба :thumbsup2: бях решила - ще си продължавам со кротце и благо режима докато не ми свърши житцето...имам грамчетата за още десет дена :D Бях в движение, прибирам се и какво мислите :o минали грижовни приятели( днес приключили) и ми оставили жито, орехи и мед...доза за още други десетина дни :thumbsup2: това ако не е сигнал - дилема :P

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Вчера хапнах ангелска супичка - направо благодат. А водичката на супата си беше чудничка - изпих няколко чаши... Позволих си и една маслинка. :harhar:

Менюто дадено от Севдалина е само примерно и е за 5 или 10 дневно гладуване и съответното 5 или 10 днвено захранване. Менюто е копирано от този постинг.

Благост, би ли ни споделила ти как се захранваш? Ти имаш повече опит.

Линк към коментар
Share on other sites

Едва сега научавам за житния режим, и ме заинтригува. Досега съм пробвала само на плодове и чай, 3 дни максимум, и то доста трудно - не усещам истински глад, но просто имам невероятен апетит и всичко ми изглежда безумно вкусно, иначе не чувствам слабост, дори напротив - имам страхотна енергия, наспивам се бързо, сънувам че летя и съм весела :angel:

обаче с лакомията не мога да се преборя :(

ще ми се обаче да опитам да пробвам житния режим - а дали мога да го направя на следващото пълнолуние - 15 март. Дали ще се запази смисъла?

Линк към коментар
Share on other sites

:v:

Благост, би ли ни споделила ти как се захранваш? Ти имаш повече опит.

Ще помисля мааалко как да отговоря, щото опитът е винаги индивидуален и никога не е достатъчен!

Желая Ви достатъчно!

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Много интересно се получи-една и съща информация поднесена във връзка с едно и също нещо, предизвика напълно противоположни реакции. При това бях водена единствено от добри чувства :):1eye::whistling:

Линк към коментар
Share on other sites

Бих искал да ви попитам, как ще ми се отрази режима, при положение, че съм доста слаб. Не ям месо, но иначе се храня редовно..и въпреки това не мога да напълнея. Също така може ли да се подложиш на режима, ако си болен ? (настинка,грип и разни подобни). Ще бъда благодарен и ако някой ми каже рецепта за покачване на теглото ми B)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Пропуснах да направя житния режим през февруари, затова ще се пробвам сега, на следващия разсип на луната. Ако има и други желаещи или съветващи, може да си пишем пак по темата тук. Ето малко инфо по въпроса:

Житен режим през годината

Линк към коментар
Share on other sites

Три дни изкарах дотук и все още не съм прекъснала режима. Обаче много ми се иска. Мечтая за сол и някаква белтъчна храна. Питам се защо изобщо го правя, което е малко абсурдно - забравила съм просто как съм се навила. Прегледах мненията по темата от самото начало и съм благодарна, че няма никакво осъждане, ако човек прекрати режима по-рано.

Трудно понасям монодиетите. Приличам по това на баба си по майчина линия. Не понасяме да ядем едно и също няколко пъти подред. Случвало ми се е дори да повръщам, извинете. Опитах да изхитря природата си, правейки различни комбинации между продуктите, но днес вече направо ми се гадеше. Не искам да намразя житото и останалите продукти. Преди години с майка ми ходихме да берем малини. Тя береше, аз ядях. Сигурно съм преяла, понеже ми се пригади и после няколко години изпитвах много силно отвращение към тях. Подобен опит имам и с една черешова диета по Лидия Ковачева.

Искам да споделя тридневния си опит с житния режим. Очевидно в началото му се бях заразила, първия ден бях на работа. Приемах продуктите доста нередовно, но все пак издържах. На втория ден болестта ме събори на легло и ме удари в бъбреците. Болеше ме, чувствах се отпаднала и много зле. Пих повече от "лимонадата", за да си пречистя бъбреците и наистина до вечерта се почувствах по-добре. Е, всичката работа остана за днес и ми е трудно да я сборя, понеже се чувствам все още отпаднала, но няма кой, аз съм на фронта.

