Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро и Бременността


Guest Мона

Recommended Posts

Здравейте, виждате ли бременност в момента в тази комбинация?

Крал на жезлите - 7 пентакли - Асо Пентакли.

Мисля,че няма бременност, но ще се случи нещо значимо в семейството.

Отговорът ще е ясен до седмица.

Честно казано, странни карти са. Бременност - едва ли, някаква друга лайсна има тук, някакъв различен бекграунд, в основата на който е мъжа. Но Ас пентакли на тази позиция е малко като сливи за смет или кон за кокошка, големи планове и накрая сметката излиза погрешна. Хубавото обаче е, че е до константен пентакъл, каквато карта е 7 пентакли. А метафорично казано - трудно раждане ще е :)

Благодаря,Ивета, Предполагам,че има неща които жената не е споделила, но таро й е отговорило.

Ще дам обратна връзка скоро.

Бременност няма.

А ти изненадана ли си, че няма? С това Асо пентакли? То компенсира липси и дефицити в семейството, то е онази везна, която те нямат, но искат да имат.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 91
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Здравейте, виждате ли бременност в момента в тази комбинация?

Крал на жезлите - 7 пентакли - Асо Пентакли.

Мисля,че няма бременност, но ще се случи нещо значимо в семейството.

Отговорът ще е ясен до седмица.

Честно казано, странни карти са. Бременност - едва ли, някаква друга лайсна има тук, някакъв различен бекграунд, в основата на който е мъжа. Но Ас пентакли на тази позиция е малко като сливи за смет или кон за кокошка, големи планове и накрая сметката излиза погрешна. Хубавото обаче е, че е до константен пентакъл, каквато карта е 7 пентакли. А метафорично казано - трудно раждане ще е :)

Благодаря,Ивета, Предполагам,че има неща които жената не е споделила, но таро й е отговорило.

Ще дам обратна връзка скоро.

Бременност няма.

А ти изненадана ли си, че няма? С това Асо пентакли? То компенсира липси и дефицити в семейството, то е онази везна, която те нямат, но искат да имат.

Не, не се изненадах, аз също предположих, че няма бременност. Съмнения и симптоми за бременност жената е имала, но според доктора й те се дължат на хормоните. Замислих се, къде може да има дефицит в семейството. Не е за деца, имат 2,но са хора които,ако имат възможност биха гледали още деца. И тук си отговорих сама :) мисля,че НЯМАТ тази възможност, а искат да я имат.

Сега Асо Пентакли, ми показа още един щрих в тълкуването му.

Редактирано от LuAn
Линк към коментар
Share on other sites

Не, не се изненадах, аз също предположих, че няма бременност. Съмнения и симптоми за бременност жената е имала, но според доктора й те се дължат на хормоните. Замислих се, къде може да има дефицит в семейството. Не е за деца, имат 2,но са хора които,ако имат възможност биха гледали още деца. И тук си отговорих сама :) мисля,че НЯМАТ тази възможност, а искат да я имат.

Сега Асо Пентакли, ми показа още един щрих в тълкуването му.

Разбира се, въпросът ми беше реторичен :)

А може би зад това Асо се крият съвсем други неща и отговори на други въпроси, които ти предстои да разкриеш ...

От един въпрос, тръгват много отговори в Таро.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте, нова съм във форума, както и в изучаване на картите таро. Моля Ви за помощ при разтълкуване на няколко комбинации. Моя приятелка има проблем със забременяването, правят опити от дълго време и не се получава! На въпрос Ще забременее ли до 1 година при гледане с три карти /с повече за момента ми е трудно да свържа комбинациите/ се паднаха кралица жезли, 2 пентакли и асо жезли! По отделно знам какво означава всяка карта, но ми е трудно да ги свържа! Кралица жезли явно е тя - жената за която питам, 2 монети - някакъв избор, може би алтернативен начин - ин витро или нещо други; асо жезли - ново начало, раждане! Четох във форума, че когато е обърнато е карта на оплождането! А в прямо положение асото има ли същото значение?

