Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро за Среднонапреднали


Recommended Posts

Комбинацията говори за физическа смърт.

Да я припомня: обърната 2 жезли, Крал жезли, Светът.

 

Много трябва да се внимава с някои комбинации в Таро. Отговорността е голяма. Имайте го предвид, когато тълкувате каквито и да са карти, за каквито и да били подредби.

Линк към коментар
Share on other sites

Да уточня, смъртта е вследствие отравяне, което може да се отсъди по обърната 2 жезли. В конкретния случай, "чудото" е с обратен знак. Отравяне по невнимание. Оттам-насетне, втората и третата карти говорят за бързо финализиране.

Линк към коментар
Share on other sites

Ас пентакли, 3 жезли, Слънцето

Колелото, Отшелникът, Слънцето

 

Мммммм, като видя такива комбинации, отивам при кораба-майка директно :D

Кефя се, разбира се, защото всяка Пеперуда, която кръжи около Пламъка, неминуемо изгаря. Но тук проблемът е, че това не е неин избор, дори и да си мисли, че починът й на летене е предопределила тя самата. Ала не е.

Съвсем не е.

Тук като стожер на съдбичката се явява Колелото на съдбата, което слага маршова стъпка, някъде далече, глъхнат звуците на бойните полета, отгласяни сега от екота на тръбите на настоящето - затвореният у себе си, мислещ, отдалечен, разграничен, неиндеферентен, пронизващ единствено самия себе си о глухотата самотник, не ще избегне сблъсъка с изгряващото слънце.

Защото, отвъд Пещерата, грее Слънцето, някъде там, далече, има живот.

Ще ослепее!

 

Тотална инфлация на Аз-а. Рухване на Планината в Езерото. Вместо lapis philosophorum да бъде открит в дълбините обаче, ще бъде намерен в изгарянето на символа. За да се роди сам самия себе си чрез nigredo.

:)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте момичета,

Попитах дали един човек е зависим от хероин. Картите са 4 чаши, 3 меча, Луна. Според мен има зависимост. Не е на тая земя и отдавна е загубил реалността. Има неадекватно поведение и попитах каква е причината за това му поведение. Картите бяха същите. Опитах се да помогна, но не успях. Психиката му е прекалено разстроена. Има травми от миналото. Освен това според мен човека има и сериозни психологически проблеми. Не му е леко. Вие какво мислите?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте момичета,

Попитах дали един човек е зависим от хероин. Картите са 4 чаши, 3 меча, Луна. Според мен има зависимост. Не е на тая земя и отдавна е загубил реалността. Има неадекватно поведение и попитах каква е причината за това му поведение. Картите бяха същите. Опитах се да помогна, но не успях. Психиката му е прекалено разстроена. Има травми от миналото. Освен това според мен човека има и сериозни психологически проблеми. Не му е леко. Вие какво мислите?

 

Изключително показателна комбинация за това, че има хора, на които не може да се помогне, поради един много прост факт: те самите не желаят помощ и отдавна са се отрекли от живеенето - 4 чаши с 3 меча, отделно и 4 чаши с Луната. Последното, говори за една абсолютна безсъзнателност, има такова състояние, което се нарича кататония, а именно психическо разстройство в комбинация с моторен дисбаланс (както и микционни смущения или проблеми с уринирането) ; състояние на ступор, в който субектът обективира целия околен свят със себе си; т.е. нямаме никаква рефлексия.

И да, често подобни състояния са предизвикани, ако не от тумори в мозъка, то и от употреба на опиати, особено хероин.

 

Отделно, 3 меча с Луната, поставя невъзможни избори за избавление - на хоризонта не се вижда нищо, освен едно разпокъсано съзнание, като картина на абстракционист, в която липсва център, а има разхвърляни точки и щрихи. Липсва Азов център на битието. Липсва темел.

