Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Малкото голямо четене"


Recommended Posts

http://www.youtube.com/watch?v=r_-AJr7ntVk

***

Голямото откриване на "Малкото голямо четене"

Аз веднага се сетих, за Пипи и за Фют естествено :feel happy:.

Поздрави!

П.П. Като гледам списъка ми се иска да гласувам почти за всичките книги. Трудна работа...

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Като гледам списъка,и на мен почти всичко ми е любимо и ми е трудно да кажа коя книга или герой са ми най-любими от любимите.:)

Може би Малкият принц...:)

Линк към коментар
Share on other sites

Може би първото, което съм чел, е "Баба Цоцолана"

хе хе хе

След това се сещам за "Вълшебникът от ОЗ". Тъй като сме духовен сайт, можем да обсъдим и езотеричното значение на тази книга :)

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

От предложените в списъка отдавам предпочитанията си на "Патиланско царство" от Ран Босилек; Приказките от Братя Грим; приказките от Ханс Кристиян Андерсен и Ян Бибиян. Но изпратих и мое предложение за Приказки по телефона от Джани Родари и Приключенията на Незнайко от Н. Носов.

Линк към коментар
Share on other sites

След това се сещам за "Вълшебникът от ОЗ". Тъй като сме духовен сайт, можем да обсъдим и езотеричното значение на тази книга :)

Знаеш ли колко съм прочела, но и колко много не са стигнали до мен, пък и още колко са останали забравени... Например тази книга не съм я чела, но като малки ни водиха от училище на оперета и така съм се докоснала до "Магьосникът от Оз" иначе самата книжка никога не ми е попадала в ръцете. Знаеш, че през онези години хората трудно се добираха до хубавите книги и то само с връзки, но пък тогава липсата им провокираше народа да ги търси и чете. После ни заля всичко изведнъж и човек не може да смогне да прочете това което е пропуснал. За това си позволих да пусна тази тема, заради спомнянето и споделянето :).

От оперетата изгледана като дете ми е останала тази песен с която искам да ви поздравя:

http://www.vbox7.com/play:37f96de3

П.П. А иначе от "Патиланско царство" си спомням това (по памет) - "Гущер бабо, гущер лази из тревата, бързо на скалата ":3d_146:

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

А спомняте ли си седмицата на детската книга която винаги свършваше с карнавал? Аз съм печелила награда преправяйки се на Карлсон :3d_139:. Някой има ли опит с това? На какъв герой сте се преправяли :)?

http://www.vbox7.com/play:a0bb54d5

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Пламъче искам да те поздравя с това: "

"Малкият принц отиде да види пак розите.

- Вие въобще не приличате на моята роза и още не сте нищо - каза им той. - Никой не ви е опитомил и вие не сте опитомили никого. Сега сте такива, каквато бе моята лисица. Беше само лисица, подобна на сто хиляди други. Но я направих моя приятелка и сега е единствена на света.

И розите много се смутиха."

От всичко любимо това като че ли най- дълбоко ме е докоснало :hypocrite:

Линк към коментар
Share on other sites

Любими книги са ми "Мили ,мой Мио" на Астрид Линдгрен ,както и "Двамата братя с лъвски сърца ",отново на Астрид Линдгрен. :3d_030:

Линк към коментар
Share on other sites

Линк към коментар
Share on other sites

Аз се сетих за една не много известна книжка, нали като малки си ги подарявахме, за рождените дни :)

1263853441_starcheto-s-kariranite-pantaloni-irina-pivovarova.-1983.jpg

изт

~~~

Аааа и за тази :)))

Снежната баба - Лилия Рачева. 1982

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Помните ли Двойната Лотхен,Макс и Мориц?Приказките на Шехерезада ги знаех наизуст.

Сега любимата ми детска книга е Хари Потър.Първите 3 книги ги четох на екс,и исках никога да не свършват,

а после чаках с нетърпение всяка следваща да излезе...

:3d_039:

Линк към коментар
Share on other sites

Стана ми много приятно да видя номинирани почти всичките си любими книги.Спомени,спомени..........

Божидар,идеята ти е интересна.Имаш ли версия за "Вълшебникът от Оз",която да ни споделиш.Тъкмо днес си мислех,че ми е интересно как порасналите деца гледат днес на любимите си приказни сюжети от детството и вие сте го споделили тук.Елфче :thumbsup2: за клиповете.

Линк към коментар
Share on other sites

Не ме е срам да си призная,че и сега понякога посягам към приказките на братя Грим и Шехерезада.:)

Както казва Клайв Стейпълс Луис - "Но един ден ти ще бъдеш достатъчно голяма, за да почнеш отново да четеш вълшебни приказки..."

Линк към коментар
Share on other sites

Хубава инициатива, която ме връща назад в годините.Любимите ми заглавия бяха Пипи Дългото чорапче, Емил от Льонеберя от Астрид Линдгрен, Тошко Африкански и Ането с всички приказки на Ангел Каралийчев, Патиланско царство от Ран Босилек, разказите на Георги Райчев, приказките на Светослав Минков,Ханс Кристиян Андерсен, и още много други.:thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Не ме е срам да си призная,че и сега понякога посягам към приказките на братя Грим и Шехерезада.:)

Аз също! :) Харесвам и Ерих Кестнер:

23517.jpg, 120841z.jpg, dvojnata-lothen.jpg, 135859_book.jpg

:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Аз пък се сетих как натупах комшийското дете в книжарницата заради последната книжка с приказките на Пушкинskype-25.gif. После баща ми пак беше на пангара заради мен защото малката беше дъщеря на милиционер и аз за това малко никак не я харесвах понеже винаги се сдобиваха с хубави книжки и други неща и вечно се фуклявеше. :hmmmmm:Мда, като малка бях голяма разбойничка, все от беля на беля прелитах :unsure:.

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Моите детски книжки непрекъснато изчезваха,после изчезваха книгите ми за възрастни...:(

Може би причината е в това,че много държа на тях?

Не обичам да изхвърлям книги или някой да ги къса или цапа.

Когато давах на някого книга за прочит и ми я връщаше в окаяно състояние преставах да му давам.Намразваха ме.

Някои хора въобще не ми връщаха книгите.Още помня.Сигурно съм злопаметна?:hmmmmm:

Е,всеки с особеностите си!:feel happy:

Книгите са голямата ми любов!:)

Линк към коментар
Share on other sites

Моите любими детски книжки:

"Стас и Нели" , Хенрик Сенкевич; "Без дом", Хектор Мало; "Дейвид Копърфийлд" , Чарлз Дикенс и "Задната къща" , Ане Франк :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

800x600-2_69573.jpeg

и една книжка, която се казваше

54243z.jpg

и поредица от книжки за джуджета в гора, които си правеха близалки от смола..

file504.jpg:feel happy:

file756.jpg с много красиви рисунки!!magare6katakoja.jpg

Редактирано от Vespertine
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...