Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Поредното безумие. Попове срещу Учителя и Ванга?


Recommended Posts

Пълна духовна разруха. Тъжно е. Тези свещеници са вълци в овчи кожи. Сложени са да пазят стадото, а те го изпояждат. Вместо да повдигат този измъчен и болен народ, те го дразнят и объркват още повече.

Ето една добра статия от днес:

Църквата не може да спечели от езика на омразата

в.Сега, 03 апр. 2011

Основното послание на Исус Христос е любовта. Основното послание на Българската православна църква е омразата.

Линк към коментар
Share on other sites

Абсолютно съм съгласна със Станимир и kossy.

И цялото това задълбаване в темата ми се струва излишно - ама какво били казали, ама колко било лошо, тъжно, жалко ... за народа, за обществото ...

Да, не са прави и какво от това? Всеки може да прецени за себе си кое е право и кое не и работата по-скоро се обърна в полза на набедените.

Тъжно и жалко ще е, ако вместо да опитваме да правим нещо положително за себе си и за другите, за обществото, се фиксираме в теми като тази.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, Диана, напълно съм съгласна, същото мнение написах и по-горе!

Линк към коментар
Share on other sites

Темата на НОВА - " Свещенници Бизнесмени "

www.youtube.com/watch?v=EeBHMDuEOGQ

www.youtube.com/watch?v=Ssr-A-sczhs

Линк към коментар
Share on other sites

И аз съм съгласна с Диана и по тази причина бях прекратила участието си в темата отдавна, но днес прочетох нещо от Учителя което преди съм пускала в друга тема и което към момента е актуално, за това ще си позволя да го публикувам и тук. Погледнете на ситуацията и от веселата и страна :)

Когато говоря на хората, че трябва да влязат в хармония с природата, съвременните служители на религията наричат това идолопоклонство. Днешният ред, който съществува, е идолопоклонство, но този ред ще бъде пометен и ще остане само екс-човекът. От днешния човек ще остане само празната му глава, която ще се съхранява в музеите като остатък от миналата култура. Бъдещите хора, като дохождат по музеите, ще разглеждат главите на сегашните видни владици, патриарси и епископи, ще видят техните греди, с които са живяли толкова години, и ще кажат: „Знаменити хора, благочестиви хора, такова благочестие, че от него само главата е останала!“ За в бъдеще всички учители, свещеници, проповедници и съдии трябва да бъдат без греди. Голяма услуга бих направил на България, ако определя кого да поставят за учител, кого за свещеник, кого за съдия и т.н. Ако се спазваше това, работите в България щяха да тръгнат напред. А сега какво става? Свършва някой за свещеник, натурата му повече отговаря за актьор, а те го опопват. Такъв човек, като стане свещеник, по-добре ще бъде, ако се нарече служител на църквата, но не и на Бога. Бих желал всички свещеници и учители да научат езика на природата и да видят какво пише тя...

Гредата

изт

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

В момента слушам отците при Карбовски. Значи тез хора не различават това първо. Второ, ако в църквата на Ванга наистина тя е поставена на мястото на Христос това наистина е кощунство, обаче самите икони са идолопоклонство освен ако човек не прозре идеята която стои зад тези картини, но много хора използват точно икони за черномагьосничество. Въобще слагат всичко под един знаменател и правят страхотии, в думите им има истина, но важното е да се отсяват, въобще не съм съгласна с изказването им за картите таро например ама както и да е, точно те трябва да са наясно, че ножът може да се използва както за добро так и за зло, тук се иска познание и различавне ама те нали си имат дипломи та значи знаят ... :))). Най- мъчно ми стана, че те си милеят само за православните християни пък другите кучета ги яли, перифразирам. Както и да е...

п.п. Абе какво ми говорят за демони и бесове те самите тътрат разни мощи, кости, плащеници, парчета от уж кръста пък после говорят, ай...

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Антон Каро

Извинете ме за нелитературния език, но опитите на тези хора ми звучат като поручик Ржевски да се е събудил някоя сутрин с махмурлук, да е видял обедното слънце и да е решил да го накаже, като го препикае... и тези така.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, всички други са зачеркнати, черни са, само тяхната вяра е православна...dry.gif Егати и старозаветния подход и мислене. И мен ме извинете че не си меря приказките...

