Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Ясновидството


Recommended Posts

:)дааа :blink: Ясното виждане - навътре - навън / вътрешното и външното - дълбоки неща са това и си мисля всъщност,

че Будността - Виждането - Разбирането са много различни и важни да са в хармония.

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Да,да ,да Благост ,три различни неща ,водещи до различни духовни успехи.

Линк към коментар
Share on other sites

Позачетах се по темата. Всички са писали много интересни неща. И ей така както си четах нещата ви, си помислих, че ясновидството е дарба от Бога която сме развили с много труд. И мисля, че не е просто начин на мислене, а начин на живот. Много тежък живот на зрящ сред незрящи. Гледах скоро един филм по ТВ за ноевият ковчег. И там беше разказана една притча от жената на Ной....

===

..... Попитаха я ноевите деца защо баща им прави такива откачени движения и си говори сам като лудите когато говори с Господа. А тя им отговори така...:

-- Деца, един глух по рождение човек влезнал в един град и видял на входа на града една групичка от хора да подскачат като откачени и без видими причини да правят разни неориентирани движения. Отстрани на групичката седял един друг човек и нещо си движил бързо ръката по един предмет от дърво и опънати някакви влакна по него. Та този глух човек деца, никога не бил чувал музика и не знаел какво е това музика. И не знаел, че хората танцували под ритама на струнен инструмент. Та така и вашия баща Ной, но на обратно на глухия, вижда и чува неща които ние и не подозираме, че съществуват. Не му се присмивайте деца, той просто не може да ни обясни всичко онова което вижда и чува когато Бог го посети или неговите пратеници.

Много е трудно за него да живее сред хора които не стига, че са глухи, но са и слепи, а като добавим и жестокосърдието на хората, положението на баща ви Ной е по-лошо от това на глухия странник. ....

===

Не знам дали на място цитирам спомена си от този филм? Просто се сетих за този епизод от филма докато четях постингите ви. Мисля, че първо трябва да се справим със жестокосърдието си, както казваше във филма жената на Ной. И тогава да обсъждаме вариантите на ясновиждането и ясночуването от невидимите за физическите ни сетива Духовни светове. Просто така си го мисля, не знам защо ....

Линк към коментар
Share on other sites

Ясноправенето идва от ясното виждане на собствените постъпки.Кое ме движи?

Кое ме движи ?! ...дал си отличния отговор ... Духът Божий Светият Дух ....след като сме му "приготвили и предоставили" телата си.

Утре го " празнуваме". Днес е Троицата.

Случвало ми се е да правя/действам много бързо + верно + точно + ясно...почти на автопилот / без да виждам ясно собствените си постъпки :sleeping:

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Много малко ще кажа по темата.Аз не съм така запозната с нещата за които вие пишете,но се стремя да научавам повече Аз не бех искала да съм ясновитка.Не искам да зная какво точно ще се случи на мен,на децатами и на когото ида е.Ако зная няма да мога да изживея нещата истински.Имах сънища които ми се случвах след това едно към едно.Когато го сънувам и след това всичко което съм сънувала ми се случва,аз като че ли се виждам отстрани,много е странно и аз се плаша.А когато сънувам че много близък умира много се притеснявам и страхувам.Затова не искам да имам такива способности и някои ясновидец да ми казва нещо. :yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

Много малко ще кажа по темата.Аз не съм така запозната с нещата за които вие пишете,но се стремя да научавам повече Аз не бех искала да съм ясновитка.Не искам да зная какво точно ще се случи на мен,на децатами и на когото ида е.Ако зная няма да мога да изживея нещата истински.Имах сънища които ми се случвах след това едно към едно.Когато го сънувам и след това всичко което съм сънувала ми се случва,аз като че ли се виждам отстрани,много е странно и аз се плаша.А когато сънувам че много близък умира много се притеснявам и страхувам.Затова не искам да имам такива способности и някои ясновидец да ми казва нещо. :yinyang:

не случайно при повечето хора тази способност отсъства, това е нещо отговорно, но способността зо понасяне, издържане може да се развива.

Виждането касае и нова степен на съзнание. Това е нещо , което също може да се развива.

