Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Самсара


val68z

Recommended Posts

"...Самсара е понятие от някои източни религии. Буквално означава "кръговрат" (санскрит). Това е веригата на ражданията и смъртта под формата на колело, което винаги е в движение. Когато тази верига бъде прекъсната, съществото получава освобождение (мокша) и встъпва в Нирвана.

Съгласно великия будистки учител Гампопа (1079-1153), който е един от основателите на школата Кагю на тибетския будизъм самсара се отличава със следните три черти:

Природата ѝ е пустота

Проявлението ѝ е илюзия

Характеристиката ѝ е страдание...."

Редактирано от val68z
Линк към коментар
Share on other sites

Ами според мен не чак толкова много по-различен.

За мен това си е бил първоначалния план - навлизане на човека постепенно в материята, съпътствано с осъзнаване/овладяване и след това постепенно, вече с изградените способности (съзнателни, а не смътни) за осезание и боравене на всички енергийни нива на света ще излезем от въпросната самсара.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Системен

Ами според мен не чак толкова много по-различен.

За мен това си е бил първоначалния план - навлизане на човека постепенно в материята, съпътствано с осъзнаване/овладяване и след това постепенно, вече с изградените способности (съзнателни, а не смътни) за осезание и боравене на всички енергийни нива на света ще излезем от въпросната самсара.

Това е правилно.

Всяка карма стимулира ново прераждане.

Линк към коментар
Share on other sites

Dали можеше да бъде друг светът и доколко - това е големият въпрос.

Дали все още не може да бъде тласнат в по-разумна посока?

Във връзка с темата - какво мислите за тази книга?

В нея нещата съвсем не са драматично описани, даже напротив - доста ведро ... което пак ме навежда на мисли ...

http://duhovno-razvitie.com/niuton13.htm

Линк към коментар
Share on other sites

Природата ѝ е пустота

Проявлението ѝ е илюзия

Характеристиката ѝ е страдание....

Няма никаква разлика между самсара и нирвана,

както няма каквато и да било разлика между нирвана и самсара.

Будистки източник

Истината за края на страданието е: Просто го игнорирай.

друг Будистки източник

:)

Гатанка: Как може да са верни и трите?

Линк към коментар
Share on other sites

мисля ,че темата беше леко изместена , и май  е време да оставим цитатите от различни, и често меко казани неточни източници, на мира.

идеята на тази тема мисля 

че беше уловена доста точно от "късметче"

...този свят мисля ,че наистина би могъл да бъде друг

ако ние не бяхме затънали до гуша в материята и не забелязвахме нищо освен нея.

ако си бяхме припомнили ,че не сме само материя ,

а духовни същества ,

тъжно е да виждаш същества до гуша затънали в материалното, и не виждащи смисъл в този кръг ,

а тои не е в материята или трупането на ценности,

и удоволствия за телата, от които не взимаш нищо със себе си оттатък,

често изниква въпросът на каква цена са придобити.

 изходът може би е, да погледнеш към звездите ,да не позволяваш на материята да те победи, 

да си припомниш, че си поел ангажимент при слизането ти тук , свързан с духовното ти развитие.

човекът казват, че бил "венецът на природата" , а така ли се държи тои.... или не точно.

ние имаме задължения и към опазването на планетата, и към опазването, и на растенията , и на животните 

"планетата умира бавно, убита от самите нас"

а може би шансът да променим този свят е бил 50 на 50

и е зависел единствено от нашия избор и продуждане.

въпросът е -защо не се осъществи?  вие как мислите??

защо се попълват по- лесно армиите ,на сивите или не особено светли субекти.

защо трябва да се оставяме да живеем с натрапени ни чужди ценности, с които ни промиват мозъците.

отеглиха ли се будителите?

и Учителите които често са били преследвани , измъчвани , убивани.

вдигнаха ли ръце от нас , или просто отсрещната страна спечели тази воина ,

тя има все пак явно численно превъзходство.

и сега просто доживяваме кротко дните , предречени  според майанския календар до 2012.

Линк към коментар
Share on other sites

Извини ме, че малко грубо, ще се изразя, но за мен това "този свят можеше да бъде друг" няма особен смисъл. Дали е могъл ... а може и да не е могъл (аз поне така смятам, щом е такъв сега, значи това е бил варианта за нашето развитие - нищо не става случайно и безпричинно) ...

Пък и по-важното е, че сега е такъв, какъвто е. И да се съобразяваме с реалността. И ако искаме да направим нещо (за да го променим), то следва да го направим, сега, а другото си е чисто вайкане.

