Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Карти Таро. Комбинации. 2


Guest Ивета

Recommended Posts

Много тежки карти изтеглих на въпрос, който дори не искам да изписвам.Затова пиша само комбинацията.

Какъв анализ би могъл да се направи аз просто не знам, като че ли едната карта,само затвърждава другата и третата е много неприятен развой на нещата, който освен това индикира и дълготрайна ситуация, за жалост.

Все се надявах да има някакво раздвижване, но уви.

Картите са Императорът,4 чаши и Отшелникът.

Ужасен цикъл, от който не виждам никакъв изход, моля за съвет.

Линк към коментар
Share on other sites

Още една комбинация, която моля да ме извините, но напълно не разбирам как да тълкувам, надявам се все пак да ми послужи за по- голямо разбиране на Таро по - нататък.

Въпросът е : Ще се подобри ли финансовото състояние на семейство Х ?

Паж пентакли, Кралица Мечове и Жрецът.

Тези хора са поставени на колене само да уточня.Хубавото е,че всеки един от тях е предприел някакви действия по Паж Пентакли и Кралица Мечове.Надявам се да им се помогне,с този жрец накрая.Макар, че не виждам как това ще се осъществи. Тук става дума за цяла фамилия, също да уточня.

Линк към коментар
Share on other sites

Пускам две комбинации, ако представляват интерес може да си изберете една и да тълкувате, а може и двете, за което ще се радвам.

Как ще се развият едни отношения - Справедливост, 7 пентакли, Жрицата;

Какво ще се случи след определено нещо - 2 пентакли, Колесницата, 10 пентакли.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Защо един човек не говори с мен? Папата, Крал меча, Силата.

Аз мисля, че има подтиснатост. Силата на решенията и на действието най-вече /краля/ не може да се прояви, не може да се даде ход на това, което се иска да се направи. Има неща или нещо за дообмисляне, на което времето още не е дошло, отлагане във времето също.

Нещо бушува, не дава мира, има опит да бъде укротено /Крал меча и Силата/, но до какво ще доведе засега не се знае.

Как мислите вие?

Линк към коментар
Share on other sites

Взел е решение, според някакви принципи, които сега устоява ;)

Редактирано от Sha Angreal
Линк към коментар
Share on other sites

Възможно ли е ситуацията да е в следствие на неговата/нейната абсолютна убеденост в собствената си правота, малко тип "кон с капаци", по даден въпрос или ситуация. Или да е взел решение под влияние на някакви хора- колеги, семейство, хора със сходни интереси, на които той/тя безусловно вярва (от Папата) и след време да има опит това да се промени (по Силата)?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ще вземе ли един човек пари до 1 седмица - Отшелникът, Рицар пентакли, 6 пентакли.

Според мен отговора е, да. Човекът може и да се изненада. Възможно е и да са повече, отколкото се очаква. По Отшелникът е имало дълъг период в който не е имало нищо, не е могло да се осъществи плащането. От рицаря си мисля, че е имало и забавяне, но в случая той е сигурността, че пари ще има /6 пентакли/.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ще вземе ли един човек пари до 1 седмица - Отшелникът, Рицар пентакли, 6 пентакли.

Според мен отговора е, да. Човекът може и да се изненада. Възможно е и да са повече, отколкото се очаква. По Отшелникът е имало дълъг период в който не е имало нищо, не е могло да се осъществи плащането. От рицаря си мисля, че е имало и забавяне, но в случая той е сигурността, че пари ще има /6 пентакли/.

Парите се получиха в срока за който питах.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Привет и от мен :))

Какво можете да кажете за комбинацията

влюбените+ 8 жезли+ крал мечове (отношения)

луната + крал пентакли + асо пентакли (чувства)

Редактирано от Eskar
Линк към коментар
Share on other sites

Откъде може да се закупят карти таро?

Има ли някакъв шанс да ги продават в магазините за сувенири ?

В много книжарници (Хеликон например) ги продават или може да си ги поръчаш по интернет.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Вчерашния празник ме накара да задам въпрос.

"Дали ще ми се обади много скъп за мен човек до края на месеца?"

Комбинацията, която ми се падна е:

Смърт, 10 чаши, 4 мечове

Моля, дайте ми насоки преди края на определения период :)

Редактирано от Йордан Анов
Линк към коментар
Share on other sites

Дани интересна комбинация ти се е паднала.На мен ми се падна нещо подобно, което ще напиша по- долу.

Според мен в твоята ситуация отговорът за следващите три месеца е не.

Смъртта на първа позиция говори за тотално скъсване на отношения или прекъсване на отношения, които са били близки, комфортни, дори може да става дума за родствена връзка/по 10 чаши/, но с тези 4 мечове, мисля,че на този етап не.

Просто нещо, което е застинало до този момент, би могло и да бъде изчерпано, като развитие.Това са моите мисли, които не претендирам да са обективни.

