Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро за Среднонапреднали


Recommended Posts

Справедливостта, Императорът, Светът

Въпросът се отнася до делови/работни отношения. Какво мислите?

Трудни, тежки отношения са това, но те са такива само за момента, периода е такъв /Императорът/. Мисля, че и пари има замесени тук.

На мен комбинацията ми говори за отваряне към по-добри отношения, към подобряване на самата работа, разширяване, нови области, дейности. Тук има няколко човека, които са свързани и работят нещо общо /Светът/.

Искам да попитам има ли договори в тези работни отношения, че все това ми се върти в главата.

Линк към коментар
Share on other sites

Справедливостта, Императорът, Светът

Въпросът се отнася до делови/работни отношения. Какво мислите?

Трудни, тежки отношения са това, но те са такива само за момента, периода е такъв /Императорът/. Мисля, че и пари има замесени тук.

На мен комбинацията ми говори за отваряне към по-добри отношения, към подобряване на самата работа, разширяване, нови области, дейности. Тук има няколко човека, които са свързани и работят нещо общо /Светът/.

Искам да попитам има ли договори в тези работни отношения, че все това ми се върти в главата.

Справедливостта, Имераторът, Светът - много интересна комбинация.

Ще се опитам, без претенции, обаче, за средно напреднала....

Дали това е рецептата за успешните отношения?. Има отчужденост, някаква борба, може би за власт. Но при всички случаи има възможност за стабилна основа . Тук има нещо, градено с години (по Императора) На базата на правилно взети решения и умение да отстояваш позиции може да се спостигне стабилност. (Светът) Въпреки че може да има ограничения, и като че ли ще бъде трудно пред дадените обстоятелства, има реален шанс, да има и прекрасен резултат.

Благодаря и на двете за коментара.

Ситуацията е предопределена и то по Справедливостта, конфликтът е предопределил всичко. А защо има конфликт - това се вижда по Императорът, гневът е преминал, остава осъзнаването, работата, задачите - без никакви емоции. А светът слага край на всичко това - Светът е онова, което се нарича разграничение, дистанцираност - няма как два свята да живеят на един и същи остров, освен, ако се правят, че не се виждат и не изявяват емоциите си, които са кастрирани от Императора, но пък то няма и смисъл. Това е светът на ... другите.

Комбинацията обещава отграничаване на световете и тотална дистанцираност.

В този случай, Светът не е за двама, той е Мостът, който е разделен - а статуквото е запазено (по Императора). Иначе ще има война и то жестока. Но и безумно напразна.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Пускам комбинация, която е интересна, не касае човек или взаимоотношения, а технически проблем.

Каква е повредата?

Справедливостта, 10 пентакли, Ас пентакли.

Комбинацията върви към Таро за напреднали, но реших да я публикувам тук.

Линк към коментар
Share on other sites

Пускам комбинация, която е интересна, не касае човек или взаимоотношения, а технически проблем.

Каква е повредата?

Справедливостта, 10 пентакли, Ас пентакли.

Комбинацията върви към Таро за напреднали, но реших да я публикувам тук.

Тя не, че върви, тя си е точно за там. :)

Прилича ми на бомба със закъснител - може да е дефект на производителната линия, но при всички положения има човешко участие, нещо не е свършено "като хората", и носителят (апарат, или каквото и да е), струва ми се, работи, но - както казах, предстои му сериозна повреда. Може да дава дефекти отвреме-навреме.

Честно казано, доста се посмях, докато пишех :D Хубаво е да има повече такива комбинации.

Разкрий загадката :)

Линк към коментар
Share on other sites

Lifetime, да разкрия загадката, то голяма загадка няма :)

Справедливостта говори за проблем, който не е догледан и просто няма начин да не даде отражение, грешка, проблем. Къде - в 10 пентакли, която е прието да се смята за устойчивост, темели на къща, основа, конструкция. Ас пентакли - крепи се на свети крепки, ама докога ... Без специалист няма да стане. Та, става дума за компютър и проблемът е в хард-а (отново по 10 пентакли).

Отново пускам интересна комбинация, мисля, че си е точно за темата, не е за напреднали :)

И е хубава, истинска класическа Таро комбинация, а именно:

3 пентакли, Императорът, Смъртта.

