Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Висшата Жрица


Lifetime

Recommended Posts

Хайо Банцхаф, който за съжаление неотдавна напусна този свят, остави след себе си уникална подредба - Тайната на Жрицата.

За всички, които я нямат подръка, ще се опитам да я пресъздам:

______________3

_______4_____________5

_____________1/2

_________6________7

______________9

______________8

1 и 2 позиция са на кръст, 9 е "полегнала" хоризонтално, тя остава закрита до края на гледането, според указанията.

Накратко: 1 и 2 са Кръстът на гърдите на Жрицата и разкриват проблема в момента, 3 е основната действаща сила, 4 е влиянието, което се увеличава, 5 - което намалява, 6 е нещото, което е в сянка, 7 - което е наяве, 8 - близкото бъдеще, 9 - Книгата на тайното знание, истинската причина за появта на тази ситуация, която според Хайо Банцхаф се тълкува само ако е голям аркан. Т.е. само тогава Жрицата е разкрила тайната си. Аз я тълкувам и ако е малък.

Преди да се нареди на Жрицата не се задава въпрос, а се казва име. Прави ми впечатление, че всеки път картите отразяват точно това, което в момента е наболяло и за което до скоро съм си мислила. Подредбата е страхотна.

Какъв е вашият опит с нея?

Линк към коментар
Share on other sites

Хайо Банцхаф, който за съжаление неотдавна напусна този свят, остави след себе си уникална подредба - Тайната на Жрицата.

За всички, които я нямат подръка, ще се опитам да я пресъздам:

______________3

_______4_____________5

_____________1/2

_________6________7

______________9

______________8

1 и 2 позиция са на кръст, 9 е "полегнала" хоризонтално, тя остава закрита до края на гледането, според указанията.

Накратко: 1 и 2 са Кръстът на гърдите на Жрицата и разкриват проблема в момента, 3 е основната действаща сила, 4 е влиянието, което се увеличава, 5 - което намалява, 6 е нещото, което е в сянка, 7 - което е наяве, 8 - близкото бъдеще, 9 - Книгата на тайното знание, истинската причина за появта на тази ситуация, която според Хайо Банцхаф се тълкува само ако е голям аркан. Т.е. само тогава Жрицата е разкрила тайната си. Аз я тълкувам и ако е малък.

Преди да се нареди на Жрицата не се задава въпрос, а се казва име. Прави ми впечатление, че всеки път картите отразяват точно това, което в момента е наболяло и за което до скоро съм си мислила. Подредбата е страхотна.

Какъв е вашият опит с нея?

Много готина тема!!!

Моят опит с Висшата жрица е дългогодишен и ще кажа някои неща за нея, без да изпадам в подробности.

Характерното за тази подредба е, че се гледа по-рядко, отколкото на другите, добре е веднъж на месец, поради един прост факт - 9-та карта трябва да е задължително Голям Аркан, т.нар. отговор на Жрицата, а това се случва по-рядко.

Пресечните първи карти са отражение на основното, което вълнува питащия (както и в Келтският кръст), но реалната му ситуация се вижда по третата карта.

Както и ти си писала, 4-та позиция е нарастващата Луна, а 5-та - намаляващата, т.е. етапи в бъдещето или в миналото, които, в крайна сметка образуват и ТРЕТАТА карта. Трябва добре да се внимава и да се гледа каква е зависимостта между 3-та и 8-та карти. Ако има 9 карта Голям Аркан, то той ще е естественият завършек на дадена ситуация или тенденция.

Сега за позиции 6 и 7. Има нещо, с което не съм съгласна с Хайо Банцаф, а именно, че те отразяват минало или бъдещо състояние, сянка или несянка. И двете позиции отразяват чужди влияния и са еднакво мощни, ако са представени от силни карти. Понеже 6 се пада отляво, някак условно е прието, че то е нсъзнавано, а пък 7 е вдясно - т.е. - очевидно и осъзнато. Не мисля така.

Когато гледам на тази подредба, особено акцентирам на 1/2 - 3 - 5 - 4 - 8 - 9. В тази смислова верига. Едва после се занимавам с 6 и 7, като евентуални последствия от 9-та.

Линк към коментар
Share on other sites

Много готина тема!!!

