Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Евангелие от Юда


Guest valentinus

Recommended Posts

valentinusq

пазара е пълен с фалшификати!

нима вярваш че това е истинското евангелие на Юда,

а не вярваш на научните факти от списание Нешънъл Географик, и то от последните броеве?

намерете си сайта на списанието и прочетете!

Ради,

а вие на какво се радват или какво поощрявате, не знам :hmmmmm:

а и не ме интересува :D

Линк към коментар
Share on other sites

valentinusq

пазара е пълен с фалшификати!

нима вярваш че това е истинското евангелие на Юда,

а не вярваш на научните факти от списание Нешънъл Географик, и то от последните броеве?

намерете си сайта на списанието и прочетете!

Ради,

а вие на какво се радват или какво поощрявате, не знам :hmmmmm:

а и не ме интересува :D

<{POST_SNAPBACK}>

Уважаема Ваня,

а нима ти вярваш на науката, особено американската? Ами те са най-кристалицзиралите нещастници, които свеждат всичко до атрофиралото си Тазово светилище...Ако те шокира тази мисъл, прочети на Майкъл Кремо "Забранената археология" - там наукообразно е доказан целия фалш на науката и научните методи/особено американските/ :)

Линк към коментар
Share on other sites

:D Амии, вярвайте на врачки и гледачки тогава :D

а не на авторитети и учини в съответната област по възстановяване и дешифриране на старинни текстове.

Да не говорим, че текста е накъсан, думите не се четат изцяло, че самия пергамент или там материала е съвсем накъсан и почти се бил разпаднал, така че едва са го възстановили

Ами, кой на каквото иска да си вярва, но виждам, че започвате безсмислени сполрове по "текст", който няма нищо общо с истинския :D

Линк към коментар
Share on other sites

Сънчо, ако им вярваш на научниците, дето ни докараха до пълна катастрофа във всички области, не е лошо да пренасочиш постовете си в техните натруфени със "специализирани термини" и учени приказки /естествено, зад тях се крие духовна импотентност и деградация/ НАУЧНИ форуми?! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Не знам защо толкова си зациклил на тази тема и се засягаш? - може би, защото е "твоя" :D

но от парченца полуразпаднала хартия и бекви, които едва се четат,

някои ще направят цяла книга, цяло евенгелия, дори цяла индустрия и дори нова религия!

хаха- какво затъване в огледалния свят :D:D

Линк към коментар
Share on other sites

Дано да не си прав, че затъвам в Огледалния свят. Но все пак ппозволи ме да попитам - чете ли Евангелието на Юда? По-голямата част от книжката и коптският оригинал, сас всички пропуски и неясноти, а на български е преведен само сравнително запазеният текст. Но това как да е - ние не знаем точно, но ме предизвика отношението ти към "учените". И аз съм завършил история и философия и имам няакво понятие от "науката" им - тя е пълен фарс, уверявам те :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Дано да не си прав, че затъвам в Огледалния свят. Но все пак ппозволи ме да попитам - чете ли Евангелието на Юда? По-голямата част от книжката и коптският оригинал, сас всички пропуски и неясноти, а на български е преведен само сравнително запазеният текст. Но това как да е - ние не знаем точно, но ме предизвика отношението ти към "учените". И аз съм завършил история и философия и имам няакво понятие от "науката" им - тя е пълен фарс, уверявам те :rolleyes:

някои смятат че учените служат на черното братство ( някои може би без да го осъзнават)

"Истината ще ви направи свободни".

само светлия път на Мъдростта води към нея. Езотеричното обучение подготвя.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

valentinusq

пазара е пълен с фалшификати!

нима вярваш че това е истинското евангелие на Юда,

а не вярваш на научните факти от списание Нешънъл Географик, и то от последните броеве?

намерете си сайта на списанието и прочетете!

Ради,

а вие на какво се радват или какво поощрявате, не знам :hmmmmm:

а и не ме интересува :D

<{POST_SNAPBACK}>

Ето това е бългаския превод на Евангелието от Юда

"Евангелие на Юда

Тайният разказ на Откровението, което Исус даде в разговор с Юда Искариотски, по време на седмицата и трите дни преди празнуването на Пасха.