Линк към коментар
Share on other sites

В момента слушам отците при Карбовски. Значи тез хора не различават това първо. Второ, ако в църквата на Ванга наистина тя е поставена на мястото на Христос това наистина е кощунство, обаче самите икони са идолопоклонство освен ако човек не прозре идеята която стои зад тези картини, но много хора използват точно икони за черномагьосничество. Въобще слагат всичко под един знаменател и правят страхотии, в думите им има истина, но важното е да се отсяват, въобще не съм съгласна с изказването им за картите таро например ама както и да е, точно те трябва да са наясно, че ножът може да се използва както за добро так и за зло, тук се иска познание и различавне ама те нали си имат дипломи та значи знаят ... :))). Най- мъчно ми стана, че те си милеят само за православните християни пък другите кучета ги яли, перифразирам. Както и да е...

п.п. Абе какво ми говорят за демони и бесове те самите тътрат разни мощи, кости, плащеници, парчета от уж кръста пък после говорят, ай...

Ако наистина Ванга е поставена на мястото на Христос,то е станало без нейно знание.Тя е била дълбоко религиозен човек,стриктно спазващ всички канони на православната църква и никога не би позволила подобно нещо.

Колкото за използването на иконите за черномагьосничество,може някой и да ги използва,за да привлече клиенти...Имаше една врачка,която хвърляше боб върху иконата на Богородица и гадаеше по него.

Вината за все по-малката популярност на православната църква носят неподходящите свещеници,които милеят само за собственото си добруване.

Аз влизам да паля свещ в църква не заради свещениците,а заради самата обстановка.Харесва ми излъчването на иконите!:)

В католическите катедрали в които съм влизала в Германия, Полша,Чехия,Унгария и Австрия не съм се чувствала своя,особено по време на служба.

Редактирано от Пламъче
Линк към коментар
Share on other sites

Гледа ли ги? Направо какви неща говориха за нея ти е бедна фантазията, а за останалите неща, съм на твоето мнение, както казах един нож може да се използва както за добро така и за зло, аз например не отхвърлям ничия вяра и дълбоко уважавам чистата вяра на хората и святите идеи които са вложени в техните символи, не се ограничавам в това. То си се усеща, просто се усеща кое е по Бога и кое е най- малкото негативно натоварено, просто когато търсиш Бога и си отворил сърцето си за Него Бог ще ти се разкрива навсякъде и ще ти разкрива кое не е от Него кое е демони кое е ангели и т.н... Защо трябваше да слагат всичко под един знаменател!?...

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Не гледам подобни предавания,защото се ядосвам,а няма смисъл - виновна е не религията,а хората които я представят.

Защо мислиш Учителя се е самоотлъчил от православната църква?Според мен не е искал да има работа с хора,които изопачават нещата както им изнася.

Линк към коментар
Share on other sites

А кажи защо де!? Всеки път като гогледам това предаване се натоварвам страшно и все като го пусне майка ми телевизора се заслушвам и после дълго време не мога да се изчистя. Като че ли аз ще разреша проблемите с гледането и натоварването си ама се зазяпвам и това еdry.gif

Линк към коментар
Share on other sites

п.п. Абе какво ми говорят за демони и бесове те самите тътрат разни мощи, кости, плащеници, парчета от уж кръста пък после говорят, ай...

biggrin.gif Да, и на мен винаги ми е било смешно.

В света не съществува религия, в която култът към трупове да е толкова подчертан, колкото в християнството с неговите почитания към светци и мощи. Условието днес даден човек да бъде канонизиран за светец е чудотворното въздействие на мощите му. След Седмия вселенски събор в Никея през 787г. каноническото право решава, че светите мощи трябва да се съхраняват в олтара. Това означава, че всяка църква на практика е средище за почитане на трупове, като тези "реликви" по правило трябва да бъдат целувани с благоговение от вярващите, какъвто е обичаят. 3d_001.gif

Също така, в православното християнство до преди сто-двеста години, все още е битувал обичаят при съграждането на храм - да се зазижда девойка в основите му ohmy.gif А в католицизма и протестанството - живи животни (например, при издигането на Уестминстърското абатство в Лондон е била зазидана жива котка! Примери още могат да се дадат десетки..) ..Това не е Вяра, а безумие и варварско суеверие.