Моят опит с Висшата жрица е дългогодишен и ще кажа някои неща за нея, без да изпадам в подробности.

Характерното за тази подредба е, че се гледа по-рядко, отколкото на другите, добре е веднъж на месец, поради един прост факт - 9-та карта трябва да е задължително Голям Аркан, т.нар. отговор на Жрицата, а това се случва по-рядко.

Пресечните първи карти са отражение на основното, което вълнува питащия (както и в Келтският кръст), но реалната му ситуация се вижда по третата карта.

Както и ти си писала, 4-та позиция е нарастващата Луна, а 5-та - намаляващата, т.е. етапи в бъдещето или в миналото, които, в крайна сметка образуват и ТРЕТАТА карта. Трябва добре да се внимава и да се гледа каква е зависимостта между 3-та и 8-та карти. Ако има 9 карта Голям Аркан, то той ще е естественият завършек на дадена ситуация или тенденция.

Сега за позиции 6 и 7. Има нещо, с което не съм съгласна с Хайо Банцаф, а именно, че те отразяват минало или бъдещо състояние, сянка или несянка. И двете позиции отразяват чужди влияния и са еднакво мощни, ако са представени от силни карти. Понеже 6 се пада отляво, някак условно е прието, че то е нсъзнавано, а пък 7 е вдясно - т.е. - очевидно и осъзнато. Не мисля така.

Когато гледам на тази подредба, особено акцентирам на 1/2 - 3 - 5 - 4 - 8 - 9. В тази смислова верига. Едва после се занимавам с 6 и 7, като евентуални последствия от 9-та.

Мона,какво ще кажеш за случаите ,когато на 9та позиция се пада Ас пентакли? Тогава водиш ли се от 6 и 7ма карта или как интерпретираш

Редактирано от Минотавър
Линк към коментар
Share on other sites

Много готина тема!!!

Моят опит с Висшата жрица е дългогодишен и ще кажа някои неща за нея, без да изпадам в подробности.

Характерното за тази подредба е, че се гледа по-рядко, отколкото на другите, добре е веднъж на месец, поради един прост факт - 9-та карта трябва да е задължително Голям Аркан, т.нар. отговор на Жрицата, а това се случва по-рядко.

Пресечните първи карти са отражение на основното, което вълнува питащия (както и в Келтският кръст), но реалната му ситуация се вижда по третата карта.

Както и ти си писала, 4-та позиция е нарастващата Луна, а 5-та - намаляващата, т.е. етапи в бъдещето или в миналото, които, в крайна сметка образуват и ТРЕТАТА карта. Трябва добре да се внимава и да се гледа каква е зависимостта между 3-та и 8-та карти. Ако има 9 карта Голям Аркан, то той ще е естественият завършек на дадена ситуация или тенденция.

Сега за позиции 6 и 7. Има нещо, с което не съм съгласна с Хайо Банцаф, а именно, че те отразяват минало или бъдещо състояние, сянка или несянка. И двете позиции отразяват чужди влияния и са еднакво мощни, ако са представени от силни карти. Понеже 6 се пада отляво, някак условно е прието, че то е нсъзнавано, а пък 7 е вдясно - т.е. - очевидно и осъзнато. Не мисля така.

Когато гледам на тази подредба, особено акцентирам на 1/2 - 3 - 5 - 4 - 8 - 9. В тази смислова верига. Едва после се занимавам с 6 и 7, като евентуални последствия от 9-та.

Мона,какво ще кажеш за случаите ,когато на 9та позиция се пада Ас пентакли? Тогава водиш ли се от 6 и 7ма карта или как интерпретираш

Какво да кажа, какви са 1-та и 2-та карти или 3-та? 9-та карта не пее в хора, ако не да е Ас пентакли, ами 100 облака на ангели ...

Всичко трябва да има продължение в 9-та карта и логичен завършек, дори и да не е логичен за човека, ала логичен за ТАРО.

Но, сама по себе си Ас пентакли - е един остров - и какво от това - ако си кораборкушенец ...

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Едно допълнение: ако Ас пентакли се появи като 9-та карта, това просто заключва вратите образно казано; най-добре е да се отложи гледането за друг път. Поне това казва моят опит.

При други може да е иначе.