Когато Исус се появи на земята, Той извърши много велики чудеса, за спасението на човечеството. И докато някои [ходеха] в пътя на праведността, а други ходеха в пътя на своите грехове, дванадесетте ученика бяха призовани.

Той започна да говори с тях за мистериите отвъд света, и какво ще се случи в края.

Често той не се появяваше между учениците като себе си, а се намираше между тях като дете.

Един ден Той бе със своите ученици в Юдея, и ги намери събрани заедно, седнали в религиозно уединение. Когато той [се приближи до] своите ученици, [34] събрани заедно и насядали в благодарствена молитва над хляба, [той] се изсмя.

Учениците [му] казаха: „Господарю, защо се смееш на [нашата] благодарствена молитва? Ние направихме което е право.”

Той им отговори, казвайки: „Аз не се смея на вас. не правите това

от собствената си воля, но защото така вашия бог [ще бъде] възхвален.”

Те казаха, “Господарю, ти си […] синът на нашия бог.”

Исус им каза, “От къде ме познавате? Истина ви казавам, никое поколение от хората, които са измежду ви, няма да ме познава.”

Когато учениците му чуха това, те се ядосаха и разгневиха и започнаха да богохулстват срещу него в сърцата си.

Когато Исус забеляза тяхната липса на [разбиране, той] им каза, “Защо този разговор ви вкара в ярост? Вашият бог, който е във вас и […] [35] ви провокира

към ярост [във] вашите души. [Нека] всеки един от вас, който е [достатъчно силен] измежду човешките същества, да изкара перфектния човек (от себе си) и застане пред лицето ми.”

Те всички казаха, „Ние имаме силата.”

Но техните духове не посмяха да застанат пред [него], освен Юда Искариотски. Той можа да застане пред него, но не можа да го погледне в очите и обърна лицето си на страни.

Юда му [каза], „Аз знам кой си ти и от къде си дошъл. Ти си от безсмъртното царство на Barbelo. И аз не съм достоен да произнеса името на онзи, който те е изпратил”

Знаейки, че Юда говори за нещо възвишено, Исус му каза:

„Ела на страни и аз ще ти разкажа за мистерията на царството. За тебе е възможно да го достигнеш, но ти ще се мъчиш много. [36] И един друг ще те замести, за да могат дванандесетте [ученици] отново да бъдат в пълнота със своя бог.”

Юда му каза: „Кога ще ми кажеш тия неща и [кога] великият ден на светлината ще зазори за това поколение?”

Но когато той каза това, Исус го остави.

На следващата утрин, след като това се случи, Исус [се яви] на учениците си отново.

Те му казаха: “Господарю, къде беше и какво прави, когато ни остави?”

Исус им каза: “Отидох при друго велико и свято поколение.”

Неговите ученици му казаха: “Господи, кое е това велико поколение, което е по-висше от нас и по-свято от нас, и което не е сега в този свят?”

Когато Исус чу това, той се изсмя и им каза: “Защо мислите в сърцата си за това силно и свято поколение? [37] Истина ви казвам, нито един роден [от]

този аеон няма да види това [поколение], и няма ангелска звездна дружина, която да властва над това поколение, и никоя смъртна личност не може да бъде свързана с него, защото това поколение не идва от […] което е станало […]. Поколението на хората измежду [вас] е от поколението на човеците […] сила, която […] други сили […] чрез [които] вие управлявате.”

Когато [неговите] ученици чуха това, те всички се обезпокоиха в душите си. И не можеха да кажат дума.

Друг ден Исус дохожда при [тях]. Те [му] казаха: “Господарю, ние те видяхме във [видение], защото имахме велик [сън …] нощ […].”

[Той каза], “Защо сте [… когато] се криете?” [38]

Те [казаха: „Ние видяхме] величествена [сграда с голям] олтар [в нея и] дванадесет мъже – те са свещениците, бихме казали – и име; и тълпа от хора чака пред този олтар, [докато] свещениците [… и получи] приносът. [Но] ние продължавахме да чакаме.”