Линк към коментар
Share on other sites

знаеш ли права си,

затова още снощи изтрих един коментар.

тои си остава наказателен батальон.

и всеки е заслужил точно това място в него ,съобразно уроците и задачите, които имаме да усвоим.

останалото са просто лирични отстъпления и т.н.

а всъщност в този форум ,защо няма опции за триене на теми .може да се поразчисти ,това- онова от авторите им.  :rolleyes:

Извини ме, че малко грубо, ще се изразя, но за мен това "този свят можеше да бъде друг" няма особен смисъл. Дали е могъл ... а може и да не е могъл (аз поне така смятам, щом е такъв сега, значи това е бил варианта за нашето развитие - нищо не става случайно и безпричинно) ...

Пък и по-важното е, че сега е такъв, какъвто е. И да се съобразяваме с реалността. И ако искаме да направим нещо (за да го променим), то следва да го направим, сега, а другото си е чисто вайкане.

Линк към коментар
Share on other sites

неволно се сещам за една мисъл ,споделена от един от главните герои във филма" матрицата",

мисля че беше морфей- "докато си във матрицата, трябва да се пазиш от матрицата и от неините представители".

тези неини представители, са тези които захранват матрицата ,с мислите ,чувствата, емоциите и енергията си .

и ако някои  би се осмелил да им каже ,че живеят в сън или холограма ,

те биха се борили за правото си да живеят в този сън, и да се наслаждават на холограмата, и на удобствата и екстрите които им предлага тя :D

или както е казал поетът :

"делото на давещите се ,е дело на самите тях."

Линк към коментар
Share on other sites

Ето един отговор на гатанката. Истината зависи от възприемащия.

самсара:

Природата и е пустота Проявлението и е илюзия

Характеристиката ѝ е страдание....

Вярно и отварящо очите поучение към потъналите в илюзията хора.

Няма никаква разлика между самсара и нирвана,

както няма каквато и да било разлика между нирвана и самсара.

Поучение от Просветления човек който е бил или е в Нирвана.

Той вижда всичко и всички - съвършенни.

Могат да го разберат напълно само други хора били в Нирвана.

Истината за края на страданието е: Просто го игнорирай.

Съвет за целия път на човека който иска да се освободи.

Страданията по пътя си той посреща с радост. Това са напълно различен

вид страдания от тези на светските хора.

Техните желания, грижи и страхове се въртят във вечен порочен кръг.

Линк към коментар
Share on other sites

да така е.

благодаря

Любэ

"А на войне, как на войне -

Патроны, водка, махорка в цене.

А на войне нелёгкий труд,

А сам стреляй, а то убьют.

А на войне, как на войне...

Подруга, вспомни обо мне.

А на войне - неровен час,

А может - мы, а может - нас.

А на войне, как на войне -

Солдаты видят мамку во сне.

На войне... да, то оно...

Там все серьёзней, чем в кино.

Да, война, война, война...

Дурная тётка, стерва она!

Эх, война, война идёт,

А пацана девчонка ждёт.

А на войне, как на войне,

А на войне, как на войне.."

всеки от нас, си има своята воина и своите битки , но неееееееееее  всички са наши.

а къде е сцената ,много често е вътре в нас.

участието ни във външните ,се

формира от изхода на двубоя вътре в нас.

е понякога се случва да изгубим дрешката си , но тя все пак, едва ли е нещо дълготраино.

а във всеки от нас има един глас ,понякога наричан съвест, следваики го,

сам или несам ,с група или не,

би трябвало да достигнем само до едно,

да се слеем с целите на душата, а някои ден може би и до нирвана.

и да прекъснем колелото на самсара.

http://www.vbox7.com/play:90115786

"там за туманами

 

Линк към коментар
Share on other sites

неволно се сещам за една мисъл ,споделена от един от главните герои във филма" матрицата",

мисля че беше морфей- "докато си във матрицата, трябва да се пазиш от матрицата и от неините представители".

тези неини представители, са тези които захранват матрицата ,с мислите ,чувствата, емоциите и енергията си .

и ако някои би се осмелил да им каже ,че живеят в сън или холограма ,

те биха се борили за правото си да живеят в този сън, и да се наслаждават на холограмата, и на удобствата и екстрите които им предлага тя :D

или както е казал поетът :

"делото на давещите се ,е дело на самите тях."

Всичко се времето си. Едни искат да сънуват, а други да се събудят. :whistling:
Линк към коментар
Share on other sites

Ето един отговор на гатанката. Истината зависи от възприемащия.