Линк към коментар
Share on other sites

Искам да благодаря на Мона за разясненията по тази подредба!! Винаги ме е привличала, но някакси не успявах да я разтълкувам добре, все ми липсваше някакво разбиране! Благодарение на твоите насоки успях да си разтълкувам картите от тази подредба, която ме посъветва да направя!

:3d_041:

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря и аз на Мона за ценната информация! :)

Тъй като 9 пентакли също е по-особена карта в колодата, какво е мнението ти за нея, в случай, че се падне на 9 позиция?

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря и аз на Мона за ценната информация! :)

Тъй като 9 пентакли също е по-особена карта в колодата, какво е мнението ти за нея, в случай, че се падне на 9 позиция?

9 пентакли, както и Ас пентакли, допълва веригата на "шпек салама" (:3d_146:) в тази подредба. Застой.

Не, че е смешно, но така се получава в крайна сметка. Дори, ако тя се падне в тази подредба на 9-та позиция, изобщо не бих й обърнала внимание.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Момичета, искам да ви попитам какво мислите за тази Жрица?

1. Асо пентакли

2. Жрицата

3. 4 меча

4. 6 меча

5. 3 жезли

6. Асо чаши

7. Император

8. 5 жезли

9. Папата

Ще се радвам на мненията ви :)

Линк към коментар
Share on other sites

Бих порасъждавала по тази подредба :) Тук се касае, според мен, за някакво много силно желание, възможно е да не е докрай осъзнато от питащия, но то съществува някъде на подсъзнателно ниво - това от карти 1 и 2. Реалната сегашна ситуация е 4 меча - т.е. период лишен от събития, от знаци, които да подсказват, че желанието е реално осъществимо, изчкаване.

Бъдещо влияние - 6 меча - според мен в скоро време ситуацията ще се раздвижва, ще се появят алтернативи и възможности за действие.

Намаляващо влияние - 3 жезли - кореспондира си за мен с 4 меча, пак е вид изчакване, но в 3 жезли има надежда и очакване, а не просто изчакване.

6 и 7 позиция - Асо чаши и Император - желаната ситуация е обвързана с конкретен човек, мисля, който притежава характеристиките на Императора - човек, с когото много трудно се общува, изглежда лишен от разбиране и съчувствие.Общуването с този човек поражда у питащия силно чувство за несигурност, чийто израз са неконтролируеми емоционални изблици. (Егати изречението направих! Дано ме разберете хаха).

8 - 5 жезли - аз бих тълкувала като някаква борба, има действие, макар и не с много ясна цел и посока.

9 - Папата - смятам, че онова силно желание е напълно осъществимо с Папата като завършек. Прекрасни изгледи, може и да са плод на някаква случайност.

Това е от мен. Дано съм била полезна. Поздрави и хубав ден! :3d_031:

Редактирано от baby777
Линк към коментар
Share on other sites

Бих порасъждавала по тази подредба :) Тук се касае, според мен, за някакво много силно желание, възможно е да не е докрай осъзнато от питащия, но то съществува някъде на подсъзнателно ниво - това от карти 1 и 2. Реалната сегашна ситуация е 4 меча - т.е. период лишен от събития, от знаци, които да подсказват, че желанието е реално осъществимо, изчкаване.

Бъдещо влияние - 6 меча - според мен в скоро време ситуацията ще се раздвижва, ще се появят алтернативи и възможности за действие.

Намаляващо влияние - 3 жезли - кореспондира си за мен с 4 меча, пак е вид изчакване, но в 3 жезли има надежда и очакване, а не просто изчакване.

6 и 7 позиция - Асо чаши и Император - желаната ситуация е обвързана с конкретен човек, мисля, който притежава характеристиките на Императора - човек, с когото много трудно се общува, изглежда лишен от разбиране и съчувствие.Общуването с този човек поражда у питащия силно чувство за несигурност, чийто израз са неконтролируеми емоционални изблици. (Егати изречението направих! Дано ме разберете хаха).

8 - 5 жезли - аз бих тълкувала като някаква борба, има действие, макар и не с много ясна цел и посока.

9 - Папата - смятам, че онова силно желание е напълно осъществимо с Папата като завършек. Прекрасни изгледи, може и да са плод на някаква случайност.