[Исус каза: ] “Как изглеждат [свещениците]?”

Te [казаха: „Някои…] две седмици; [някои] принасяха в жертва своите собствени деца, други – своите съпруги, и възхваляваха [и] смиреност един към друг; някои бяха спали с мъже; някои са намесени в [кланета]; някои са извършили множество грехове и дела на беззаконие. И мъжете, които стояха [пред] олтара, призоваваха твоето [име], [39] и във всичките дела на техния недоимък, жертвоприношенията са доведени до пълнота […].”

След като казаха това, те останаха мълчаливи, защото бяха разтревожени.

Исус им каза: „Защо сте разтревожени? Истина ви казвам, всички свещеници, които стоят пред онзи олтар, призовават моето име. Пак ви казвам, моето име е било написано на този […] на поколенията на звездите, чрез човешките поколения. [И те] засаждаха неплодородни дървета, в мое име, по срамен начин.”

Исус им каза: „Тези, които сте видели да приемат приносите при олтара – това е, което сте вие. Това е богът на който служите, и вие сте тези дванадест мъже, които сте видели. Телетата, които сте видели, доведени за жертвоприношение са многото хора, които вие сте водили в заблуда [40] пред онзи олтар. […] ще застане и ще ползва името ми по този начин, и поколенията на набожните ще му останат верни. След него, друг мъж ще застане там от [развратниците], и друг [ще] застане там от погубителите на деца, и друг, от тези, които са спали с мъже, и онези които се въздържат, и останалите, от осквернителите, беззаконниците и грешниците, и онези, които казват, ‘Ние сме като ангели’; те са звезди, които довеждат всичко до своя завършек. Защото на човешкото поколение е било казано: „Виж, Бог получи твоят принос от ръката на свещеника” – който е служител на заблудата. Но само Господ, Господ на вселената е този, който заповядва, ‘В последния ден, те ще бъдат посрамени’ [41]

Исус [им] каза: „Спрете да прин[асяте...] което имате [...] на олтара, докато те са върху вашите звезди и вашите ангели, и вече са дошли до своя завършек там. Така че, нека те бъдат [впримчени] пред вас, и ги оставете да си отидат [ около 15 липсващи реда ] поколения […] Един пекар не може да нахрани цялото творение [42] под [небето]. И […] на тях […] и […] на нас и […].

Исус им каза: „Спрете да се мъчите с мене. Всеки от вас има своята собствена звезда, и всеки [един – около 17 липсващи реда -- ] [43] в […] който е дошъл [… пролет] за дървото […] на този аеон […] за времето […] но той е дошъл да полее Божият рай, и [поколенията] които ще останат, защото [той] няма да оскверни [пътеката на живота на] онова поколение, но […] за цялата вечност.”

Юда [му] каза: „[Раб]и, какъв плод ражда това поколение?”

Исус каза: „Душите на всяко човешко поколение ще умрат. Когато тези човеци обаче, завършат времето на царството и духът ги напусне, техните тела ще умрат, но техните духове ще са живи, и ще бъдат взети горе.”

Юда каза: „И какво ще прави остатъка от човешкото поколение?”

Исус каза: „Невъзможно е [44] да посееш семе върху [скала] и да събираш плод. [Това] е също начинът […] [замърсеното]то поколение […] и покварената Мъдрост […] ръката, която е създала смъртни човеци, така че техните души да отидат горе във вечните светове отвъд. [Истина] ви казвам, […] ангел […] ще може да види това […] онези на които […] святи поколения[…].”

След като Исус каза това, той си отиде.

Юда каза: „Господарю, както изслуша всички тях, сега изслушай и мене, защото аз имах велико видение.”

Когато Исус чу това, той се изсмя и му каза: „Ти тринадесети дух, защо така силно се стараеш? Но говори и аз ще те изтърпя.”