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

Много време се опитвах всячески да го вдигна, за да се съвземе. Търсих корена на проблема, но разбрах, че не мога да помогна, ама никак. За първи път в живота си виждам толкова неосъзнат човек. Ужасно нагрубява, изпада в истерии и не смята това за грешно и ненормално. Има тежки паранои и е много обсебващ мъж. Залитна по духовни учения и е напълно обсебен от тях. Това още повече го отдели от реалността. Смъртта на негов близък преди години отваря дълбока рана и той трудно се отърсва от загубата ако изобщо се е отърсил. С Lifetime бяхме гледали за същия човек преди два месеца. При мен картите бяха Глупак и Дявол за това дали е преодолял страховете си(то се вижда ясно), а при Lifetime имаше обърнат Отшелник, но вече не помня въпроса. Показателно е всичко. Особено обърнатия Отшелник.

Благодаря ти Ивета за точния анализ и отделеното време.

Редактирано от Деяна
Линк към коментар
Share on other sites

Предлагам две комбинации, които са взаимосвързани. Комбинациите са мъчни, каквото и да значи това.

 

7 чаши, 8 меча, 4 чаши

4 жезли, 5 чаши, Светът

 

Първата търси отговор на въпроса - защо нещо не може да се промени и е сякаш застопорено.

Втората отговаря на въпроса, какво трябва да се направи, че да се промени ситуацията, да се намери правилния подход.

 

Уточнявам, не става дума нито за чувства (сиреч, отношения между мъж и жена), нито за подобни бла-бла повеи. Не става дума и за работа.

Предлагам тези комбинации, защото са интересни и имат доста пластове за анализ. В известен смисъл, комбинациите са за напреднали, но нямам намерение да спамя форума за напреднали с конкретни комбинации на този етап, още повече, че там има други хоризонти за разсъждения.

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

Би трябвало, след като пишете в тема за среднонапреднали, да разберете по картите, че проблемът е здравословен. И картите говорят за задържане на течности.

..............

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

4 жезли, 5 чаши, Светът

 

Втората отговаря на въпроса, какво трябва да се направи, че да се промени ситуацията, да се намери правилния подход.

 

Трябва да се приложи практика от преди години, практика от детството, която е действала благотворно - 4 жезли с 5 чаши. Дори и сега да се вижда, че това не би донесло същите резултати (по 5 чаши), да, те няма да са същите на 100%, но резултати ще има. Освен това, 5 чаши предопределя и усещането, че сме изгубили битката предварително. Но и това не е така.

Светът говори за отдалеченост и във времето, и във мястото, сега обаче. Позабравеното старо ще бъде полезно и днес.

Светът упоменава и още нещо - крайният резултат. Имаме преходност и непреходност в комбинацията.

Линк към коментар
Share on other sites

 

4 жезли, 5 чаши, Светът

 

Втората отговаря на въпроса, какво трябва да се направи, че да се промени ситуацията, да се намери правилния подход.

 

Трябва да се приложи практика от преди години, практика от детството, която е действала благотворно - 4 жезли с 5 чаши. Дори и сега да се вижда, че това не би донесло същите резултати (по 5 чаши), да, те няма да са същите на 100%, но резултати ще има. Освен това, 5 чаши предопределя и усещането, че сме изгубили битката предварително. Но и това не е така.

Светът говори за отдалеченост и във времето, и във мястото, сега обаче. Позабравеното старо ще бъде полезно и днес.

Светът упоменава и още нещо - крайният резултат. Имаме преходност и непреходност в комбинацията.

 

 

И още нещо по тази комбинация: освен всичко казано дотук, тя говори и за пътуване към себе си, но и за реално пътуване. На важна дата за човека (по 4 жезли). Връщането в лоното на световете, на древните. Отново да се завърнеш и да приемеш новото си име. Позабравено старо.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Рицар Жезли, Асо Пентакли, 4 меча обърната - картите засягат мъж, които от дълги години не може да има деца. Не това обаче е проблема. Рицар Жезли не е проявен заради обърната 4 меча. Тук няма дори и секс, няма мъж, няма нищо. Бих пояснила по-добре с картите 9 меча и Император като негово отношение към секса, както и картите Паж жезли, 8 пентакли обърната с Паж чаши. Заради последната комбинация е възможно проблема му да е само с неговата жена. Не изключвам вероятността да има и друга с която той да няма този проблем. Бих се обосновала с картите Кралица Пентакли, Отшелник и Кралица меча. 

