Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Моя страна, моя България


България  

20 гласа

  1. 1. Гордеете ли се, че сте българин/българка?

    • Определено да
      10
    • По-скоро да
      6
    • Не знам
      0
    • По-скоро не
      2
    • Определено не
      2
  2. 2. Има ли според вас сериозна конспирация срещу България?

    • Определено да
      3
    • По-скоро да
      5
    • Не знам
      5
    • По-скоро не
      3
    • Определено не
      4
  3. 3. Как виждате България през 2050 г.?

    • Като световен лидер
      0
    • На нивото на най-развитите страни
      0
    • В разцвет
      10
    • В общи линии като сега
      2
    • По-зле от сега
      2
    • Такава страна и народ тогава няма да съществуват
      1
    • Не знам
      3
    • Друго
      2
  4. 4. В какъв строй ще живее България през 2050 г.?

    • Комунизъм
      0
    • Социализъм
      1
    • Капитализъм
      4
    • Анархия
      2
    • Феодализъм
      1
    • Фашизъм
      0
    • В такъв, който още не е измислен
      3
    • Не знам
      4
    • Друго
      5
  5. 5. Какво може да ни обедини (нас българите)?

    • Религия или духовно учение
      3
    • Политика
      2
    • Чуждо господство (иго)
      1
    • Природата
      5
    • Това е невъможно
      1
    • Не знам
      5
    • Друго (моля, посочете какво)
      3
  6. 6. Кога според вас кога ще се оправим?

    • До 10 г.
      1
    • До 20 г.
      1
    • До 50 г.
      4
    • В следващите 50 до 150 г.
      1
    • След 150 г. и нататък
      0
    • На 21.12.2012
      1
    • Някъде в далечното бъдеще
      4
    • Няма да се оправим никога
      1
    • Не знам
      6
    • Друго
      1


Recommended Posts

Е, шъ съ опрайм ли, как мислите? :rolleyes:

Интересно ми е Беинса Дуно дали е казвал нещо в какъв строй ще живеем през Новата Епоха?

Редактирано от Канел
Линк към коментар
Share on other sites

Не ме е срам, че съм българка. Преди време се много се гордеех с това, но напоследък тази гордост се посмали.

Мисля, че единственото нещо, което можем да ни обедини е любовта към Родината.

На всички останали въпроси съм отговорила с "не знам" .

Линк към коментар
Share on other sites

Аз също изказвам мнение, че се гордея с българския си произход.Нова епоха в България виждам, усещам новото мислене на хора от шестата раса, бавно, но сигурно.Епохата на Водолея се усеща.Може да ни е труден прехода към новото съзнание, но е за добро, за хубаво.България ме радва с Орфеизма, богомилите, учението на Петър Дънов.Не чакам да се оправим, това понятие го свързвам с Божествената любов, която работи върху душите на всички българи.:thumbsup:

Редактирано от Дриада
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

35. ПАЛАТКАТА НА ФРАНЦУЗИТЕ

През 1939 г. лятото дойдоха много гости от Франция, Латвия и Естония, за да гостуват на Братството и да прекарат с нас на Рила. Бяха около тридесет човека, французите, които бяха много официални, амбициозни и обичаха да ни поглеждат от високо, така както някакъв перест петел се качва на плета и кукурига. Това не е измислица. Те донесоха на Учителя една изключителна, хубава палатка, европейска, модерна с всички удобства и приспособления, които може човешкия ум да измисли. А нашите палатки бяха простички, ние си ги правехме сами. Купувахме американ, шиехме ги, де на ръка, де на машина и накрая американа го импрегнираме хубаво с парафин. Това беше една наша рецепта. Купуваме твърд парафин, разтопяваме го в една тенджера, после добавяме бензин, но настрани от огъня в следното съотношение: две части бензин, една част парафин и в тая течност потапяме палатката. След това изнасяме палатката на слънце, бензина изсъхне, а парафина е импрегнирал американа и не може да пропусне вече дъжд. Такава бе и палатката на Учителя. Сами, с нашите български ръце сестрите я бяха ушили, а братята подготвили колчетата и въжетата за опъване. От тези палатки ние бяхме много доволни. По-късно към тях прибавихме и двоен покрив, като спускахме едно платно да минава от едната и от другата страна, че и отзад. Това беше приспособление срещу бурята, дъждовете и вятъра. Палатките станаха по-стабилни и бяхме вече доволни от тях.