Юда му каза: „Във видение аз видях как дванадесетте ученика ме биеха с камъни и [45] ме преследваха [жестоко]. И аз дойдох до място, където […] след тебе. Аз видях [къща...], и моите очи не можеха да [обхванат] нейните размери. Велики люде я обграждаха, и тази къща покрив от зеленина, и в средата на къщата имаше [тъпла (множество) –липсват два реда -- ], казвайки, ‘Господарю, вземи ме заедно с тези хора.’”

[Исус] оговори казвайки: „Юда, твоята звезда те е отклонила от пътя” и продължи- „Никой смъртно роден не е достоен да влезе в къщата която си видял, защото онова място е запазено за светите. Нито слънцето, нито луната ще царуват там, нито денят, но светиите ще обитават там за винаги, в света на вечността, със светите ангели. Виж, аз ти обясних мистерията на царството [46] и те научих за грешките на звездите; и […] изпрати го […] на дванадесетте аеона.”

Юда каза: „Господарю, възможно ли е моето семе да е под контрола на властелините?”

Исус му отговори: „Ела за да [ -- липсват два реда -- ], но ти ще се мъчиш много, когато видиш царството и всички негови поколения,”

Когато чу това, Юда му каза: „Какво му е доброто, че съм го получил? Защото ти ме отдели от онова поколение.”

Исус му отговори, казвайки: „Ти ще станеш тринадесетият, и ще бъдеш прокълнат от другите поколения – и ти ще царуваш над тях. В последния ден те ще прокълнат твоето издигане [47] до светото [поколение].”

Исус каза: „[Ела], защото аз мога да те науча на [тайните], които никой никога не е видял. Защото съществува велик и безграничен свят, чиято широта никое англеско покоеление не е видяло, [където] има велик, невидим [Дух],

който ангелско око не е видяло,

нито някога е била обхваната от мисъл на сърце,

и никога не е бил наричан с някакво име.

И светъл облак се появи.

Той каза: „Нека се роди ангел като мой прислужник.”

Велик ангел, божествено просветлен Себе-Роден, изплува от облака.

По негова причина, четири други ангела произлязоха за живот от друг облак, и станаха слуги на ангелския Себе-Роден. Себе-Роденият каза: [48] „Нека […] да произходи за живот […]”, и то дойде за живот […] И той [създаде] първото светило да царува над него. Той каза: „Нека ангели произходят за живот, да [му] служат”, и

Неизброими безчетни множества произходиха за живот. Той каза: „[Нека] просветлен аеон да дойде за живот”, и той дойде за живот. Той създаде второто светило [да] властва над него, заедно с неизброими безчетни множества ангели, предлагащи услугите си. Така той създаде остатъка от просветлени аеони. Той ги направи да царуват над тях, и създаде за тях неизброими безчетни множества ангели да им помагат.

„Адамас беше във първия светещ облак, който никой ангел, никога не е видял между тези наричани ‘Бог’. Той [49] […] който […] подобието […] и според видът на [този] ангел.

Той направи непоквареното [поколение] на Сет да се появи […] дванадесетте […] двадесет и четирите […]. Той направи седемдесет и две светила да се появят в непоквареното поколение, в съответствие с волята на Духа, техния брой да бъде пет за всеки.

“Дванадесетте аеона на дванадесетте светила, постановиха своя отец, с шест небеса за всеки аеон, така, че станаха седемдесет и две небеса за седемдесет и двете светила, и за всеки [50] [от тях, по пет] светове, [за общо] триста шестдесет [светове...].

На тях им бе дадена власт и [велико] множество от ангели [без чет], за слава и преклонение, [и след това също] девствени духове, за слава и [преклонение] на всички аеони и небесата с техните светове.

Множеството на тези безсмъртни е наречено космос – това е гибел – от Отца и седемдесет и двете светила които са със Себе-Родения и неговите седемдесет и два аеона. В него се е появил първият човек с неговите непокварени сили. И аеона който се е появил със своето поколение, аеонът в който е облакът на знанието и ангела, е наречен [51] Е1. […] аеон […] след това […] каза, ‘Нека дванадесет ангела произлязат за живот [да] властват над хаоса и [долния свят].’ И ето, от облака се появи [ангел], чието лице проблестя в огън и чиято поява бе означена с кръв. Неговото име бе Nebro, което значи ‘бунтовник’; някои го наричат Yaldabaoth.

