Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро и работа


Recommended Posts

Eliana, Страшния съд е много сериозна карта с много последици. Много сме писали за нея из форума - какво засяга и т.н. Няма нищо общо с минал живот, но няма да се впускам в подробности за тая карта, както и за Папата. Не се улавят нюансите на картите, една до друга и т.н.

Lifetime си е изтълкувала картите впоследствие, ако искаш го прочети и ще разбереш защо са Страшния съд и Папата на тия места в комбинациите и какво всъщност значат.

Не знам, но форума започва да се превръща в някакви догатки за Таро, повърхностно става вече и това се вижда с просто око.

А между другото на мен вече ми омръзна да чета в Таро за разни карми. Като се пише за карма поне да се обяснява защо е така, откъде идва това и т.н.

Според мен е по-добре да се прави по-задълбочен анализ на картите, отколкото да се говори за карми!

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 214
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Може и да греша.....никого не задължавам да приема мнението ми. Всеки вижда нещо различно в картите. И така трябва да бъде. Според мен най-важно е първото усещане и това ,което е валидно за някого при определени комбинации и значение на дадена карта ,да не е валидно за друг.Аз не съм съгласна с много неща ,които чета и в книгите и във форумите и виждам съвсем други значения на картите.Значението на картите всеки трябва да извлече сам от конкретната колода с която работи.

Линк към коментар
Share on other sites

Всеки вижда нещо различно в картите. И така трябва да бъде. Според мен най-важно е първото усещане и това ,което е валидно за някого при определени комбинации и значение на дадена карта ,да не е валидно за друг.Аз не съм съгласна с много неща ,които чета и в книгите и във форумите и виждам съвсем други значения на картите.

Да, всеки може да вижда различни неща, но по-важното е да се познава, да се улови тенденцията, нали така, нали затова сме тука, или не е така, че нещо нещата май почват да се объркват.

По важно е как картите показват реалния живот, тенденциите и как ние ги интерпретираме и ги тълкуваме. Иначе, ако това не става си е едно гадаене по картинки, говорене по принцип, а в такъв случай това просто не е ТАРО.

И всъщност нали е важно да се познава с картите - бъдещето такова каквото би станало, а не нещо друго :).

Всъщност Таро е най-сложната гадателска техника, поне за мен, защото прекалено много неща се преплитат в него.

Линк към коментар
Share on other sites

Кралица жезли, Страшен съд, 6 чаши,

в другия, за другото място:

7 жезли, Глупакът, Папата

Картите са интересни, ще съм ви благодарна да изкажете мнение, после ще кажа какво мисля и аз :)

едно от посланията на Страшен съд с 6 чаши, на вече взето решение, Това е дълго желана перспектива, за която просто сега ми се отваря възможност.

Другите карти обаче ме позамислиха, доколко всъщност ми е окончателно решението. Втората комбинация ме подсети за една сентенция на Вергиилий - "Съдбата помага на смелите". Борба, инициатива, вяра, огромен оптимизъм и Папата ме кара да мисля, че са оправдани. Поне по отношение на това, което ме интересува. Имам още известно време да реша и по тези карти смятам, че това е посоката, към която ще се обърна. Може и да греша, но така смятам.

На мен Страшният съд ми говори за нещо от минал живот- за мен това е кармична карта, за това сърцето те влече на там ,на подсъзнателно ниво искаш да направиш това ,което преди не си успяла.Но Папата ми говори за структуриране,узаконяване и придаване на форма на нещо- подписване на трудов договор например, в съчение с Глупакът-

по всичко си личи,че ще избереш второто.Кое от двете е по-добре за теб? И двата варианта са добри от различна гледна точка. Аз бих избрала второто.

Аз бих избрала първото. По-истинско е. И по-горе съм писала защо. И за другите доста съм писала.

