Jump to content
Порталът към съзнателен живот

3а смисъла на живота


Mindfield

Recommended Posts

:D Една гатанка: що е то, което колкото повече го делиш, толкова по-голямо става ?

- Това ще е и отговорът на въпроса за смисъла на живота. :P

PS: Мисля че бих могъл и математически да го обясня, някой ден (без майтап!) :ph34r::wub:

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 196
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:) Близо си. Пробвай... Остави любовта да даде неин плод, после плода от плода, и виж как се отнасят с първоначалната любов ? Има ли развитие ? Качествено и количествено ? Като "от нищо нещо" е :wacko:... Слаб поет съм (още), остава ми да го живея...

:dancing yes:

Линк към коментар
Share on other sites

Аз се сещам за един много прозаично-биологичен отговор :))) Клетката. Тя започва да се дели.И се умножава. И създава детелината, зайчето, мечката, човека.

Линк към коментар
Share on other sites

Огънят - колкото повече го даваш, толкова повече расте без да се губи! Психичният огън!

Линк към коментар
Share on other sites

Ами според мен всеки от вас има право, под различни апекти погледнато. Аз имах предвид :

Щастието

:) :)

(Съжалявам за латиницата, кирилизаторът не работи от няколко дни)

Относно математическото обяснение - предположението на Любомир89 е хубаво, но аз имам предвид нещо много по-точно :harhar: (4Д да говори нещо на някои ?). Но да не приготвяме тигана, преди ... ябълките да са по дърветата :lol::harhar:

:v:

Моля пишете не кирилица, използвайте програми за транслация! Мнението е "преведено" на кирилица от модераторския екип.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз малко да обобщя:Огънят внася в клетката любов,клетката се събужда за живот и споделя емоцията-щастие.Това ли е смисълът на живота,Любчо?Май да. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Това е, на хартия (монитор) скалъпено от няколко души, како Силвия СД. Иначе е много по-живо.

А за математическо обяснение никой нищо не пише. Никой май не се интересува задълбоечено тук от математика и физика ?... Лошо няма, аз ще съм първият :

blink: :dancing yes:

:v:

Моля пишете не кирилица, използвайте програми за транслация! Мнението е "преведено" на кирилица от модераторския екип.

Линк към коментар
Share on other sites

Точно това казвам и аз,не се сърди човече,но математиката някак не ми се връзва на мен с тези горните понятия.Може би ще ми обясниш,наистина е интересно.

Линк към коментар
Share on other sites

Не се сърди човечето. :):D Това е нова област и за мен. Напр. "цвететето на живота" на Дрънвало Мелхиседек - някои чувал/има ли опит с него ? Говори се за "свещена геометрия" в това онагледяване чрез математични понятия.

А аз имам предвид работа с повече измерения, но не съм напреднал дотам че да обясня.

Моля пишете не кирилица, използвайте програми за транслация! Мнението е "преведено" на кирилица от модераторския екип.

Линк към коментар
Share on other sites

Не знам,Любчо,но като чуя за свещена геометрия и започват да се въртят в главата ми едни тетради,едни огдоади,декади и додекади,четири срички с по 4,4,10 и 12 букви,има и една делта най-отпред,това ли имаш предвид?

Линк към коментар
Share on other sites

:D Силвия СД, много прияно се води диалогът помежду ни :)

Та, на първия въпрос: 4Д = 4 Dimension (dimension = измерение)

А на втория въпрос - да, за това става дума, но моят интерес е насочен по-скоро към предното.

:v:

Моля пишете не кирилица, използвайте програми за транслация! Мнението е "преведено" на кирилица от модераторския екип.

Линк към коментар
Share on other sites

Да...ама пустата му гравитация,не ни пуска да се мушнем в някое тунелче, което да ни изведе на по-интересно място,има какво да научим сигурно. :angel: Не,че тука няма още много,за което да дознаем. :dancing yes:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 8 months later...

(Отвъд гатанката.)

Ако бях дърво между дърветата, котка между котките, животът би имал смисъл или по-скоро проблемът не би съществувал, защото аз щях да бъда част от този свят. Щях да бъда този свят, срещу който се противопоставям сега с цялото си съзнание за близост.