Друг ангел, Saklas, също дойде от облака. Nebro създаде шест ангела, както и Saklas, за да бъдат помощници, и те създадоха дванадесет ангела в небесата, всеки от тях с дял в небесата.

Дванадесетте властелини се обърнаха към дванадесетте ангела: „Нека всеки от вас [52] […] и нека те […] поколение [ -- един загубен ред -- ] ангели”:

Първият е eth, който е наречен Христос.

[Втори]ят е Harmathoth, който е […].

[Трети]ят е Galila.

Четвъртият e Yobel.

Петият [е] Adonaios.

Тези са петте, който управляваха в долния свят, и преди всичко над хаоса.

Тогава Saklas каза на своите ангели: „Нека създадем човеци по подобие и вид.”

Те придадоха форма на Адам и Ева, която в облака е наричана Зоя. Така, по тези имена, всички поколения викат мъжа, и всички те наричат жената с тези имена.

Сега, Sakla не [53] запо[вяда...] освен […] поко[ления]та... това […].

И [властелин]ът каза на Адам: „Ти ще живееш дълго, със своите деца.””

Юда каза на Исус: „[Колко] е продължителността на времето за живот на човеците?”

Исус каза: „Защо се чудиш над това, защото Адам, със своето поколение е изживял отреденото му в мястото където е получил своето царство, с дълголетие от своя властелин?”

Юда каза на Исус: „Умира ли човешката душа?”

Исус каза: „Тъкмо затова Бог заповяда на Михаил да даде души на хората като заем, за да могат да предложат служене, но на Габриел, Великият заповяда, да отреди дух на великото поколение, което е без властелин над себе си – който е дух и душа. Затова, [останали]те души [54] [ -- един ред липсва -- ].

“[…] светлина [ -- близо два реда липсващи -- ] около […] нека […] дух [който е] във вас обитава в тази [плът] между ангелските поколения. Но Бог направи знание да бъде [дадено] на Адам и тези с него, така че царете на хаоса и на долния свят, да не могат да го ползват над тях.”

Юда каза на Исус: „Та, какво ще направят тези поколения?”

Исус каза: „Истина ти казвам, за всички тях звездите довеждат материята до пълнота. Когато Saklas завърши отреденото му време, тяхната първа звезда ще се появи с поколенията, и те ще завършат каквото са казали че ще направят. После те ще развратничат в мое име и ще погубят своите деца [55] и те ще […] и [ -- около шест и половина реда липсват -- ] моето име, и той ще […] твоята звезда над [три]надесетия аеон.”

След това Исус [се изсмя].

[Юда каза: ] “Господарю, [защо се смееш на нас]?”

[Исус]отговори[казвайки]: „Не се смея [на вас], но на заблудата на звездите, защото тези шест звезди се скитат с тези пет поборника, и те ще бъдат унищожени заедно с техните същества.”

Юда каза на Исус: „Виж, какво ще правят тези, които са кръстени в твое име?”

Исус каза: „Истина [ти] казвам, това кръщение [56] […] мое име [ -- около девет реда липсват -- ] на мене. Истина ти казвам, Юда, [тези които] принасят жертви на Saklas […] Бог [-- липсват три реда --] всичко, което е зло.

Но ти ще надминеш всички тях. Защото ти ще пожертваш човекът, в който съм облечен.

Твоят рог вече е издигнат,

Твоята ярост вече е разпалена,

Твоята звезда се показва ярко,

И твоето сърце е […]. [57]

Истина […] твоят последен […] става [ -- около два и половина реда липсват -- ], мъка [-- около два реда липсват --] властелинът, докато той ще бъде унищожен. И тогава подобието на великото поколение на Адам ще бъде издигнато до небесата, и ангелите, онова поколение, което е от вечните светове съществува. Виж, беше ти казано всичко. Повдигни очите си и погледни облака и светлината в него и обкръжаващите го звезди. Звездата, която води, е твоята звезда.”