Втория път на въпрос ще имат ли дете до 1 година картите са 10 меча, 5 чаши, жрецът! Според мен може би ще има неуспешен опит и депресия и страдание вследствие на това, но жрецът на последна позиция не дава ли положителен отговор на въпроса? Благодаря Ви предварително

Линк към коментар
Share on other sites

На въпрос Ще забременее ли до 1 година кралица жезли, 2 пентакли и асо жезли!

Втория път на въпрос ще имат ли дете до 1 година картите са 10 меча, 5 чаши, жрецът!

Здравей.

На първият въпрос жената няма да забременее и не се очаква бременност. Мисля, че тя опитва и други методи за забременяване или си мисли да опита и по друг начин.

Вторият ти въпрос е бил излишен, тъй като касае пак същото нещо, Таро може и да те излъже в такъв случай.

И по тези карти отговора е, не. Плюс това има вглъбяване в проблема, все едно той е спасение от друго. Мисля, че тези хора имат проблеми за решаване. Насочих се към финансови аз.

Като за начинаещ тези въпроси са си сложни.

На колко години е приятелката ти, за да си мисли, че има проблеми със забременяването?

Успех от мен!

Редактирано от Лора Витанова
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Пускам една комбинация по темата и се надявам на включване :)

Бременно ли е едно момиче? - Крал чаши, Смъртта, 8 меча

Аз няма да казвам нищо, защото съм горе-долу запозната с историята, макар и не напълно. Иска ми се да обсъдим тези карти, и специално откъм "бекграунда", който дават. Мисля, че са интересни.

Линк към коментар
Share on other sites

Пускам една комбинация по темата и се надявам на включване :)

Бременно ли е едно момиче? - Крал чаши, Смъртта, 8 меча

Аз няма да казвам нищо, защото съм горе-долу запозната с историята, макар и не напълно. Иска ми се да обсъдим тези карти, и специално откъм "бекграунда", който дават. Мисля, че са интересни.

Ще бъда кратка, за да има мегдан за по-нататъшен анализ.

За един, ако Смъртта е ново начало и в този смисъл живот - раждане, то за друг, това е истинска смърт.

Кутията на Пандора се отваря.

Линк към коментар
Share on other sites

Бременно ли е едно момиче? - Крал чаши, Смъртта, 8 меча

Според мен дотук е било незнанието на това момиче за проблем или проблеми /Крал чаши и Смъртта/, които има. Имало е процес, който си е дремел и си е работел необезпокояван от нищо.

Това момиче не е бременно. Възможно е да се открият няколко проблема и то сериозни. Възможно е и един орган да е засегнал други.

Линк към коментар
Share on other sites

Бременно ли е едно момиче? - Крал чаши, Смъртта, 8 меча

Тази комбинация доста ме замисли.

На първо четене и без да разсъждавам в дълбочина, видях спонтанен аборт, чести помятания, проблеми от здравословен характер. Което, обаче, не е вярно. Твърде лесно е да се видят болести там, където ги няма. Защото тези карти просто не са за момичето, те са за ситуацията, която е последвала след нейното забременяване.

После обаче, започнах да се концентрирам - контрапунктът Крал чаши спрямо Смъртта и 8 меча ме наведе на мисълта, че конфликтът е дълбоко емоционален, повърхността е една, но под нея има тиня, има блато, има зловония.

Склонности към суицидно поведение, перфектно отграничено от Смъртта - новината за нещо и чувала, пълен с нещастия - по 8 меча. И пак по Смъртта - естествено, че е бременна, но ако за нея тая бременност е просто бременност, за друг това е край на живота, болест, параноя; отказ да се приеме този факт. Само една карта, а с толкова послания!

Много сложна ситуация, която няма да доведе до нищо добро. 8 меча обещава нови рани, нови язви, нови капани и нови усложнения.

Линк към коментар
Share on other sites

Бременно ли е едно момиче? - Крал чаши, Смъртта, 8 меча

Тази комбинация доста ме замисли.

На първо четене и без да разсъждавам в дълбочина, видях спонтанен аборт, чести помятания, проблеми от здравословен характер. Което, обаче, не е вярно. Твърде лесно е да се видят болести там, където ги няма. Защото тези карти просто не са за момичето, те са за ситуацията, която е последвала след нейното забременяване.