За мен кармичен не значи нещо повече от съдбовен, нещо, което ти се връща като бумеранг в следствие на действията и постъпкте ти, в този смисъл и Страшният съд и Справедливостта могат да се нарекат такива. Те се появяват и при гледане за затвори - кой каквото си е сътворил, сам ще си плаща за него, при тези карти има отплата за делата, но при конкретни въпроси за конкретни ситуации, и тук, и сега, на Земята.

Аз не бих се впускала да говоря за минали животи при такъв въпрос. Страшният съд е нещо, което с 6 чаши намира отглас в бъдещето, но идвайки от миналото. Страшният съд няма общо с минали животи, при него всичко е тук и сега, човекът си плаща за заблудите, които е позволил да преживее, и то си плаща жестоко. Всички други препратки за мен са безсмислени.

Тук не е темата, но ще си кажа мнението по въпроса, който сте отворили по-горе. Не може всеки да вижда каквото му скимне в Таро и всеки да дава разлчни прогнози. Таро е система, и като такава има функцията да предава структурирано знание, което може да изглежда многозначно, но всъщност не е. Всичко е точно и конкретно. Всеки, на когото Мона е анализирала комбинации, знае това. Казвам това във връзка с нашия форум.

Да се хване тенденцията и да се дадат точни прогнози е от решаващо значение, не може да се гледа на болен човек и единият да вижда бърза смърт, другият - още 20 години живот и здраве. Това обезсмисля всички усилия да се учи Таро.

Всеки има право да се учи, да опитва и така нататък, но не и да дава категорични прогнози за важни неща, без да е сигурен в мнението си и в изхода от ситуацията. Абсолютно недопустимо е да се виждат различни неща в едни и същи карти, както по-горе казах, това обезсмисля всичко.

Мненията и опитите, които споделяме тук са едно, присъдите - друго.

Линк към коментар
Share on other sites

Момичета,влизам в режим на търсене на нова работа.Имам ли шанс за нещо подходящо в близките месец-два?Като казвам подходящо,имам в предвид удовлетворително за мен.:sleeping:

Линк към коментар
Share on other sites

Момичета,влизам в режим на търсене на нова работа.Имам ли шанс за нещо подходящо в близките месец-два?Като казвам подходящо,имам в предвид удовлетворително за мен.:sleeping:

Ще те помоля да си копираш мнението в Таро онлайн.

Предварително благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

Предлагам една интересна комбинация - ще вземат ли един човек на работа на дадено място - Крал жезли, Крал чаши, Кулата.

Как мислите?

Линк към коментар
Share on other sites

Комбинацията ми не е свързана много с темата, но все пак касае работата : Ще се състави ли акт за определено нещо от определена институция - Крал чаши, Асо мечове, Висшата Жрица.

Комбинацията според мен е ясна:), но и не чак толкова.

Линк към коментар
Share on other sites

Комбинацията ми не е свързана много с темата, но все пак касае работата : Ще се състави ли акт за определено нещо от определена институция - Крал чаши, Асо мечове, Висшата Жрица.

Комбинацията според мен е ясна:), но и не чак толкова.

Още докато гледах на този въпрос си помислих, че ще се направи опит да ни се размине с акта, впоследствие се оказа, че са направени такива постъпки и по всяка вероятност ще се разминем със същия, като на магия. Но според мен комбинацията говори и за това да се внимава от тук натам, защото следващия път може и да е с последствия. Все едно комбинацията казва и "внимавайте". Но като че ли тук има и човек на който не може много-много да се разчита. Ако вие виждате нещо друго ще се радвам да го коментираме.

Линк към коментар
Share on other sites

Предлагам една интересна комбинация - ще вземат ли един човек на работа на дадено място - Крал жезли, Крал чаши, Кулата.

Как мислите?

Имам чувството, че този човек ще си промени мнението и сам ще се откаже. Дори и да не е това не смятам, че ще започне там работа. Може да има и друг по подходящ за тази позиция. Крал чаши някак разваля всичко.

Не знам...така си мисля.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Една комбинация пускам - дали един човек ще започне работа на определено място - Паж жезли, Звездата, Светът.