Знаем и, че младото християнство преднамерено нарежда така своите празници, че да съвпаднат с езическите – за да улеснят прехода от езичеството към новата религия. Наред с това - църковното християнство е и най-големият плагиат и фалшификатор в историята, чиито канони са причинили смъртта на милиони хора по време на кръстоносните походи и инквизицията, уж в името на вярата thumbdown.gif.

А иначе, относно категоризирането на Ванга или някого другиго като "светец" или "грешник" - аз съм против тези неща. Всички си имаме своите светли и недотам светли страни - хора сме, не сме безгрешни. Лош съдник е всеки, който иска да категоризира някого на база личната си субективна преценка и се опитва по нея да "нарисува цялата картина" на дадена човешка съдба и душевност. Кой знае? Може би това парче дори не е част от картината, която търси съдникът? wink.gif

Линк към коментар
Share on other sites

60.gif Който се покланя на Бога с Дух и Истина ще се покланя и ще вярва в празния гроб т.е. в Живота, а не в кости и разни други предмети... Що се отнася до светците, моите уважения те явно са били хора търсещи и служещи на Бога и с живота си са дали пример на хората които по някакъв начин ще се докосват до делото им как човек да се отдава и да търси Бога. Не вярвам, че някоя такава възвишена душа би поискала да и се молим, призоваваме, покланяме и да търсим посредничеството и за достъп до Бога. Христос е Пътя и Истината и Живота, Той е Името и вратата, това е hypocrite.gif

Деяния 4:12

И чрез никой друг няма спасение; защото няма под небето друго име дадено между човеците, чрез което трябва да се спасим.

п.п. А това което си описала е страшно меко казано тцтцтц. Заклеймяват другите като вещици и слагат всички под един знаменател без да проучат в дълбочина пък себе си и практиките си не виждат. Покаянието и смирението и примера от себе си да започнат и така да достигнат до душите на хората, да са те пример щом са Божии служители.

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Аз продължавам да се чудя защо продължавате да коментирате ''попската атака'' срещу Ванга и Учителя /май него нещо го позабравиха/.Ние имаме много по-важни задачи /като духовно общество и индивидуално/.Ако се молим ,пеем,играем Паневритмия... както трябва -това ще най-достойния отпор на клеветите .

Вече е 21 век и сме в ЕС /с грантирани права/. Поне 20 години обесняваме кой е Учителят.Беше и втори в кампанията ''Великите българи''.Който е трябвало да разбере за делото на Учителя и за последователите му, е имал достатъчно възможности . Не бива да падаме до нивото на тези ''свети отци'',които искат да погалят Егото си .

А който иска да ходи на църква и да вярва на такива хора -свободен е да го направи.Ние трябва да се стремим не към количество''членове'' ,а към качество/професионално и духовно/ на всеки ,който иска да е в братските среди .Такива ''кампании''са само ''съпътстващ шум'' по дългия ни духовен път.Този малък проблем е само временен и не е съществен.

Редактирано от solej
Линк към коментар
Share on other sites

За мен е безпредметно да съдя или критикувам поповете или църквата за подобни постъпки.Не одобрявам подобно тяхно поведение.Вътрешно им прощавам и си знам, че като си избирам път да приемам идеите на Учителя да ги отстоявам, и популяризирам.Не забравям факта, че Учителят е казал, че е отработил 90% от кармата на България, и за неговите последователи трябва да има работа.Няма да е лесно да се сменя съзнанието на хората, но ще го постигаме.

Линк към коментар
Share on other sites

Грехът на осъждането.