Именно тази смехотворна причина ме противопоставя на цялото творение.

Линк към коментар
Share on other sites

Повече от забележително! :thumbsup2: Няколко изречения, с които заковаваш най- сериозния проблем на човешкото същество! Остава да откриеш защо това е така и къде всъщност е светът, към който те тегли сърцето ти! Също и как да стигнеш до там!

Линк към коментар
Share on other sites

Остава да откриеш защо това е така и къде... е светът, към който те тегли сърцето ти! Също и как да стигнеш до там!

:D:)

От всички се иска да турите ред и порядък в себе си; да се справите с онази компания от духове, които бушуват във вас. Вие сте председателят на тази компания. Ако не турите ред и порядък в тази компания, от вас нищо няма да остане. Не се опитвайте да извинявате вашите членове. Не се позволява никаква лъжа. Не изопачавайте Истината...Не лъжете и в Името Божие! В Школата не се позволява абсолютно никаква лъжа ...

Пъпката, която днес се разцъфтява, се е приготвила от дълго време за този процес. Много пъти е цъфтяла тази пъпка. Казваш "Слънцето изгря". - Много пъти е изгрявало Слънцето, но ти не си го видял. Следователно, ако ти още не си цъфнал, гледай да цъфнеш. Силата на човека се крие в пукването на пъпката, в нейното разцъфтяване.

Млади и стари, всички трябва да разбирате правилно Живота. Някои от вас мислят, че няма какво повече да учат. Изучавали ли сте закона на жертвата? Знаете ли какво отношение има той към Живота? Като живеете, ще се учите да жертвате. От вас се иска да живеете правилно, за да изправите живота си. Ако сами не го изправите, аз ще го изправя. Но горко ви тогава! Такова изправяне ще стане, каквото не сте мислили. Сами ще видите какво ще дойде, но не чакайте да дойде този ден. Ако мислите, че като дойде войната, работите ви ще се оправят, вие сте загубени. Не чакайте да залезе Слънцето, че тогава да се оправят работите ви. Не, работите ви ще се оправят докато грее Слънцето. Използвайте този момент. Очистете сърцата си, според свободата, която Бог ви е дал. Защото кой каквото е сял, това ще жъне. Законът е строг. Кой каквото прави, сам ще носи последствията си. В бъдеще бащата няма да отговаря за сина си, нито майката - за своята дъщеря. Мина времето, когато родителите отговаряха за децата си. Едно време за злото се въздаваше до четвъртото поколение. Сега всеки сам ще отговаря за погрешките си. Никой за никого няма да плаща.

Абсолютна истина

Линк към коментар
Share on other sites

Валентим, великолепен цитат! Съвършено точно попадение! Мисля, че ще ми помогне да подредя една интересна мозайка в темата "Духовни мостове", когато успея!

Това са точните думи, това е точния път! но има един съвсем малък проблем. Хваща се човек, запретва ръкави, чисти, чисти, пробва едни или други техники, медитира, моли се... докато един ден види, че току под заветния връх канарата отново лети надолу, както вечно Сизиф ще вижда в царството на Хадес. Част от проблема е това, че думите наистина са тези, но разбирането не е това... Оттам- проложението не е това, отам- резултатите. (Каква коварна дума- ако сгреша само една буквичка- става резилтати- сгрешена, но точна...)

Линк към коментар
Share on other sites

това е точния път! но има един съвсем малък проблем. Хваща се човек, запретва ръкави, чисти, чисти, пробва едни или други техники, медитира, моли се... докато един ден види, че току под заветния връх канарата отново лети надолу, както вечно Сизиф ще вижда в царството на Хадес. Част от проблема е това, че думите наистина са тези, но разбирането не е това... Оттам- проложението не е това, отам- резултатите.

Докато скалата пада, камерата регистрира подробностите.

Причините също могат да се разберат. Нищо не може да се загуби,

освен за един изгубил надежда, напълно отчаян сълзлив Сизиф

"За Мен върховното е жертвоприношението.

