Jump to content
Порталът към съзнателен живот

3а смисъла на живота


Mindfield

Recommended Posts

Мотивът за безпокойтвото, безизходността и екзестинциалното в живота ни се разглежда практически навсякъде: във философските и духовни школи, религия, психология, литература. Човешкият дух жадува свобода и безсмъртие и нищо друго не може да го задоволи пълноценно.

Земята е място за учене, не за комфорт. Независимо какво мислим за битието си, Природата ни заставя да търсим, да учим и да вземаме своите изпити. Когато човек съзнава тази основна цел на своя живот, той е в състояние да се примири със себе си и със света.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 196
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Здравейте! За да бъдем много добри, трябва да бъдем малко грешни! Но каквото и да направим, Бог ни се възхищава на избора. Това е неговата милост за великият пъзел, който редим. Поставяйте всяка част с любов, всеки ден, всяка година за тази велика картина – живот.

Линк към коментар
Share on other sites

Да станеш господар на себе си!
Т.е., да опознаеш себе си! Аз така го тълкувам.

Разбрах, че не сме чак толкова различни, когато опознаем другия по-добре.

Така е! Но след като много добре познаем себе си. Само тогава ще успеем да опознаем човека срещу нас!

Линк към коментар
Share on other sites

А, чудесно. От известно време ми се върти в главата точно Леонардо да Винчи, но май е по-добре да отворим нова тема, специално за него :)

Линк към коментар
Share on other sites

Не ни е съдено да разсъждаваме за Леонардо. Това е може би единственият гений на земята и аз не съм от тях. Както е казал първият му учител - Леонардо е генетична мутация...

Линк към коментар
Share on other sites

"Да спасиш един човешки живот ,означава да спасиш целия свят" Всичко за смисъла на живота е в това изречение според мен. "Списъка на Шиндлер"-чудесен пример за разделянето и умножаването.

Линк към коментар
Share on other sites

Земята е място за учене, не за комфорт. Независимо какво мислим за битието си, Природата ни заставя да търсим, да учим и да вземаме своите изпити.
:thumbsup:

Но според мен когато човек съзнава тази основна цел на своя живот, той не е

в състояние да се примири със себе си и със света.

Защо да си примирявам!? Със себе си пък особено!!!

По мое мнение Бог ни е създал за да бъдем като него.

Той е творец,създател и ние да бъдем.

Това ни е мисията-изобретатели и създатели. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Тази книга е хубава като обща насока. Познавам лично автора й, видя ми се малко странен, но не сме общували достатъчно, за да усетя нещо по-конкретно. Мисля, че участва във "Спиралата".

Линк към коментар
Share on other sites

Във възторг съм от всичко, което прочетох в неговия сайт! :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Доста си поиграх днес на чертожник. :lol:

Доста и научих!

Мога само да кажа благодаря!

Хвала на Бога!

Във връзка с - Пост # 79 и Пост # 80

А ето какво чертах днес:

219024_orig.jpg

Оказва се, че за да спечели някой душата си, в него трябва да бъдат внесени три неща. С други думи трябва да ти е дошло времето, да си узрял плод.

Трите неща са Светата Троица, а именно - Бог Дух, Син и Светия дух.

В нас има три "чаши", които трябва да бъдат напълнени с горните.

Бог Отец, в него се съдържат Бог Дух и Синът и Светият Дух.

Бог идва (Белия триъгълник, Белия Лъч), като пълни първо най-горната чаша, с която променя Съзнанието, донасяйки Мъдрост и Разум. Напълнена до край тази "чаша" носи Сила.

Успоредно с първата се пълнят и останалите две (както сте виждали на изискани приеми и балове да се пълнят пирамидално подредени чаши :D ).

Пълнене чрез преливане.

Не оливане пиянско, а разумно и внимателно внасяне на същността. ;)

Втората чаша е чашата на Любовта или Човечност, Красота, Хармония, Доброта, Праведност, с равновесие между Правосъдие и Милосърдие.

Третата "чаша" дава Умереност и Устойчивост, Добра Производителност. Това става, чрез Величествена Скромност и Справедливост, Съединение. Тази "чаша" носи Победата и власт над Живота и Смъртта, Благополучие.

