Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Земетресенията


Recommended Posts

Компетентни приятелю, може би не ти е хрумнало, че ако беше вчера (по светло), вероятно щеше да има немалко жертви?
Човек ако е решен на всяка цена да открие поличба, ще си намери оправдание...

Щяло да има немалко жертви - едва ли, не мисля... Все едно повечето земетресения в България (дори в последно време), не са били денем. :)

Леко земетресение разклати София точно когато държавният секретар на САЩ Кондолиза Райс влизаше в НДК за откриването на срещата на външните министри на НАТО. Трусът с магнитуд 3,7 по скалата на Рихтер бе с епицентър във Витошкия разлом, съобщи чрез БТА Държавната агенция „Гражданска защита“.
Ще кажеш, че е било леко, за да няма жертви. Ами защо тогава не е било по - силно (както днес), но в ранната сутрин на следващия ден ? Та хем да няма жертви, хем да е по - отчетливо предупреждението.

И отново насочвам вниманието към аргумента ми във връзка с Япония, както и към това, че в България не веднъж е имало земетресения, но едва ли винаги е имало подобен род събития при всички тях. Някой сигурно ще каже, че другите земетресения са били за други грехове, все едно земетресението не е естествено природно явление предизвикано от естествено разместване в земните пластове, а е резултат от гнева на боговете. :lol:

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Не знам какви поличби търсите. Най-малкото е разумно да се предположи връзка между земетресението снощи (което изобщо не усетих) и земетресенията в Италия по-рано. Сигурно ще има и други трусове, може би на други места.

Линк към коментар
Share on other sites

Този ракетен щит обхваща териториите на всички европейски страни членки на Алианса. Обаче земетресение не е имало във всички страни, а в 4 от тях (доколкото ми е известно към момента). В Сърбия и Македония също са го усетили, пък те не са членове на НАТО, щитът не ги покрива.

Линк към коментар
Share on other sites

Не знам какви поличби търсите. Най-малкото е разумно да се предположи връзка между земетресението снощи (което изобщо не усетих) и земетресенията в Италия по-рано. Сигурно ще има и други трусове, може би на други места.

Нали знаеш - още от палеолита човека търси знаци и поличби във всяко едно природно явление, особено в катаклизмите.

Само, че това земетресение не е нито катаклизъм, нито нищо друго, което да буди особена паника. Районът около София е сеизмичен и това знае всеки. Добре е на всеки две години да има земетресение и енергията в земята да се освобождава, че иначе е лошо.

Разбира се, че не е приятно, но какво да кажат хората, които живеят в Япония, Мексико, Чили, Калифорния и други, където това е ежедневие.

Някъде прочетох във фейсбук, че скоро и Витоша щяла да изригне ... Е, човешката глупост е безкрайна :)

Линк към коментар
Share on other sites

Станимир, в кой град/район живееш? казваш, че не си усетил земетресението изобщо

Не се връзвай, че ще се измести темата ся в щуротии пак, раздават го смелчаги, просто ;) Зад това може да се надуши друго, о да, надушвам страх обвит в формата на привидна смелост и разбиране на всичко, разбираш ли :) Всеки каквото го успокоява все пак, едни поличби, други човешкото всезнание, интересно е да наблюдаваш хората. Утре, ако се продъни земята пред нас всички ще напълним гащите, така че няма кво да се правим на тра-ла-ла и да си пишем щуротии. Нека пишем за самото земетресение. Аз ми стана интересно, че когато стана котките ми въобще не реагираха много, много. Аз повече от тях се панирах, ха-ха. Още някой с животни и наблюдения върху тях освен query, която писа по-горе?

Линк към коментар
Share on other sites

Бях в София, Дружба. Събудих се от заметресението и освен клатенето помня тишина и една птица с глас нетипичен за моите уши. Помня също колко много се бях заслушал в нея и си мислех колко ли е притеснена.

Но това няма нищо общо с предизвестяване:)

Линк към коментар
Share on other sites

Станимир, в кой град/район живееш? казваш, че не си усетил земетресението изобщо

Източна България. Сигурно има значение и това, че съм на първия етаж. Но, да, за земетресението разбрах от тази тема тук, а и тези с които говорих през деня също май не бяха усетили нищо.

Линк към коментар
Share on other sites

Wenst, не се връзвам. Дори и причината да е страх, това е нещо нормално. Най-лесното е да се присмеем на другите или да отхвърлим тяхната гледна точка. Но не е градивно и ползотворно - нито за нас самите, нито за околните. Иска ни се да си обясним всичко с официалните науки, но пишем в духовен форум ;) Аз смятам, че всичко е възможно - някой да не е усетил, Витоша да изригне...всичко е възможно.

