Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Книжарницата. Въпроси и отговори. Попитайте тук


Иво

Recommended Posts

Както знаете, скоро стартира нова модул в портала - напълно функционираща електронна книжарница.

Макар и да смятаме, че всичко технически и организационно да работи коректно, е възможно да има малки пропуски относно някои дребни детайли.

Ако имате технически или други въпроси относно функционирането на книжарницата, моля задайте ги в тази тема.

Благодаря ви предварително и ви желаем хубав ден!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

След последния ъпгрейд от днес сутринта имаше малък технически проблем. Сега проблемът е оправен и можете да направите поръчката си.

Линк към коментар
Share on other sites

Получих информация по e-mail, за новата електронна книжарница.Благодаря, успех в начинанието и може би ще се възползвам от поканата!Наистина се спестява време на ангажираните читатели.Имам въпрос дали заглавията на Учителя се предлагат на английски и японски ?Имам си една идея за моя позната.

Линк към коментар
Share on other sites

Получих информация по e-mail, за новата електронна книжарница.Благодаря, успех в начинанието и може би ще се възползвам от поканата!Наистина се спестява време на ангажираните читатели.Имам въпрос дали заглавията на Учителя се предлагат на английски и японски ?Имам си една идея за моя позната.

Здравей pavletA,

радваме се, че електронната книжарница ти харесва. Книгите на чужди езици може да разгледаш в съответната секция на книжарницата или на този линк Книги на чужди езици. На английски също предлагаме Мултимедиен диск и DVD Паневритмия - учебен филм.

За сега оше нямаме преводи на японски, а и като цяло не са много преведените заглавия, но се работи по този въпрос и се надяваме скоро да обогатим нашия каталог с още нови книги. В темата Книжарница. Нови книги и промоции ще обявяваме всички нови книги, така че всеки който се интересува може да се информира за новите издания бързо и лесно.

3d_053.gif

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте,незнам към кого да се обърна но много бих се радвала ако има още книги на Невена Недел4ева вси4ките до тук съм си ги закупила от вас и ще се радвам на още.

Линк към коментар
Share on other sites

Книгите на Невена Неделчева наистина са чудесни, а и полезни за четене. В момента се подготвят за печат следващите

2 романа. Скоро ще бъдат отпечатани.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Здравейте, не знам към кого да се обърна, поръчах си книга от книжарницата, и вече втори ден нищо.

Ако има телефон, където да звънна и да разбера дали поръчката ми е приета и прочее?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, не знам към кого да се обърна, поръчах си книга от книжарницата, и вече втори ден нищо.

Ако има телефон, където да звънна и да разбера дали поръчката ми е приета и прочее?

Здравейте, поръчката Ви е изпратена. Ако не е дошла днес, ще дойде със сигурност в понеделник.

Извиняваме се за закъснението!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 years later...

Здравейте! Искам да попитам ,има ли хора на о-в Крит, които да продават книги на учителя и как да се свържа с тях?Знам че не е тук мястото на въпроса ми обаче на знам къде да попитам.Благодаря.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Здравейте! Искам да попитам ,има ли хора на о-в Крит, които да продават книги на учителя и как да се свържа с тях?Знам че не е тук мястото на въпроса ми обаче на знам къде да попитам.Благодаря.

 

Здравейте, доколкото знам - не. Но все пак попитайте на някой от контактите тук http://www.bialobratstvo.info/контакти

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Здравейте :) 

Тук можете да си закупите. Или тук.

Тук можете да откриете материали на различни езици.

 

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Искам да намеря една книга която четох преди време , но не се сещам почти нищо честно казано , само си мисля че мога да я позная по заглавието ако го видя.Става въпрос за книга на ученик в която описва свой изживявания ,малка книжка 100-200 страници .Никъде мога да кажа че не съм я виждал , та ако може някой да ми посочи или направи някакъв списък с книгите на учениците на учителя ,защото точно такова немога да намеря никъде...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 years later...

Здравейте, приятели! Извинявам се за безпокойството. Бих искал да запитам защо е било допуснато определени беседи от Учителя да бъдат публикувани в два различни варианта? Повод за моето питане е нещо, което забелязах съвсем наскоро в електронните книжарници. Посочвам един конкретен пример:  беседата "Мир на този дом", от 5 март 1933 г. В страницата на братството (Petardanov.com) ясно е посочено, че лекцията има първи и втори вариант. В библиотеката "Triangle.bg" е поместена само втората версия.  В 1-ия вариант, в един от абзаците четем : "Всяка страна, в която се изсичат горите, тя е осъдена на страдания. Всяка страна, в която животните се избиват безразборно, е осъдена на страдания. Всяка страна, в която хората се избиват безразборно, страданието е още по-голямо. ..."  Съответно, във 2-ия вариант, изречението "Всяка страна, в която животните се избиват безразборно, е осъдена на страдания." е пропуснато  ...Забелязал съм ,че и други последователи на Учителя изразяват своето негодувание от това, че беседи са подложени на редакция (вероятно под претекст за някакви уж стилистични различия), като в някои случаи се забелязва промяна, "доукрасяване", или пропускане на цели важни изречения (като в горепосочения пример). ...

 

Редактирано от Stoyan_V
Линк към коментар
Share on other sites

Учителя неслучайно казва на с. 245 от серията „Сила и живот“ в томчето беседи „Ето човека“ следното: „Сега хора, които не разбират дълбокия смисъл на първообразния език, могат да направят един или друг превод, да разместят думите. Но има известни закони, които регулират човешката мисъл и които не допущат едно своеобразно разместване. Докато човек не се научи да мисли правилно, той ще прави грешки и ще ги изкупува с ред страдания ... В трета серия на „Сила и живот“, озаглавена „Солта“, на с. 177 можем да прочетем: „Имайте предвид, че в това, върху което ще ви говоря, всяка дума има особен смисъл. Когато употребявам известна дума, аз търся нейните вибрации, защото думите се определят, тъй както се определят слънчевите лъчи. Не може да произведете известен цвят, ако не произведете вибрациите, които му съответстват. Следователно, като се говори за добродетели например, трябва да произведете вибрации, съответни на добродетелта, и тогава ще разберете съответния смисъл на тази дума. Само така ще имате една обективна реална истина,“

Редактирано от Stoyan_V
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 years later...
В 26.01.2011 г. at 12:26, zilevw каза:

Здравейте,незнам към кого да се обърна но много бих се радвала ако има още книги на Невена Недел4ева вси4ките до тук съм си ги закупила от вас и ще се радвам на още.

 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...