Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро и Бременността


Guest Мона

Recommended Posts

  • 7 months later...
  • Отговори 91
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

При повтаряща се карта 4 меча (която има особено отношение към бременността), можете спокойно да кажете, че тази жена няма да бъде майка.

Трудно е да се каже това, но ако се налага - няма начин.

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Реших да споделя една интересна комбинация  :) . Зададох въпрос, дали след време ще имам второ дете. Картите - Глупакът, Светът, 8 чаши. Мисля, че този етап, този цикъл от моя живот ( свързан с майчинството ) е приключил. Осъзнаването и приемането на фактите, явно ще е продължителен процес. Комбинацията ми се стори интересна - първата и последната карта от Големите Аркани една до друга.

Линк към коментар
Share on other sites

А според мен Таро ти е отговорило, че не е времето да питаш за това.

Така или иначе според мен тази комбинация не е конкретен отговор, че няма да имаш второ дете; то и въпросът е така ... твърде общ.

Отговорът е - Следвай своя си път и нещата ще се подредят сами.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ти, Диана! Не ми е някаква фикс идея да имам второ дете, но надеждата е хубаво нещо  :). Наистина не съм задала въпроса си коректно, трябваше да има някакъв срок поне, те затова и картите така са ми отговорили.

Линк към коментар
Share on other sites

Реших да споделя една интересна комбинация  :) . Зададох въпрос, дали след време ще имам второ дете. Картите - Глупакът, Светът, 8 чаши. Мисля, че този етап, този цикъл от моя живот ( свързан с майчинството ) е приключил. Осъзнаването и приемането на фактите, явно ще е продължителен процес. Комбинацията ми се стори интересна - първата и последната карта от Големите Аркани една до друга.

 

Ще се повторя от друга тема - отново бягство.

Линк към коментар
Share on other sites

 

Реших да споделя една интересна комбинация  :) . Зададох въпрос, дали след време ще имам второ дете. Картите - Глупакът, Светът, 8 чаши. Мисля, че този етап, този цикъл от моя живот ( свързан с майчинството ) е приключил. Осъзнаването и приемането на фактите, явно ще е продължителен процес. Комбинацията ми се стори интересна - първата и последната карта от Големите Аркани една до друга.

 

Ще се повторя от друга тема - отново бягство.

 

Благодаря, Лилуа  :) ! 

Картите не говорят, те направо крещят, ама явно няма, кой да ги чуе.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Паж пентакли, Паж чаши и 3 пентакли - бременност споделена с близките и обществото. Голямо вълнение около нея. За съжаление бременността се оказа извънматочна и се наложи плода да бъде премахнат, което събитие беше отбелязано с картите Кралица меча, Крал меча и 6 жезли. Предполагам 6 жезли е спасението за жената от гледна точка на здравето. Споделям картите защото са много точни. Паж пентакли и Паж чаши е също точна комбинация за бременност.

Линк към коментар
Share on other sites

И аз теглих карти, дали една жена е бременна - 3 жезли, Крал меча и Паж пентакли. Чудя се, защо точно Крал меча на втора позиция? Заради Паж пентакли съм раздвоена..

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Позната ме попита, дали поредната й ин витро процедура ще бъде успешна. Картите, които изтеглих - 7 меча, 5 чаши, Отшелникът.

 

Много ме натъжиха тези карти! По 7 меча ,според мен, е помощта, която тя очаква отвън, помощта на лекарите и институциите. Не знам защо, но 5 чаши я свързах с отхвърляне на ембриона от организма ( може би, защото чашите са елемент вода, животът се е зародил във водата ). По Отшелникът или 5 чаши с Отшелникът - нейната изолация и отдръпване от света за дълъг период от време.

 

Реших да попитам, дали някога ще си има свое дете - Асо пентакли, Кралица чаши, 9 жезли

 

Тук, сякаш Кралица чаши се е вкопчила в голямата си мечта по Асото и не я интересува нищо друго. Заприлича ми на копнеж по нещо далечно и непостижимо. Затруднява ме 9 жезли - дали символизира нейните страхове и притеснения, заради които не може да зачене или показват отбранителната реакция на организма - т.е. самият организъм отхвърля плода?

Линк към коментар
Share on other sites

Няма да забременее с ин витро. Според мен няма да забременее изобщо. Често срещано е това вкопчване в идеята да станат майки, както и ти самата споменаваш. 9 жезли тълкувам като отхвърляне един вид на сперматозоидите, отхвърляне на плода, подсъзнателно дори не се допуска. Освен това тя самата е в очакване на негативен резултат. 

Отшелникът го виждам като отношения между нея и мъжа й но не това е темата.

Редактирано от Деяна
Линк към коментар
Share on other sites

За съжаление и аз мисля като теб - бременност няма да има нито сега, нито изобщо. Тя вече има 3 неуспешни опита с ин витро, но упорито продължава да пробва. При такова положение най-добре е да помисли за осиновяване, но подозирам, че проблема е психологически и е пряко свързан с нейната самооценка като жена.