Това е от мен. Дано съм била полезна. Поздрави и хубав ден! :3d_031:

Бейби, благодаря ти за мнението! :)

Знам, че късно се включвам, но почти нямам време, все пак ще ти дам обратна връзка за тази Жрица. Всъщност, без да искам, дадох я подвеждащо. Императорът винаги ме е дразнел като се появи и този път, както всеки друг, се чудех какво му е мястото там. Това беше главната причина да пусна подредбата.

Всъщност, цялата Жрица не отразява нищо повече от едно тотално безразличие, период в който за хора, пътища, автомобили ми е "все равно" :) Но затова разбрах после.

Благодаря ти пак! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Предлагам Ви една Жрица. И ми се иска да видя какво мислите за неяsmile.gif. Няма отговор на голям аркан, но все пак реших да я напиша.

1. Висшата жрица;

2. Светът;

3. 10 меча;

4. Дяволът;

5. 2 чаши;

6.10 жезли;

7. Силата;

8. Колесницата;

9. 8 пентакли.

Линк към коментар
Share on other sites

Предлагам Ви една Жрица. И ми се иска да видя какво мислите за неяsmile.gif. Няма отговор на голям аркан, но все пак реших да я напиша.

1. Висшата жрица;

2. Светът;

3. 10 меча;

4. Дяволът;

5. 2 чаши;

6.10 жезли;

7. Силата;

8. Колесницата;

9. 8 пентакли.

Предполагам, че става дума за любов :) Ако е така, проблемът е, че човекът е имал нереалистични очаквания и като че ли сега (10 меча) се сблъсква с тях в конкретна ситуация, или просто напражението взима връх в този момент. Лошото е, че 10 жезли, Дяволът, Силата, все кофти карти, забатачват много ситуацията. Има ли трети човек?

Линк към коментар
Share on other sites

Аз искам да ви предложа също една Жрица, случаят е интересен, вижте я сами:

1. Дявол

2. Жрица

3. Умереност

4. Глупак

5. Маг

6. Обесен

7. 6 пентакли

8. 2 пентакли

9. Паж чашииииии

Хаха, луда работа :) Става дума за момиче на 20 и няколко, я познайте какво й е състоянието :D Жрицата е доста точна! :)

Редактирано от Lifetime
Линк към коментар
Share on other sites

Предлагам Ви една Жрица. И ми се иска да видя какво мислите за неяsmile.gif. Няма отговор на голям аркан, но все пак реших да я напиша.

1. Висшата жрица;

2. Светът;

3. 10 меча;

4. Дяволът;

5. 2 чаши;

6.10 жезли;

7. Силата;

8. Колесницата;

9. 8 пентакли.

Предполагам, че става дума за любов :) Ако е така, проблемът е, че човекът е имал нереалистични очаквания и като че ли сега (10 меча) се сблъсква с тях в конкретна ситуация, или просто напражението взима връх в този момент. Лошото е, че 10 жезли, Дяволът, Силата, все кофти карти, забатачват много ситуацията. Има ли трети човек?

Lifetime, мерси за тълкуването, но всъщност не съм питала за нищо конкретно, не е любов. То всъщност цялата ситуация около мен не е розова. Както и да е, важното е да се върви напредsmile.gif.

Линк към коментар
Share on other sites

Предлагам Ви една Жрица. И ми се иска да видя какво мислите за неяsmile.gif. Няма отговор на голям аркан, но все пак реших да я напиша.

1. Висшата жрица;

2. Светът;

3. 10 меча;

4. Дяволът;

5. 2 чаши;

6.10 жезли;

7. Силата;

8. Колесницата;

9. 8 пентакли.

Предполагам, че става дума за любов :) Ако е така, проблемът е, че човекът е имал нереалистични очаквания и като че ли сега (10 меча) се сблъсква с тях в конкретна ситуация, или просто напражението взима връх в този момент. Лошото е, че 10 жезли, Дяволът, Силата, все кофти карти, забатачват много ситуацията. Има ли трети човек?

Lifetime, мерси за тълкуването, но всъщност не съм питала за нищо конкретно, не е любов. То всъщност цялата ситуация около мен не е розова. Както и да е, важното е да се върви напредsmile.gif.