Затова, с ум насочен към Мен с преданост, бий се о Арджуна...

като жертвоприношение към Мен ... гледащ еднакво на загуба и победа"

Бхагават Гита

Отчаяние - няма! :):angel:

След неправилни решения разбирането се подобрява.

Тогава, след едно изпълнено с болка падане, четем мъдростта на Учителя

по нов начин с пълно внимание и концентрация.

Не само за да се изпълним с удоволствие от висшите вибрации,

но и за да разберем дълбокия смисъл на беседата,

да осъзнаем и приложим в своите действия.

"То [това Божествено състояние] става стабилно при постоянните опити за достигане на целта." Бхагават Гита

Разберем ли текста добре, ще минем теста добре :)

Действието е скрипт, самоконтролът води до точност.

"За него, Божествения Живот

направил бих всичко!

...

Това е песен, да

това е песен!"

И ангели ще пеят и свирят на тромпети

за благородно житно зърно, не грешен земен червей

Под Божието слънце на планетата Земя

Герой човеко Божий, във себе си повервай!

:feel happy::angel:

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Ами то... няма подробности за регистриране. Движение отгоре надолу. С каквито и подробности да е, все си е това. Като чета гръцката митология не виждам там да се говори за сълзи и отчаяние на Сизиф. Мястото на отчаянието на търсещия е при розовите му очила. Колко красиво го Казва Кришна- "... с ум насочен към мен..." и "... гледащ еднакво на загуба и победа..." . Не мога да го разбера иначе, освен като ясно указание , че пътят на ученика е отвъд отчаяние и еуфория, отвъд загуби и победи. И ако се справим с теста, ще излезем от Колелото. Докато се връткаме на него- може да си говорим много за отчаяние и радост. Но се въртим. Обаче това може да ни харесва. Но все ми се струва, чучението на Кришна не е за тези, които искат да се въртят. Както и учението на Иисус Христос не ще да е за тях.

В края на краищата и това може да е всичко на всичко интерпретация.

Линк към коментар
Share on other sites

Ами то... няма подробности за регистриране. Движение отгоре надолу. С каквито и подробности да е, все си е това. Като чета гръцката митология не виждам там да се говори за сълзи и отчаяние на Сизиф.

Има подробности за регистриране :)

Не ги ли помним, всеки път?

"Мястото на отчаянието на търсещия е при розовите му очила."

точно, но непълно :)

"при розовите очила на нетърпението и алчността"

пътят на ученика е отвъд отчаяние и еуфория, отвъд загуби и победи.

и през загуби и победи отвъд тях :)

И ако се справим с теста, ще излезем от Колелото.  Докато се връткаме на него- може да си говорим много за отчаяние и  радост. Но се въртим.  Обаче това може да ни харесва. Но все ми се струва, че учението на Кришна не е за тези, които искат да се въртят. Както и учението на Иисус Христос не ще да е за тях.
скалата се износва, планината се руши, колелото се чупи от центробежната сила

човекът...

гризе стомана и желязо

във прах превръща и елмаза

машина на ускореното време

и колелото ще бъде рациклирано

всичко тече

В края на краищата и това може да е всичко на всичко интерпретация.

:) ??

Линк към коментар
Share on other sites

Случва се декорите да се сгромолясат.

Но винаги настъпва момент, когато ние трябва да го понесем. Вечен повод за удивление е как всички живеят, все едно никой "не знае". Така е, защото нямаме в действителност опит в смъртта. Експериментирано е само това, което е изживяно и осъзнато. Всичките прекрасни разсъждения за душата поне за известно време остават 90% неосъществени...

"Няма нищо живо, достойно,

за твойте вълнения и тази земя

не заслужава ни една въздишка.

Нашето съществуване е болка и скука,

а боклук светът - нищо друго.

Успокой се." (Дж. Леопарди)

Общо взето всички очакваме буря, която/каквато не се разразява.

Линк към коментар
Share on other sites

А също така и нехаем за действително разразяващата се буря? "Да не забравяш за нова, за което се забравя и да забравяш за онова, което не се забравя - това е истинска забрава!" :angel:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...