самсара:

Природата и е пустота Проявлението и е илюзия

Характеристиката ѝ е страдание....

Вярно и отварящо очите поучение към потъналите в илюзията хора.

Няма никаква разлика между самсара и нирвана,

както няма каквато и да било разлика между нирвана и самсара.

Поучение от Просветления човек който е бил или е в Нирвана.

Той вижда всичко и всички - съвършенни.

Могат да го разберат напълно само други хора били в Нирвана.

Истината за края на страданието е: Просто го игнорирай.

Съвет за целия път на човека който иска да се освободи.

Страданията по пътя си той посреща с радост. Това са напълно различен

вид страдания от тези на светските хора.

Техните желания, грижи и страхове се въртят във вечен порочен кръг.

:yinyang:emoticon-0152-heart.png

Линк към коментар
Share on other sites

Преди години най-неочаквано един непознат човек ми предложи книгата "Бхагавад Гита", взех я. Доста мъдрост е събрана в нея. Второто, което силно ме впечатли беше една голяма илюстрация, точно на Самсара, на големия кръговрат на преражданията. Може би ще пробвам да я сканирам и да я постна тук допълнително, за мен е много въздействаща. Първото беше началната илюстрация, карета с четири великолепни бели коня, препускащи, има много символика, но да не се отклонявам...

Инак и в тази книга карма се превежда като "действие", защото тя е това, напразно някои я интерпретират като обезателно изпълнена с тежко съдържание и едва ли не като "наказание". Ето и цитат:

"Както огънят е покрит от дим, така всяко усилие се придружава от грешки. За това човек не трябва да изоставя работата , която е породена от неговата природа, о, сине на КУНТИ, дори ако изпълнява тази работа с грешки".

Подобна мисъл съм срещала и при Беинса Дуно за погрешките.

И още един цитат:

"Човек, който се самоконтролира и е непривързан и който не се интересува от никакви материални наслаждения, може да постигне чрез практикуване на отречение най-висшия съвършен стадий на ОСВОБОЖДЕНИЕ ОТ ПОСЛЕДИЦИТЕ"

Линк към коментар
Share on other sites

Четирите Благородни Истини на Буда - За Днес!

Оливия Хeнсън

".....Четирите Благородни Истини на Буда са били дадени преди около 2500 години, но въпреки това съдържат живо послание за настоящето. Те могат да ви помогнат да откриете - и да следвате - своя собствен Духовен Път. 

Кои са Четирите Благородни Истини?

Четирите Благородни Истини на Буда гласят:

"Съществуването във феноменалния свят е неотделимо от страданието и скръбта.

Причината за страданието е желанието за съществуване във феноменалната вселена.

Прекратяване на страданието се постига чрез изкореняване на желанието за феноменално съществуване.

Пътя към прекратяване на страданието е Благородния Осморен Път."

(Езотерична Психология, Том II)

"Буда е учел, че "Хората трябва да осъзнаят, че причината за всички страдания и мъки се корени в злоупотребата със стремежа към притежаване на материални и преходни блага." (Новата поява на Христос, стp 132.)

Както знаем, желанието само по себе си не е зло. Дори Логоса (Бога) желае. Бог желае ние да познаем Любовта и да се обичаме помежду си и ние сме в процес на разбиране на това. Но именно злоупотребата с желанието и ограничаващите неща, които човек желае, го държат в плен.

"В своите Четири Благородни Истини Буда е постулирал, че... платформата, върху която посветения с трето посвещение [главното духовно посвещение на Преображението] се базира е тази на Четирите Благородни Истини. Той не желае нищо от личностен характер. Той е освободен от [желанията на] трите [низсши] свята [физическия, емоционалния и умствения]." (Лъчи и Посвещения, стp. 695)

Тибетският Учител Джуал Кхул твърди, че "Четирите Благородни Истини са разкрили причините за човешките тревоги и са показали пътя на спасението. " (Екстернализация на Йерархията, стp. 463) Тук посланието на Буда може да бъде предадено в следните слова:

"Престани да се отъждествяваш с материалните неща;

Придобий правилно чувство за духовни ценности;

Не разглеждай собствеността и земното съществуване като основопо-лагащо важни;

Следвай Благородния Осморен Път, който е Пътят на правилните отношения - с Бога и със своите братя - и така бъди щастлив".