Юда повдигна очите си и видя светещия облак, и влезе в него. Тези, които стояха на земята чуха глас идващ от облака, казващ, [58] […] велико поколение […] …подобие […] [-- около пет реда липсват --].

[…] Техните висши свещенници роптаеха, защото [той] отиде в гостната стая за своята молитва. Но някои книжовници бяха там, следейки зорко, за да го арестуват по време на молитвата, защото се страхуваха от хората, понеже беше уважаван от всички като пророк.

Те приближиха до Юда и му казаха: „Какво правиш тука? Ти си ученик на Исус.”

Юда им отговори както те пожелаха. И той получи някакви пари и се обеси над тях. "

Превод от английски език: Николай Сисоев - Труден

Линк към коментар
Share on other sites

Изчетох "евангелието" и дълбоко се възмутих от неговото съдържание. Не го приемам за истинно. Всеки, който го приема за такова, може просто да си го чете и въпроса е решен(който не го е чел - да го прочете и сам да си извади заключение). Относно "National Geographic"(както и повечето медии) - търси се сензация със цел голям брой продажби.

Редактирано от Симеон
Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Симеоне,

Ще си позволя да не се съглася с теб. Поизчетох доста материали за апокрифните евангелията (+ каноничните) напоследък, исторически данни, гледах различни филми, слушах аудио лекции от запади преподаватели и т.н. Според мен това си е автентичен древен документ.

Нека не забравяме обаче, че евангелията (апокрифни или не) не могат да бъдат смятани са исторически документи относно живота на Исус, а по-скоро са езотерични документи, които имат за цел да предизвикат вътрешна трансформация и разбиране в търсещите. Ясно е, че има и историческа истина, но къде и доколко тя е така е трудно да се каже.

Иво

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Иво :)

Никъде не съм оспорвал автентичността на документа. Но не мога да се съглася, че написаните в него неща са реални и писани чрез Светия Дух.

Линк към коментар
Share on other sites

Как разбираш кои евангелията или свещенни книги са писани чрез Светия Дух?

Ако е само на вътрешен усет и интуиция то тогава може би това е вярно, но само за теб, понеже твоят път е такъв.

Ами ако на някой друг интуицията му показва, че чрез апокрифните (ранно християнски) евангелия също е работил Духа, кой е прав тогава?

А какво значи, че не си съгласен "че написаните в него неща са реални"? Ако това не са документи за точни исторически събития, а по-скоро документи с мистичен смисъл (с елементи на исторически събития само), какво значи реални тогава? Каноничните евангелията "по-реални" ли са според теб?

Линк към коментар
Share on other sites

Евангелие или не, има големи проблеми с истината

Писано е доста за незавидната роля на Юда Искариотски

Светият Дух се взе от него и бе даден на Павел

Мисля че доста време Юда е отлежавал в преизподнята за

дълбоко размишление чия маша се оказа на земята

Линк към коментар
Share on other sites

:D И много студено и тъмно му е било сигурно там, та сега му се пие топла човешка кръвчица. :)

И всичко е много шум, за мнооооооооого пари отново...

Линк към коментар
Share on other sites

Всеки е свободен сам да прецени за себе си. Аз не искам да налагам тезата си на никого. Аз казах - щом някой друг прецени чрез инуицията си противното, просто може да си го чете - това става. :)

Когато чета някое от Евангелията усещам силен трепет, смирение и топлина, разширение в себе си...

Четяйки това, не ме обзе нищо такова. Напротив.

Така смятам не само заради вътрешното ми чувство, а на базата и на размишленията ми по въпроса, стремейки се да не заемам предварително някоя страна.

Думите в това евангелие нямат такава сила. Самият стил ако искаш, и думите които се използват нямат нищо общо с другите Евангелия.

Интересни са явленията - многократното "изсмяване" на Исус, сътворяването на ангел-прислужник и др.