После обаче, започнах да се концентрирам - контрапунктът Крал чаши спрямо Смъртта и 8 меча ме наведе на мисълта, че конфликтът е дълбоко емоционален, повърхността е една, но под нея има тиня, има блато, има зловония.

Склонности към суицидно поведение, перфектно отграничено от Смъртта - новината за нещо и чувала, пълен с нещастия - по 8 меча. И пак по Смъртта - естествено, че е бременна, но ако за нея тая бременност е просто бременност, за друг това е край на живота, болест, параноя; отказ да се приеме този факт. Само една карта, а с толкова послания!

Много сложна ситуация, която няма да доведе до нищо добро. 8 меча обещава нови рани, нови язви, нови капани и нови усложнения.

Много точно, да.

Случайно забременяване, което поставя мъжа в ситуация, невъзможна за "преглъщане". Говорим за мъж с прекалено лабилна психика, силно депресивен, мазохистични наклонности и толерантен към зависимости. Тих човек, който преживява прекалено тежко нещата, Ивета е казала - суицидно поведение.

но ако за нея тая бременност е просто бременност, за друг това е край на живота, болест, параноя; отказ да се приеме този факт

И това е точно така. Няма да се впускам в излишни тавтологии, каквото е имало - ти си го казала.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Здравейте, преди няколко месеца /няколко поста по-горе/ помолих за помощ при тълкуване на комбинаци относно бременност /съжалявам, но не знам

как да си копирам предходния пост/. На въпрос ще забременее ли - кралица жезли, двойка пентакли и асо жезли. На въпрос ще има ли дете до една година - 10 меча, 5 чаши и жрецът. Давам обратна информация - приятелката ми - правят опити от 3 години, въпреки трудностите ве пак забременя /не по естествен път/, но за съжаление тази бременност завърши неуспешно. Наложи се аборт, тъй като някаква киста изведнъж бързо взела да расте и т.н. /да не навлизам повече в подробности/.

Сега пак моля за помощ по-напредналите от мен за тълкуване на комбинация на въпрос ще успее ли да забременне от предстоящата й процедура /тъй като стана ясно, че това е едва ли не единственият начин/ - Справедливостта, Светът, Смъртта.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

От друг форум за Таро, и по-точно в Бг мама видях една комбинация за евентуална бременност до два месеца, стори ми се интересна и я споделям тук. Картите са 4 жезли, Слънцето, Светът.

Няма да има бременност, защо, защото няма карти за такава. Слънцето само по себе си е хубава карта, но тук показва желанието, засега неосъществимо и отложено по Света. Жената иска да се стопли с това желание, но не, не и сега. Тя има други проблеми и въпроси да разрешава. Голямото и желание за дете сега е подсилено още повече от карти като Слънцето и Света. Дори си мисля, че тя има проблеми със семейството си или е имала. И още нещо Слънцето и Света са преди всичко психологически карти. В картите има проекция и компенсация на дефицит. А тук те са изразени като компенсация на голяма липса. Затова и картите са основно за жената. Те правят препратка към нея.

А ето и самите карти.

http://www.bg-mamma....opic=576342.465

Редактирано от Лора Витанова
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте,

От 3 години се опитвам да имам дете. Есента на 2009 имах спонтанен аборт около 2рия месец.

Всъщност не се чуха тонове на плода, което лекарите наричат кухо яйце. Сега съм на 30 години.

И в този ред на мисли въпросът ми не е дали ще имам бременност, защото виждам, че това само по себе си не е достатъчно. По скоро въпросът ми е ще имам ли деца.

Нямам представа времево за какъв срок е удачно да питам. Предполагам вие имате по-голяма представа от мен.

Благодаря ви че помагате на хора в нужда.