Французите курдисаха тази модерна палатка за Учителя. Някои сестри, които бяха удивени от тази палатка наредиха да се опъне до самата палатка на Учителя. Сега тя се настани много авторитетно до скромната българска палатка на Учителя. Канят Учителя да влезе в палатката и да я огледа. Те Го канят, но Учителят не влиза. Мине покрай нея, погледне я оттук, пипне, после се усмихне. А входа на палатката е затворен със специално приспособление. Той я гледа отвън, поусмихне се, мине оттам, погледне я, бутне платното, но на входа, не влиза вътре, нито си подава главата. Сестрите казват: „Учителю, ще Ви преместим дрехите и леглото в новата палатка." Учителят казва: „Не!" Сестрите пак настояват: „Ама защо да не преместим багажа Ви? Вижте колко е удобна, с двоен покрив. Ще пази, няма да духа, няма да вали!" Учителят каже: „Не!" Сестрите пак настояват. И когато вече досадно настояват, Учителят троснато и строго каза: „Аз не съм дошъл за французите! Аз съм дошъл за българите!" Влезна в палатката си, направена от американ, ушита от нашите ръце, седна на леглото и не прие да влезне във французката палатка. На следващият ден Учителят споделя: „Вижте им акъла. За една паница леща искат да си продадат първородството. За една палатка ще си отклонят благос-ловението, което сега се излива върху българите."

Хайде сега ми разтълкувайте това. Какво тълкувание? Тука няма тълкувание, а има решение на Учителя. И когато след години някои искаха да продадат авторското право на Михаил Иванов, да издават беседите на Учителя и само той да има право на това, аз казах: „Не! Учителят дойде за българите, а не за французите."

Какво нещо е Учителят. Идея имаше във всяко Негово действие.

А към следващите поколения брат Борис се обръща и ще ви предупредя. „Не си продавайте първородството за паница леща!"

Има няколко снимки на Учителя пред палатката на французите. Какво строго, какво тъжно лице, недоволство се излъчва от него, поради неблагоразумието на българите да си продадат първородството за паница леща. Истината трудно се носи! И още по-трудно се изнася!

Уредбата на палатката на Учителя бе повече от скромна. За бита на Учителя, за Неговите скромни нужди, за дрехите Му, за леглото се грижеха няколко сестри. Той им даваше съвети, кой какво да направи. Тук бе Василка от Айтос. Тя се грижеше за Учителя, переше, чистеше, гладеше, както на ул. „Опълченска" 66, така и на Изгрева, а и на Рила също Го переше и гладеше.

Савка също се грижеше за някои малки нужди на Учителя. Около Него беше и Елена Андреева, която бе сръчна в домакинството. Мария Тодорова винаги се приближаваше към Учителя, когато Той имаше някаква конкретна нужда от нещо. Тя предлагаше и Той одобряваше. Изпълняваше което трябваше и след това лекичко се оттегли, почти незабелязано, защото сестрите, които бяха около Учителя се ревнуваха една от друга, коя да бъде най-предана към Учителя.

източник :

http://petardanov.co...B8%D1%82%D0%B5/

Ще я бъде България ! ! !

Редактирано от alma9
Линк към коментар
Share on other sites

Гордеете ли се, че сте българин/българка?

Гордостта е агресивност от много висок порядък. С нищо не се гордея. Чувствам се хармонично в българската си националност, но не се смятам за нещо повече или по-малко от останалите националности. Не бих съдила за хората по националната им принадлежност

Има ли според вас сериозна конспирация срещу България?

Това, което човекът сам си стори, никой друг не може да му го стори.

Как виждате България през 2050 г.?

Мечтая си за чиста и усмихната страна (не държава - надявам се до 2050 да няма държави), която ще се е превърнала в рай за туристи и почиващи.