За основните неща, които си противоречат с Писанието - вече съм писал в предните ми постинги по тази тема.

Относно "реални" неща, не съм имал предвид само исторически състояли се :)

Знае се, че не всички неща в Писанието трябва да се приемат в буквален смисъл. Реално е това, което е неизменно и ни разкрива вечните истини на живота.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Симеон!

Може би имаш известно оснсвание така да недоволсташ ? Но по мое виждане / не ангажирам никого/ реакцията ти е просто плод на недостатъчно истинна информация. Ако беше преди 1-2 години, Иво и той щеше може би да реаргира по подобен начин. Но вследствие/предполагам/ отчасти на положението си, че има достъп до повече информация сега мнението му е коренно различно. И аз съм на неговото мнение.. опссс... той е на моето /ако гледаме хронологично нещата/ ..:)))

Нека се опитаме да разсъждаваме логично!

Няма просто начин Иисус Христос да не е знаел какво му се готви от Юда. Иначе какъв сърцевидец ще е бил? Ще стигна даже и по-далече, предполагам даже, че лично е дирижирал постъпките на Юда. И то не от мазохистични комплекси- би било много наивно!? Нито пък да се направи на интересен , за по-голяма интрига за бъдещите поколения. Мисля , че е свързано определено с "изчезването" Му от историческите събития до навършване на 28-та си годишнина. А защо ли П. Дънов е направил 28 упражнения от Паневритмията? Дали е съвпадение? Дали е съвпадение, че около 28 години завършва развитието на Умственото тяло на човек и то вече става годно за контакт с Причинното тяло? А има ли друг начин /синоним/ как да бъде наречено Причинното тяло на човек?

Не знам защо така си мисля, че Иво е достигнал до някаква мноо......ого приемливо истинско разсъждение..??? А дали ще си го признае? Нещо много упорито ми подсказва, че последните месеци доста упорито е мислил по въпроса. От някъде ли се е "докопал" до някаква информациика по въпроса.? ..:)))) Но да не гадая, да го оставя сам да си развива доказателствените мисли. ...:)))))

Значи Симеон, принципно си много прав .... интуицията е важно нещо, но тя е само началото за да почне човек да си доказва сам на себе си някаква теза.

След това е много по-сложната част, да я докаже на хората около него. После е по-сложната част, да докаже въпросната теза на всички хора. А въпросната тема е изключително сложно нещо- защото е свързана с много трудно доказуеми от обективен и субективен храктер явления. Явления кито мисля могат да развържат "възела" защо Христос е станар камък за препъване и камък за въздигане.

По въпросната тема си спомням , че бях проговорил някъде пред някого от форума и мисля е дискутиран въпроса още преди официалните изявления на National Geographic !? Само че Евангелието от Юда е твърде шокиращо за много голяма част от читателите му , за да може да бъде осмислно за няколко месаца. Даже години ми се виждат малко.

Но да оставим доказателствата на времето ...

Линк към коментар
Share on other sites

Учителят ни е учил - да изпитваме мислите и чувствата си. Как точно - като всяка мисъл прекараме през сърцето и видим каква реакция ще произведе и обратно - всяко чувство да прекараме през ума си и да проследим дали се зараждат съмнения там.

Е, за себе си мога да кажа, че това, което чувствах и което мислих, докато четях, неизвестно от кого написаното евангелие, нищо подобно на мир и хармония не произведе в душата ми, напротив, точно обратното. И на мен ми направи впечатление това изсмяване и сътворяването на ангелите и обезпокояването в душите на учениците. И възникна въпрос у мен - кой ли всява смут в душите человечески...

Не забравяйте, че смутителя има много лица.

А Исус сам се е предал, не е чакал предателя да Го изпревари!

" 3 И тъй, Юда, като взе една чета войници и служители от главните

свещеници и фарисеите, дойде там с фенери, факли и оръжия.

4 А Исусь като знаеше всичко, което щеше да Го сполети,

излезе и им рече : Кого търсите?

5 Отговориха Му : Исуса Назарянина. Исусь им каза : Азь съмь.