А за котките - котарачето се покри в ужас, а маца беше спокойна и дори мъркаше. Приятели казаха, че кучетата им са били спокойни (които са вътре).

Линк към коментар
Share on other sites

Ми тъй е, като тайно в пернишко, нощем, тренират Сумо... :D

То се виде одавна, че пред винкелу сите са равни и не стигнаа изявите у ММА-я и Ръгби-то... Герои, героии!!!

Пък да не говорим за креватните гимнастики по тъмно, дето от тех... пернишките зетьове комплекс фащат... :P

Не войни, а Титани!

Е, верно, забравиха старите времена, когато таквиз като Боян Радев теглиха/разкарваха каруци с въглища, но времена, времена модерни!

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

Wenst, не се връзвам. Дори и причината да е страх, това е нещо нормално. Най-лесното е да се присмеем на другите или да отхвърлим тяхната гледна точка. Но не е градивно и ползотворно - нито за нас самите, нито за околните. Иска ни се да си обясним всичко с официалните науки, но пишем в духовен форум ;) Аз смятам, че всичко е възможно - някой да не е усетил, Витоша да изригне...всичко е възможно.

А за котките - котарачето се покри в ужас, а маца беше спокойна и дори мъркаше. Приятели казаха, че кучетата им са били спокойни (които са вътре).

Защо да не е ползотворно и градивно да се посочи и една друга гледна точка, още повече ако въпросната гледна точка не звучи неоснователно, ами напротив - има логика. Не е нужно нещата да са едностранчиви. Освен вярвания, има и разум/логика, които въобще не са за изхвърляне, още повече, че твърдението, че това е поличба не звучи достатъчно убедително - просто то е резултат от това, че човекът е вярващ, но то дори не се крепи на точно пророчество на някой доказал се пророк, то е едно твърдение, за което няма никакво доказателство - просто на написалия статията така му се струва и това е. Прочелите въпросния материал, имат право да коментират твърдението в него, имат право да подлагат на съмнение, да предлагат и друг Възможен гледен ъгъл (което не пречи човек да допуска, че представената гледна точка в статията мооооже и да е вярна..., но това не значи, че той вярва в нея, нито че му се струва много вероятна, особено като се има предвид, че написалият материала не е посочил някакво сериозно поне според него основание да се вярва на написаното - ни прозрение лично, ни пророчество от авторитет, нищо...не че тези неща са доказателства; явно написаното е продукт на негова си логика и вяра). Не смятам, че е полезно човек да е безкритичен към едни или други духовни твърдения, само защото той самият е вярващ. Имаме и разум, има и логични обяснения - не всичко се дължи на мистични причини и не е нужно винаги да се търси под вола теле (по - горе съм се аргументирал защо подлагам на съмнение написаното и аргументите ми съвсем не са безоснователни). Та така. Не става дума за това всичко да се опитваме да го обясняваме с науката. Няма само един път за достигане на истините в едни или други случаи. Едностранчивостта, зорлем представянето на определени събития за поличби, както и сляпата вяра водят до сектантство, ограниченост (а последните две отрязват Пътя към Истината).

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

И друго си мисля : ако става дума за някаква мистика, то по - вероятно ми се струва земетресението да е някакъв автоматичен, механичен резултат от човешкото поведение, отколкото да е дело на някаква по - разумна от нас сила, която чрез него да цели да ни внуши нещо. Ако нещо висше иска да ни покаже, че някъде бъркаме, то най - вече трябва да покаже на политиците ни - на тези, които де факто вземат решенията в случаите с НАТО (и не само), те трябва да са най - важните обекти на въздействие, по - голямата цел трябва да бъдат, защото те взимат решенията за щитове митове и тем подобни, а не Гюро Кюмюро от Перник да речем. Това едно на ръка. Друго : ти ако ще правиш поличба на някого, трябва да знаеш дали той ще може да възприеме събитието като поличба и да го разтълкува правилно. Особено ако ти (внушаващият, пращащият земетръса), особено ако ти си сила разумна и висша. Политиците ни - едва ли биха схванали смисъла на подобна поличба. Народа ? Голямата част от него...едва ли...(та то доста от хората не и са усетили земетресението). А какъв е смисълът да отправяш такова индиректно внушение подлежащо на тълкуване към обект, който няма да го разбере ? Няма смисъл, безсмислено е.:) Защо тогава земетресението да е поличба касаеща българските външнополитически военни ходове в последните десетина години ?

