Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Лятна Духовна Школа на Рила - 2011


Recommended Posts

Лятна Духовна Школа на Рила - 2011

Тук можете да публикувате впечатления, въпроси, да споделете опит и т.н.

=======================================

ИНФОРМАЦИЯ ЗА ЛАГЕРА НА РИЛА

Записването за тръгване от Бялата къща (ул. "Ген. Щерю Атанасов 6") е 3 дни преди датата, на която искате да тръгнете, на тел.:

от 01 до 10 август (от 9.00 ч.) 0897847643 - Вяра Стефанова

от 11 до 19 август (от 9.00 до 17.00 ч.): 0893555829 - Петкана Георгиева

Моля, обадете се за потвърждение на вашето пътуване в деня преди тръгването.

Тръгване сутрин:

Всеки ден от 01 до 18 август събиране пред Бялата къща от 7.30 до 7.50 ч. На 19 август микробусът тръгва в 6.00 ч.

Цени на превоза:

- от Бялата къща до х. Пионерска: 12 лв.

- от Автогара "София" до х. Пионерска: 14

лв.

В братския център сутринта преди тръгването, ще се предлагат чай, кафе, закуски и др.

Цена за превоз на багаж на коне: 30 лв.

за един кон по маршрут: Долна лифтова

станция - х. "Седемте езера".

Няма предварително записване за брой коне.

Сключени са договори за превоз на багаж на коне със следните лица: Спас Георгиев Спасов, Анжело Димитров Момчилов, Димитър Янакиев Узунов

Моля, търсете тях и/или лицата,работещи към тях, за превоза на багажа ви.

Записването за микробуси и коне при слизане от лагера - при дежурните на кухнята.

Желаем на всички благословена работа в Лятната духовна школа на Рила

От Екипа за организацията на ЛДШ

=======================================

Вижте също:

--> Препоръки и правила за вътрешния ред и живот в Лятната духовна школа "Рила - 2011"

--> Извлечение от заповед РД-СД-17 на Дирекция "Национален парк Рила"

-->Статии. Лятна духовна школа на Рила

Линк към коментар
Share on other sites

ИНФОРМАЦИЯ ЗА ЛАГЕРА НА РИЛА

Записването за тръгване от Бялата къща (ул. "Ген. Щерю Атанасов 6") е 3 дни преди датата, на която искате да тръгнете, на тел.:

от 01 до 10 август (от 9.00 ч.) 0897847643 - Вяра Стефанова

от 11 до 19 август (от 9.00 до 17.00 ч.): 0893555829 - Петкана Георгиева

Моля, обадете се за потвърждение на вашето пътуване в деня преди тръгването.

Тръгване сутрин:

всеки ден от 01 до 18 август събиране пред Бялата къща от 7.30 до 7.50 ч. На 19 август микробусът тръгва в 6.00 ч.

Цени на превоза:

- от Бялата къща до х. Пионерска: 12 лв.

- от Автогара "София" до х. Пионерска: 14 лв.

В братския център сутринта преди тръгването, ще се предлагат чай, кафе, закуски и др.

Цена за превоз на багаж на коне: 30 лв. за един кон по маршрут: Долна лифтова станция - х. "Седемте езера". Няма предварително записване за брой коне.

Сключени са договори за превоз на багаж на коне със следните лица:

Спас Георгиев Спасов

Анжело Димитров Момчилов

Димитър Янакиев Узунов

Моля, търсете тях и/или лицата, работещи към тях, за превоза на багажа ви.

Записването за микробуси и коне при слизане от лагера - при дежурните на кухнята.

Желаем на всички благословена работа в Лятната духовна школа на Рила

От Екипа за организацията на ЛДШ

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте.Чудесно е ,че така организирано се подхожда и новините се дават навреме ,та желаещите да могат да се подготвят за лагера.

Моят въпрос е свързан с беседите.които ще се четат по време на ЛДШ на Рила 2011.

Видях в официалния сайт на ОББ програмата .