С тях стоеше и Юда, който Го предаваше.

6 И когато им каза : Азь съмь, те се дръпнаха назад и паднаха на земята.

7 Пак ги попита : Кого търсите? А те рекоха : Исуса Назарянина.

8 Исус отговори : Рекох ви, че съмь Азь, прочее, ако Мене търсите,

оставете тия да си отидат.

9 ( за да се изпълни думата казана от Него : От тия, които си Ми дал,

ни единь не изгубих ). "

Свето Евангелие от Иоана - глава 18

То не беше ли от гностическите? Никъде не срещам там Исус да се е кикотил.

Май за Иоан беше казал, че ще остане, докато Той се върне...

Пък Юда, като му е чиста съвестта, що ли се е обесил?

Ми по - нагоре пише - с фарисеите бил и с главните свещеници и се подпомагали от оръжията...

Линк към коментар
Share on other sites

..... :D ................ :D

Всички Евангелия са гностични според мене.

......... :D .............. :D И според мене Христос се е кикотил и още как !! ... :D

Цитирам ....

И на мен ми направи впечатление това изсмяване и сътворяването на ангелите и обезпокояването в душите на учениците. И възникна въпрос у мен - кой ли всява смут в душите человечески...
Невежеството .... то всява смут в Душите человечески и ученически според мене.

Спокойствието идва от Познанието ... ГностицизЪмът.

Щото тооо и ал.Петър ги приказвал едни , ама се е отрекъл докато пропял петелът., нали ? И на него му се е смутила Душата. Просто се е уплашил. А как няма да се всели смут в Душите на останалото човечество, дето пък изобщо не е разсъждавало по темата !? .... :D

Правилно , трябва да се изследват мислите и чувствата, даже ще си позволя да допълня ....да изследваме и Духовете от къде са !!! Че има въплътени Духове да говорят думи, които не се Словото Божие.... :D

Така е ... права си за изпитването... :D

... :D

Охх. Силвия пропуснах отговора на следния ти въпрос ...

Май за Иоан беше казал, че ще остане, докато Той се върне...

Пък Юда, като му е чиста съвестта, що ли се е обесил?

1. Йоан остана докато Христос се върна. Друг е въпросът, че хората не знаят.

2. Пък Юда се е обесил , мисля защото не е издържал на натиска от другите хора ... апостоли, ученици, фарисеи и т.н.

Значи пак опира до нашето НЕзнание за Истината, а не за неиното НЕсъществуване и НЕразбиране. ... :D

Само разсъждавам ...опитвам се.... :D

Линк към коментар
Share on other sites

Свободната воля е неприкосновена, дори когато се използва за зло.

Това го знаят и Юда и сатан.

Божият син не пристъпва закона.

"дирижирал" :(:thumb down:

не, ясновиждането не е дирижиране

"комуто натопя къшей и му подам" - виждане на бъдещото събитие чрез духа

"веднага сатана влезе в него"

къшеят синхронен на влизането, индикатор

Юда е слабото звено

Оринави, пасажът със свещениците принасящи жертвоприношенията си е видение от врага

учудвам се че не виждаш! такива елементарни неща??

Линк към коментар
Share on other sites

Само съм коментирал и разсъждавал.

Ти не си ми критерий за истинност и не виждам причина да се съобразявам с мнението ти като за истинно и който и да е във форума.

Объркал си земното с Небесното- определено. Пак е лично мнение - не се съобразявай с него. Тук има и други хора които четат и също мислят- в доста случаи много правилно. Зад мене не стои нито организация, нито хора които да ме подкрепят в трудни моменти и да ме подсигуряват със всякакви глезотийки. Като излезиш на "опитното поле" сам, само с Божията подкрепа и да се "наведеш" и си изработиш ръчно сам всички поддържащи функции и детайли тук на Земята, тогава ще ми даваш оценка кое е правилно и кое не. И то ако ти разреша. Със сигурност и тогава няма да ти разреша.

Всичко тече и се променя- няма две еднакви капки вода в реката. И за това твоето- не е мое и моето не е твое.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...