Линк към коментар
Share on other sites

Рицар Жезли, Асо Пентакли, 4 меча обърната - картите засягат мъж, които от дълги години не може да има деца. Не това обаче е проблема. Рицар Жезли не е проявен заради обърната 4 меча. Тук няма дори и секс, няма мъж, няма нищо. Бих пояснила по-добре с картите 9 меча и Император като негово отношение към секса, както и картите Паж жезли, 8 пентакли обърната с Паж чаши. Заради последната комбинация е възможно проблема му да е само с неговата жена. Не изключвам вероятността да има и друга с която той да няма този проблем. Бих се обосновала с картите Кралица Пентакли, Отшелник и Кралица меча

 

Тази комбинация най-много се доближава до съществото на проблема, само че от гледна точка на психологията.

 

Комбинацията не е за конкретна жена, макар че има такава, тя е за конкретната му представа за жена, която обърква ясната преценка за това кой действително кой е, и налага неловката употребата на някаки ролеви игри в комуникацията с жената. Тази жена е властна, тя е любовница, майка, тя е, ако щеш дори, Бог - тя е далеч от него. Това е мярката, по която той се определя (без успех, само идейно) и на фона на която мъжът винаги остава едно кастрирано дете, което не знае как да задоволи и как да подходи към това плашещо създание, този силен образ.

 

Трагично е, че няма идентификация с мъж и мъжка роля, само един сковаващ образ на жена.

Редактирано от Lifetime
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Не знам дали избрах правилната тема. Ако трябва нека се премести мнението ми.

 

Искам да попитам каква е връзката между 2 пентакли обърната и Магът? Как си взаимодействат? Понеже ги сънувах и се опитвам да разбера. Сънувах и стихче към тях "Които си го може си го може, а които не да се навре ..... и точка!"  Не е цинично. Не си го спомням просто, но и не беше особено романтично! :D

 

Много малко сме говорили за 2 пентакли обърната. Ще се радвам да я обсъдим. Комуникацията с какво и с кого? 

Линк към коментар
Share on other sites

Не знам дали избрах правилната тема. Ако трябва нека се премести мнението ми.

 

Искам да попитам каква е връзката между 2 пентакли обърната и Магът? Как си взаимодействат? Понеже ги сънувах и се опитвам да разбера. Сънувах и стихче към тях "Които си го може си го може, а които не да се навре ..... и точка!"  Не е цинично. Не си го спомням просто, но и не беше особено романтично! :D

 

Много малко сме говорили за 2 пентакли обърната. Ще се радвам да я обсъдим. Комуникацията с какво и с кого? 

 

:D Вече не помня и аз за коя карта къде и колко е говорено.

Мисля, че ни е необходима търсачка, специално за форум Таро. Една вметка: при 92 теми, имаме налични 7776 отговора. Това прави 0,9% CPO. В директния маркетинг, това е скала за измерване на бенефитите. А в нашия случай, вече "фирмата"  ни е с приходи, равни на вътрешния ВБП на най-развитите държави по 100 (който БВП се равнява на 3.5 трилиона долара).  Формулата е: разходите се делят на приходите по 100.

 

Да се върна на обърната 2 пентакли. Една много свежа и непринудена карта. Най-вече говори за разширяване на кръга от общуване и комуникация, за обмен на информация и трескава подготовка и за ново начинание, свързано само с реалните нужди на човека - образование, пътуване, изследване на нещо, втурване в проект, който изисква контакти с повече хора, сиреч събуждане от едно застинало и заспало състояние на очакване нещо да се случи.

