Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро и работа


Recommended Posts

Вчера се заформи при мен една ситуация, която не се знаеше как ще се разреши днес и попитах, дали един човек ще е на работа в понеделник - Светът, Рицар меча, Глупакът.

Аз имам вече разрешен казус, как мислите Вие, какво стана и дали въпросният човек ще е на работа в понеделник?

С Рицар меча на средна позиция явно има конфликт. Отлагана е дълго време тази ситуация, затова точката на кипене е довела до размяната на не толкова приятни реплики. Мисля, че този човек , въпреки това ще се върне на работа и ще сложи някакво ново начало във взаимоотношенията, приемайки нещата, такива каквито са в реалността. Заради Глупака никой няма да се чувства добре, след създалата се ситуация, но все пак е буря в чаша вода -

Редактирано от adina
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 214
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Сега и от мен една комбинация, касаеща намиране на работа до края на октомври.

Кралица пентакли. Светът. 4 мечове.

Като цяло - отлагане, не мисля, че в рамките на месеца ще има развитие.

Линк към коментар
Share on other sites

Няма конфликт между работодател и служител, има направени сметки без кръчмар и то от страна на служителя.

Права си, че е отлагано дълго това разрешение на казуса.

Човекът няма да е в понеделник на работа. Той ще е по-нататък във времето, което все още не е ясно /Глупакът/. А човекът ще приеме решението независимо дали му харесва или не.

Линк към коментар
Share on other sites

Човекът няма да е в понеделник на работа. Той ще е по-нататък във времето, което все още не е ясно /Глупакът/. А човекът ще приеме решението независимо дали му харесва или не.

Добре се е подредил......Наистина Глупакът най-точно пресъздава ситуацията тук

:3d_030:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

Питах и аз за съвет, относно работа, тъй като положението не е никак розово.

Първият ми въпрос към картите беше как да постъпя в сегашната ситуация - 2 чаши, Крал пентакли, Колесница. От моята гледна точка, съветът на Таро е да се действа решително, може би да се потърси помощ/съвет по 2 чаши, или да се обърне внимание на даден такъв, да последвам нечие влияние и да действам според него.

Другите карти са на въпроси дали да кандидатствам за една работа и ще ме вземат ли там - 2 жезли, 7 жезли, Папата и Крал пентакли, 5 пентакли, 3 пентакли. Откъдето личи, че аз така или иначе вече съм решила, а от тук перспективите не ми изглеждат лоши.

Много ще се радвам на мнение и съвет!

Линк към коментар
Share on other sites

Първият ми въпрос към картите беше как да постъпя в сегашната ситуация - 2 чаши, Крал пентакли, Колесница.

Мисля различно от теб. По първата комбинация: всичко зависи от друг човек и от неговата благосклонност, но по картите помирението е задължително, както и действия, които не наранявато никого, нито са агресивни, тъкмо напротив - Крал пентакли говори, че трябва да се прояви умереност, но и приемане - по 2 чаши. Колесницата, според мен, обещава скорошна развръзка на ситуацията. радвай се, че няма мечове, само тогава положението би било отчайващо.

Другите карти са на въпроси дали да кандидатствам за една работа и ще ме вземат ли там - 2 жезли, 7 жезли, Папата и Крал пентакли, 5 пентакли, 3 пентакли. Откъдето личи, че аз така или иначе вече съм решила, а от тук перспективите не ми изглеждат лоши.

Това са карти, които ще изгорят във времето, дори и да има нотка на перспектива в тях, но тя е по-скоро пожелателна, не и устойчива. Жезли с Папа няма как да стане номера. После, пак имаш Крал пентакли, дръж се на тоя етап за него, колкото и да не ти е много приятно - но Кралят от първата комбинация.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Поисках съвет от Таро как да постъпя с определена работа, която за мен е допълнителен доход. Картите са Ас пентакли, 3 пентакли, Крал меча.

Мисля, че трябва да действам смело и без много да се замислям. С тази работа може да има разрешаване на ситуация или проблем, който имам. 3 пентакли ме кара да си мисля, че може и да не е само допълнителен доход работата.

Как мислите Вие?

Линк към коментар
Share on other sites

Поисках съвет от Таро как да постъпя с определена работа, която за мен е допълнителен доход. Картите са Ас пентакли, 3 пентакли, Крал меча.