източник:

http://www.oneworldb.../fourtruths.htm

Линк към коментар
Share on other sites

"... самсара се отличава със следните три черти:

Природата ѝ е пустота

Проявлението ѝ е илюзия

Характеристиката ѝ е страдание...."

samsara.jpg

Линк към коментар
Share on other sites

..... -защо не се осъществи? вие как мислите??

защо се попълват по- лесно армиите ,на сивите или не особено светли субекти.

защо трябва да се оставяме да живеем с натрапени ни чужди ценности, с които ни промиват мозъците.

отеглиха ли се будителите?

и Учителите които често са били преследвани , измъчвани , убивани.

вдигнаха ли ръце от нас , или просто отсрещната страна спечели тази воина ,

тя има все пак явно численно превъзходство.

и сега просто доживяваме кротко дните , предречени според майанския календар до 2012.

Численото превъзходство е нищо, не е изобщо съществено. Мисля, че дори и да е загубена някоя битка, войната не е, няма как иначе. 2012 ще има сериозни трансформации, но няма да дойде края на света, това е моето мнение.

val68z, много ми хареса написаното от теб по тази тема. Включително и особено началния цитат на Гампопа,силно ме впечатли с дълбоката си мъдрост. Четирите Благородни Истини на Буда, също.Наистина ли са от преди 2 500 години?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Самсара – а този свят, ... можеше да бъде друг?

„Това ви казах, за да имате в Мене мир. В света имате скръб; но дерзайте Аз победих света.

Какво означава „да победиш света“? Това е да се научим да контролираме отношението си към събитията. Забележете, не задължително самите събития, а отношението си към тях. Това винаги е било във възможностите на човешката воля. Тогава дали ще бъдем радостни или ще страдаме, би зависило единствено от нашето собствено решение, а не от това, къде, какво става по света. Само така можем да се освободиш от оковите на света и да бъдем свободни. Разбира се във възможностите ни е да окажем известно влияние и върху самите събития, но не е това, което ще ни освободи и ще ни направи независими. Не ни харесва някой човек – това е защото, така сме си внушили. Не ни харесва да готвим – така сме си внушили. Ние сами сме изградили въпросното отношение към човека или готвенето и сме роби на собствените си ограничени представи, съпътстващи ни в някои случаи от далечното минало. Човек може да променя отношението си към нещата по своя воля. „Ходенето на фитнес ми доставя удоволствие“ – това е една програма. „Ходенето на фитнес е безсмислено и уморително“ – това също е една програма. Разликата между хората обичащи да ходят на фитнес и не обичащи да ходят на фитнес е илюзорна. Тя съществува единствено в техните съзнания; в отношението, което имат към ходенето на фитнес. Реалното събитие „ходене на фитнес“ е нещо независимо от начина по който хората ще го оценят, а самите хора са свободни да го оценяват както си поискат. Въпросът е: оценяваме ли възможностите на предоставената ни свобода и как можем да се възползваме от нея? Нужно е единствено осъзнаване на реалността и малко практика за да се научим да наложим волята си над моделите, които сме изградили в съзнанието си.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

да така е.

благодаря

Любэ

http://www.youtube.c...A...PL&index=34

"А на войне, как на войне -

Патроны, водка, махорка в цене.

А на войне нелёгкий труд,

А сам стреляй, а то убьют.

А на войне, как на войне...

Подруга, вспомни обо мне.

А на войне - неровен час,

А может - мы, а может - нас.

А на войне, как на войне -

Солдаты видят мамку во сне.

На войне... да, то оно...

Там все серьёзней, чем в кино.

Да, война, война, война...

Дурная тётка, стерва она!

Эх, война, война идёт,

А пацана девчонка ждёт.

А на войне, как на войне,

А на войне, как на войне.."

всеки от нас, си има своята воина и своите битки , но неееееееееее всички са наши.

а къде е сцената ,много често е вътре в нас.

участието ни във външните ,се

формира от изхода на двубоя вътре в нас.

е понякога се случва да изгубим дрешката си , но тя все пак, едва ли е нещо дълготраино.

а във всеки от нас има един глас ,понякога наричан съвест, следваики го,

сам или несам ,с група или не,

би трябвало да достигнем само до едно,

да се слеем с целите на душата, а някои ден може би и до нирвана.

и да прекъснем колелото на самсара.

http://www.vbox7.com/play:90115786

"там за туманами

Страхотно е това60.gif Много харесвам група ЛЮБЭ, особено песента КОМБАТ - прекрасна е, също "по высокой траве" - страхотни са!

