Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Пред голяма дилема съм


vankata_97

Recommended Posts

а не, само математика. В чуждите езици съм пълна скръб.3d_134.gif

може и физика да уча

Редактирано от vankata_97
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:3d_065: Е, то в математическата и езици се учат. Ще научиш там поне един-два езика, не се притеснявай. Там ще ти е по-лесно, защото ще започнеш да учиш езика отначало, но вече няма да си 4-5 клас, както когато си почнал да го учиш в училище, а осми. Ако в момента имаш някакви пропуски в материала заради, които ти е трудно ученето на езика, тогава ще можеш да ги запълниш. Абе, един език не е проблем, а и далеч не ти трябва да го знаеш някой език перфектно, за да четеш книги на него или да водиш неофициален разговор. Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

а не, само математика. В чуждите езици съм пълна скръб.3d_134.gif

може и физика да уча

И физиката е невероятна наука.

С математика и физика можеш да бъдеш следващия Айнщайн....:thumbsup:

Чел ли си "Теория на хаоса"на братята Тихоплав и "Дао на физиката" на Фритьоф Капра?

Линк към коментар
Share on other sites

аз го измислих! ще си седна на "Д"-то, ще уча и живот и здраве, ако е рекъл Бог, ще влезна в СМГ Паисий Хилендарски. нали математиката е основа на всичко! а пък като му дойде времето ще мисля за бъдещето си.60.gif

Ванка, само мога да ти пожелая успех!:) С подготовката по математика в СМГ "Паисий Хилендарски" ще имаш много добър старт за кандидатстване след като завършиш, както у нас, така и в чужбина. Там имат много повече часове за изучаване на математика, а и добри преподаватели. Голяма част от участниците в българските отбори по математика и информатика са от математическите гимназии - София, Пловдив и други градове. Има още една добра гимназия с изучаване на математика - НПМГ "Акад. Л. Чакалов".

Влизането обаче е трудно и в двете. Но има прием и след 8 клас. Най-важното е наистина да седнеш и да учиш, но и да си спокоен и уверен. :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Според вас, човек как трябва да избира : повече работа и повече пари, или по - малко работа и по - малко пари. Или според зависи, според ситуацията.

Линк към коментар
Share on other sites

Според вас, човек как трябва да избира : повече работа и повече пари, или по - малко работа и по - малко пари. Или според зависи, според ситуацията.

Според човека. :) Обикновено навалицата е при "по - малко работа и повече пари", но на практика се получава "повече работа и по - малко пари". :D

Има и много други варианти естествено - според ситуацията, според възможностите, ...

Линк към коментар
Share on other sites

Повече четене на подходящи книги и по-малко задаване на въпроси, които там са разработени по блестящ начин.

За да останем в темата на Ванката 97, който ми стана много симпатичен с размислите и тревогите си -

СМГ ( предполагам и др. математочески гимназии в страната, но нямам преки наблюдения ) е уникално за България училище!

Няма място за подмазвачи и мамини синчета.

Стремежът е към първи места в света, а който ги постигне, бива Канен със стипендия в елитните висши уч. заведения в световен мащаб, нищо че английският му не е чак най-добър.

След 7-ми клас е малко по-трудно да се постигне такова ниво, но подготовката за кандидатстване във ВУЗ с математика ти е в кърпа вързана.

Плюс неповторимата атмосфера на едно младо, интелигентно общество, което запазва контактите си за цял живот, освен това се стреми да ги поддържа и за следващите поколения, защото цени неповторимата комбинация от блестящ ум , емоционална интелигентност и духовност. Неслучайно родителите, завършили тази гимназия, се стараят и децата им да попаднат там.

Линк към коментар
Share on other sites

че ще се пробвам да влезна в СМГ- спор няма, разбира се не мога само това да напиша, тъй че бих искал мнението ви за стр. техникум Христо Ботев в София ( това училище ще го напиша, заедно със всичките му паралелки, след всичките паралелки на СМГ )

Редактирано от vankata_97
Линк към коментар
Share on other sites

Ани, линка на СМГ който си ми изпратила не беше ли за 2010-та g.gif

Редактирано от vankata_97
Линк към коментар
Share on other sites

Ани, линка на СМГ който си ми изпратила не беше ли за 2010-та g.gif

Може..., извинявай :) Явно още не са сложили за 2011г. Но ти се "разходи" из сайта им - интересен е!

Линк към коментар
Share on other sites

че ще се пробвам да влезна в СМГ- спор няма, разбира се не мога само това да напиша, тъй че бих искал мнението ви за стр. техникум Христо Ботев в София ( това училище ще го напиша, заедно със всичките му паралелки, след всичките паралелки на СМГ )

Строителния техникум "Христо Ботев" беше един от най-добрите техникуми в които се получаваше солидно образование.Строителните техници с които съм работила са били на доста добро ниво.Сега не знам как стоят нещата,но се надявам да са запазили качеството на преподаване и високите изисквания,за които съм чувала.

В едно съм сигурна - при кандидатстване в УАСГ има квоти за завършилите този техникум.

УАСГ е сериозно учебно заведение и завършването му изисква труд и често липса на свободно за развлечения време - поне така беше по мое време.:)

Редактирано от Пламъче
Линк към коментар
Share on other sites

Строителният е стабилно училище.

НПМГ е много добро. Финансово -стопанска и тъговско-банкова също... Зависи накъде те влече.

Има форуми , има миналогодишни класации по бал - там може да се види.

Бг-мамма вероятно е в час по тези въпроси.

http://www.bg-mamma.com/index.php?board=66.0

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Ванка, дъщеря ми е седми клас и също като теб в момента умуваме къде да се насочи, тя също се занимава с чертане, в представителната група на училището е по техническо чертане и т.н.

