Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Баенето


Recommended Posts

  • Отговори 105
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Късметче, прочетох статията от линка. Според нея, се оказва че развалям магии ... :) Ама майтап. Аз пък си мислех, че са психични механизми... :)

Линк към коментар
Share on other sites

Късметче, прочетох статията от линка. Според нея, се оказва че развалям магии ... :) Ама майтап. Аз пък си мислех, че са психични механизми... :)

Ами повечето неща, които се смятат за магии, уроки, а и цялата родова карма са си мисловни модели :)

Линк към коментар
Share on other sites

Късметче, прочетох статията от линка. Според нея, се оказва че развалям магии ... :) Ама майтап. Аз пък си мислех, че са психични механизми... :)

Ами не, не е майтап.

Просто отново наричаме едни и същи неща с различни думи и се получават недоразумения.

И Божидар е казал същото преди мен.

(В интерес на истината Орлине, с университетските си знания можеш да разваляш една малка част от "магиите" само. А магия е странна за съвременния човек дума - или смехотворна, или плашеща - според човека; спокойно можем да я заменим с друг, по-съвременен термин, защото реално съществуват такива въздействия.)

А ако искате, я се замислете малко.

От колко време съществува психологията като наука?

А дали преди това хората не са имали пак такива проблеми, при които сега търсим за помощ психолог, психотерапевт ...?

Е, как са се оправяли според вас?

Пък в темите за психология и психотерапия дори съм срещала присмехулно отношение относно това, колко добри психолози били разни бабички-квартални врачки и как мистериозните им действия и ритуали са ала-бала, пък помощта е по-скоро психологична. Ами да, редно е дори да са добри психолози; просто разликата е тази, че не са получили знанията си от университет. А голяма част от ритуалите също си действат и то съвсем ефикасно, на физическо ниво включително.

Линк към коментар
Share on other sites

Късметче, прочетох статията от линка. Според нея, се оказва че развалям магии ... :) Ама майтап. Аз пък си мислех, че са психични механизми... :)

Ами не, не е майтап.

Просто отново наричаме едни и същи неща с различни думи и се получават недоразумения.

Не е и недоразумение, Дианче.

Реалност е.

Всеки опипва и назовава различна част от нея - като в притчата за слона и слепците.

Но има и зрящи - повече или по-малко те виждат целия слон.

Извинете за спама.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Не знам как става. :) Знам че и солта е ползвана за защита от злото.

Да,солта се използва за изчистване на негативни енергии,яйцата също.Едно време,когато стопанин на животно е мислел,че то е урочасано,отивал е при селската знахарка,тя е счупвала в главата на животното яйце и то се е оправяло.Разбира се,ползвала е и заклинания.

Ето едно клипче по темата:

http://www.vbox7.com/play:24cfe375

Не се наемам да го коментирам!

Редактирано от granat1
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...