Мисля, че режимът ми се отрази добре дотук.

Има разлика между него и постенето. Когато постя, имам някаква вътрешна посветеност на Бог и считам за кощунство да я наруша, освен това продуктите са по-разнообразни. Компенсирах си липсата на белтъчини със соев кашкавал.Сега сякаш правя режима за себе си и в един момент не ми е ясно защо се мъча.

На кой му станало смешно, на кой - досадно, обаче аз споделих тук колебанията си, за да си оставя още един шанс да продължа. Иначе след няколко часа ще си разнообразя менюто /овесени ядки със сиренце и маслинки/, а от утре ще карам режима частично - сутрин и може би следобед по една зърнена закуска, през останалото време нещо друго.

Изглежда ще се сбъдне първоначалното предчувствие, че ще изкарам три дни. Вероятно толкова е разумно в моя случай.

На колежката, с която започнахме заедно пожелавам успех по-нататък!

Линк към коментар
Share on other sites

Привет :) През февруари за първи път правих житния режим и ми повлия дотолкова добре, че се замислих дали да не продължа с житцето. Реших - като за начало да не прекалявам. А в събота започнах отново. За съжаление този път не ми е толкова добре и лесно. За сега се справям, но в момента, в които усетя, че нещата стават насила, смятам да прекъсна! Може би февруарският житен режим е уникален в същността си - космос, земя, житце и човек,очистване и хармония?!! :angel:

Интересно ми е при някои от житните братя и сестри :) появиха ли се мисли и идеи, които смятат, че са от значение и могат да са ефект на житцето? За себе си мога да кажа, че за първи път осъзнах, че несъзнателно се оставям на тялото и неговите нужди и навици да ръководят ежедневието ми. Ефектът е такъв, че станах господар на несъзнателното:) и сега се стремя да определям напълно съзнателно :) и с мярка :yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

Аз съм забелязъл, че обикновенно ми се решават някакви проблеми - понякога материални, понякога мисловни/емоционални. А понякога просто ми идват свежи идеи - преосмисляне на някои житейски позиции и ценнности, осъзнаване на нови аспекти от мен самия или на хора в близкото обкръжение и т.н.

Линк към коментар
Share on other sites

:)

Здравейте приятели,

Направих житния режим през февруари-10 дни.

В момента е седмия ми ден от мартенския.

Как се чувствам?

Съвсем здрава физически,много жизнена и работоспособна.

Спокойна, уравновесена, с чисти мисли и чувства.

С чисто сърце, светъл ум и здраво тяло.

Пречистена!!!

Мисля, че по- точно не мога да изразя благотворното влияние на житния режим.

Бъдете здрави

Таня

Линк към коментар
Share on other sites

Лати,

спокойно, не само ти си така. И аз не понасям монодиетите. Ако трябва да потретя едно след друго едно и също ядене, колкото и да съм гладна, няма да го хапна, получавам отвращение дори да ми е най-любимото и най-вкусното. Привърженик съм на т.нар от мен артистичен подход към храната - не разбирайте само естетически и вкусно, но най-вече творчеството, индивидуалността в приготовлението - съобразено с нуждите, настроението, желанието, с това, което ти идва отвътре, без да се робува на определено правило. И мога да кажа, че се чувствам отлично. Е, някой път ще пробвам и по-радикално отношение, пък да видим как ще се отразя на нещастното яденце :D

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте вси4ки! И аз съм запалена по природосъобразния на4ин на живот, по пре4истване и йога. Но...имам колит (от няколко седмици):-( О6те не съм ходила на лекар, но 6те (тия дни). Някои знае ли дали помага житената диета при моя слу4ай??? Благодаря

Моля пишете на кирилица! Мнението е "преведено" на кирилица от модераторския екип.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей,Вале!Ако искаш се регистрирай и се свържи с мен на лични или по кюто,има го в профила ми,ще ми се да ти задам още няколко въпроса,за да ти помогна по-добре,но да не ангажираме форума.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...