Криси

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте,

на въпрос дали до края на май тази година ще има бременност се паднаха 5 жезли - Смърт - Рицар чаши. Въпроса е зададен преди около месец - месец и нещо ако има значение. По това което прочетох за комбинацията от Смъртта и Рицар чаши в темата за таро и любовта видях, че става въпрос за емоционални конфликти и трансформация на връзката. Аз лично разбирам тази трансформация като необходима, въпреки че носи болка, но пък необходима, за да може да започне нещо като нов етап от отношенията и в следствие на което да се случи и тази бременност. Мисля че самия отговор на въпроса е положителен или поне мисля, че това ще се случи скоро. Само 5 жезли не разбрах точно какво означава. Може би минали конфликти или неяснота по този въпрос. Също така относно Смъртта и Рицар чаши си мисля, че е имало нещо като застой по този въпрос и за да има развитие е необходима тази трансформация.

Надявам се да споделите и вашето мнение по въпроса.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, на въпрос дали до края на май тази година ще има бременност се паднаха 5 жезли - Смърт - Рицар чаши.

Тук отново имаме обърнато време в Таро (заради последната карта - Рицар чаши, която всъщност е основната причина да се пита, а не друга). Усилията на човека минават задължително през емоционално израстване: на този етап емоцията е завладяла разума и логиката. Освен това, в този случай Смъртта говори за огромен страх, който изпитва питащия. Дори бих казала, че има и някакъв психологически проблем, минаващ извън границите на нормалността. Можем да говорим за състояние на паника.

5 жезли ни подсказва, че имаме желание нещо да се случи, но стреляме напосоки и не знаем точно какво и как да правим. От друга страна, за да се появят карти като 5 жезли и Смъртта, можем да говорим за егоистично желание, на което обаче, един Рицар чаши по никакъв начин не може да откликне. Тук се наблюдава несъответствие между желания и поносимост нещото да се случи.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Много ви благодаря за отговорите Taro и Ивета.

Taro трансформацията на връзката наистина се състоя миналата година по същото време.

Преди нея имахме отчуждение от период от 9 месеца главно от моя страна. Връщането наистина ми беше трудно, но премина успешно.

Застой също има, защото имам здравословен проблем, а докато той е налице не мога да правя опити за деца. Ивета може би в този ред на мисли стрелям напосоки, защото проблема ми до скоро не можеше дълго време да бъде диагностициран и трябваше търся решение на много места. Не знаех къде ще се появи решението, затова трябваше да опитвам.

Като цяло страх не усещам или поне не такъв, който ежедневно да ме мъчи. Може би имам страх да не ми се случи отново спонтанен аборт, но предполагам е в рамките на нормалното след опит като моя.

Това е, което се сещам. Опитвам се да разтълкувам несъответствието между желания и поносимост.

Линк към коментар
Share on other sites

Момичета, поставяте ме в неловка ситуация като модератор.

крисито, първо taro ти гледа, без да се знае, че става дума за теб. Освен това ти самата не се занимаваш с карти и въпросът ти е за Таро онлайн.

За да не стават такива недоразумения тип Параграф 22, моля ви спазвайте устновените правила.

Благодаря предварително.

И нещо за бременностите изобщо - 90% от проблемите са психологически - искаме нещо, но не можем да го имаме и се фиксираме - резултатът е разочарование, затова и картите са такива. Затворен кръг.

Линк към коментар
Share on other sites

Извинявам се, ако съм подвела Taro. Не е било нарочно. Писах съобщението в първо лице.

В "Таро онлайн" попаднах на съобщение, че не се толерират въпроси за бременност и затова не писах там. В началото на тази тема прочетох, че е създадена за хората в моето положение. Затова реших, че тук е подходящо.

Извинявам се, че писах тук, не съм разбрала правилно.

Ето какво прочетохв Таро онлайн http://www.beinsadou...opic=9886&st=40

"Използвам тази трибуна да ви напиша нещо:

Въпроси, свързани с бременности и бременни жени изобщо няма да се толерират: нито тук, в тази тема, нито на лични съобщения.

Аз лично ще изтрия всички."

Хубав ден и благодаря отново за отговорите,

Криси

Линк към коментар
Share on other sites

Извинявам се, ако съм подвела Taro. Не е било нарочно. Писах съобщението в първо лице.

В "Таро онлайн" попаднах на съобщение, че не се толерират въпроси за бременност и затова не писах там. В началото на тази тема прочетох, че е създадена за хората в моето положение. Затова реших, че тук е подходящо.