Линк към коментар
Share on other sites

Отново пускам интересна комбинация, мисля, че си е точно за темата, не е за напреднали :)

И е хубава, истинска класическа Таро комбинация, а именно:

3 пентакли, Императорът, Смъртта.

Има една трудно разрешима ситуация или проблем и то още в основата си. Проблем, който властва от дълго време, той е като болно място. Всичко това произтича от обстоятелство, дори договаряне между страни / 3 пентакли/, но все си мисля, че има нещо негласно в тази комбинация. Докато мислех за това в съзнанието ми изплува Справедливостта.

Смъртта тук касае промяна, отпадане, отрязване на проблем. Мисля, че всичко е свързано с вътрешни промени касаещи някого, но това намира отражение и навън по 3 пентакли.

Друго какво мисля, тук има и трудна, затруднена комуникация с външния свят. Едно вътрешно отделяне и затваряне, капсулиране в даден проблем, това пак по Императора.

Линк към коментар
Share on other sites

Пускам подобна комбинация, видя ми се интересна - 10 пентакли, Висшата жрица, Смъртта. Подобна е на предходната, но с развитие. Малко като Таро шах :)

Тук виждам една голяма, дълбока вътрешна промяна. Жрицата ме отнася някъде отвъд, извън нашия свят, усеща се нейния полъх, и крие тайните си, много по 10 пентакли. Нещо, което е движещо за човек, център, ще претърпи промяна, но всичко това е някакси далече или идва от далече, то е като чакан пътник от дълъг път.

Има нечие щастие, което е като затворено в клетка /10 пентакли, Жрицата/, забулено. А смъртта дали ще го разбули...Дано!

Хрумна ми и нещо друго, вече Смъртта е толкова желана, искана, има копнеж по нея и тя да е единствената възможна като изход. Желание за изкореняване на проблемите /10 пентакли/, защото си мисля, че тук той не е един, а са много и вече нетърпими. Може би предела е това.

И Жрицата тук повдига булото на развръзката. А каква ще е тя, никой не знае, Смъртта ще покаже.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Имам един интересен казус и реших да го напиша, въпросите са три, ако някой желае може да тълкува, така ще има по-обстоен поглед върху ситуацията.

Защо не се изплаща определено нещо - 5 меча, 9 пентакли, Луната;

Какви са проблемите на определено нещо - 2 пентакли, Страшния съд, Рицар меча;

Ще се преведе ли определено нещо до края на тази седмица/става въпрос за пари/ - Императорът, Слънцето, 9 чаши.

Според мен тук има договорки /5 меча/. Труден период, много дори и то от липсата на пари /Императорът/ и това е от дълго време. Мисля, че Слънцето е желанието да се намери необходимата сума пари.

Как мислите Вие?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Предлагам една комбинация от карти, която на пръв поглед е лесна, на втори - доста затрудняваща. Защо? Ами защото ни кара да се запитаме - това подвеждаща ли комбинация е или не е подвеждаща?

Картите са следните:

2 чаши, Слънцето, 10 чаши

Идеи?

Линк към коментар
Share on other sites

2 чаши, Слънцето, 10 чаши

Ехх, първите две карти ми харесаха и са си добре, ама да не беше тая 10 чаши. Мисля си, че в тези карти нещо е обърнато, има разменени места.

Вероятно въпросът е свързан с определена емоция, съдя за това по 2 чаши и Слънцето. Някой не може да огрее всичко, така както на някой друг му се иска. Има издигане на пиадестал, определен човек или ситуация. Но Слънцето пари, твърде много. С него трябва да се внимава, за да не се ослепее или изгори.

Може да се направи опит нещо да се роди, нещо да се сподели, да се говори за наболял въпрос или тема, но с 10 чаши накрая, да не се остане само с напъните и силното желание, и да се размие всичко.

Мисля, че 2 чаши със Слънцето говорят за невероятно силна емоция и по точно за близост и желание за такава.

Искам да попитам, възможно ли е някъде като сянка в тези карти да се прокрадва Обесеният?

Линк към коментар
Share on other sites

2 чаши, Слънцето, 10 чаши

Ехх, първите две карти ми харесаха и са си добре, ама да не беше тая 10 чаши. Мисля си, че в тези карти нещо е обърнато, има разменени места.