Моята комбинация на същия въпрос, ще получа ли обаждане от някой са:

Луната,10 чаши,Глупакът.

В моя случай Глупакът индикира някакво ново начало, но не знам дали това ще доведе до комуникация, затова споделям комбинацията, ако някой иска да коментира.

Редактирано от Inatari
Линк към коментар
Share on other sites

Май този човек го е страх от всичко свързано с близки и семейни емоции...по-скоро няма да се обади.

Освен ако не се реши да пробва нещо ново.....или не е влюбен ;)

пиши по-нататък дали го е направил! :)

Редактирано от Sha Angreal
Линк към коментар
Share on other sites

Вчерашния празник ме накара да задам въпрос.

"Дали ще ми се обади много скъп за мен човек до края на месеца?"

Комбинацията, която ми се падна е:

Смърт, 10 чаши, 4 мечове

Моля, дайте ми насоки преди края на определения период :)

Смъртта е протекла, т.е. вътрешната трансформация в този човек или отношения се е осъществила. На много вътрешно ниво е имало промяна. Тук не се касае за едни повърхностни отношения, а за нещо повече. Тези хора нямат комуникация от известно време /4 меча/.

Прави ми впечатление нещо - 4 меча, след трансформацията и вътрешната промяна в този другия човек той дълго обмисля нещо, възможно е и дори обаждане, но много дълго обмислено. Тук сме на принципа да се обадя ли, да не се ли обадя. Много бързо менящи се настроения /10 чаши/, но неустойчиви сами по себе си. Чуди се този другия какво да прави.

Обаче нещото някъде там се е родило, но все още се мисли как да се каже, че дори и покаже. Виждам също и изолация пак по 4 меча.

Линк към коментар
Share on other sites

Пускам още една комбинация, въпросът ми е ще ме включат ли в един проект ?

Рицар на мечовете , Кралица Мечове и Глупакът .

Според мен да, ще стане много бързо и то.Някой , ако иска да коментира ще ме зарадва. Така или иначе това е въпрос, на който ще получа отговор.Още една вметка аз не познавам хората лично, участващи в този проект, става дума за фотосесия, и за одобряване на мои дрехи.

Линк към коментар
Share on other sites

Ако това е ново начинание за теб, предполагам, че ще се обадят...дори и да не е - Глупакът не знам защо, но го свързвам и с мода и с дрехи :)))

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Глупакът ме преследва явно, постоянно ми се пада в комбинации.

На въпросът ще одобрят ли нещата ми за една национална изложба -текстил?

Се пада :Глупакът, Магьосникът, 6 Мечове.

В тази втората комбинация разбирам защо ми се пада Глупакът на първа позиция, това е защото това ще бъде първото ми участие като член на СБХ, просто съвсем скоро ме избраха .И това е първата изложба оттогава.

В комбинация с Мага, говори за теоритизиране, дори дискутиране на моето участие.

6 мечове ми се пада често в ситуации такива.

Аз трябва да отида и да си донеса нещата в София, ще се наложи пътуване, но дали отговорът ще е да. Моля за мнения.

Линк към коментар
Share on other sites

За мен е твърдо да. И наистина показва пътуване, което значи много за теб.

Линк към коментар
Share on other sites

Глупакът ме преследва явно, постоянно ми се пада в комбинации.

Глупакът, Магьосникът, 6 Мечове.

Не се лъжете, момичета, картите са прекалено хубави, за да са верни. Глупакът на първа е знак за голямата надежда нещо да се случи, а не предсказанието, че ще е така. Ако беше на трета, щеше да е друго.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Lifetime!Аз и по- горе съм постнала комбинация с Глупакът, там е на трета позиция, но вместо нещата бързо да се разрешат напротив, всичко за тази фотосесия се отлага за след 29- ти.Но веднага следкато получа отговор,ще пиша какъв е бил той.

По отношение на втората, също не виждам някаква грандиозна причина да не ми одобрят нещата, засега следвам плана, ще отида да си ги взема и ще ги представя на хората, които слектират за изложбата.

Хубавото е,че винаги моите въпроси са за реални хора, за реални ситуации.Ще видим и отговорите дали са реални.

Благодаря за включването от Lifetime.

Линк към коментар
Share on other sites

Явно в последно време съм се активизирала по отношение на Таро, който и да пише ще се радвам да коментира самата комбинация.

Въпросът е за емоционални отношения, но умишлено не публикувам в Таро и Любовта, защото тук е любопитна самата комбинация. А тя е Страшният съд, Обесеният, 6 жезли.

Човекът за когото питам се чувства много критикуван от мен, което го кара да има конфликт със собственото си его по въпроса и го обезсилва той е Обесеният,но след събитията вчера той тримуфира, отново е поласкано самочувствието му и всичко е наред. Само искам да кажа ,че този Страшен съд не е само плод на моята принципност, но и подлагането на чуждото его да си задава въпроси като :Аз какво правя с живота си и на прав път ли съм.Само една жена може да стъпче и издигне мъжкото самочувствие за една нощ, това е от мен.