Линк към коментар
Share on other sites

Всеки го има в себе си дълбоко заложено. То е като съня - не се предизвиква, а идва в последствие. Знаем всички прекрасно, че виждаме ясно, но мъглите на самовглъбението в личния ни свят премрежват простора и след време си мислим, че сме слепи и вече не виждаме, докато пак не изгрее някой ден слънцето на духовното израстване и равновесието на живота и не разберем, че сме си ясновидци и магове и чудотворци, с волята и желанието в наши ръце! :D

Линк към коментар
Share on other sites

:v::v::v: номера бил - туй слънце...Духовното де...изгрее ли - да не залязва

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Вижда се, че дълбоко у нас се заражда желанието за учение и мъдрост, ясновидството е ключа към тези богатства. Важно е дали ясно виждаме накъде върви света, на къде сме се запътили хората, а е важно и да спасим виждането и ясното зрение, и да прогледнем за фактите в реалността, че знаем за тези проблеми - войната, гладът, страхът, глобалното затопляна и т.н. и да се борим срещу тях сега!

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен, всеки от нас прави , каквото може. Аз например, когато играя Паневритмия , се моля да дойде просветление в умовета на управниците на големите държави и на големия бизнес/а те нали са едни и същи/. С друго едва ли бих помогнала. Като помагам на себе си, помагам и на другите и по този начин се старая да помогна да се увеличи общото количество Светлина, Мир и Любов на Земята.

Линк към коментар
Share on other sites

Като помагам на себе си, помагам и на другите и по този начин се старая да помогна да се увеличи общото количество Светлина, Мир и Любов на Земята.

Не може да има култура, не може да има благороден свят, докато съвременните хора не развият в себе си това вътрешно око. Това може да ви докажа по един естествен начин. Всички растения дължат живота си на слънцето. Така също, за да растат и да се развиват нашите мисли и желания, трябва това око да изпраща своята топлина и светлина върху мислите и желанията ни, и с това да ги полива и наглежда. Това око е вътре в мозъка ни. Намерим ли окото, ще намерим и слънцето си. Не мислете, че сърцето е един орган, който изпълнява своя определена функция. Сърцето е общество от най - разумни клетки, които извършват най - възвишената работа, те извършват работата на душата. Препоръчвам ви да развиете това светло око, за да не правите грешки в живота. Аз оприличавам греха на зародиша на яйцето, който се крие в него, вътре в тази черупка. В това яйце има всички условия, от които може да се развие бъдещият живот. За да се развие този живот, потребно е яйцето да се постави под квачката, където като престои 21 дни, майка му ще започне да кудкудяка и да му казва: "Когато дойде моментът да излезеш, ще пробиеш яйцето." Пиленцето протрива стената отвътре и с това настъпва моментът на избавлението. Този процес настъпва отвътре навън. Ние чакаме другите да ни избавят. Не оставайте други да пробият вашето яйце. Под това око Христос разбира движещото се око, т.е. душата на всеки човек, която съдържа в себе си всички възможности за едно правилно развитие. Ако окото ти е чисто, ще можеш да разрешаваш правилно всички въпроси, благодарение на светлината, която имаш. Нашият живот е в свръзка с миналото и бъдещето. Това, което ви говоря, не е от характер да ви спаси, ако вие сами не работите; моята проповед е само едно кудкудякане на квачка. Тогава казвам: онези, които са замътили и са близо към излизането, нека употребят клюнчето си за пробиване стените на яйцето и нека направят последни усилия да извадят главата си вън. Като излязат пиленцата, квачката казва: "Клок, клок", и започва да ги води, да ги учи, как да кълват зрънцата. Това е Божественият естествен закон. Ние искаме да дойде с нас Господ, но Той само проповядва. Всеки проповедник е една квачка. Има квачки, които проповядват, но нищо не излиза от тях, защото те нямат яйца. Ако си квачка без яйца, помоли се на Бога да те насади някъде. Всяка майка и баща са квачки. Христос казва: "Ако окото ви е непокварено, то ще осветява цялото ви тяло, ще разберете смисъла на живота и ще бъдете в свръзка с миналото, настоящето и бъдещето, а ще бъдете също и в непреривна връзка с любовта. Но тази любов, която днес господства в света и да ви пази Господ от такава любов! Светската любов е като една мътна рекичка, която полива зелето, пипера и другите зеленчуци. Но след време и тази мътна рекичка се прецежда и пречиства. В нашето яйце, обаче, не трябва да има никакви нечистотии, никакъв компромис, за да имате светло бъдеще. Поне за една година дръжте в себе си следната мисъл: "Искам окото ми да бъде светло, чисто, за да бъде такова и цялото ми тяло." При такова положение вие бихте спечелили много повече, отколкото ако бяхте слушали всички проповедници в света. Онзи слънчев лъч, който идва отгоре, произвежда много по - добър резултат от всичките печки в света. Такъв е божествения закон. Спрете сега ума, мисълта, волята и сърцето си върху това око и запитайте се всеки един в себе си, кой ден от замътването сте. Ако са се изминали 10 дни от замътването, ще кажеш: "Мамо, още не е време." На 15 - тия ден майката започва да кудкудяка, но ти ще кажеш: "Мамо, още не е време." Като дойде 21 - ия ден, ще кажеш: "Мамо, време е вече." Така и аз ви казвам: клок, клок, но в това отношение съм профан и не зная, в кой ден на замътването си е всеки от вас. Това ще познаете по вашите пориви, желания и мисли. Ако от днес всички проповедници, свещеници, учители, съдии в цяла България, пък и в цяла Европа, започнат да мислят за това око, щяхте да видите, какъв добър резултат щеше да има. Ако българите направят първи този опит, ще видят, как в една година ще има подобрение и в умствено, и в душевно отношение. Мислете за окото, за което Христос е говорил, защото то е във всички и във вас ще се породи Божествена мисъл, обич и добрина. Когато намерите това око, ще бъдете всички безсмъртни: то съживява. Това е искал да каже Христос. Всеки, който иска да бъде безсмъртен, да намери своето око. :angel: Тази е мисълта, която Христос е вложил в този стих.

