Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Ретро


Канел

Recommended Posts

Днес в едно магазинче налетях на паста за зъби "Поморин":dancing yes:. Веднага си купих, същата си е :thumbsup2:

А спомняте ли си дъвките "Идеал"? :)))

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Един чудесен стар филм - "Бъди щастлива, Ани!" :)

http://www.youtube.com/watch?v=N_mwECRQ5Eg

Така ме зариби с този филм... Като че ли съм знаела та на връщане от работа си бях купила пуканки и солети. Получи се страхотно, благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

1208531593_p3019064.jpg

Помните ли вкуса му?:)

Това не си го спомням. Да не е купешки сладолед от София хихихи. Днес си мислех за тогавашния хляб. Имаше три вида - Бял, Добруджа и Типов, но беше Истински! И хората си хранеха животните с Истински хубав хляб. Спомням си как ни пращаха децата до хлебарницата и ходехме на рояци да се редим и на връщане го изяждахме та трябваше да събираме стотинки да се връщаме да купуваме отново и много обичахме като ни заведяха по един път в месеца в София да се фукаме с купешки софийски хляб ахахаха и с гевречета :))))))))

п.п. Хоп- троп

lutenica_03.gif

Имаше и една с момиче :)))

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Кисело мляко "Снежанка" имаше и след 10 ноември, но може да е било само за София - не знам.:)

И за шоколад "Крава" си спомних...

Редактирано от Пламъче
Линк към коментар
Share on other sites

Иииииии да бе, верно имаше и едни плодови млека в пликчета бяха много вкусни, а да не говорим за най- старото онова в бурканчетата и как се мъкнеха да се връщат стъкларии за стотинки хихихихииииииииии

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

И за шоколад "Крава" си спомних...

А аз за родопчетата, марципаните, чайките, републиките и фин - млечен шоколад. Също за коп- колата, швепс "Златен портокал", тоник, жълта лимонада и боза. Хахахахаааа някои от тях още съществуват и все още предпочитам да си ги купувам. Аааа също и бонбоните "Амфора" и "Черноморец". В нашия град имаше един майстор Цайко който правеше все един и същи вид торти и предварително си ги заявявахе в бързи закуски когато предстоеше рожден ден. Всяка година на всички рождени дни си ядехме все от тази торта 3d_146.gif. Ама беше страхотнааааааааа, а на село сладолед караха само по един път в седмицата. Идваше един чичка на мотор с кош и като бях наказана, а това се случваше често, разбира се пропусках седмичния сладолед 3d_146.gif. Обаче като ме водеха в София ми купуваха Ескимоthumbsup.gif

п.п. Чакай че забравих за обикновените вафли и морените които нямат нищо общо с тези които в момента се предлагат на пазара,онези бяха божествениииии....

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Имаше и един варненски сладолед "Чайка" - фантастичен!

Имаше много, много обикновени неща, но истински и по състав и с чудесен вкус, за които сега можем само да си спомняме...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

А нямаше ли една - "Захарно петле" в или около парк в близост до гарата или греша??? Не знам, спомням си парк и сладкарница в която ходехме когато бяхме в София. Едно време ходенето ни до столицата беше много приятно преживяване което очаквах с нетърпение сега с топ не можеш да ме накараш да отида освен ако не е крайно наложително.

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Имаше такава сладкарница, но не съм я посещавала.

Вижте тази картичка - колко спокоен и чист град беше София! На всички ни харесваше, а сега...:(

1283559538_sofia_old_6.jpg

Линк към коментар
Share on other sites

Определено не е същото и не само в София, а какво да кажем за морето? Няма ги вече онези романтични малки градчета. След последният път когато ходих в Созопол ме е яд да ида там. Някои места ще останат живи единствено в сърцата ни просто онзи Дух го няма вече, поне за мен е така. Сега има други неща които хората ценят, но онзи заряд липсва, на мен ми липсва страшно пък не знам. Сигурно съм поостаряла, вече съм на 36.

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Цяла България е променена...

Добре че са останали по-недостъпни места в планините, които са си същите - тихи, уютни, красиви и зареждащи с енергия. Дано си останат такива!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Колекция - Смоуки

Спомням си че някъде питаха - Има ли човек душа? Ами, трудно е да се даде точно определение, за душата защото ще се развали магията, обаче има хора които са осъществили връзката си с нея и такива които не са. Тези които са я осъществили са като чисти извори недокоснати от времето...

Това е музика от един по- възвишен свят от една друга реалност. Това е музика, за мечтатели. Пита се дали ги има и днес? Да, макар и малцина те все още съществуват и това е най- хубаво от всичко. Е, поне за мен е така.Поздрави!

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...