Сетивата се обострят, комуникациите стават водещи, информацията бърза. В известен смисъл, обърната 2 пентакли е по-голямата сестра на скорострелната и бързо изгаряща 8 жезли. Обърната 2 пентакли е устойчива карта и винаги значеща карта, тя не може да бъде нефактор, защото тя винаги променя статуквото.

 

Тази малка и шавлива карта може да обърне света, дори и на ригидния Император, трета след Обесен - да събуди мъртвия и болния, втора след Колелото на съдбата - да промени хода на времето.

 

Приказката, че малките камъчета обръщат колата, е най-точна за обърната 2 пентакли. Обичам тази карта.

 

А обърната 2 пентакли с Магът - човекът сам може и сега му е дадено да промени битието си, кръвта му да се раздвижи и разкипи отново с невинна (нуминозна) сила и да си повярва, че чрез интелекта и общуването, може да сътвори желани чудеса.

Казано на езика на Юнг - Магът или Мерлин, Старецът от Планината (като кастриращият брат - Отшелникът), чрез своята мъдрост да прощава, успява да посочи пътя на Героя и вместо той да се бори с чудовища - чрез магическа сила да изтръгне Екскалибур от скалата, да намери по-лесния начин да извоюва меча си, а именно - като използва ума си.

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

И по тази тема "Западна митология" от Джоузеф Кембъл свършва с цитат от Ницше и той е:

"Заклевам те в обичта и надеждата си: не захвърляй героя, които е в твоята душа". Не сме :)

 

Може да прозвучи странно, но ми беше интересно. Попитах кои и защо е написал Библията - 4 чаши, 9 меча и Жрец 

Картите според мен потвърждават това което Кембъл пише в "Западна митология", а именно:

"Интересно е, че в този момент на върховна религиозна криза компанията е изпратена да научи присъдата на техния бог не при пророк или или свещеник, а при пророчица. А още по-интересно е самото откритие, а именно, че до тази, осемнадесета година от управлението на Иосия, 621 г. пр. Хр., никой не е чувал за тази книга на Мойсей и всички се прекланяли пред лъжливи богове. Нещо повече, Господ Израилев щял страшно да ги накаже , както всъщност е направил след тридесет и пет години, когато свещения град е завладян, храмът му разрушен, народът отведен в изгнание, а на негово място отведен друг народ. Но както рекла пророчицата, след като разкъсал дрехите си и плакал пред Господа, поради набожността си и разкаянието си Иосия щял да бъде пощаден и нямало да види ужасната гледка - щял да умре в мир преди това да стане.

Групата вестители донесли на царя тези думи, а като ги чул, той се хванал да пречиства страната си."

"...И тогава "Иосия изтреби извиквачите на мъртъвците и магьосниците, и терафимите, и идолите, и всички гнусотии, които се срещаха в Иудейската земя и в Иерусалим, за да изпълни думата на закона..."

 

И в тази връзка искам лекичко да добавя мита за създаването на човека от Мардук:

"Кръв ще събера, доверил той на Еа, своя баща; части ще сглобя и ще изправя същество. Ще го нарека "Човек". Да, Човек. Той ще е необходим, за да служи на боговете, и тогава те ще бъдат свободни да почиват на спокойствие." 

 

Индийският светец Рамакришна соделя за Библията "Веднъж един човек ми даде екземпляр от Библията. Прочетоха ми част от нея, пълна с онова единствено нещо- грях, та грях!

 

И накрая ще свърша отново с цитат, извинявам се но е казано много точно и според мен отговаря на картите, отново от "Западна митология"

"...От Едем изтичаше река, за да напоява рая, и подир се разклоняваше на четири реки... След това Яхве взе човека и рече: от всяко дърво в градината ще ядеш, а от дървото за познаване добро и зло, да не ядеш от него; защото в които ден вкусиш от него, бездруго ще умреш."

...една от основните характерни черти на близкоизточните митове, е че човекът е създаден да бъде роб или слуга на Бог."