Линк към коментар
Share on other sites

Ще кажа само, че бебета не се правят така или поне вече. За това има толкова много бездетни двойки напоследък. Докторите не откриват конкретен здравословен проблем, нали?

Редактирано от Деяна
Линк към коментар
Share on other sites

Ще кажа само, че бебета не се правят така или поне вече. За това има толкова много бездетни двойки напоследък. Докторите не откриват конкретен здравословен проблем, нали?

Не, не откриват. А жената не може да забременее нито по естествен начин, нито с помощта на медицината, въпреки че постоянно прави опити.

Линк към коментар
Share on other sites

Позната ме попита, дали поредната й ин витро процедура ще бъде успешна. Картите, които изтеглих - 7 меча, 5 чаши, Отшелникът.

Мисля че процедурата ще бъде неуспешна. Тя ще бъде осъществена и не защото самата жена очаква провалът й (7 меча), плодът ще бъде изхвърлен по 5 чаши и въпреки това за нея ще бъде шок (7 меча и 5 чаши). След това като Отшелника ще преоцени ситуацията и всичко до този момент във връзка с желанието си да има дете по този начин. Смятам, че това ще бъде последният й такъв опит.

 

Реших да попитам, дали някога ще си има свое дете - Асо пентакли, Кралица чаши, 9 жезли

Самата тя се вижда като Майка, чувствата и емоциите й са силни и свързани с грижовността, безкрайно мечтае за това, но е прекалено привързана към тази мечта, вкопчена дори (Кралица чаши и Асо пентакли). В същото време се защитава (стягане, свиване, отдръпване)(9 жезли) от това, което желае - със сигурност на подсъзнателно ниво. Мисля, че тук има предистория, която е известна само на нея, която й пречи да осъществи това съкровено свое желание.

Редактирано от Femme
Линк към коментар
Share on other sites

Позната ме попита, дали поредната й ин витро процедура ще бъде успешна. Картите, които изтеглих - 7 меча, 5 чаши, Отшелникът.

 

Много ме натъжиха тези карти! По 7 меча ,според мен, е помощта, която тя очаква отвън, помощта на лекарите и институциите. Не знам защо, но 5 чаши я свързах с отхвърляне на ембриона от организма ( може би, защото чашите са елемент вода, животът се е зародил във водата ). По Отшелникът или 5 чаши с Отшелникът - нейната изолация и отдръпване от света за дълъг период от време.

 

Реших да попитам, дали някога ще си има свое дете - Асо пентакли, Кралица чаши, 9 жезли

 

Тук, сякаш Кралица чаши се е вкопчила в голямата си мечта по Асото и не я интересува нищо друго. Заприлича ми на копнеж по нещо далечно и непостижимо. Затруднява ме 9 жезли - дали символизира нейните страхове и притеснения, заради които не може да зачене или показват отбранителната реакция на организма - т.е. самият организъм отхвърля плода?

 

5 чаши показва разочарованието й от досегашните опити за успешно ин витро - няма почва да бъде "посят" животът. Желание има, и то от доста години насам - по 7 мечове и Ас пентакли. Струва ми се, че тя сама се е обрекла. Нещо ме навежда на мисълта, че мъжът има по-голямо желание за дете, отколкото тя самата. Съдя по Кралицата и 5 чаши. Въпросът като че ли не е само в детето. Жалко, че ще бъде разочарована. 

Отделно от това, ако трябва да свързваме 5 чаши и Кралица чаши, това май е знак за липса на нещо в организма й. В Таро за здравето хич ме няма, но пък трябва да се учим :) Нещо не достига, за да бъде майка, отделно от клишето, че всеки трябва да бъде родител.

Линк към коментар
Share on other sites

 

 

 Нещо ме навежда на мисълта, че мъжът има по-голямо желание за дете, отколкото тя самата.

 

Аз имам точно обратното усещане. Може да греша, но по картите усетих, че на мъжа му липсва желание и в другия смисъл. 

Линк към коментар
Share on other sites

В подобни ситуации, като гореспоменатата от Таня, освен, че картите са ясни и не обещават желаната бременност, е необходимо и да се зададат и други въпроси.

На каква възраст е жената; да се разбере защо е фиксирана в това да има дете. Някак несъзнателно се приема, че това да бъдеш майка е толкова естествено, че няма нищо по-естествено от това. Но далеч не е така.

Онзи, който гледа на Таро, не трябва да се задоволява само да констатира някакъв факт, Таро има и терапевтична страна и може би тя е далеч по-важна от прогностичната.

 

Таня, ако сте близки, намери начин да й обясниш ситуацията, все едно дали тя ще ти повярва или не. В крайна сметка, фактологията на времето ще бъде доказателство. Предложи й да се консултира с психотерапевт, и без това повечето се занимават с поведенчески терапии, а това поведение на вкопчване в идеята да бъдеш майка на всяка цена, отново е невротичен модел. Спомени й и за осиновяаване на дете. Разгърни ситуацията.