Трите "чаши" отговарят и на трите Свята в Бога.

Първата "чаша" - Божествения Свят (нея съм я оцветил в индигово, е пони съм се опитал :) ). Бог Дух, Брахма

Втората "чаша" - Духовният Свят (оцветил съм я в зелено), Син, Вишну

Третата "чаша" - Астралния Свят - жълто/оранжево, Светия Дух, Шива

Бог Отец - Брахман, Кетер, Провидение, Началото и Края, Алфа и Омега, Непознаваемото.

Бог Дух - Брама, Ум, Целомъдрие, Адам и Ева в едно

Син - Вишну, Хокма, Мъдрост,Разум, Благоразумие, Адам, Познание

Светия Дух - Шива, Бина, Действащо и Вечно Развитие, Разбиране, Творене, Ева

Ами това е.

Ако се загледате внимателно в чертежа, ще забележите наличието на девет кръга, преплитащи се еди в друг. По три кръга за всеки от Световете - подСветове. При завъртане, в триизмерно пространство, сфери (кръговете), в кръг, деветата сфера се преплита с десетата, която е и първа. Така се получава Безкрайността на Бог.

10 = 1 + 0

"1" е Творецът

"0" е Универсалната Безкрайност

Кръгът с точка по средата е Насочена и ориентирана Сила, която в движение дава продължение.

Така се достига до "простите" числа - от 1 до 9.

Като нулата е безкрайността образуваща останалите "сложни" числа.

10 е Живото Същество - Животът, Проява и Проявител.

Интересно е да се начертае този чертеж и да се осмисли. Там, в него се съзерцава и може да се установи точно къде се ражда Светлината и къде е Цветето на Живота.

Толкоз време се чудих.

Къде си Цвете?

Всичко започва и свършва със запетаята – Йод – спиралата. Краят винаги съвпада с начало.

Бъдете здрави, Приятели!

:)

Линк към коментар
Share on other sites

След като има Девет Свята над нас, би трябвало да има и Девет Свята под нас, т.е. осем стъпала, а ние се намираме на деветото. 9 + 9 = 18 = 9;. 18 видяно триизмерно и завъртяно в кръг се слива с първото, което е и 19-то, а 1 + 9 = 10 = 1 + 0.

Ако към 18 се добави 2 се получава 20, което пък предлага нов избор на движение (на спиралата, нова проява).

20 = 2 + 0; 2 = 1 + 1;

Затова единствено във втория ден от Сътворението съществува Личен Избор и единствено за него не се казва – „Това е Добро”, т.е. не се дава оценка, точно поради възможността за избор.

Личния избор, за който хората се хващат като удавник за сламка не съществува в нито един друг свят освен в Божествения и по-точно само в Бог Дух.

Когато се слееш, когато има Единение, тогава имаш и право на избор. Избор има само когато си едно с Бога.

Само в Бог има Избор. Само от там може да се реши на къде да се поеме – към Инволюция или да се продължава с творение в Еволюцията. Накрая винаги съществува / се поема към Инволюция или Разпад, Падение така че Личния Избор стига до там. Той не може да просъществува извън Бога.

В мига, в които се появи / избере посока на движение или избор, самият избор приключва, с други думи – вече е направен. Следва Предопределеност.

Може да се твърди, че в момента се намираме на точно половината разстояние от Еволюционния Път.

Преходът от 9 към 9 е точно това Пробуждане и Будност, от Сън към Реалност.

Средната точка. Двуизмерно тази точка е равновесна. Триизмерно - всички точки са еднакво равни. Тази е една от точките на Наслада в Бога.

Е... почти не остана. :lol: Още малко – точно половината. :thumbsup:

Пътят е неизмерим с време, защото време не съществува. Съществува само една цикличност.

Всичко е забава. Бог се забавлява със Себе Си.

Иначе е скука във Вечност.

Добро утро, с пожелания за хубав и плодоносен Ден!

Бъдете здрави!