В късен шумерски мит се разказва, че човеците били създадени, за да отменят тежката задача от боговете да обработват нивите си. И тук отново човекът е създаден, за да поддържа една градина.

 

Та "Аз съм безсмъртен", ето това е големия страх и не човекът да постига блаженство, а именно да се труди тук на земята. Хората са били смъртни и преди Адам и Ева да посегнат към забранения плод. :)

 

И ще нещо пропуснах. Темата за вината, вменяване на вина по 9 меча, като извършен грях в миналото и необходимост да бъде изкупен чрез разкаяние, отшелничество или непрестанни молитви към Бога. 

 

П.П. И преди да е станал някой конфликт искам да спомена, че не ангажирам никой с нищо. Просто разсъждавам. Смятам, че всеки е достатъчно голям и има глава на раменете си за да прецени индивидуално сам за себе си.... каквото си иска!

Редактирано от Деяна
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

И по тази тема "Западна митология" от Джоузеф Кембъл свършва с цитат от Ницше и той е:

"Заклевам те в обичта и надеждата си: не захвърляй героя, които е в твоята душа". Не сме :)

 

Може да прозвучи странно, но ми беше интересно. Попитах кои и защо е написал Библията - 4 чаши, 9 меча и Жрец 

Картите според мен потвърждават това което Кембъл пише в "Западна митология", а именно:

"Интересно е, че в този момент на върховна религиозна криза компанията е изпратена да научи присъдата на техния бог не при пророк или или свещеник, а при пророчица. А още по-интересно е самото откритие, а именно, че до тази, осемнадесета година от управлението на Иосия, 621 г. пр. Хр., никой не е чувал за тази книга на Мойсей и всички се прекланяли пред лъжливи богове. Нещо повече, Господ Израилев щял страшно да ги накаже , както всъщност е направил след тридесет и пет години, когато свещения град е завладян, храмът му разрушен, народът отведен в изгнание, а на негово място отведен друг народ. Но както рекла пророчицата, след като разкъсал дрехите си и плакал пред Господа, поради набожността си и разкаянието си Иосия щял да бъде пощаден и нямало да види ужасната гледка - щял да умре в мир преди това да стане.

Групата вестители донесли на царя тези думи, а като ги чул, той се хванал да пречиства страната си."

"...И тогава "Иосия изтреби извиквачите на мъртъвците и магьосниците, и терафимите, и идолите, и всички гнусотии, които се срещаха в Иудейската земя и в Иерусалим, за да изпълни думата на закона..."

 

И в тази връзка искам лекичко да добавя мита за създаването на човека от Мардук:

"Кръв ще събера, доверил той на Еа, своя баща; части ще сглобя и ще изправя същество. Ще го нарека "Човек". Да, Човек. Той ще е необходим, за да служи на боговете, и тогава те ще бъдат свободни да почиват на спокойствие." 

 

Индийският светец Рамакришна соделя за Библията "Веднъж един човек ми даде екземпляр от Библията. Прочетоха ми част от нея, пълна с онова единствено нещо- грях, та грях!

 

 

И накрая ще свърша отново с цитат, извинявам се но е казано много точно и според мен отговаря на картите, отново от "Западна митология"

"...От Едем изтичаше река, за да напоява рая, и подир се разклоняваше на четири реки... След това Яхве взе човека и рече: от всяко дърво в градината ще ядеш, а от дървото за познаване добро и зло, да не ядеш от него; защото в които ден вкусиш от него, бездруго ще умреш."

...една от основните характерни черти на близкоизточните митове, е че човекът е създаден да бъде роб или слуга на Бог."

В късен шумерски мит се разказва, че човеците били създадени, за да отменят тежката задача от боговете да обработват нивите си. И тук отново човекът е създаден, за да поддържа една градина.

 

Та "Аз съм безсмъртен", ето това е големия страх и не човекът да постига блаженство, а именно да се труди тук на земята. Хората са били смъртни и преди Адам и Ева да посегнат към забранения плод. :)

 

И ще нещо пропуснах. Темата за вината, вменяване на вина по 9 меча, като извършен грях в миналото и необходимост да бъде изкупен чрез разкаяние, отшелничество или непрестанни молитви към Бога. 