Как мислите?:)

Мястото не е определено и нищо не е определено :)

Ще ме разбереш.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Една комбинация пускам - дали един човек ще започне работа на определено място - Паж жезли, Звездата, Светът.

Как мислите?:)

Мястото не е определено и нищо не е определено :)

Ще ме разбереш.

Разбирам те прекрасно, така еsmile.gif.

Фактите са такива, каквито казваш.

Линк към коментар
Share on other sites

Имам една интересна комбинация и ще се радвам на мнения. Попитах дали ще ме удовлетвори заплата, която ще получавам след Юли месец. Имам някой съображения и за това поставих този период. Картите са Слънце, 10 пентакли и 10 жезли. Интересни са двете 10ки една до друга. Добре, че Слънцето е първа и след нея следва 10 пентакли. Смятам, че надеждите ми ще са удовлетворени и очакванията които имам за парите. 10 жезли обаче малко ме притесни от гледна точка на това, че не знам до какво точно се отнася. Смятам, че ще се работи здравата и може да имам някой друг извънреден работен ден, което изобщо не ме притеснява. От друга страна 10 жезли ме притесни защото не е особено хубава карта за работа и работна среда най-вече. Има напрежение макар аз да не питам за това. Вие какво мислите? Дали 10 жезли не показва конфликти? :(

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ще вземат ли един човек на работа на определено място - 6 пентакли, 8 пентакли, Справедливостта.

Мисля, че не. Може да са пречка някакви документи или нещо такова. Или може да се появи ново изискване от другата страна. Или всичко да отиде за напред във времето., или времето за нещо вече е минало.

Линк към коментар
Share on other sites

Имам си още един цербер на работа. С единия се оправих! :)Благодаря на всеки които се включи и ми помогна в ситуацията с колегата.

Момиче е и е отврат характер. За нея обаче имам идеи как да се справя. Въпросът ми е друг. Попитах дали е на сегашната си позиция благодарение на някой, т.е. дали е с връзки там.Това е много важно, за да зная как да действам и как да изградя тактиката си. Картите са 3 пентакли, 6 чаши и 10 пентакли. За мен това е категорично „Да” . Смятам, че някой от роднините й има пръст :) 3 пентакли е трети, друг човек примерно, 6 чаши я тълкувам като приятелски отношения и 10 пентакли я свързвам със семейството. Прилича ми и на нещо, като „от ухо на ухо” се е предавало.

Зададох и въпрос, които силно ме вълнува. Ужасно много искам да ме повишат. Имам опита. Имам качествата. Парите са много добри. Единствено ми трябва малко време, за да вляза по-добре в системата и за това поставих период от два месеца и попитах какви са ми шансовете. Картите са Асо Пентали, Паж Пентакли и Колесница. Смятам, че ще постигна целта си. Кажете си мнението и вие. Много ще се радвам. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Имам си още един цербер на работа. С единия се оправих! :)Благодаря на всеки които се включи и ми помогна в ситуацията с колегата.

Момиче е и е отврат характер. За нея обаче имам идеи как да се справя. Въпросът ми е друг. Попитах дали е на сегашната си позиция благодарение на някой, т.е. дали е с връзки там.Това е много важно, за да зная как да действам и как да изградя тактиката си. Картите са 3 пентакли, 6 чаши и 10 пентакли. За мен това е категорично „Да” . Смятам, че някой от роднините й има пръст :) 3 пентакли е трети, друг човек примерно, 6 чаши я тълкувам като приятелски отношения и 10 пентакли я свързвам със семейството. Прилича ми и на нещо, като „от ухо на ухо” се е предавало.

Зададох и въпрос, които силно ме вълнува. Ужасно много искам да ме повишат. Имам опита. Имам качествата. Парите са много добри. Единствено ми трябва малко време, за да вляза по-добре в системата и за това поставих период от два месеца и попитах какви са ми шансовете. Картите са Асо Пентали, Паж Пентакли и Колесница. Смятам, че ще постигна целта си. Кажете си мнението и вие. Много ще се радвам. :)

По първата комбинация, не виждам връзки, виждам мечта на ощетен от живота човек и проблемите му са в семейството.