Да, и аз не задавам въпрос към Жрицата, ами си я редя така, принципно. Просто картите за това ми напомниха, от личен опит :)

Важно е да се върви напред, да!

Успех с всичко! :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Ето една хубава Жрица, с отговор, с всичко :D

1. Крал чаши

2. Папата

3. Дяволът

4. 8 чаши

5. 7 пентакли

6. Слънцето

7. 5 чаши

8. 6 меча

9. Светът

Аз направо няма да коментирам тук нищо, оставям на вас, ако ви е интересно :) После ще пиша и аз.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Ето една хубава Жрица, с отговор, с всичко :D

1. Крал чаши

2. Папата

3. Дяволът

4. 8 чаши

5. 7 пентакли

6. Слънцето

7. 5 чаши

8. 6 меча

9. Светът

Верно има всичко тук :-) Няма да бъда подробна, не виждам смисъл. Хубавото на тази Висша Жрица е, че имаш отговор - той се случва сега, на Светът му трябва ВРЕМЕ да се осъществи и цел, и път, които да се изминат.

Веригата е интересна - от затъмнението, което образуват Кралят чаши и Папата (защото създават илюзорно впечатление за възможност и комфорт на мечтите), от една страна, и Дяволът и 8 чаши, от друга минаваме към осъзнаването на 5 чаши. Тъжен, огорчен преход и мост, но няма начин просто. 7 пентакли дава надежда и тя е ПЪТЯТ, който се прокарва за Светът. Упоритост и труд, но и ясна цел и преследването й. Нямаш друг избор.

Основните карти на движението тук са 3, а именно 7 пентакли, 6 меча и Светът.

Имаш 3 боя чаши, 4 Големи Аркани, един пентакъл и една боя меча. Изводът - много неяснота и страх от това, повече Големи Аркани, които говорят за "тежки" стремежи и жесток мотив за преобръщане на ситуацията, както и за сбогуване - това специално по Слънцето на 6-та позиция, но бременни с голямо бъдеще - по Света. 7 пентакли не е случайна карта тук, това е пентакълът, който изисква сизифовско себеотдаване, упоритост, стремеж и успешно РАЖДАНЕ :) 6 меча пък говори за връзка между действия и резултати, особено, пак повтарям, в лицето на Светът.

Какво да ти кажа, освен успех и попътен вятър!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Ето една хубава Жрица, с отговор, с всичко :D

1. Крал чаши

2. Папата

3. Дяволът

4. 8 чаши

5. 7 пентакли

6. Слънцето

7. 5 чаши

8. 6 меча

9. Светът

Верно има всичко тук :-) Няма да бъда подробна, не виждам смисъл. Хубавото на тази Висша Жрица е, че имаш отговор - той се случва сега, на Светът му трябва ВРЕМЕ да се осъществи и цел, и път, които да се изминат.

Веригата е интересна - от затъмнението, което образуват Кралят чаши и Папата (защото създават илюзорно впечатление за възможност и комфорт на мечтите), от една страна, и Дяволът и 8 чаши, от друга минаваме към осъзнаването на 5 чаши. Тъжен, огорчен преход и мост, но няма начин просто. 7 пентакли дава надежда и тя е ПЪТЯТ, който се прокарва за Светът. Упоритост и труд, но и ясна цел и преследването й. Нямаш друг избор.

Основните карти на движението тук са 3, а именно 7 пентакли, 6 меча и Светът.

Имаш 3 боя чаши, 4 Големи Аркани, един пентакъл и една боя меча. Изводът - много неяснота и страх от това, повече Големи Аркани, които говорят за "тежки" стремежи и жесток мотив за преобръщане на ситуацията, както и за сбогуване - това специално по Слънцето на 6-та позиция, но бременни с голямо бъдеще - по Света. 7 пентакли не е случайна карта тук, това е пентакълът, който изисква сизифовско себеотдаване, упоритост, стремеж и успешно РАЖДАНЕ :) 6 меча пък говори за връзка между действия и резултати, особено, пак повтарям, в лицето на Светът.

Какво да ти кажа, освен успех и попътен вятър!!!