Линк към коментар
Share on other sites

Христо, а що да вярвам в Харпията, пардон Хаарп-а бе :)

Знаеш ли, търси в triangle.bg на следните ключовеи думи "земетресения мисли чувства междумолекулно"

Там е обяснено какво е земетресението. Пак благодаря на моя ангел "хранител" :)

Линк към коментар
Share on other sites

Станимир, в кой град/район живееш? казваш, че не си усетил земетресението изобщо

Не се връзвай, че ще се измести темата ся в щуротии пак, раздават го смелчаги, просто ;) Зад това може да се надуши друго, о да, надушвам страх обвит в формата на привидна смелост и разбиране на всичко, разбираш ли :) Всеки каквото го успокоява все пак, едни поличби, други човешкото всезнание, интересно е да наблюдаваш хората. Утре, ако се продъни земята пред нас всички ще напълним гащите, така че няма кво да се правим на тра-ла-ла и да си пишем щуротии. Нека пишем за самото земетресение. Аз ми стана интересно, че когато стана котките ми въобще не реагираха много, много. Аз повече от тях се панирах, ха-ха. Още някой с животни и наблюдения върху тях освен query, която писа по-горе?

След справка с много мои познати и приятели с животни- масово без никаква реакция от тяхна /на котки, кучета,зайци и кокошки/ страна. Дето вика едната "Трябваше да го събудим/кучето/, че да го спасяваме.."

За мен това означава едно- земетресението няма отношение към животните. Докато бяхме на двор с децата, в едно от дърветата се разигра оживен спор на висок глас между множество птички. Беше необичайно силно и масово всъщност-това е факт. Моите чевета застанаха отдолу и взеха да им викат да спрат да се карат.

Ники, ти откъде изкара това чувство за хумор бе.. :3d_146:

Линк към коментар
Share on other sites

Ние имаме котка и ако не ме беше събудила , нямаше да усетя земетресението.Скочи върху мен и мяукаше тревожно секунди преди да започне да тресе.Днес доста хора коментираха снощното преживяване. Тези които имаха животни казаха,че са реагирали.Кучетата поне половин час са лаели след това.Нашите кучета на село също.Имаше и хора които казаха,че техните домашни любимци не са реагирали.Може би не всички животни реагират на земетресение.

Линк към коментар
Share on other sites

няма отношение към животните.
Нека да е девет по скалата на рихтер, пък да видиш дали няма... :lol:

Те животните да не би да живеят на Марс, та да няма отношение към тях - нека им падне някоя ваза на кратуните, пък после да видим има или няма... :lol: Явно хората (българите в случая) сме големи паники. Гледам по новините някакъв психолог говори за това, че децата които са се шокирали трябва да изживеят това, трябва да се говори с тях за това (възрастните дето са се ошашавили също трябва да говорят), как животът не свършвал, как трябвало да го преодолеят (все едно през ада са минали ;)), видях разревано момиченце...(е, нормално е малчуганите да се понаплашат, особено ако не са свикнали)...и си мисля :"Какво ли щеше да е ако тези деца бяха изгубили домовете си ? Ами хората в Япония, те са свикнали на много по - чести и на по - силни трусове, но се оправят?". :) Не че искам да омаловажавам станалото, разбрах че на някои места е имало сравнително дребни материални щети, но като цяло не се е случила дълбока трагедия - други народи къде къде през по - големи бедствия минават, ама ние тук не сме свикнали...и...така. :)

П.п.: Ето, от коментара на сиджей излиза, че не всички животни са били пияни заляни :lol: , или пък безотговорни и мързящи ги да предупредят стопаните си.;):lol:

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

:lol: Явно хората (българите в случая) сме големи паники.

А защо сме такива. Пред нормални събития, отново реагираме с огромен егоизъм, мислейки само и единствено за себе си.

Извинете, но и Земята има своите нужди и те нямат връзка с нашите такива.

Ами ако има война? Ако падне метеорит .. Повече умрели ще има от страх, не от реални действия по защита на населението или от разрушения. Тогава малцина ще трябва да се нагърбят със ситуацията, докато другите треперят, но и говорят само за себе си.

Голям праз, че е имало земетресение без реални жертви. Какво се случи в Италия наскоро, нима някой се загрижи затова?

И още нещо, всеки има животни - някой реагират, други не и това не е фатален знак. Животните реагират както си знаят, ако по тях се съди за хора, изводи не се правят. Хората реагират, както се вижда, инфантилно.

И аз съм в София, но няма да припадам. В живота има по-важни катаклизми, за които обаче, не се мисли, защото не са плод на масова паника.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Започне ли да се моли, свърже ли се с Божието Име, и земетресение да стане, къщите да се събарят около него, той трябва да остане спокоен, да не прекъсва връзката си с Бога. Такава молитва е в състояние да спаси човека от всички беди и напасти. Къщите ще се събарят около него, но главата му ще остане неповредена, косъм няма да падне от нея. Магическа сила е молитвата!

Из Забравената дума, ООК, 27 април 1927г

...