Вероятно въпросът е свързан с определена емоция, съдя за това по 2 чаши и Слънцето. Някой не може да огрее всичко, така както на някой друг му се иска. Има издигане на пиадестал, определен човек или ситуация. Но Слънцето пари, твърде много. С него трябва да се внимава, за да не се ослепее или изгори.

Може да се направи опит нещо да се роди, нещо да се сподели, да се говори за наболял въпрос или тема, но с 10 чаши накрая, да не се остане само с напъните и силното желание, и да се размие всичко.

Мисля, че 2 чаши със Слънцето говорят за невероятно силна емоция и по точно за близост и желание за такава.

Искам да попитам, възможно ли е някъде като сянка в тези карти да се прокрадва Обесеният?

Лора, честно казано, рядко има карти, които ме втрещяват. Но този случай е такъв.

Тези карти са като поглъщане на отрова, от която обаче, знаеш, че ще се излекуваш, но ако твърде много ослепееш (прекалиш с дозата), няма да можеш да видиш и Спасението си. Т. е. това е просто предупреждение, че отново ще изгориш от Синьото Слънце, защото то е синьо, не е жълто, но това е друга тема ...

Таро понякога представя тежки ребуси, за които няма отговори, поне на този етап от развитието ти, което е доказателство, че това е отвъд нашето възприятие за света на човека, или поне отвъд моето.

Разбирам тези карти единствено като слънчев шамар - слънчев остров, около който плуват корабите на корабокрушенци.

Нещо като Островът от Предишния ден (L'ísola del giorno prima) по едноименния роман на Умберто Еко. Чудиш се дали това е твоят ден или онзи, предстоящият или просто - отсрещният, не се знае.

Това си е твоята къща, около която виждаш да свети едно Слънце. Иска ти се да свети, но не знае как. Не и в този живот.

Остров, заобиколен от много вода. Около него няма хора. Слънцето си свети и обгаря, но хей така - защото трябва, не защото има смисъл.

Лодкарят е избягал.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Предлагам на вашето внимание комбинация от карти:

Паж меча, Рицар меча, Слънцето

Намирам я за много интересна, спокойно мога да я нарека "марсова" по звучене.

Като видях картите, те буквално ме "ослепиха". Ярка светлина - след дълъг престой в пещерата; болезнен досег със света, но като преждевременно раждане също. И бързане, голямо бързане, трескаво препускане.

Какво мислите?

Линк към коментар
Share on other sites

Предлагам на вашето внимание комбинация от карти:

Паж меча, Рицар меча, Слънцето

Намирам я за много интересна, спокойно мога да я нарека "марсова" по звучене.

Като видях картите, те буквално ме "ослепиха". Ярка светлина - след дълъг престой в пещерата; болезнен досег със света, но като преждевременно раждане също. И бързане, голямо бързане, трескаво препускане.

Какво мислите?

Тук има привкус на изненада, преждевременна за някой или нещо. Да, бързане и аз мисля така. Прибързаност също има по картите, но и нещо се е зародило, нещо е узряло, за да бъде откъснато. Ако питането касае конкретен човек, то той знае какво го чака и от какво може да изгори, но знае и какво може да даде и да се радва като малко дете и да гледа безгрижно на предприетото действие.

В картите се усеща ред, подреденост, знае се какво се прави. С ясно съзнание за всичко . Хладина, студ, до силен, изгарящ огън, ще се види кое ще изгори, кое ще се кали и ще омекне.

Мисля, че тук целта е да се случи нещо много бързо, но и с голям шум, обаче без да му пука на никой за нищо.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 10 months later...

Ще споделя една комбинация с вас: 10 меча и Светът. На въпрос дали някой ще си смени работата до 3 месеца, получиха се интересни отговори и бъдещето беше ясно и то се случи.

Често Таро, когато се допитваме до него, ни споделя друго и още тогава разбрах какво ще последва. То и последва. 

Хубаво е да се виждат картите в своите драматични ситуации, но и такива, които касаят и живота на други хора. 

Как само се завихрят събитията, но потенциала е само в твоето сърце и онова, което още не си направил, вече е направено на друго ниво на битието. Просто уникално, колко вдъхновяващ е другия свят!

Когато там всичко се е случило вече.

А ти само го повтаряш.