 

Ако не постигнеш нищо, няма значение, важно е да си свършиш докрай задачата.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Момиче или момче ще роди Кейт Мидълтън - 5 жезли, 3 пентакли и Паж чаши

От Паж чаши се вижда, че ще е момиче.

 

Оказа се, че е момче. То и аз си помислих, че ще е момиче. Кое тук индикира, че е показвало момче?

Линк към коментар
Share on other sites

 

Момиче или момче ще роди Кейт Мидълтън - 5 жезли, 3 пентакли и Паж чаши

От Паж чаши се вижда, че ще е момиче.

 

Оказа се, че е момче. То и аз си помислих, че ще е момиче. Кое тук индикира, че е показвало момче?

 

 

Ключът тук е Паж чаши. Преди време е ставало дума за генеалогията на Пажа чаши и на Краля чаши. Няма да пиша дълго, защото това е за отделна тема.

Ще спомена само следното: в символиката на картата Паж чаши е упоменато ясно за какво иде реч. В колодата (на Уейт), картите са може би с най-изчистена символика, която следва древните традиции. Аз затова и предпочитам нея за работа.

 

Обърнете внимание на символите в картата, отделно от това имайте предвид за кого става дума (наследник на кралска династия), най-важният символ, изобразен на картата с три посоки на анализ: дохристиянска (Дагон), християнска (риба, тук има надграждане и с архетипен сексуален символ, но и биологичен еквивалент, често срещан и в сънищата), и най-важният: потомък на Кралят-рибар.

Поразровете.

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

...Може би е са от значение първите карти...т.е. полът на детето вече е бил факт...преди да се състои раждането...При мен картите бяха Асо меч 7жезли Глупак...И си помислих,че ще е момче...Паж чаши според мен е раждането на нова душа...на нещо ново и неопределено по пол...идентично с Глупака в моята подредба...

Линк към коментар
Share on other sites

Ще цитирам от нета, историята е за Свещения Граал, обаче е достатъчно красноречива според мен и в този контекст:

 

***

За произхода на Граала има две течения. Първото, водено от Роджър Шърман Луумис, Алфред Нът и Джеси Уестън, счита, че води той началото си от келтската митология и фолклор. Лумис намира паралелност между Средновековната уелска литература и ирландски писания и романсите за Граала, включително сходства между героя Бран от сборника „Мабиногион“ и другия герой- от легендите за крал Артур - Краля на рибарите. Други легенди представят Граала като поднос или чиния символизиращи необикновена сила или изпитание за героя. Понякога тези съдове произвеждат несвършващо количество храна, дори съживяват мъртвите или решават кой да бъде следващия крал (тъй като единствено истинския наследник може да ги държи).

***

 

Етимология на думата „граал“

Думата „граал“ (graal- първоначален запис) е старофренски вариант (grial) на латинската дума gradalis- съд, носен на масата по различно време на храненето. Според католическата енциклопедия, след като отшумява популярността на рицарските романси, писателите в късното Средновековие погрешно го свързват и наричат sangreal (grial- „Свещен Граал“, а sang rial- „кралска кръв“). Тази грешка води до по-модерни теории и връзки с други конспирации.

***

 

Граалът е първо включен в Perceval, le Conte du Graal написана от Кретиен дьо Троа, твърдящ, че използвал книга за източник дадена му от неговия покровител- фландарския граф Филип. В тази незавършена поема датираща от 1180-1191 предметът не е придобил светостта, приписана му в по-късни творби. Вечеряйки в дома на Краля на рибарите, Пърсивал наблюдава чудно шествие от младежи, които носят великолепни съдове от една стая в друга и му ги подават по време на всяко ново ястие. Първо идва един младеж с кърваво копие, а след него друг- с голям разклонен свещник. Накрая красиво младо момиче се появява с претенциозно украсена чаша (graal).


Пърсивал, който е предупреден да не говори прекалено много, остава тих през цялото време и се събужда сам на следващата сутрин. По-късно разбира, че ако бил задал уместните въпроси относно това, което видял, е щял да излекува осакатения си домакин.



Кретиен счита предмета не за „Свещен Граал“, а за un graal, тоест думата е била употребявана и преди в литературен контекст като нарицателно име. За дьо Троа Граалът бил някаква дълбока чиния или купа сама по себе си интересна не защото съдържала щука, сьомга или минога, както биха очаквали читателите, а нафора- за сакатия баща на Краля на рибарите.



***


Различни възгледи за Свещения Граал са широко разпространени в западните страни (най-вече във Великобритания, Франция и Америка), популяризирани от многобройни средновековни и съвременни творби и свързани с англо-френския цикъл от истории за Крал Артур и неговите рицари (но също така има и немско влияние). Поради голямото разпространение, много американци и западноевропейци считат, че идеята за Граала е всеобщо известна.

 

Връзката, която правя аз – топосът в легендата и преданията за Артур ясно показва връзката с царуването в настоящето в същите тези земи на Британия и Уелс. 

За други гледания може би няма да показва момче, а момиче. И въпреки това пак като че ли остана нещо неясно...

Редактирано от Димитрина_
Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...