Бях забравила за тази Жрица (перфектна по своята структура и послание), но - случайности няма, и в крайна сметка твоето подсещане сега ми напомни също, че желанията имат своята цена, а трудът - своята отплата, от която никой не трябва да се отказва, и всеки е длъжен да гони и защитава мечтите си и да гради живота си, защото никой няма да го свърши вместо него, и никой не го и интересува. И отговорността и усилията нещо да се осъществи са си само наши (с малки изключения, но като цяло - да).

Сега като погледнах Крал чаши с Папата, Дяволът, 8 чаши, и Слънцето с 5 чаши, нахлуха много скорошни спомени за огромни жертви и нищожна отплата. Понякога плащаме жестока цена, често без вина, с високи лихви.

Но едновременно с това гледам и картите, които ти посочваш - 7 пентакли, 6 меча и Светът, и си давам сметка, че всичко си струва. Процесът е продължителен и Таро не просто е уловило тенденцията, Таро е я заковало с точността на хирург. Който има сърце да усети картите, има сърце и да ги осъществи. Процесът се получава двустранен :)

Както и по-горе си го споменала, няма смисъл Жрицата да се реди често. Както виждаме, достатъчен е и веднъж. Един - единствен път, в който виждаш целия процес, как се ражда чрез мечтите на Папата и Краля чаши, минава през огъня на Дявола, стига до смъртта на илюзията в лицето на Слънцето и 5 чаши, и се преражда отново върху пътуващата лодка на 6 меча, запътила се към Света, и всичко под егидата на 7 пентакли.

Благодаря ти, че ми напомни всичко това!!!

Редактирано от Lifetime
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Напоследък все повече ми се иска да гледам на по-големи подредбиsmile.gif.

Предлагам Ви една Жрица, ще се радвам да можем да я обсъдим.

1. Асо пентакли

2. Паж жезли

3.2 чаши

4. Страшния съд

5. 7 пентакли

6. Магът

7. 6 жезли

8. 9 жезли

9. 5 жезли

Не съм задавала въпрос, само името казах на човека.

Според мен този човек има силно желание за нещо като обаждане, комуникация, говорене с някой и иска тя да е успешна, да е това, което иска да чуе. Има някакво изчакване. Желания за споделяне. Едва ли нещо да се поднесе ей така, да дойде ей така.

Обаче в бъдеще го чака Съда, който застрашително се е задал и мисля, че той ще е необходимост, той ще е сблъсъка с реалността такава каквато е - жестоко отрезвяване - наложително и необходимо. Преценка ясна на случващото се. Катаклизъм също, който няма да бъде избегнат. От 7 пентакли съдя, че има много бавене на нещо, изчакване.

Все си мисля, че на този човек нещо му е обещано и той чака и е обвзет от хиляди съмнения, страх също има от случващото се.

Мисля, че това е човек доверяващ се на външни хора, външни влияния, желания да са хубави. Желанието той да борави с всичко, да обръща нещата в своя полза, обаче не и тук, не и в тази ситуация.

Изобщо цялата Жрица ми говори за изчакване на обещание за нещо, но мисля че цялото това изчакване ще доведе до Съда в крайна сметка и накрая.

Едно голямо чакане на нищо, изчакване, силно желание да се случи нещо, обаче напразно с цената на една голяма неяснота за случващото се.

Линк към коментар
Share on other sites

Жур, ще коментирам накратко твоята Висша Жрица.

Идва ми наум приказката за по-малкия брат, за онзи, на когото не е дадено достатъчно и който е ощетен - дали наяве, дали наистина ... Момчето, което копнее смели хоризонти, ала не достига доникъде, защото вечно е неудовлетворено. Характеристики и на двата пола - вечните деца.

Знаеш ли, това е Питър Пан (Ас пентакли и Паж жезли) - аз съм смел и мога, ала всичко е в мечтите ми. Засега.

Защо? И аз не знам.

Но толкова го искам (5 жезли).

1. Асо пентакли

2. Паж жезли

3.2 чаши

4. Страшния съд

5. 7 пентакли

6. Магът

7. 6 жезли

8. 9 жезли

9. 5 жезли

За съжаление, има малко дворцови карти, а именно те биха раздвижили ситуацията и й биха дали тласък към развитие.Развръзката в лицето на Страшният съд се отлага във времето по 7 пентакли. 2 чаши е едно приятно допълнение към Пажа жезли - може да се каже, че човекът е в състояние на отнесеност, на приповдигнатост. Склонна съм да приобщя трите карти от боя жезли - 6, 9 и 5 като атрибути на Магът. В главата ври и кипи, но засега само кипи.