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

За две различни ситуации имам две повтарящи се карти, според мен те говорят нещо :) . Ето ги и тях.

 

Как ще се развият отношенията между мен и определен мъж, след като той напусне - Папата, 7 пентакли, 3 жезли;

 

Ще работя ли на определено място, за което вече съм кандидатствала и съм одобрена - 10 пентакли, Папата, 7 пентакли.

 

Прави ми впечатление пентаклите, нещата са съвсем реални, неща от живота, случващи се.

 

По първата има положена основа, и то стабилна, която ще си продължава, но какво следва от тук натам?

По втората мисля, че ще има известно забавяне.

Как мислите вие? Според мен това са доста приятни карти, усмихващи се :) .

Линк към коментар
Share on other sites

За две различни ситуации имам две повтарящи се карти, според мен те говорят нещо :) . Ето ги и тях.

 

Как ще се развият отношенията между мен и определен мъж, след като той напусне - Папата, 7 пентакли, 3 жезли;

 

Ще работя ли на определено място, за което вече съм кандидатствала и съм одобрена - 10 пентакли, Папата, 7 пентакли.

 

Така, понеже съм обсъждала вече тези комбинации с Лора, няма смисъл да се повтарям, но един съвет към всички, тръгнали по пътя на по-високите нива в изучаването на Таро.

Когато имате няколко комбинации от карти, не гледайте въпросите, които са зададени от питащия, гледайте само картите, особено ако те се повтарят и сами се допълват, както е в случая - имате Папата като първа карта в първата комбинация и Папата като втора във втората комбинация. Потворението на комбинацията от Папа със 7 пентакли никак не е случайност и не може да бъде.

От тези две комбинации направете изводи и съчетание на една само комбинация, само така ще видите вътрешните процеси и взаимовръзки между картите, дори и човекът да е питал за едно, комбинациите разкриват състояния, за които той и не подозира, но неминуемо, ще изживее.

 

Тук ключът от палатката са Папата и 7 пентакли, като 7 пентакли натежава, защото е атрибутивна на Папата. Отделно от това Папата с пентакли и то 7 пентакли (карта на устойчивото развитие, на успокоението след бури - за да се появи Папата, значи преди нея, като сянка, се е падала и Кулата, говори затова, че човекът вече е УСПОКОЕН). Освен това, 7 пентакли говори и затова, че питащият се е научил на търпение и на премисляне на емоциите ...

Изобщо, много може да се говори. Въпросът е да се хване основната линия. Това е и целта, в крайна сметка :)

Линк към коментар
Share on other sites

За две различни ситуации имам две повтарящи се карти, според мен те говорят нещо :) . Ето ги и тях.

 

Как ще се развият отношенията между мен и определен мъж, след като той напусне - Папата, 7 пентакли, 3 жезли;

 

Ще работя ли на определено място, за което вече съм кандидатствала и съм одобрена - 10 пентакли, Папата, 7 пентакли.

 

Така, понеже съм обсъждала вече тези комбинации с Лора, няма смисъл да се повтарям, но един съвет към всички, тръгнали по пътя на по-високите нива в изучаването на Таро.

Когато имате няколко комбинации от карти, не гледайте въпросите, които са зададени от питащия, гледайте само картите, особено ако те се повтарят и сами се допълват, както е в случая - имате Папата като първа карта в първата комбинация и Папата като втора във втората комбинация. Потворението на комбинацията от Папа със 7 пентакли никак не е случайност и не може да бъде.

От тези две комбинации направете изводи и съчетание на една само комбинация, само така ще видите вътрешните процеси и взаимовръзки между картите, дори и човекът да е питал за едно, комбинациите разкриват състояния, за които той и не подозира, но неминуемо, ще изживее.

 

Тук ключът от палатката са Папата и 7 пентакли, като 7 пентакли натежава, защото е атрибутивна на Папата. Отделно от това Папата с пентакли и то 7 пентакли (карта на устойчивото развитие, на успокоението след бури - за да се появи Папата, значи преди нея, като сянка, се е падала и Кулата, говори затова, че човекът вече е УСПОКОЕН). Освен това, 7 пентакли говори и затова, че питащият се е научил на търпение и на премисляне на емоциите ...