Като осъжда чуждите недостатъци (действителни или привидни), човек си мисли, че е по-добър, по-чист, по-благочестив, по-честен или по-умен от другия. Но не е така. «Този, чието сърце е чисто, счита всички хора за чисти, а на когото сърцето е осквернено от страстите, никого не счита за чист, но си мисли, че всички са подобни на него» (авва Исайя). Нашият съд никога не е безпристрастен, защото най-често е основан на случайни впечатления или се извършва под влияние на лична обида, раздразнителност, гняв, мимолетно настроение.

Православният християнин безусловно може и е длъжен да протестира против неправдата, несправедливостта, да защищава обидените. Но да възстановява истината е призван само този, който е достоен, който е заслужил правото да я защищава, който сам е способен да изслуша със смирение истината за себе си и с кротост да се покае за собствените си грехове.

Явното или едва забележимо осъждане е почти най-честият грях, който е и най-трудно да бъде изповядан, тъй като той е посипан като ситни прашинки по целия ни живот и цялата ни дейност. Но този прах е крайно зловреден. Една осъдителна дума, една укорителна мисъл често (както знаем от примерите из житията на св. отци) напълно са отнемали Божията благодат даже от ревностни подвижници. Едно малко осъждане може напълно да лиши християнина от наградата за много и дълги трудове, в един миг да остави душата напълно ограбена, опустошена, унила, дори ако секунди преди това тя се е радвала и веселила с духовна радост. В светото Евангелие от устата на Самия Господ често сме слушали предупреждения относно осъждането на ближния: «Не съдете, за да не бъдете съдени» (Мат. 7:1), «С какъвто съд съдите, с такъв ще бъдете осъдени» (Мат. 7:2), «Прости нам дълговете ни, както и ние прощаваме на длъжниците си» (Мат. 6:9). Казвайки Господната молитва «Отче наш» ние направо произнасяме над себе си тежка присъда, когато започнем след това да съдим ближния си и не му прощаваме някой грях.

Ако никого не осъждаме, винаги отстраняваме очите си от греховете на ближния и се стараем да видим собствените си грехове, като укоряваме себе си и се поставяме по-ниско от своя брат, то този път към Царството Небесно ще бъде най-кратък, най-лек и най-радостен. Живей така поне един ден и ще забележиш в себе си как веднага ще се приближиш до Бога. Ако никого не осъждаш, то при наличието на много други съгрешения можеш да бъдеш помилуван на съда, а осъждаш ли, дори при достоен, строг във всичко и порядъчен живот ще се намерят и у теб много грехове, за които ще бъдеш съден с цялата строгост. Затова така са се бояли нашите отци от греха, така са пазели всяко свое чувство, слово, мисъл, стараели са се даже с лек укор, с кимване на глава да не покажат осъждане — нито с обвиняващ поглед, нито с въздишка. Ако натрапчиво те нападат осъдителни помисли, внушавани от демоните, не им давай да се вкоренят в сърцето, а ако се прилепват към него, то поне се пази да не ги изказваш. Ако премълчиш, вече по-лесно ще можеш да изгониш тази страст от сърцето си, а ако си казал — тежко си съгрешил!

Линк към коментар
Share on other sites

По догматични съображения пловдивският владика Николай не прие в дар новопостроения храм в пловдивското село Строево. Пред насъбралото се множество той обясни, че не може и не иска да освети кипрата църквица “Свети Димитър”, защото … строителното разрешение не е издадено на името на патриаршията. А на името на фондация “Свети Димитър”, която иска да подари съграденото.

С една дума: Българската православна църква може да служи само в храмове, които са нейна собственост. И с още една дума – ами тогава май става дума за пари, нали! За имоти. За собственост. За изгода.

http://snaiper-bg.net/2011/04/plovdivski-mitropolit-nikolai-skandal-otkaza-daosveti-carkva-stroevo/

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

От тогава до сега ,никаква промяна невиждам в поповете .Хубаво го нареди Ванга де ,но той пак си знае неговото .

Редактирано от veselinvalchev1981
Линк към коментар
Share on other sites

За жалост никой не вярва в Небесните послания. Само каноните и догмите се "слушат". Жалко...

"Ти си владика, ти трябва да бъдеш от памук по-мек и от шекер по-благ!"....

Редактирано от Слънчева
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...