Мисля, че трябва да действам смело и без много да се замислям. С тази работа може да има разрешаване на ситуация или проблем, който имам. 3 пентакли ме кара да си мисля, че може и да не е само допълнителен доход работата.

Как мислите Вие?

Ехаа, няма какво да ти казваме ние, те картите ти го говорят сами :-)

Само един коментар ще направя относно Ас пентакли и 3 пентакли, Кралят е пределно ясен тук. Много съм радостна, че мостът, по който Асът ще се осъществи е именно 3 пентакли, не някоя друга въздухарска карта. Знаем, че Ас пентакли на първа позиция е по-скоро инвенция за промяна, пожелание и копнеж за такава, но в този случай си е точно на мястото.

Имаш шанс да направиш каквото искаш да направиш и от теб зависи дали ще се възползваш и ще пресечеш мочурливите пътища досега, то и затова се явява Кралят на мечовете трети.

Аз бих публикувала тази комбинация от карти и в темата за Ас пентакли, щото е изключение от общата стигма за това "благословено", но и "проклето" Асо. И то, пак повтарям, само и само заради 3 пентакли - една от най-успешните карти в Таро!

Линк към коментар
Share on other sites

Хубаво е когато картите помагат да се вземе правилното решение. Гледах си в петък, а решението го взех на 90 процента вчера и на 100 процента днес. :3d_030:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

как бихте разтълкували следната комбинация от карти: 3 мечове, 5 мечове и 3 жезли.

Здравей и добре дошла.

В този форум има следния принцип: първо ти сама тълкуваш картите си и ги анализираш, второ задаваш и въпрос, след като е в конкретна тема.

Успех :-)

Линк към коментар
Share on other sites

Добре, ще се опитам, въпреки че ми е все още трудно.

Въпросът, който зададох е свързан с възможност за професионална реализация в определена сфера.

Първата карта изразява мъка, скръб, може би тъга при възможен провал на питащия.Втората карта показва спорове, конфликти с хора от обкръжението. Третата карта загатва за възможност, която ще се разкрие пред питащия.

Надявавам се да предложите по - добро тълкувание, за което предварително ви благодаря! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

как бихте разтълкували следната комбинация от карти: 3 мечове, 5 мечове и 3 жезли.

Здравей.

Имаш болезнен избор или много болезнено стечение на обстоятелствата покрай теб. Всичко това ти носи огромна болка. Има и нещо, което не ти е по сърце. Може да не си искала самата ти да се реализираш в някаква сфера, може да ти е наложено, защото мисля, че твоето сърце е или на друго място, или в друга сфера. Спор или обида са те насочили да търсиш релизация в тази сфера за която питаш.

Но ти търсиш пътища, начини за реализация. Може би ти липсва комуникация с полезен за теб човек в професионално отношение.

По 5 меча съдя, че нещо е вредно за теб, но не знам дали е обкръжението или работата. Възможно е и да имаш неприятности в работата, ако работиш.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Здравейте!

От известно време "ситуации" на работното ми място не ми дават покой, а проблемната и неприятна част идва по-скоро от личните отношения между колеги (в частност между мен и колежка на ръководна длъжност, но не единствено), не толкова от самата дейност и състояние на фирмата, макар че и то не е добро. Дълго време нямах нагласа и подтик да се допитам до картите ми, струваше ми се, че няма и да разбера какво ми казват, тъй като съм прекалено афектирана и ще съдя твърде субективно. Преди няколко дена положението (на работа) почти излезе от контрол, караници, обвинения и, разбира се, отново ред нерешени мениджърски и организационни проблеми. Вчера си наредих 3 подредби от по 3 карти (три сходни, но все пак различни въпроса), а днес Келтски кръст.

Бих искала да Ви помоля за помощ, тъй като не мисля че ще се справя добре с тълкуването на подредбите. Иска ми се да взема под внимание картите от четирите подредби и от тях да си направя изводи за ситуацията, още повече картите са доста близки и често се повтаряха (в различните наредби).

Ето картите:

1. Как ще се развие конкретната ситуация на работното ми място в рамките на следващата седмица?

4 меча - Крал Мечове - 8 копия

2. Как ще се развие конкретната ситуация на работното ми място в рамките на следващия месец?

9 жезли - 7 жезли - Асо Мечове

3. Как ще се чувства аз самата там?