По втората комбинация - всичко зависи от теб, но трябва да бъдеш ученик и да учиш, дори и да търпиш критики, ще е полезно. Ас пентакли говори за много силно желание, което не обещава реализация. Колесницата са новини, които ще чуеш или вече си разбрала, те са земята на която трябва твърдо да застанеш. Тя е добра карта за целите ти.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ще се радвам на помоща ви. Имам работа ,която вече не ме удоволетворява. Кандидатствам за нова работа -свесм друго място и донякъде различна.На тази в момента хубоавото е -свободата ,лошото е - малкото пари и стреса.Новата- звучи много обещаващо,но малко ми изглежда както "прехвалените ягоди".Картите които изтеглих са: Асо П+10м (0)+Крал Ж (0)

Изглежда, че дори и да почна пак ще се върна. Моля за мненята ви.

Редактирано от frost
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! И аз имам въпрос и ще съм благодарна, ако някой ми отговори. Възможно е да започна нова работа. Интерисува ме ще стане ли това до 2-3 месеца и ако се случи ще бъде ли правилният избор. Благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! И аз имам въпрос и ще съм благодарна, ако някой ми отговори. Възможно е да започна нова работа. Интерисува ме ще стане ли това до 2-3 месеца и ако се случи ще бъде ли правилният избор. Благодаря!

Това не е тема за обсъждане на въпроси Таро онлайн от хора, които не се занимават с картите Таро.

Темите за въпроси онлайн са затворени и няма да бъдат отворени. Има други форуми, в които може да задавате въпросите си, визирам други сайтове.

Занапред в този форум ще бъдат обсъждани карти само от хора, които се занимават с тях.

Твоите въпроси биха могли да бъдат обсъждани при две условия:

Ако се занимаваш с Таро и, ако

Тълкуваш сама картите си.

Поздрави и успех :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Пускам няколко комбинации, касаещи работа. Въпросите нямат нищо общо.

Ще помогне ли един човек на друг за работа : 3 жезли, Крал пентакли, 6 чаши.

Ще се преназначи ли един човек на друга работа - 8 чаши, 3 меча, 2 жезли.

Ще си намери ли един човек работа - 4 жезли, Паж меча, Кралица жезли.

Аз ще пиша по тях по-късно.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Пускам няколко комбинации, касаещи работа. Въпросите нямат нищо общо.

Ще помогне ли един човек на друг за работа : 3 жезли, Крал пентакли, 6 чаши.

Ще се преназначи ли един човек на друга работа - 8 чаши, 3 меча, 2 жезли.

Ще си намери ли един човек работа - 4 жезли, Паж меча, Кралица жезли.

Аз ще пиша по тях по-късно.

Момичета, защо не пишете по тези комбинации?

Не са трудни изобщо. Или май всеки си се интересува само от неговите си карти. Жалко, че все по-малко се пише в този форум.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ще помогне ли един човек на друг за работа : 3 жезли, Крал пентакли, 6 чаши.

Ще си намери ли един човек работа - 4 жезли, Паж меча, Кралица жезли.

Виждам, че няма желаещи да пишат в конкретните теми на Таро.

Давам обратна връзка по тези комбинации, защото имат отговори реални и са леки комбинации, ако някой все пак го интересува.

По първата въпросният човек помогна на другия. Това е човек от семейството, рода по 6 чаши, човек на който може да се разчита.

По втората - да, човекът си намери работа. Първо неясно за човека беше, дали изобщо ще си намери, но имаше нещо, което не знаеше по Паж меча. Но резултатът е положителен. И това е работа точно като за него.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Вчера се заформи при мен една ситуация, която не се знаеше как ще се разреши днес и попитах, дали един човек ще е на работа в понеделник - Светът, Рицар меча, Глупакът.

Аз имам вече разрешен казус, как мислите Вие, какво стана и дали въпросният човек ще е на работа в понеделник?

Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...