В какъв строй ще живее България през 2050 г.?

Синархия

Какво може да ни обедини (нас българите)?

Защо да ни обединява - мисля, че на нас ни е нужно хармонично съжителство. Общият разум и добра воля на всеки (не на всички)

Кога според вас кога ще се оправим?

Какво означава ще се оправим - ние се развиваме непрекъснато....

Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 months later...

Донка :

Мечтая си за чиста и усмихната страна (не държава - надявам се до 2050 да няма държави), която ще се е превърнала в рай за туристи и почиващи.

Да няма държавИ, а Държава ? Малко ми е трудно да повярвам, че до 2050г. хората ще са станали толкова извисени, та да няма държавИ и същевременно животът на хората да е по - щастлив и подреден от сега (но знае ли човек). Пък и Ванга е казала, че през 2179г. унгарска апаратура първа ще засече сигнали на извънземни, не световна апаратура, а унгарска. То и сега има ЕС, но си има държави.

Мечтая си за чиста и усмихната страна (не държава - надявам се до 2050 да няма държави), която ще се е превърнала в рай за туристи и почиващи.
Тя и сега е рай за бедни западни алкохолици и пиянстващи тийнове, западни пенсионери, също така дестинация с развит секстуризъм. Пък и що се касае до природа, стоки и услуги (легални) - евтини сме за чужденците и ни предпочитат. Но дано нещата да станат евтини и за българите като цяло, а също така да станем по - уважавана и сериозна държава/страна. Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

Интересна анкета... Очаквах повече въпроси.

А колко въпроса и с по колко отговора на въпрос могат да се сложат в една анкета?

Редактирано от ISTORIK
Линк към коментар
Share on other sites

Тръгнах и аз да отговарям на анкетата, ама то май само „друго“ отбелязвах. Какво ще ни обедини? – Обединяват общите цели (или общите страхове). Духовно учение няма как да е, защото то би било основано на вяра, а хората вярват в най-различни неща. Т.е. тук обединение не може да дойде. Значи общите цели няма да са продиктувани от вярата, а от знанието. Знание с доказателства дава науката. Следователно обединението ще е в резултат от откритията на науката. Управлението ще бъде силно централизирано и то не само в национален, но и в световен мащаб.

А колко въпроса и с по колко отговора на въпрос могат да се сложат в една анкета?

Май бяха 10 въпроса с до 20 отговора на въпрос.

Линк към коментар
Share on other sites

Не бе, от мен. Учените като изобретят устройство с което фините светове ще станат видими и хората като видят духовното ми великолепие, ще ми се подчинят. Шегата настрана, но няма как да са масоните. Все пак се очаква Сатия юга, т.е. век на духовен растеж.

Линк към коментар
Share on other sites

Гордеете ли се с това, че сте българин?

- Да. Няма нищо срамно в това да бъдеш част от някоя съвременна нация, която и да е тя. В конкретния случай, това е българската. В историята на всеки народ има върхове и спадове, нашата история с нищо не е по-различна от нечия друга. Е, може да е по-дълга от историята на други народи, но това е в реда на нещата. Горд съм с произхода си, но не навирам този факт в очите на събеседниците си. Не може да се съди даден човек само по националността или - по зодията. Всеки човек е индивидуалност, цяла вселена.

Смятате ли, че има сериозна конспирация срещу България?

- Не, аз не вярвам, че великите сили, тайните общества (масони и др.), евреите, циганите или марсианците са си наумили да унищожат българския народ. Това, което един човек или един народ сам си "натвори", никой друг не може да му го направи. Който копае гроб другиму, сам пада в него и който бърка каша другиму, сам пада в нея.

Как виждате България през 2050 г.?

- Не съм футуролог, а - историк. На базата на миналия опит могат да се правят само спекулации. Както казва Конфуций: "Историята е като фенер, закачен на гърба ни. Осветлява нашия път, но - назад." Възможно е както да бъде и по-зле от сега, така - и по-добре. Всичко зависи от мислите и действията на всички поколения българи по света и у нас.

