Jump to content
Порталът към съзнателен живот

упр. Любовта разкрива Бога в нас


Guest alma9

Recommended Posts

На 12 септември 1924 г. пред класа на добродетелите Учителят дава едно движение с ръцете и произнасяне на формулата - " Любовта разкрива бога в нас ."

Ето какво е записано в лекцията :

"....Всички прави с Учителя направихме един триъгълник с движение на ръцете и произнесохме следните думи : " Любовта разкрива Бога в нас. "..........."

Даден е чертеж на два триъгълника и стрелки, изглежда това е посоката на движението на ръцете със съответните думи за произнасяне. /правих няколко опита за публикуване на чертежа , но все неуспешни/ Друго описание не е дадено. Поразрових се из спомените на учениците участвали в този клас и открих следното :

".............Десет дена ще си правим упражнението с движения на ръцете : " Любовта разкрива Бога в нас ." / Формулата ще произнасяме 3 пъти сутрин, 3 пъти на обяд и три пъти вечер. /............" Изгревът......" том 12 стр. 563.

Ако някой го изпълнява или е намерил описания за него, нека да сподели.

Чертежите дават ориентир за изпълнението му и при добо желание може да се изпълни.

При мен се получи.

Поздрави!

Редактирано от alma9
Линк към коментар
Share on other sites

"..........Двама вървят заедно, мълчат. Единият се качи на коня и каже : " Любовта разкрива Бога в нас ! " и си замине. Другият си мълчи. , обаче после го гони да му уреди работите. На сегашните хора не трябва толкова знание. Но всеки човек трябва да има една своя теория. Твоята теория за Бога каква е ?........."

От беседата " Моето верую " 12 . 09 . 1924 г. Клас на добродетелите.

Линк към коментар
Share on other sites

http://www.4shared.c...Bd7zP/scan.html

Това са чертежите от беседата за упражнението.

Направих си разработка на упражнението за изпълнението му с дълбоко дишане и произнасяне мислено на формулата.

Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

"..........Двама вървят заедно, мълчат. Единият се качи на коня и каже : " Любовта разкрива Бога в нас ! " и си замине. Другият си мълчи. , обаче после го гони да му уреди работите. На сегашните хора не трябва толкова знание. Но всеки човек трябва да има една своя теория. Твоята теория за Бога каква е ?........."

От беседата " Моето верую " 12 . 09 . 1924 г. Клас на добродетелите.

".........Който ще ви докаже Бога, то е отвънка: един ще го вземе, друг ще го вземе и вие ще останете без Господа. Кажете така : " Моето верую е такова : аз се раждам и умирам с един Господ. Аз имам един Господ, Който ми даде ум. Един Господ имам, Който създаде моя ум, моето сърце и моята воля. В този Господ вярвам и Той е правият, а вашия не разбирам."........."

От същата беседа.

Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

http://www.4shared.c...Bd7zP/scan.html

Това са чертежите от беседата за упражнението.

Направих си разработка на упражнението за изпълнението му с дълбоко дишане и произнасяне мислено на формулата.

Поздрави!

Тъй като това упражнение няма описания с думи на движенията , а само чертежа с триъгълниците, ще трябва да проявим творчество, добро желание и воля за да се получат. Хубаво е всеки сам да стигне до някакъв резултат, отколкото да чака нещо поднесено му наготово. Но въпреки това ще си позволя да опиша поне изходното положение на ръцете / според моето тълкуване / . Ръцете пред гърдете, дланите обърнати навътре към тялото, пръстите едни срещу други.

Поздрави и успех !

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...