тук

Въпросът ми е следният.:Ако човек(като мене например) не разполага с томчето с беседи,каква алтернатива има.

Има ли ново издание на тези беседи и ако да,моля дайте инфо.

Ако някой случайно има две томчета и може да сподели едното,моля да ми пише за уговаряне на подробностите на ЛС.

В библиотека Триъгълник ,видях,че томчето е описано,но самите текстове на беседите не са налични.

Остава да се надявам,че тук,в библиотеката на Порталът, имаме качени тези беседи,но на първо четене не се справих и не намирам беседите.Може би не търся както трябва.Така.,че ако някой може да бъде полезен ще се радвам да обменим идеи,как да се сдобием с беседите и да можем поне да ги четем заедно с лагерниците.

Поздрави

Линк към коментар
Share on other sites

.....

В библиотека Триъгълник ,видях,че томчето е описано,но самите текстове на беседите не са налични.

.....

1938 г.

Линк към коментар
Share on other sites

Имаме книгата Двигатели в живота в уикибиблиотеката.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря Божидаре - снощи не ми остана време да дам и този линк. До понеделник ще качим беседите и в секцията на Портала.

В страницата, към която дадох линк, има пдф на същата книга, към която си дал линк за изтегляне, но той дава възможност и за четене онлаин. Двигатели в живота - пдф за четене онлаин

По инициатива на Розалина всеки ден във форума ще пускаме тема с поредната беседа от книгата - за обсъждане и споделяне на пасажи, които сани направили впечатление.

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ви съфорумци и приятели.

Чудесно е да имаме беседите на разположение.Не всеки от нас има възможност да бъде в лятната духовна школа на Рила физически.Можем обаче,да се включим в четенето на беседите,след като знаем графика и щом ги имаме в достъпен за всеки от нас вариант.

Благодаря ви още веднъж.Желая слънчев и усмихнат ден на всички.:feel happy:

Редактирано от Розалина
Линк към коментар
Share on other sites

Не знам дали тук точно е подходящо, но да попитам - кой кога смята да се качва на Рила?

Биме могли да се видим горе с някои съфорумци - аз се глася в интервала 4-7 август.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте.Чудесно е ,че така организирано се подхожда и новините се дават навреме ,та желаещите да могат да се подготвят за лагера.

Моят въпрос е свързан с беседите.които ще се четат по време на ЛДШ на Рила 2011.

Видях в официалния сайт на ОББ програмата .

тук

Въпросът ми е следният.:Ако човек(като мене например) не разполага с томчето с беседи,каква алтернатива има.

Има ли ново издание на тези беседи и ако да,моля дайте инфо.

Ако някой случайно има две томчета и може да сподели едното,моля да ми пише за уговаряне на подробностите на ЛС.

В библиотека Триъгълник ,видях,че томчето е описано,но самите текстове на беседите не са налични.

Остава да се надявам,че тук,в библиотеката на Порталът, имаме качени тези беседи,но на първо четене не се справих и не намирам беседите.Може би не търся както трябва.Така.,че ако някой може да бъде полезен ще се радвам да обменим идеи,как да се сдобием с беседите и да можем поне да ги четем заедно с лагерниците.

Поздрави

Рози, цялото томче "Двигатели в живота" се съдържа в новото издание на "Лъчи на живота"

packages-0814325001290489663.jpg

Линк към коментар
Share on other sites

Рози, цялото томче "Двигатели в живота" се съдържа в новото издание на "Лъчи на живота"

packages-0814325001290489663.jpg

Благодаря много :3d_041:

Линк към коментар
Share on other sites

Книгата е публикувана и в секцията с лекции на Портала Моята връзка

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

аз пък миналата година паркирах зад хижата, близо до кофите за смет и... не съм плащал:whistling::whistling:

Много ли си доволен от себе си? В тази държава никой не иска да плаща за нищо. Всеки гледа да хитрува, да мине метър и да не плати за нещо. Е как да се оправи тогава държавата? И после се качваш да се молиш и да търсиш Бог на езерата с това съзнание на хитруване...