Светилник на тялото,

Беседа, държана на 11 май 1919 година.

Линк към коментар
Share on other sites

На ясновидството не бива да се гледа като на цел, а като на средство, нужно за по-висша работа. По-добре да не се пънем да го постигнем, преди да сме достатъчно узрели, понеже иначе могат да станат проблеми. Като игра на невръстно дете с ток, огън, нож... Мисля, че са нужни чистота, смирение, способност да се приемат хората и нещата от живота без осъждане, посветеност до степен да си се превърнал в съд и канал за протичането и действието на Святия Дух, на Любовта, на Висшите Светли Сили. Нямам желание разни други гадни сили да минават през мене. Отрицателната информация на едно по-високо ниво си е просто информация, човек трябва да е достатъчно подготвен и стабилен, да е неуязвим, както каза Кристиан. Не бива да се предизвикват неуправляеми "турбуленции", "разкъсвания" и "нахлувания" в собственото поле, човек трябва да е защитен. А най-добрата защита, доколкото ми е известно, е състоянието на излъчване на Любов, ама не просто въображаема. Аз лично вече не искам да зная всичко, а само толкова, колкото е разумно за момента и състоянието ми.

Може би нищо нямаше да напиша, ако предварително бях прочела горния постинг, а така се получи смислово повторение, но по-лошо казано. За което се извинявам!

Линк към коментар
Share on other sites

Да, напълно съгласен съм.

Желанията са ограничено нещо.

Трябва да ги различаваме какво са и кои са когато идват.

Разумният стремеж е търпение, изграждане.

Линк към коментар
Share on other sites

Четах внимателно...

Само един-дмама съфорумци обърнаха внимание, че ясновидството освен технико-биологически въпрос е и въпрос на взаимоотношения в Обществото. Крайно важен момент, защото ясновидството според мене е един невероятен източник за придобиване на информация. А това във съвременното Общество и жизнено важно...крайно жизнено важно. Освен това има и един друг феномен - лекуването чрез силатана Светия Дух, пак безкрайно интересно явление.

Струва ми се, тук се крие ключът за много нещо по темата.