Линк към коментар
Share on other sites

Пускам нещо леко шашаво. Имам предвид картите.

Аз реших да питам какво е отношението на мъж към жена (никой никога не е задавал този въпрос тук, в този форум, ахахахаха) и картите са такива:

Звездата обърната, 3 чаши, Рицар чаши

Крал чаши, 10 чаши, 4 жезли

5 чаши, 8 пентакли, 9 пентакли

9 са, защото ми се прииска да проследя логиката на Таро по малко по-различен начин, затова ги накъдрих 3 Х 3. Тук се вижда един болезнен цикъл от чаши, и същевременно всичко ми се струва доста глупаво. Понеже казах цикъл, тази поредица от карти ми се видя, че би могла "да се затвори логически" от Звездата с 9 пентакли, само че това тук няма как да стане, защото Звездата е обърната, нещо се е сринало. И последствията от това не могат да избият наникъде, те берат като гнойна рана, която само гори и боли. Толкова много чаши са смърт някаква и невероятно затлачена ситуация, защото някой е идиот и неадекватен. Много е сбъркано съотношението реалност с мечта, а и, струва ми се, някой е изпуснал да грабне момента. Май и не е трябвало.

Питах и за красота каква е тенденцията на тези отношения и картите са Асо пентакли, обърнат Крал чаши и Рицар чаши отново. Много от характеристиките на този човек лъсват, само че и много ми се губят. Обърнат Крал чаши е изключително мръснишка карта. Първата ми мисъл беше, че той е склонен да прекрачи границите, за да осъществи това, което иска, по Асото и Краля обърнат, ще "повлече крак" по емоцията. Само че тук не виждам осъществяване, няма нищо, което да го затвърди, но аз и затова съм питала - тенденция. Натам текат водите.

Много ще ми е интересно да споделите и вие мнение.

Аз започнах да се давя в толкова емоционални чаши, предпочитам ги пълни с алкохол, така че, в навечерието на празника, наздраве на всеки, който е решил да прекали, аз се насочвам точно натам :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Глупакът ме преследва явно, постоянно ми се пада в комбинации.

На въпросът ще одобрят ли нещата ми за една национална изложба -текстил?

Се пада :Глупакът, Магьосникът, 6 Мечове.

В тази втората комбинация разбирам защо ми се пада Глупакът на първа позиция, това е защото това ще бъде първото ми участие като член на СБХ, просто съвсем скоро ме избраха .И това е първата изложба оттогава.

В комбинация с Мага, говори за теоритизиране, дори дискутиране на моето участие.

6 мечове ми се пада често в ситуации такива.

Аз трябва да отида и да си донеса нещата в София, ще се наложи пътуване, но дали отговорът ще е да. Моля за мнения.

Искам да кажа по повод тази комбинация, че ми одобриха неща и участвах в изложбата, но не всички и не бяха ги експонирали както трябва.Превърнаха ме в глупака, при целия ми опит.Който иска да коментира, картите не се оказаха буквални, така както си мислех.Това е глупакът на първа позиция.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте, аз съм нова тук и отскоро започнах да изучавам Таро. Тъй като не съм сигурна все още в тълкуването на картите в комбинация мисля, че тук е точното място да напредна, както и комбинациите да бъдат от полза за други. На въпрос "Утре на прегледа при доктор Х ще ми бъде ли открит здравословен проблем?" ми се паднаха 3 жезли - Императрица - 5 жезли. Прочетох на едно място, че 3 жезли и 5 жезли означават до 3 и 5 дни съответно, че ще получа някакво напътствие или че ще се случи нещо. Също така за комбинацията 3 жезли и Императрицата в тази последователност означават че около 3 дни по- късно ще получа допълнително ръководство от Императрицата. Другото тълкуване за тези две карти е събиране на всички добри неща в живота на едно място, като един човек, за една цел /не знам дали съм си го превела точно - The Empress is a card that signifies gathering all the good things in life in one place, as one person, for one purpose./ както и че 3 жезли правят търсенето и алчността на Императрицата като целенасочено пътуване /The Three of Wands makes the seeking and acquisitiveness of The Empress a purpose-driven journey./ Много се надявам някой от вас да са му познати тези комбинации. Струпването на жезлите в случая изглежда интересно. Като цяло всички карти ми изглеждат положителни и мисля, че всичко ще е наред и явно няколко дена след прегледа ще направя избор свързан с това, който е продиктуван от жизнената сила и жаждата за живот. 5 жезли мисля, че означава че по този начин ще придобия някаква способност, която е необходима. Всичко това е една тренировка. Поне така тълкувам аз нещата.

Надявам се някой от вас да има опит с тези комбинации или ако пък не то поне да сподели собствените си виждания по въпроса. А аз ще пиша в близките дни да кажа какво е станало.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...