Извинявам се, че писах тук, не съм разбрала правилно.

Ето какво прочетохв Таро онлайн http://www.beinsadou...opic=9886&st=40

"Използвам тази трибуна да ви напиша нещо:

Въпроси, свързани с бременности и бременни жени изобщо няма да се толерират: нито тук, в тази тема, нито на лични съобщения.

Аз лично ще изтрия всички."

Хубав ден и благодаря отново за отговорите,

Криси

Трябвало е да прочетеш и послеслова също на това мое мнение, в което говоря за изключения.

Мисля с това, говоренето извън темата да приключи.

Занапред, задавай въпросите си в Таро онлайн, ако имаш такива, разбира се. Независимо за какво.

Линк към коментар
Share on other sites

Крисито извинявам се, че съм създала объркване с поста си. Тези карти не са за тебе, а за друга жена, която няма нищо общо с форума. Ивета и на тебе се извинявам, че се получи така. А относно моята комбинация 5 жезли - Смъртта - Рицар чаши не можах да разбера какво значи обърнато време. Извинявай ако някъде е писано по този въпрос, но все още не съм изчела целия форум. Също така не ми стана ясно какво имаш предвид с несъответствие между желанието и поносимостта нещото да се случи. Аз си го разтълкувах като силно желание, за което обаче ако стане реалност питащият не е подготвен да го преживее по начина, по който си го е представял. Тоест в представите е едно, но в реалността човекът би реагирал по различен начин на това нещо.

Съжалявам за обърканите си въпроси. Понеже искам да хвърля карти и за съвет как може да се освободи човека от тези блокажи, които му пречат да осъществи желанието, дали най- добрият въпрос би бил "Какво да направи Х, за да се освободи от блокажа, който й пречи да забременее?" /имам предвид този емоционален и психологически проблем, за който видя в картите Ивета/.

Линк към коментар
Share on other sites

Крисито извинявам се, че съм създала объркване с поста си. Тези карти не са за тебе, а за друга жена, която няма нищо общо с форума. Ивета и на тебе се извинявам, че се получи така. А относно моята комбинация 5 жезли - Смъртта - Рицар чаши не можах да разбера какво значи обърнато време. Извинявай ако някъде е писано по този въпрос, но все още не съм изчела целия форум. Също така не ми стана ясно какво имаш предвид с несъответствие между желанието и поносимостта нещото да се случи. Аз си го разтълкувах като силно желание, за което обаче ако стане реалност питащият не е подготвен да го преживее по начина, по който си го е представял. Тоест в представите е едно, но в реалността човекът би реагирал по различен начин на това нещо.

Станахме като в латино сага. Лошо няма.В диалога се ражда истината. Или в Таро :-)

Съжалявам за обърканите си въпроси. Понеже искам да хвърля карти и за съвет как може да се освободи човека от тези блокажи, които му пречат да осъществи желанието, дали най- добрият въпрос би бил "Какво да направи Х, за да се освободи от блокажа, който й пречи да забременее?" /имам предвид този емоционален и психологически проблем, за който видя в картите Ивета/.

Да, добър ти е въпроса.

Ако искаш, виж тълкуването ми в темата Таро онлайн, вчера гледах на една госпожа с подобен проблем. Виж как съм разработила нейния въпрос, като съм обхванала повече сфери от живота й. Това дава широта и хоризонти за повече анализи и ключови моменти, които ще ти помогнат да си изградиш стройна представа за човека, за когото питаш и за проблема му/проблемите му (ако са повече).

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Искам да споделя с вас една комбинация. Попитах дали една жена ще забременее? Картите са 7 пентакли, Императрица и Сила.

Споделете какво мислите. Картите са наистина интересни и много точни.

Линк към коментар
Share on other sites

Искам да споделя с вас една комбинация. Попитах дали една жена ще забременее? Картите са 7 пентакли, Императрица и Сила.

Споделете какво мислите. Картите са наистина интересни и много точни.

Наистина са интересни, особено със Силата накрая. Искам да те питам дали няма някакъв финансов проблем при тях?

Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...