 

П.П. И преди да е станал някой конфликт искам да спомена, че не ангажирам никой с нищо. Просто разсъждавам. Смятам, че всеки е достатъчно голям и има глава на раменете си за да прецени индивидуално сам за себе си.... каквото си иска!

 

Интересни въпроси, но кой и защо дават различни парадигми. Особено по 9 меча и Папата, това са чисто племенни карти, т.е. книга, предание на Племето, каквито книги, предания, писмени или устни легенди, са предавани през поколенията.

Папата е карта на статуквото, сиреч на предаването на традицията през поколенията, смяна на генерациите, които имат една и съща племенна и родова система, каквато евреите имат и до днес. Папата е и карта на колективния архетип.

9 меча и Папата издигат в култ също така и специалната роля на жертвата, на жертвопренасянето в ритуалната система на юдеите. Което много добре корепсондира с идеята за вината, за която ти споменаваш.

 

Ще анализирам идеята за жертвата в картите малко по-различно.

Дали, ако аз реша да стана художник ще стана или пък музикант? Едва ли. Има случаи, когато дарбата избира жертвеното си агне и то е обречено да страда, ако не се отдаде на призванието си. Да, то ще страда и в двата случая, но във втория - помагайки или дарявайки с красота, жертвата му ще бъде поне наполовина осмислена - смисълът е в даряването.

Имаме ли право да получаваме нещо, което не можем самите ние да дадем? Това остава и основният въпрос в Таро!

Не трябва ли да има реципрочност и в този смисъл Справдливост - еднакво мерило да е както за даването, така и за получаването.

 

Светът възниква, когато човек го открие. Той обаче го открива, когато пожертва своето закотвено убежище в сигурността, в прамайката, а именно своето първоначално несъзнавано състояние.

Боговете, принасяйки жертва, славеха предано жертвата,

а тя бе първата от жертвените дела,

те с цялата си мощ се възкачиха на небето,

там, където битуват старите блажени богове.

(Ригведа, песен 10)

Чрез жертвата се постига огромна сила, която достига до властта на боговете. По същия начин, по който светът възниква чрез жертва, чрез отказ от лична обвързаност с детството, се създава според учението на Упанишадите и новото състояние на човека, което може да се определи като ... безсмъртие.

Това ново състояние след човешкото битие се постига отново чрез жертва, а именно чрез жертвата на коня, на който се приписва космическо значение. (Брихадараниака Упанишада)

 

И, връщайки се на Библията, за която ти пишеш, бих ти препоръчала една книга - Отговорът на Йов, на Юнг. Това е една от последните му книги, където геният на автора блести с пълна сила. Бих определила книгата, като може би най-тежката за четене от Юнг. Там ще откриеш много от архетипните поведения и на Големите Аркани в Таро.

 

Хубава дискусия :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Намислена ли е продажбата на определено дружество - Кулата, 2 меча, Императрицата

Мисля, че има натрупване на идея и идеи за такова нещо. Нещата са водени умишлено към рухване по Кулата. Има обаче застой, който крепи нещото да не се случи поне засега.

 

Ще бъде ли определен човек начело на това дружество до 1 год. - Луната, Влюбените, 6 меча.

И да е, все едно не е по Луната. Като да е тук, но и да го няма в същото време.

 

Какво е бъдещето на това дружество до 1 год. - Папата, 2 чаши, 4 жезли.

В първия момент като видях картите си казах, това е като да се влезе в по-голямо семейство.

 

Аз виждам зад тези карти някаква промяна, но не и се позволява да се случи. Възможно е да има събитие или известие, което се обмисля, за това съдя по 2 меча и 2 чаши и Императрицата.