Линк към коментар
Share on other sites

Вчера ми попадна информация по най-важните точки във връзка с ЛДШ на Рила тази година (2011). Впечатли ме раздела "Някои неща, свързани с духовния живот в лагера на Рила". Мотото на тазгодишната ЛДШ е "Диамантовите лъчи на светлината от Завета на цветните лъчи." Ето какво се казва в него:

"Идеята ми е, че времето сега е подходящо за обединяване в една Цялост, което е свързано със събуждане на Съзнание за Цялото. Предлагам да се направят няколко окултни упражнения, свързани с тези лъчи и с идеята за обединяване на частите в Едно. Едното окултно упражнение ще бъде четене на Диамантовите лъчи всеки ден по време на лагера, което ще бъде като вълна. Може да има редуване, може при желание да се четат от дежурната група и разни други варианти. Това е едното упражнение. Второто, което също е свързано с тези лъчи, е с цел да се повдигне съзнанието на Обществото - и по-конкретно да се премахне клюкарстването на Рила. В Диамантовите лъчи пише: "И тъй, вий, които желаете да се приближите при този Камикъ, отхвърлете всяка злоба и всяка лъстъ, и лицемерие, и завист, и всяко одумване." Като упражнение за справяне с това предлагам да се направи мълчалива вълна. Всеки човек или група от хора може да мълчат в продължение на 24 часа или за часове от деня последователно и без прекъсване по време на целия лагер." Радостина Няголова - комендант на лагера тази година.

Моето предложение е и ние да се включим, макар и в по-различна форма към Диамантовите лъчи всеки ден през този месец, а също и в упражнението с мълчанието. Имам две по-конкретни предложения - четенето на Диамантовите лъчи да се включи или към 1.наряда на Рилските беседи или към 2. наряда на Мисълта за деня.

За мълчанието - в темата за съответната Рилска беседа за деня, този, който отговаря за нейното пускане, да обяви часовете на мълчание за деня.

Редактирано от Надеждна
Линк към коментар
Share on other sites

Вчера ми попадна информация по най-важните точки във връзка с ЛДШ на Рила тази година (2011). Впечатли ме раздела "Някои неща, свързани с духовния живот в лагера на Рила". Мотото на тазгодишната ЛДШ е "Диамантовите лъчи на светлината от Завета на цветните лъчи." Ето какво се казва в него:

"Идеята ми е, че времето сега е подходящо за обединяване в една Цялост, което е свързано със събуждане на Съзнание за Цялото. Предлагам да се направят няколко окултни упражнения, свързани с тези лъчи и с идеята за обединяване на частите в Едно. Едното окултно упражнение ще бъде четене на Диамантовите лъчи всеки ден по време на лагера, което ще бъде като вълна. Може да има редуване, може при желание да се четат от дежурната група и разни други варианти. Това е едното упражнение. Второто, което също е свързано с тези лъчи, е с цел да се повдигне съзнанието на Обществото - и по-конкретно да се премахне клюкарстването на Рила. В Диамантовите лъчи пише: "И тъй, вий, които желаете да се приближите при този Камикъ, отхвърлете всяка злоба и всяка лъстъ, и лицемерие, и завист, и всяко одумване." Като упражнение за справяне с това предлагам да се направи мълчалива вълна. Всеки човек или група от хора може да мълчат в продължение на 24 часа или за часове от деня последователно и без прекъсване по време на целия лагер." Радостина Няголова - комендант на лагера тази година.

Моето предложение е и ние да се включим, макар и в по-различна форма към Диамантовите лъчи всеки ден през този месец, а също и в упражнението с мълчанието. Имам две по-конкретни предложения - четенето на Диамантовите лъчи да се включи или към 1.наряда на Рилските беседи или към 2. наряда на Мисълта за деня.

За мълчанието - в темата за съответната Рилска беседа за деня, този, който отговаря за нейното пускане, да обяви часовете на мълчание за деня.