В какъв обществено-политически и икономически строй ще живееят хората в България през 2050 г.?

- Както казах, аз не съм футуролог, не съм и гадател. Нямам стъклена сфера, в която да видя бъдещето на народа и на страната. Но ние и сега си живеем в неоробовладелски строй. В бъдеще може би ще живеем (или потомците ни ще живвеят) в някаква форма на неофеодализъм. Библията казва, че всичко ново е добре забравено старо. От гледна точка на една хистограма - описанието на Времето не като линия, а - като спирала, това, което предричам, е напълно възможно.

Какво би могло да обедини българите?

- Вероятно - нищо. Нито някоя религия, нито някое религиозно или духовно учение, нито чуждо владичество, нито политическа кауза. Не напразно имаме поговорка, че ако се събере чета от трима души, единият е воеводата, вторият е знаменосецът а третият е предателят. Колкото хора - толкова ценности, приоритети и вкусове... Възможно е да се обединим пред някаква обща опасност - епидемия или стихийно бедствие. А защо - не - и заради образованието на децата, науката... Библията казва, че ще познаем "последните дни" (преди края на света) по това, че "знанията за Господа (разбирайте - научните знания) ще залеят Земята така, както водите заливат морското дъно".

Кога ще се оправим?

- Много хубав въпрос. Надали някой може да даде верния отговор.

Според мен по-важният въпрос е този: Как ще се оправим?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Много се говори и пише за планове и целенасочени действия срещу страната. Нямам представа дали е така, но пък фактите се виждат. Хората не си знаят правата, а дори да се информират за какво имат право, ги е страх да го изискат. Повечето са недоволни, но само мрънкат, от време на време мирен протест за нещо... Защо така не знам.

И не мисля, че е толкова трудно поне средна икономическа стабилност да се постигне. Все пак не сме в пустиня.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Емил от Льонеберя

В България хората се чудят: "Кога ще се оправим?"

Минималната работна заплата беше 80 лв, което си бяха много пари, но един компютър беше 1000 лв и беше непосилно за човек да си купи нов компютър.

Днес минималната работна заплата е 240-280 лв. Един хубав компютър продължава да е 1000 лв, но днес много хора могат да си го позволят.

На много хора заплатите преди 10-ина години бяха около 200 лв, а днес получават около 1000 лв. Имам доста приятели с доста високи заплати, ама те си ги изкарват парите, да са живи и здрави.

С очите си виждам процеса на "оправяне". След 10 години средните брутни заплати ще бъдат около 2000 лв.

Но и наемите ще са по-високи, и цените ще са по-високи и всичко ще е по-скъпо.

Ама то няма как човек да иска да получава 2000 лв заплата, а около него да е със цените от соца.

Да кажем, че във Франция една заплата е 2000 евро. Обаче наемът с ток и телефон са 800 евро в провинцията. Ако искате да се возите на влак, трябва да приготвите за билет 100-200 евро. Същото е и в Германия. В Англия пък, ако човек иска да живее в самостоятелно жилище в Лондон, дори от 20 кв м, трябва да приготви 1300 паунда. А за Париж квартира от 25 квадрата е 1300 евро, като в крайните квартали може за тези пари да се вземе жилище 50 квадрата. Вие в България да сте чували за квартири по 9 кв м или за 15 кв м или дори 25 кв м?

Та ще се оправим, ама кое е "оправеното"?

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо

България върви на зле, хората обедняват, парите им стигат за все по - малко неща, защото цените отдавна растат по - бързо от заплатите и пенсиите.

Линк към коментар
Share on other sites

След 10 години средните брутни заплати ще бъдат около 2000 лв.

Но и наемите ще са по-високи, и цените ще са по-високи и всичко ще е по-скъпо.

Имам теория, че обезлюдяването на страната ни ще направи жилищата много евтини. Реално погледнато здравеопазването в България се провали, защото след него оцеляха повечето пенсионери, но при положение, че те ще стигнат 30% от населението, колкото и да им вдигат пенсионната възраст, все някога ще напуснат този свят. Реално по-малко хора ще имат да делят същия брой жилища.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...