Съмнява ме и друго, че зад тези карти има някаква сделка и пари, въпреки че това не се вижда на пръв поглед по тия карти.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Намислена ли е продажбата на определено дружество - Кулата, 2 меча, Императрицата

Мисля, че има натрупване на идея и идеи за такова нещо. Нещата са водени умишлено към рухване по Кулата. Има обаче застой, който крепи нещото да не се случи поне засега.

 

Ще бъде ли определен човек начело на това дружество до 1 год. - Луната, Влюбените, 6 меча.

И да е, все едно не е по Луната. Като да е тук, но и да го няма в същото време.

 

Какво е бъдещето на това дружество до 1 год. - Папата, 2 чаши, 4 жезли.

В първия момент като видях картите си казах, това е като да се влезе в по-голямо семейство.

 

Аз виждам зад тези карти някаква промяна, но не и се позволява да се случи. Възможно е да има събитие или известие, което се обмисля, за това съдя по 2 меча и 2 чаши и Императрицата.

Съмнява ме и друго, че зад тези карти има някаква сделка и пари, въпреки че това не се вижда на пръв поглед по тия карти.

 

Не е от особено значение, че пиша със закъснение.

Картите са като в домино: Големи аркани с бързи ниски карти. От големите идеи до овеществяването им минава пропаст. Нещата не са променени и до днес. Шуменето около евентуални промени, по-скоро жужене, е затихнало. Ефективна действена сила липсва. Просто преходът е невъзможен поради липса на свързващо звено.

Лошото е, че проблемите са реални, по Кулата, Луната и Папата с 2 чаши. Още по-лошото е, че ще се кара по старому (2 чаши с 4 жезли).

 

Анализирайки Големите Аркани, зад всичко това виждам семейни кръгове и интереси, по-скоро отсъства чистия бизнес. Историята е толкова потайна, че е станала неясна и за самата себе си.

Линк към коментар
Share on other sites

 

Намислена ли е продажбата на определено дружество - Кулата, 2 меча, Императрицата

Мисля, че има натрупване на идея и идеи за такова нещо. Нещата са водени умишлено към рухване по Кулата. Има обаче застой, който крепи нещото да не се случи поне засега.

 

Ще бъде ли определен човек начело на това дружество до 1 год. - Луната, Влюбените, 6 меча.

И да е, все едно не е по Луната. Като да е тук, но и да го няма в същото време.

 

Какво е бъдещето на това дружество до 1 год. - Папата, 2 чаши, 4 жезли.

В първия момент като видях картите си казах, това е като да се влезе в по-голямо семейство.

 

Аз виждам зад тези карти някаква промяна, но не и се позволява да се случи. Възможно е да има събитие или известие, което се обмисля, за това съдя по 2 меча и 2 чаши и Императрицата.

Съмнява ме и друго, че зад тези карти има някаква сделка и пари, въпреки че това не се вижда на пръв поглед по тия карти.

 

Не е от особено значение, че пиша със закъснение.

Картите са като в домино: Големи аркани с бързи ниски карти. От големите идеи до овеществяването им минава пропаст. Нещата не са променени и до днес. Шуменето около евентуални промени, по-скоро жужене, е затихнало. Ефективна действена сила липсва. Просто преходът е невъзможен поради липса на свързващо звено.

Лошото е, че проблемите са реални, по Кулата, Луната и Папата с 2 чаши. Още по-лошото е, че ще се кара по старому (2 чаши с 4 жезли).

 

Анализирайки Големите Аркани, зад всичко това виждам семейни кръгове и интереси, по-скоро отсъства чистия бизнес. Историята е толкова потайна, че е станала неясна и за самата себе си.

 

Да, и до днес няма никаква промяна, дори има задълбочаване и изостряне на проблемите. Дори си мисля на моменти, че те стават неразрешими, времето отдавна е изпуснато за разрешаването им.

 

Сега, като се замислих, тук наистина има някакви семейни кръгове и интереси, но те не са в полза на нито една от страните. Има доста скрити и неясни неща, и накрая май всичко ще се изгуби в превода :) .