Комбат батяня, батяня комбат,

ты сердце не прятал за спины ребят,

летят самолеты и танки горят,

так бьет ее комбат, ее комбат

огонь батарея,

огонь баталион

огонь батарея,

огон, баталион,

огонь батарея, огонь баталион,

огон, батарея,

огонь, огонь, огонь, огонь и я...

thumbup2.gif Не знам дали много грамотно го пиша

Линк към коментар
Share on other sites

"...Численото превъзходство е нищо, не е изобщо съществено. Мисля, че дори и да е загубена някоя битка, войната не е, няма как иначе. 2012 ще има сериозни трансформации, но няма да дойде края на света, това е моето мнение.

val68z, много ми хареса написаното от теб по тази тема. Включително и особено началния цитат на Гампопа,силно ме впечатли с дълбоката си мъдрост. Четирите Благородни Истини на Буда, също.Наистина ли са от преди 2 500 години?"

 ...пропуснал съм част от хронологията ,за което се извинявам. учението на Буда, и  идеите ,които провядва за излизането от самсара  ,са ми повече от интересни. мисля че целта на всички Велики Учители въплъщавали се при нас, е била именно тази- да ни пробудят. а това може да стане съвсем простичко ,като променим себе си към по -добро.

"...Какво означава „да победиш света“? Това е да се научим да контролираме отношението си към събитията. Забележете, не задължително самите събития, а отношението си към тях. Това винаги е било във възможностите на човешката воля. Тогава дали ще бъдем радостни или ще страдаме, би зависило единствено от нашето собствено решение, а не от това, къде, какво става по света. Само така можем да се освободиш от оковите на света и да бъдем свободни. Разбира се във възможностите ни е да окажем известно влияние и върху самите събития, но не е това, което ще ни освободи и ще ни направи независими

Въпросът е: оценяваме ли възможностите на предоставената ни свобода и как можем да се възползваме от нея? Нужно е единствено осъзнаване на реалността и малко практика за да се научим да наложим волята си над моделите, които сме изградили в съзнанието си."

...Напълно съм съгласен -когато започнем да променяме себе си и отношението към света, можем да променим и нашата реалност . И все някога ще излезем от цикъла който следваме, въпросът е колко са наистина тези ,които се стремят към това , /но това все пак си е въпрос на личен избор,някои си харесват клетката дори и позлатена/.

"свободен от какво?" обичаме ли да сме свободни, да отговаряме за решенията ,които вземаме с всичките последствия от тях?

Линк към коментар
Share on other sites

Val68z, изпратих ти съобщение. Не знам дали си го получил, не съм много в час с компютрите. А за това дали можеше живота да бъде и друг: да, може да бъде и друг...

За това, че битката е загубена, но не и войната:и аз ще кажа като Ошо: поднесете цветята си на бунтарите, които са се провалили, защото...няма нужда да казваме защо, то е ясно.Дали са се провалили Ботев, Левски, Спартак и много други на които не знаем имената...да не говорим за Исусhypocrite.gif

Линк към коментар
Share on other sites

shining_star:

"За това, че битката е загубена, но не и войната:и аз ще кажа като Ошо: поднесете цветята си на бунтарите, които са се провалили, защото...няма нужда да казваме защо, то е ясно.Дали са се провалили Ботев, Левски, Спартак и много други на които не знаем имената...да не говорим за Исус..."

напълно съм съгласен с теб , не твърдя че битката е загубена.

но това че понякога използвам компютър ,съвсем не значи че живея във виртуален свят или че не виждам какво става със същества или същности ,за които ние би трябвало да полагаме грижи- растенията , животните , природата , Земята. има и още един интересен момент-в момента Земята може да се каже че е "леко пренаселена", като разгледаме съотношението спящи , сънуващи , събудени  или стремящи се да се събудят,можем да си създадем представа какво е съотношението ,поне приблизително - позитивна към негативна енергия...

 въпреки това, в тази връзка си спомням за една мисъл на ДЪНОВ - " енергията на любовта е винаги по - силна от тази на мрака".