2 мечове - 9 чаши - Кралица на Жезлите

Келтски кръст:

Какво ме очаква на работното място в рамките на 2 месеца?

1. Паж мечове

2. Асо мечове

3. 5 жезли

4. Колелото на съдбата

5. Справедливост

6. 3 мечове

7. Рицар пентакли

8. Висша жрица

9. Страшният съд

10. Вселената

Това, което аз виждам е как напрегнатото положение там ще се задържи, не е изключена проява на лицемерие, плетат се интриги, но не чак толкова неочаквани на този етап. Личи и, че ситуацията не е плод на скорошни събития, а се е създавала от доста време, не са били взети навременни мерки и сега е време за "рязане на глави". Доста ясно изразени позиции на хора, които гледат в различни посоки, даже по-скоро един срещу друг вече. Гняв. Сили от безсилие. Общо взето поредици от спорове, като спорещите страни вече спорят заради спора, а не помнят причините довели до тук. Лично за мен - няма да ми е лесно, защото вярвам в правотата си, но въпреки това се чувствам прекалено зависима и слаба. Искам някаква сигурност за себе си, която трябва да загубя, за да се промени една доста загнила ситуация. Нещо обаче ми говори, че се се движа в правилна посока. Или поне, че се движа, което е правилно решение за мен на този етап. Многото Големи Аркани в кръста ми говорят, че още нищо не е решено, може би защото аз самата още не съм доизяснила редица лични и личностни въпроси, а сега ще имам възможност. Страшният съд пък някак иска да ми отвори очите за самата мен- в каква страхливка съм се превърнала... И все пак.. поне аз виждам положителен развой, може би даже изразяващ се в нещо, за което към днешна дата нямам ни най-малка представа.

Не знам дали правилно тълкувам до тук, не знам дали изобщо е добра идея да гледам четирите наредби като нещо цяло, наистина ще се радвам на помощта ви.

Благодаря предварително! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Прилича ми на Да, само дето виждам по-скоро частна работа, а не да работиш за друг ;)

Линк към коментар
Share on other sites

Аз не мисля, че ще започнеш там работа! Единствената карта, която може би има връзка с работата е Краля, но той е просто крал и не е Рицар Пентакли или 3 пентакли, примерно.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте отново ,от много време насам! :)

Имам един въпрос за работа ,т.е работно място ,което искам и ми е необходимо сега.

Направих келтски кръст ,защото казуса е сложен и многостранен и ми трябваше повече информация.

1-Ас жезли

2-2 жезли

3-9 чаши

4-5 пентакли

5-8 меча

6-Глупакът+3 меча,Луната

7-Императорът

8-8 чаши

9-3 пентакли + крал меча, смъртта - уточнявам ,че 3 пентакли я "видях" по-късно и тогава реших ,че тя ми е конкретна и важна карта и размесих картите отново и тогава излязоха Краля и смъртта

10-7 чаши + 8 жезли , Крализа меча

Честно казано като го видях с тези увиснали 7 чаши на 10та ми се доплака...казах си "Абе жено....ти къде си тръгнала" ,но после разгледах връзката между 3-6-7-9 та позиция (въпреки 7те чаши) и реших ,че не е толкова ясно всъщност ,затова го споделям.

Ето моя анализ:

От 1-2 Малките жезли-скорошна ситуация ме подтиква да мисля по този въпрос и да търся възможност ,макар и проблема да е стар и ситуацията принудителна от много време- 4-5 позиции 8 меча и 5 пентакли.

9 чаши на 3та и Глупакът на 6та показват огромното вфъхновение и мечта за тази работа и дотук нищо.Императорът обаче и 3 пентакли като завършеност на тази връзка 3-6-7-9та позиция ми вдъхват малко надежда.Стоя на място и според правилата да го кажем ,твърде много емоции съм вложила и от 8те чаши и от допълнителните на Глупака- 3 меча и Луната, които обясняват събитие скоро случило и доста дразнещо и обидно ,което обаче ме накара да мисля активно в посока на спасение ,а не на предаване.Мисля иче точно това показват Смъртта и Краля мечове с 3те пентакли.Като че ли най-полезното в момента ми е ЖЕЛАНИЕТО и волята за решаване на този проблем "сега или никога, момента е дошъл"

Надявам се 7 чаши 8 жезли и кралица меча да значи- мечтите ми са големи и нетърпението също и кралицата ще трябва да размаха скалпела ,за да получи желаното ,Но обещание тук аз не виждам ,нито сигурност за нищо ,освен за това ,че съм наясно какво искам-от Императорът.