На ясновидството не бива да се гледа като на цел, а като на средство, нужно за по-висша работа. По-добре да не се пънем да го постигнем, преди да сме достатъчно узрели, понеже иначе могат да станат проблеми. Като игра на невръстно дете с ток, огън, нож... Мисля, че са нужни чистота, смирение, способност да се приемат хората и нещата от живота без осъждане, посветеност до степен да си се превърнал в съд и канал за протичането и действието на Святия Дух, на Любовта, на Висшите Светли Сили

Много е трудно за него да живее сред хора които не стига, че са глухи, но са и слепи, акато добавим и жестокосърдието на хората, положението на баща ви Ной е по-лошо от това на глухия странник
Валентин Петров  Jun 11 2006, 17:06 Пост #29 

първо трябва да се справим със жестокосърдието си

Всеки човек е живо същество. Както не бива да ядем месо- тялото на по-малките си братя, така трябва да се съобразяваме, че човек е една вселена вътре в себе си. И никой няма право да му нарушава личното пространство и да спекулира с неправомерно придобита лична информация. Тако личната информация може да послужи за шантажиране, рекетиране и в крайна сметка обсебване на чужд живот с користна цел. В казармата ни учеха, че оградата е сложена да предупреждава, че не бива да си прескача. А не , че не може да бъде прескочена.

И аз се питам сам .... : Един човек не може да го вразуми една 2-метра ограда и той търси всякакви начини да я прескочи без да го види никой и да придобие незаконно информация , аааа.... ако притежаваше това уникално средство - ясновидството , ккакво може да го спре да безчинства ?????

Явно е този случай с ясновидството е крайно наложително стремящият се човек към ясновидство не да не прескача 2 метра ограда , а да не прекрачва начертаната на земята линия от Ангела му. Да не говорим от хората начертана линия за ненамеса в личния живот. Демокрацията означава и задължиния и уважение към ближния. Само така ще преборим жестокосърдието си. - Като зачитаме личното пространство и живот на всеки един от нас. Всичко опира до нивото на самосъзнание и никой да не счита онова и Онзи раб Божий,което и който Бог е пречистил за нечисто и нечист. Защото Бог е пречистил и провирил човека по вечните закони, неподчинени на временните земни такива - обслужващи определено Общество в определено историческо време. Само Вечно Съществуващият и вечно Праведният и вечно Непогрешимият има право да изпитва и проверява. Друг - не.

Така мисля ....

Линк към коментар
Share on other sites

Както не бива да ядем месо- тялото на по-малките си братя, така трябва да се съобразяваме, че човек е една вселена вътре в себе

много обич

Линк към коментар
Share on other sites

Чрез ясновидството се попада и в Дявола хе, хе, хе :harhar:

Благодаря на небесните сили за липсата на ясновидството у мен B)

Линк към коментар
Share on other sites

Чрез ясновидството се попада и в Дявола хе, хе, хе  :harhar:

Благодаря на небесните сили за липсата на ясновидството у мен B)

Като не вярваш в така наречения дявол и го отричаш напълно как ще попаднеш при него? А? :hmmmmm: Липсата на ясновидство-предусещане-видения-6-то чувство е липса на духовна извисеност! В по ранните векове на човечеството винаги са и навсякъде са съществували хора с развити тези им способности, било е нещо естествено. А ние сега с ерадваме на духовната си слепота. Страхът да приемеш нещо, което не разбираш-владееш-не познаваш е страх от растеж - вътрешен и духовен. :hypocrite:

Линк към коментар
Share on other sites

Екстрасензориката е съвсем необвързана с духовна извисеност, а по-скоро с кармични зависимости. Липсата на подобно знание може наистина да те вкара в беля. И то, такава, че да няма път назад... Нека никой не го сподели подобна участ, но не нашата воля ще бъде, а Негова!

Отричането на Дявола за съжаление не означава, че си го познал и победил! Дай Боже всекиму този триумф!

Линк към коментар
Share on other sites

6тото чувство - Интуиция ? Връзка с Бога ? Друго необгодимо ли е ?

Иначе пакости могат и СЕ правят много и без екстрасензорика.. зависи от моментът..

Кой определя големината на греха и на наказанието ! ? ?

Линк към коментар
Share on other sites

Екстрасензориката е съвсем необвързана с духовна извисеност, а по-скоро с кармични зависимости. Липсата на подобно знание може наистина да те вкара в беля. И то, такава, че да няма път назад... Нека никой не го сподели подобна участ, но не нашата воля ще бъде, а Негова!

Отричането на Дявола за съжаление не означава, че си го познал и победил! Дай Боже всекиму този триумф!

Абсолютно вярно.

Но хората понякога погрешно тълкуват кармичните зависимости.

Карма = причинно-следственни връзки.

Причините могат да бъдат много, и лоши и хубави.

Духовната извисеност съчетана с Познание и Посветеност , може и да доведе до екстрасензорика.

Така е, това погледнато в обратен ред , не е обвързаност.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...