ВСИЧКО,КОЕТО Е ДОБРО,МОГА ДА ПРИЕМА.ВСИЧКО,КОЕТО Е ДОБРО МОГА ДА ПРИЛОЖА.КОГАТО ИСКАМ ДА НАПРАВЯ НЯКАКВО ДОБРО,НЯМА СИЛА КОЯТО ДА МИ ПРОТИВОДЕЙСТВУВА.ВСИЧКО МОГА ДА НАПРАВЯ ЧРЕЗ ЖИВИЯ ГОСПОД НА ЛЮБОВТА,КОЙТО Е СЪЗДАЛ ВСИЧКО В СВЕТА.

...

‎"МОЛИТВА ЗА ЗАПАЗВАНЕ НА БЪЛГАРИЯ"

Господи, смили се на България, изпрати Божествените Си Сили да я пазят от разруха, земетресение, наводнение, киша, суша, глад, град и други природни бедствия. Мир и Любов да настане по лицето на цялата земя. АМИН -(три пъти)

П.П. Да, има доста върху какво да се помисли...

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Започне ли да се моли, свърже ли се с Божието Име, и земетресение да стане, къщите да се събарят около него, той трябва да остане спокоен, да не прекъсва връзката си с Бога. Такава молитва е в състояние да спаси човека от всички беди и напасти. Къщите ще се събарят около него, но главата му ще остане неповредена, косъм няма да падне от нея. Магическа сила е молитвата!

Из Забравената дума, ООК, 27 април 1927г

...

ВСИЧКО,КОЕТО Е ДОБРО,МОГА ДА ПРИЕМА.ВСИЧКО,КОЕТО Е ДОБРО МОГА ДА ПРИЛОЖА.КОГАТО ИСКАМ ДА НАПРАВЯ НЯКАКВО ДОБРО,НЯМА СИЛА КОЯТО ДА МИ ПРОТИВОДЕЙСТВУВА.ВСИЧКО МОГА ДА НАПРАВЯ ЧРЕЗ ЖИВИЯ ГОСПОД НА ЛЮБОВТА,КОЙТО Е СЪЗДАЛ ВСИЧКО В СВЕТА.

...

‎"МОЛИТВА ЗА ЗАПАЗВАНЕ НА БЪЛГАРИЯ"

Господи, смили се на България, изпрати Божествените Си Сили да я пазят от разруха, земетресение, наводнение, киша, суша, глад, град и други природни бедствия. Мир и Любов да настане по лицето на цялата земя. АМИН -(три пъти)

П.П. Да, има доста върху какво да се помисли...

Молитвата е хубаво нещо,но аз мисля,четрябват и действия,като поговорката - помогни си сам за да ти помогне и господ.

Ето една хубава притча - незнам кой я е писал.

Един човек бил много набожен.Не пропускал и ден без да каже някоя молитва.Един ден се изсипал много пороен дъжд.Станало наводнение.Човекът коленичил и започнал пламенно да се моли бог да го спаси.Дошли хора със лодка,повикали го - Хайде, човече качвай се да се спасяваме.

Той отвърнал - Не, господ ще ме спаси.

Дошли хора със хеликоптер, повикали го - Хайде човече , качвай се да се спасяваме.

Той отвърнал - Не , господ ще ме спаси.

Водата придошла и той най - накрая се удавил.Тогава се срещнал със господ и му казал - Господи, аз толкова ти се молех , толкова ти вярвах ,а ти ме изостави.

Господ му отвърнал - Какво правиш тук , ти не трябваше да си тук .Аз ти изпратих лодка , изпратих ти хеликоптер, защо си тук?

Линк към коментар
Share on other sites

Непредпазлив планинар се подхлъзва и пропада в дълбока пропаст, за късмет се хваща за някакво храстче и със сетни усилия започва да вика:

- Помощ, помощ, има ли някой там горе. Помощ, Господи!

- Аз съм твоят Бог и сега ще ти помогна. - чува се някакъв глас отгоре.

- Помогни ми, че едва издържам, а и храста се отскубва.

- Вярваш ли ми?

- Вярвам ти.

- Пусни се от храста тогава!

- Ааа, не. Помощ, помощ, има ли някой друг там горе? Това е по въпроса за молитвата.Истинските,вътрешни действия са хармонични с външните такива...Благодарен съм че преминахме това изпитание само с уплаха

Линк към коментар
Share on other sites

сиджей - Молитвата е хубаво нещо,но аз мисля, че трябват и действия, като поговорката - Помогни си сам за да ти помогне и Господ.

Разбира се, едва ли някой е толкова глупав, за да си мисли обратното :) Не мисля, че има човек който да не знае тази поговорка, тези неща са неотделими едно от друго, но все пак благодаря, че напомни :). Хубав ден!

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...