Отговор липсва.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Развръзката в лицето на Страшният съд се отлага във времето по 7 пентакли. 2 чаши е едно приятно допълнение към Пажа жезли - може да се каже, че човекът е в състояние на отнесеност, на приповдигнатост. Склонна съм да приобщя трите карти от боя жезли - 6, 9 и 5 като атрибути на Магът. В главата ври и кипи, но засега само кипи.

Отговор липсва.

Тази развръзка ще се състои, независимо когаsmile.gif.

Да, в главата ври и кипи от идеи всякакви, но само дотам.

Линк към коментар
Share on other sites

Днес за пръв път наредих Тайната на Жрицата (темата ме вдъхнови) - за себе си и се отвориха много интересни карти.

1 + 2 - 5 Папата и 5 Пентакли

3 Пълна Луна - 6 Жезли

4 Растяща - Рицар Мечове

5 Намаляваща - Рицар Чаши

6 `Боаз` - Паж Жезли

7 `Жакин` - 4 Император

8 Накъде води пътя - Кралица Чаши

9 Отговорът - Кралица Пентакли

Няма отговор, но въпреки това описват определени състояния и развитие :)

Редактирано от Sha Angreal
Линк към коментар
Share on other sites

Днес за пръв път наредих Тайната на Жрицата (темата ме вдъхнови) - за себе си и се отвориха много интересни карти.

1 + 2 - 5 Папата и 5 Пентакли

3 Пълна Луна - 6 Жезли

4 Растяща - Рицар Мечове

5 Намаляваща - Рицар Чаши

6 `Боаз` - Паж Жезли

7 `Жакин` - 4 Император

8 Накъде води пътя - Кралица Чаши

9 Отговорът - Кралица Пентакли

Няма отговор, но въпреки това описват определени състояния и развитие :)

Здравей, защо не опиташ сама да направиш тълкуване на подредбата, ще ти е интересно.

Иначе мисля, че сте в затруднено положение, а някой е голяяям инат, и това трябва да се промени. Това с едно изречение.

Ще се радвам, ако пишеш подробно какво мислиш ти и тогава и на мен ще ми е приятно да тълкувам, пък и ще разградим твоите карти на съставните им части.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за коментарът :)

1 + 2 - 5 Папата и 5 Пентакли

3 Пълна Луна - 6 Жезли

4 Растяща - Рицар Мечове

5 Намаляваща - Рицар Чаши

6 `Боаз` - Паж Жезли

7 `Жакин` - 4 Император

8 Накъде води пътя - Кралица Чаши

9 Отговорът - Кралица Пентакли

Смятам, че става въпрос предимно за взаимоотношенията ми с половинката.

Разбиране и издигане на съзнанието над дребнавите проблемчета и напротив - една много по-отговорна визия за взаимоотношенията ни.

И поемане на отговорност за тях. Някак си по-съзнателно гледане и общуване с другия.

( Това, защото имам чувството, че започвам да гледам на нещата по различен начин и като че ли виждам как можем да заздравим връзката си (напоследък не бяхме в хармония един с друг...)

Интересни са ми двата рицаря (като намаляващо и увеличаващо се въздействие)

Предполагам, че изчиствам твърде емоционалното реагиране за сметка на общуване на по-съзнателно ниво, тези дни се улавям точно в това – намирам правилните думи за по-леко преминаване през напрегнатите моменти.

8 Накъде води пътя - Кралица Чаши

надявам се да ми казва, че това е правилния подход и ще бъда емоционално удовлетворена и `щастливи заедно` - свързвам го и с Кралица Пентакли, която ми харесва да видя там, макар и да не е определен отговор на подреждането.

За Шест и Седем не съм сигурна, но предполагам, че Императорът говори, че откривам най-накрая земята под краката си, т.е. правилния път за животът ми заедно с Него ;) или всъщност заедно с мен самата hypocrite.gif

Редактирано от Sha Angreal
Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...