разбира се съобразяваме се изцяло с нейните интереси, затова ще споделя, какво решихме ние, като вариант на твой набор 59.gif, като разбира се нямам претенцията, че това е уникалния избор. rolleyes.gif

Тъй като тя се увлича много по опитите, експериментите и работата с живата природа и е много увлекателна се спряхме на Природо- математическата гимназия, хуманитерна паралелка с химия и английски или биология и английски. Предимството тук е, че също като езиковите имат първа подготвителна година само с избрания език и химията, биологията и математиката, но в следващите години се набляга на цялостното развитие на общата култура и подготовка за кандидатстване с хуманитарни науки.

Строителния техникум е много добра алтернатива за теб, при нас остава вариант само дизайн, поради нежеланието на дъщеря ни да учи в мъжка атмосфера( това си е изцяло нейно решение smile.gif )

природо- математическата за сега я виждаме като най- балансирано и в същото време усилено изучаване на най- важните предмети- език, математика и хуманитарни науки.

smile.gif Надявам се да съм ти била полезна. Успех! Вади от нета тестове и решавай, това сега е най- важното, а мястото има време да го измислиш.

http://education.big.bg/base/Sofia_Teh1.htm

Редактирано от didi_ts
Линк към коментар
Share on other sites

Аве, Ванка. Що не потърсищ темите за номерология и астрология в сайта и не поискаш да ти направят хороскопи ? В хороскопите ще се види за каква професия си най - подходящ. Може и сам да си направищ хороскоп. Аз лично съм си правил номерологичен. Астрологичен не съм, защото са по - сложни. Разбрах че в интернет има разни астрологични програми и сигурно чрез тях е по - лесно, но други хора ми направиха астро хороскопи и не ми се занимава аз да си правя. Номерологичният си го направих в 10 клас, като ползвах различни книги, сравнявах информацията в тях. В общи линии, съвпада инфото което получих от трите книги , с инфото което съм получил от хороскопите направени ми от други хора. Съвпада и с това, което имам наблюдения върху себе си.

Линк към коментар
Share on other sites

вярно бе, ако може, на който му се занимава да ми пише ЛС

Редактирано от vankata_97
Линк към коментар
Share on other sites

Можеш да потърсиш темите за номерология и астрология. Да прегледаш кой би могъл да ти помогне и след това в темата или на лс да му напишеш нужните данни за изчисленията. Аз на лс ползвах помощта на Olq3

Линк към коментар
Share on other sites

Мога да те посъветвам да започнеш да си учиш инженерството, а когато порастнеш, тогава да прецениш дали психотерапията продължава да те вълнува. Точните науки винаги са в огромна помощ на човека, дори ще те научат да мислиш повече и по-конструктивно и анализаторски, затова не изпускай тази възможност. В гимназията нищо няма да научиш за психотерапията, но ще изгубиш въздействието на точните науки, които ще ги изучаваш много по-задълбочено в едно МГ или техникум. Не знам психотерапията за какво ти е, честно казано. Там ще зубриш Фройд, Юнг и не знам си още кой, а ако в един момент разбереш, че това не е твоята задача в живота, после много ще съжаляваш, че си си изгубил времето. Математиката и точните науки никога не са изгубено време, но с хуманитарните науки имаш такава опасност.

Линк към коментар
Share on other sites

След конструктивните предложения на Донка почнаха да валят предложения от вида "стани като мен" :)

Искам само две неща да спомена.

Първото е, че начинът на мислене, мисловният модел, мирогледът определят това дали ще си успешен в дадена професия или не.

Инженерното, логическото мислене е мноооого далече от психотерапията и човешките отношения. Например, повечето програмисти страдат от свръхмерно его, липса на емпатия, душевно късогледство.

Е, има и изключения. Затова трябва да знаеш, че професията е само малка част от живота ти. Тя не те определя, не определя какво представляваш. Служи само за лустро в обществото.

Второто е, че още от 7 клас си се отдал на яко планиране на живота си и притеснения за бъдещето вместо да риташ топка и да гониш момичетата?! Ако продължаваш да се интересуваш от психотерапия, ще разбереш, че това желание за планиране на близко и далечно бъдеще понякога може да доведе до личностни проблеми и дори до разрушаването на това бъдеще.

Я вземи се отпусни малко. Това настроение не е дори и твое, а на околните, които си мислят, че трябва да правят чудеса в избора на средното училище :)

Линк към коментар
Share on other sites

Ванка,а родителите ти какво мислят по въпроса?

Баща ми е завършил СМГ , първата си и единствена 2-ка е получил в 8 клас - сами си правете изводите. Отделно баба ми е учителка по математика ( преподавала е сигурно 40 години ) и просто те очакват от мен да влезна в СМГ, разбира се и аз искам. Аз обаче твърдо съм си решил вече ( благодарение на вас ), че ще уча и ако е рекъл Господ ще влезна в СМГ.

Линк към коментар
Share on other sites

Второто е, че още от 7 клас си се отдал на яко планиране на живота си и притеснения за бъдещето вместо да риташ топка и да гониш момичетата?!

3d_146.gif няма нужда, те сами се редят на "опашка" harhar.gif

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Аз малко се стреснах като чух, че в СМГ ги подготвят само за състезания т.е. яко решаване на задачи ( с което нямам никакъв проблем ) ама само мат и информатика и какво... Друго е вече още от 7 клас да се уча да чертая в СГСАГ или пък нещо от рода на инженерството. Не е ли така?

Линк към коментар
Share on other sites

Въпросът е доколко това, което си чул е вярно. Съмнявам се да е само подготвяна за състезания и информатика. И едва ли всичките ученици от мат. гимназии се явяват по състезания. Предполагам, че не ги карат насила и ако желаят могат и да не участват. Все пак избери си това, което ти е интересно.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...