:)

Редактирано от Синева
Линк към коментар
Share on other sites

ЗДравей Синева,

Много ми харесват разсъжденията ти за смисъла на живота и затова бих искала да те помоля да помислиш и да ми помогнеш да разбера следното:

Слово Божие

Бог е Дух

Дух Вечен

Който има седемте Духове Божии

и седемте звезди

Духът на Любовта

Духът на Живота

Духът на Святостта

Духът на Мъдростта

духът на Душата

Духът на Истината

Духът на Силата

Духът на Благодатта

Духът Христов

Святий Дух.

Ще ти бъда много благодарна :sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Синева :thumbsup:

Извинявай но забилязвам няколко неточности в твоята диаграма.Бих искал да споделя това което аз знам за кабалистичното Дьрво на живота.

Великата триада на егото се формира от Малкут-Ход-Неза(Нецах).Тази триада се дели на три подтриади-интелектуална Малкут-Йесод-Ход,действена Малкут-Йесод-Неза и емоционална Йесод-Ход-Неза.Тези триади формират три типа личности

1.Малкут-Йесод-Ход-на интелектуалците.

2.Малкут-Йесод-Неза-на авантюристите.

3.Йесод-Ход-Неза-натворците

Всичките три триади са центрирани в Йесод символизираща егото.Тя представлява "растителното"сьстояние на хората в което те са подчинени на монотонен начин на живот раждане-растеж-брак-деца-работа-пенсия-смьрт.

Следващата триада е тази на пробуденото сьзнание.Та се формира от Ход-Тифаред-Неза.Нарича се още"животинска"триада.Тук хората са отделени от общия поток на масата,те ясно следват своята воля.Такива хора са били Александьр Велики,Атила,Цезар,Хитлер,Сталин,вьобще всички които са останали в историята.Дори велики тези хора и построеното от тях отдавна е изчезнало,но думите на АристотелСократ,Заратустра продьлжават да са живи и до днес.Именно тези хора са се намирали в мястото на Аз-а,те са били в триадата на душата-Гевура-Тифарет-Хесед.За да стигне човет до тук той трябва да извьрви пьтя на Задек между Йесод и Тефаред.Тук се намира демона на егото който се стреми да запази своята господстваща роля в личността,защото функцията на егото е да служи на Аз-а.Едва когато човек се останови в тази триада той може да бьде осенен от Светия Дух представен от триадата Бина-Тифарет-Хохма.Едва тогава в душата се ражда Спасителя който отвежда спасения при Сьздателя в и над триадата Кетер-Хохма-Бина.

Това се подкрепя и от богослови които казват"Никой неможе да стигне Отца без Сина,и никой не може да стигне Сина без Светия Дух. :v:

Линк към коментар
Share on other sites

И аз мисля, че има неточности в диаграмата, /но може и да се лъжа :feel happy: /

Не вървят ли енергиите/пълненето от първа чакра и на горе?

Никой неможе да стигне Отца без Сина,и никой не може да стигне Сина без Светия Дух.
:thumbsup:

Помисли и за подредбата в "Завета на цветните лъчи на светлината" Таня ги е написала.

Може би да ни обясниш твоето виждане? :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

Слово Божие

Бог е Дух

Дух Вечен

Който има седемте Духове Божии

и седемте звезди

Духът на Любовта

Духът на Живота

Духът на Святостта

Духът на Мъдростта

духът на Душата

Духът на Истината

Духът на Силата

Духът на Благодатта

Духът Христов

Святий Дух.

Ако става вьпрос за това,немога да дам мнение,защото незнам в какьв контест са казани тезе думи и от кьде са взети.Надявам се че Таня ще бьде така добра да ми каже нещо по конкретно за своите источници. :v:

Линк към коментар
Share on other sites

Мммммммммм незнам!!!!Горепосоченото изявление на Синева ми пролича на миш-маш от Кабала,номерология,източена философия,подправен с малко християнска терминология.

Остановил сьм че смесването на различни традиций може да доведе до недоразумения и обьркване.Често пьти това води до изгубване на нишката заложена в дадена традиция. :v:

Бележка на модератора:

Моля, старайте се да спазвате правилата на българският правопис и граматика!

Редактирано от Васил
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...