Изобщо, много може да се говори. Въпросът е да се хване основната линия. Това е и целта, в крайна сметка :)

Пуснах тези карти, въпреки че ги бяхме обсъдили предварително, исках да се види проявлението на Папата и на 7 пентакли.

 

Да, Кулата се е мяркала преди няколко месеца и наскоро пак. На пръв поглед не и обърнах внимание, но е трябвало сега си давам сметка, нищо не се явява случайно, особено такава карта.

Честно казано учуди ме появата на Папата, защото аз дълго време не си гледах на тези въпроси, които ме вълнуват от известно време. Картите са отражение и на мен самата, освен, че отразяват една ситуация.

Да изгуби човек тотално вярата  си за всичко, след бури, и постепенно да я възстанови, да я прозре, но сам, да види, че не всичко е изгубено и не всичко е черно, да види как слънцето изгрява зад черни облаци - бавно и постепенно.

Казваш УСПОКОЕНИЕ, да, толкова ми беше важно и търпение на което се  уча в момента, нещата не могат да се случват тук и сега. А емоциите ли, ами те са вече премислени и преосмислени.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Преди известно време реших да попитам картите, защо баща ми почина и ме напусна така внезапно. Изтеглих - Колелото на съдбата, 6 пентакли и Рицар меча. Става въпрос за внезапна и насилствена смърт и Рицар меча си е съвсем на място в случая. Колелото на съдбата го тълкувам като сили извън нас, така е било писано. Интересна ми е 6 пентакли - дали не е кармичен урок свързан с това да разбера, какво е да имаш и какво е да нямаш ( единият просяк е получил милостинята си, а другият не е ).

Линк към коментар
Share on other sites

Преди известно време реших да попитам картите, защо баща ми почина и ме напусна така внезапно. Изтеглих - Колелото на съдбата, 6 пентакли и Рицар меча. Става въпрос за внезапна и насилствена смърт и Рицар меча си е съвсем на място в случая. Колелото на съдбата го тълкувам като сили извън нас, така е било писано. Интересна ми е 6 пентакли - дали не е кармичен урок свързан с това да разбера, какво е да имаш и какво е да нямаш ( единият просяк е получил милостинята си, а другият не е ).

 

Би ли споделила с нас какво точно се е случило? Аз, също така,  бих искала да ти гледам на карти, но не разбирам същността на въпроса ти.

Линк към коментар
Share on other sites

 

Преди известно време реших да попитам картите, защо баща ми почина и ме напусна така внезапно. Изтеглих - Колелото на съдбата, 6 пентакли и Рицар меча. Става въпрос за внезапна и насилствена смърт и Рицар меча си е съвсем на място в случая. Колелото на съдбата го тълкувам като сили извън нас, така е било писано. Интересна ми е 6 пентакли - дали не е кармичен урок свързан с това да разбера, какво е да имаш и какво е да нямаш ( единият просяк е получил милостинята си, а другият не е ).

 

Би ли споделила с нас какво точно се е случило? Аз, също така,  бих искала да ти гледам на карти, но не разбирам същността на въпроса ти.

 

Исках да разбера, защо загубих баща ми, когато бях на 11. Нали всяко събитие в живота ни е урок и ни учи на нещо... Приемам, че "така е било писано", просто исках да знам, защо. Той почина при катастрофа.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здравейте и Светли Великденски празници!

 

Пускам ви интересни комбинации за анализ:

 

Паж меча, Дяволът, 4 меча (не се отнася до събитие, което предстои или не, а до ситуация, в която даден човек се намира сега)

 

2 жезли обърната, Крал жезли, Светът (събитието вече се е случило, става дума от порядъка на 3 дена), много внимавайте с тази комбинация!

 

Успех :)

 

 

Линк към коментар
Share on other sites

А какво мислиш за комбинацията Дяволът и 4 меча, като една цялост.

Паж меча не е ли просто едно предложение? А реакцията на човека е Дяволът с 4 меча, виж и тази възможност и я разцъкай :)

Линк към коментар
Share on other sites

В случая тези карти са достатъчно натоварени, че да упоменават и други карти.

Въпросът е, че Дяволът с 4 меча е характерна комбинация за тежко болни хора в коматозно даже състояние, а тук става дума просто за състояние на психиката. Там е акцентът.

Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...