Надя,много добра идея.Подкрепям и повдигам с курсив предпочитания от мене вариант от твоето мнение.

Линк към коментар
Share on other sites

С братски привет от Русе. Бих искала да попитам. Тъй като ще бъдем с джип, ще можем да се качим до новата хижа. Ще има ли коне от там до старата хижа или ще трябва да си натоварим багажа на коне още долу на х.Пионерска?

Линк към коментар
Share on other sites

С братски привет от Русе. Бих искала да попитам. Тъй като ще бъдем с джип, ще можем да се качим до новата хижа. Ще има ли коне от там до старата хижа или ще трябва да си натоварим багажа на коне още долу на х.Пионерска?

Ако за пръв път минавате по пътя от "Пионерска" до новата хижа, имайте в предвид, че не всеки джип може да мине по него ! На някои места пътя представлява едно ждрело, през което трудно преминават и бившите военни руски машини - УАЗ.

На хижата винаги ще намерите коне за лагера.

Линк към коментар
Share on other sites

Моля да напишете на кои дати ще се играе паневритмия на Бъбрека и на кои на др място( и къде е това място), часовете на начало на паневр. е също мн важна инф.за тези които не успяха да си заемат места на старата хижа. Предварително благодаря.

Линк към коментар
Share on other sites

Моля да напишете на кои дати ще се играе паневритмия на Бъбрека и на кои на др място( и къде е това място), часовете на начало на паневр. е също мн важна инф.за тези които не успяха да си заемат места на старата хижа. Предварително благодаря

Това се решава на място в зависимост от броя хора, които са се качили.

Обикновено около 15-16 август вече се играе на Бъбрека. Преди това е на Чистотата.

Часът обикновено е 9 или 10, но отново се решава на място.

Линк към коментар
Share on other sites

аз пък миналата година паркирах зад хижата, близо до кофите за смет и... не съм плащал:whistling::whistling:

Много ли си доволен от себе си? В тази държава никой не иска да плаща за нищо. Всеки гледа да хитрува, да мине метър и да не плати за нещо. Е как да се оправи тогава държавата? И после се качваш да се молиш и да търсиш Бог на езерата с това съзнание на хитруване...

Всеки има правото да оцени постъпката или действието на другите според собствените си разбирания или морал.

Но приятелски да те запитам - кой си ти за да ме съдиш?

Линк към коментар
Share on other sites

аз пък миналата година паркирах зад хижата, близо до кофите за смет и... не съм плащал:whistling::whistling:

Много ли си доволен от себе си? В тази държава никой не иска да плаща за нищо. Всеки гледа да хитрува, да мине метър и да не плати за нещо. Е как да се оправи тогава държавата? И после се качваш да се молиш и да търсиш Бог на езерата с това съзнание на хитруване...

Браво Максиме ,толкова е лесно от страни .Взимай 300 лв на месец и се опитай да си плащаш всичко изрядно ,такива са повечето заплати в провинцията ако им ги платят изобщо .Човек се простира според чергата си .Иначе бих казъл ,че една от причините българите да сме на това полужение,е защото си плащаме всичко ,би трябвало да неплащаме нищо така ще се нормализира пазарната икономика :) ( шегувам се разбирасе ),която при нас в големите сектори е монополна .Да неговорим и че много от нещата от първа необходимост са по скъпи в България отколкото в Европа ,а процентно спрямо заплатата цените са си тежички ,но все пак живеем що годе добър живот .Разбирасе никой не ни е виновен за това ,сами сме си го направили ,и сами ще си го оправим .Хубавото е че тука имаме някаква свобода ,възможност за ибор и народа успява да живее що годе добре и с тия заплати .А темата е съвсем друга ,и хубава .За жалост тази година няма да мога да присъствам ,но се надявам догодина да успея да отида ,макар че по това време догодина отново ще имам лекции.

Редактирано от veselinvalchev1981
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...