Редактирано от Лора Витанова
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Още нещо. Много често ми излиза Справедливост, Слънце и 10 меча за лични някакви си мои неща. Важно е и друго. Каква комбинация се появи преди тази, а именно 10 пентакли, 3 меча и Висша Жрица. Вероятно не са се осъществили още защото не е възможно да мина през тях лека като перце. :) Първата комбинация е изцяло на битово ниво, а втората засяга Таро. Въпреки това въпросите нямат значение. Двете комбинации за мен са една. Дали наистина 8-та година ще е критична ( Слънце и 10 меча) или гранична (3меча и Жрица) или никаква зависи изцяло от човека.

Линк към коментар
Share on other sites

Още нещо. Много често ми излиза Справедливост, Слънце и 10 меча за лични някакви си мои неща. Важно е и друго. Каква комбинация се появи преди тази, а именно 10 пентакли, 3 меча и Висша Жрица. Вероятно не са се осъществили още защото не е възможно да мина през тях лека като перце. :) Първата комбинация е изцяло на битово ниво, а втората засяга Таро. Въпреки това въпросите нямат значение. Двете комбинации за мен са една. Дали наистина 8-та година ще е критична ( Слънце и 10 меча) или гранична (3меча и Жрица) или никаква зависи изцяло от човека.

 

Хубави карти, а още по-хубавото е, че няма никакво значение какви са въпросите. Тези карти сами по себе си носят история на личността - спадове, отливи, приливи, ходове напред, ходове назад, приближаване и отдалечаване. Топло, студено. Играчка - плачка.

Метафорично може да се обясни, че в далечината виждаш едно огледало, което отразява самата теб и ти ту се виждаш ясно, ту се отдалечаваш, виждаш чужди силуети и образи на неща, които не познаваш, не желаеш да познаваш, не припознаваш за свои. И се ядосваш.

 

Първата конструкция може да се нарече идентификационна, като да питаш - сега не е ли време, време ли е да направя това и онова, защото вече не само, че искам, но и мога, се едно от кютека наоколо, специално по Слънцето с 10 меча. Ако касае учене, то това учене може да се приеме във всякакъв смисъл на думата учене и време за натрупване, акумулиране на мощна енергия. Още повече, че това е указано по Справедливостта като неизбежен процес.

 

10 пентакли, 3 меча и Висшата Жрица е разнопосочна конструкция: енергията сякаш се разпилява или поне е насочена към ситуации, които касаят битието, оцеляването (мака, че не обичам тая дума).

Отделно от това 3 меча с Висшата Жрица е една абсолютна отделна конструкция и каквито карти да имаше преди или след, щеше да е все едно. Посичаш с меч самия себе си (улегнали представи спрямо конкретни събития, за които днес вече имаш друго мислене, отношения и анализи, всичко, което би носила, например ригидната усмивка на един Император). Това отделяне, по-скоро екстрахиране на отделните елементи от поведението, може би носят режеща интелектуална болка, но е рядко оздравителна за цялостната личност.

Супер.

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

Да, точно така е. Страхотен анализ. Нямам какво да допълня.

Онзи ден също имах интересна комбинация. Въпросът беше дали някои е зависим от наркотиците. Картите бяха 10 пентакли, кралица меча и Луна. Човекът е известен бъдещ политик и водещ, така че картите не ме изненадват. Изкл. увредена психика по Кралицата и Луната. Освен това този проблем е отдавна. Има и други зависими в неговото семейство. Човекът има и сериозни здравословни проблеми като последствия от ползването на наркотици. Какво друго има да ни каже комбинацията Кралица меча и Луна? Можем ли да говорим за конкретни психологически проблеми?

Редактирано от Деяна
Линк към коментар
Share on other sites

Добре, ама аз лично нямам карти никакви, няма за какво да гледам и май нищо не ми е интересно вече.

 

Затова, да, ако някой друг, с повече от 5 години в Таро, има какво да сподели, ще се радваме :) Говорим тук като чиста Таро аналитика за реална ситуация.

Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...