Какво мислите вие? Не тълкувам добре келтски кръстове, затова ще се радвам на страничен от моя поглед.Хубава вечер на всички ни! :))

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Един приятел ме помоли да му хвърля карти за конкурентна фирма. Въпросът е как върви работата им? Изтеглих Асо Пентакли обърнато, 3 жезли и Кулата. Следващият въпрос е как единият от шефовете приема отговорността да бъде шеф? :) Маг, 10 пентакли и Страшен съд. Лично аз много се смях :) Последният въпрос е как ще се развият отношенията между двамата шефове? Крал Пентакли, Жрец и 4 меча.

Първата и последната комбинация имат връзка и дават информация за въпрос, които не е бил задаван. Кулата и 4 меча :) по пътя на логиката! :)

За мен нещата са ясни.Ще ми е интересно да прочета какво е вашето мнение.

Редактирано от Деяна
Линк към коментар
Share on other sites

как ще се развият отношенията между двамата шефове? Крал Пентакли, Жрец и 4 меча.

Тук има ли изобщо развитие? По Жрец ще се установят и няма да мръднат по 4М. И то са установени бизнес отношения, не виждам да има раздяла или крамоли.

Тези дни преглеждам някои от нещата, които правим в нашата фирма и си мислех дали да оставя едни неща, както сме ги мислили досега:

4 Пентакли, 7 Жезли и Рицар Пентакли

или да ги променим:

3 Пентакли, 2 Жрицата и 4 жезли

Тълкуването ми е, че никак не ми се иска да променям статуквото и макар и бавно този път ще е плодотворен за нас.

Но от друга страна знам (по Висшата Жрица), че промяната ще донесе плодове и то сравнително бързо.

Лошото е, че всъщност виждам положителното и в двете комбинации...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Въпросът е дали един човек ще получи работа:

Смърт, Страшен съд, Императрица.

Според мен ще я получи, но това необратимо ще промени живота му, връзките с близките му, а вероятно и мирогледа му. Моля, помогнете!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, ще изкажа мнение и се надявам да споделиш в по-късен етап дали човекът е получил работата или не. Мнението ми го приеми като това на начинаеща :)

По тези карти ми изглежда, че човекът, за който става въпрос, няма да получи желаното място - още повече, че той като че ли се е предал предварително, в пасивна позиция е. Може би дори не е кандидатствал по собствена воля, а чака работата да дойде отнякъде, и нещо или някой го подтикват да прави опити. Освен това си мисля, че е безработен от дълго време, човек на средна възраст ли е? Или може би просто желанието за работа липсва...

Редактирано от Димитрина_
Линк към коментар
Share on other sites

Въпросът е дали един човек ще получи работа:

Смърт, Страшен съд, Императрица.

На мен ми се струва, че този човек е преживял някакъв обрат и все още се възстановява. Не мисля, че картите отговарят за работата.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, ще изкажа мнение и се надявам да споделиш в по-късен етап дали човекът е получил работата или не. Мнението ми го приеми като това на начинаеща :)

По тези карти ми изглежда, че човекът, за който става въпрос, няма да получи желаното място - още повече, че той като че ли се е предал предварително, в пасивна позиция е. Може би дори не е кандидатствал по собствена воля, а чака работата да дойде отнякъде, и нещо или някой го подтикват да прави опити. Освен това си мисля, че е безработен от дълго време, човек на средна възраст ли е? Или може би просто желанието за работа липсва...

Много не му се полагат усилия, права си - иска работата, но ако може сама да дойде при него. За възрастта - не е на средна възраст, скоро се е дипломирал. Все още не се знае дали ще го назначат.

Линк към коментар
Share on other sites

Въпросът е дали един човек ще получи работа:

Смърт, Страшен съд, Императрица.

На мен ми се струва, че този човек е преживял някакъв обрат и все още се възстановява. Не мисля, че картите отговарят за работата.

Не ми е близък, не зная какво се случва в личния му живот, поне не е споделял с мен за нещо особено, което да го е разтърсило...

Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...