а това е едно текстче, от една любима група

"....давай за жизнь, давай брат до конца

Давай за тех, кто с нами был тогда

Давай за жизнь давай брат до конца

Помянем тех, кто с нами был тогда

Небо над нами свинцовыми тучами

Стелится низко туманами рваными

Хочется верить, что всё уже кончилось

Только бы выжил товарищ раненый

Ты потерпи, браток, не умирай пока

Будешь ты жить ещё долго и счастливо

Будем на свадьбе твоей мы отплясывать

Будешь ты в небо детишек подбрасывать

Давай за жизнь, держись, брат, до конца

Давай за тех, кто дома ждёт тебя

Давай за жизнь, будь проклята война

Давай за тех, кто дома ждёт (тебя)

Давай за них, давай за нас

И за Сибирь, и за Кавказ

За свет далёких городов

И за друзей, и за любовь"

группа любе

Редактирано от val68z
Линк към коментар
Share on other sites

shining_star:

"За това, че битката е загубена, но не и войната:и аз ще кажа като Ошо: поднесете цветята си на бунтарите, които са се провалили, защото...няма нужда да казваме защо, то е ясно.Дали са се провалили Ботев, Левски, Спартак и много други на които не знаем имената...да не говорим за Исус..."

напълно съм съгласен с теб , не твърдя че битката е загубена.

но това че понякога използвам компютър ,съвсем не значи че живея във виртуален свят или че не виждам какво става със същества или същности ,за които ние би трябвало да полагаме грижи- растенията , животните , природата , Земята. има и още един интересен момент-в момента Земята може да се каже че е "леко пренаселена", като разгледаме съотношението спящи , сънуващи , събудени или стремящи се да се събудят,можем да си създадем представа какво е съотношението ,поне приблизително - позитивна към негативна енергия...

въпреки това, в тази връзка си спомням за една мисъл на ДЪНОВ - " енергията на любовта е винаги по - силна от тази на мрака".

а това е едно текстче, от една любима група

"....давай за жизнь, давай брат до конца

Давай за тех, кто с нами был тогда

Давай за жизнь давай брат до конца

Помянем тех, кто с нами был тогда

Небо над нами свинцовыми тучами

Стелится низко туманами рваными

Хочется верить, что всё уже кончилось

Только бы выжил товарищ раненый

Ты потерпи, браток, не умирай пока

Будешь ты жить ещё долго и счастливо

Будем на свадьбе твоей мы отплясывать

Будешь ты в небо детишек подбрасывать

Давай за жизнь, держись, брат, до конца

Давай за тех, кто дома ждёт тебя

Давай за жизнь, будь проклята война

Давай за тех, кто дома ждёт (тебя)

Давай за них, давай за нас

И за Сибирь, и за Кавказ

За свет далёких городов

И за друзей, и за любовь"

группа любе

Вал, природата не може да бъде унищожена. Прав си, че всичко това рефлектира върху нас

Линк към коментар
Share on other sites

shining_star:

"За това, че битката е загубена, но не и войната:и аз ще кажа като Ошо: поднесете цветята си на бунтарите, които са се провалили, защото...няма нужда да казваме защо, то е ясно.Дали са се провалили Ботев, Левски, Спартак и много други на които не знаем имената...да не говорим за Исус..."

напълно съм съгласен с теб , не твърдя че битката е загубена.

но това че понякога използвам компютър ,съвсем не значи че живея във виртуален свят или че не виждам какво става със същества или същности ,за които ние би трябвало да полагаме грижи- растенията , животните , природата , Земята. има и още един интересен момент-в момента Земята може да се каже че е "леко пренаселена", като разгледаме съотношението спящи , сънуващи , събудени или стремящи се да се събудят,можем да си създадем представа какво е съотношението ,поне приблизително - позитивна към негативна енергия...

въпреки това, в тази връзка си спомням за една мисъл на ДЪНОВ - " енергията на любовта е винаги по - силна от тази на мрака".

а това е едно текстче, от една любима група

"....давай за жизнь, давай брат до конца

Давай за тех, кто с нами был тогда

Давай за жизнь давай брат до конца

Помянем тех, кто с нами был тогда

Небо над нами свинцовыми тучами

Стелится низко туманами рваными

Хочется верить, что всё уже кончилось

Только бы выжил товарищ раненый

Ты потерпи, браток, не умирай пока

Будешь ты жить ещё долго и счастливо

Будем на свадьбе твоей мы отплясывать

Будешь ты в небо детишек подбрасывать

Давай за жизнь, держись, брат, до конца

Давай за тех, кто дома ждёт тебя

Давай за жизнь, будь проклята война

Давай за тех, кто дома ждёт (тебя)

Давай за них, давай за нас

И за Сибирь, и за Кавказ

За свет далёких городов

И за друзей, и за любовь"

группа любе

Вал, природата не може да бъде унищожена. Прав си, че всичко това рефлектира върху нас

Дали нещо стана с компютъра, или ми отрязаха коментара?rolleyes.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...