Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Ясновидството


Recommended Posts

Е, добре, вярваш в науката, и не обичаш думата "вярвам" - това си е твой избор :feel happy:

Но от твоя отговор почти се изясниха нещата, защо не може да има 100% познаваемост от страна на ясновидците :)

Единствено имам определени резерви за:

детерминирани са бъдещите събития на природно низшите духом, на необразованите хора, тоест на тези, които водят монотонен начин на живот. При тях може да бъде предсказано всичко с 98% точност.

При емоционално интелигентните, при ерудираните личности, дори те също да водят монотонен начин на живот, свободната воля програмира бъдещите събития

но може би просто не зная какво влагаш като съдържание в "природно низшите духом", "монотонен начин на живот", "ерудирани личности"....

Аз лично не мога да установя каквато и да било връзка или закономерност между: необразовани хора - монотонен начин на живот - липса на свободна воля?!

Линк към коментар
Share on other sites

Диана, по време на курсовете които провеждам, карам учениците си да ми отговорят на следния въпрос: на кого според тях с по-голяма точност би могло да се предскаже бъдещето - на човек роден, възпитан, живеещ на село; на такъв роден, възпитан и живеещ в малък град; на този от големия или на човек роден на едно място, възпитаван на друго, живеещ на трето...

Ако се впусна в обяснение какво е "низш духом", "монотонност" и "ерудиция" - ще осъмна пред компа.

При хората не може да има 100% потискане на свободната воля, ето защо предсказанията също не са такива.

Важно е да се знае, че "ясновидци" на този етап от еволюционното развитие няма. Има личности, притежаващи и боравещи с разновидности на това, което е възприето да се нарича "ясновидство", тоест извънсетивно възприятие. Още повече, че получаването на информация за предстоящи събития е пряко зависимо от различни телепатични прояви.

Линк към коментар
Share on other sites

Ясновидство наистина няма. Съзнанието ни е полярно, и това е едно нестабилно ниво, което е разположени между две стабилни. Днес всеки може да се поинтересува и да събере информация за австралийските аборигени, и да изследва механизма чрез който всеки един от тези аборигени може да се "включва" в груповата памет, и да преживява спомените на съседа си, живеещ на 1000км като свои собствени. Следващото ниво на съзнанието все още не е масово явление, но по своята същност то е съзнание функциониращо на нивото на четгвъртото измерение.

Днес, това което наричаме ясновидство е рудиментарен остатък от това, което все още притнежават аборигените, и съвсем не е нито дарба, нито нещо, което има отношение към еволюирането на човека като съзнание.

Иначе, по отношение на волята и това дали имаме или нямаме свободна воля- доказуемо волята ни не е свободна. Известен процент свобода на волята има само по отношение на нещата извън човека, и това се отнася до промяна на външната среда- но всяка промяна в тази насока си има цена.

Всичко в битието е подчинено на влиянието на цикли- има много видове цикли, по-малки, по-големи, и живота на човека, независимо дали ще разглеждаме физическия му живот, дали ще разгледаме съдбата му като линейна функция във времето, дали ще разгледаме емоционалния му живот и т.н.- всички това е подчинено на цикли. Човек е зависим от циклите, така че независимо дали някой е с повече или по-малко интелект- по мое мнение точността с която може да се "познае" живота на който и да е, се движи някъде между 90-98%.

В крайна сметка нужно да знаем местоположението, и скоростта с която се движи един обект, субекти и т.н., за да можем да изчислим точно кога, къде, и как ще стигне от житейската си точка "А", до житейската си точка "В" напред във времето. Всичко е енергия, а формулката за енергията е Е=м х с2 (на квадрат)...това прави всичко предвидимо.

Начините, или методите, чрез които може да се "вижда" събитийно напред или назад във времето са много, във всеки човек съществува достатъчно рудиментарна "почва", за да може да сведе т.нар. "ясновидство" до доста по-успешен, и освен това- с практическа стойност еквивалент на сканди-кръстословиците.

Но, това което не може да обхване ясновидството са именно еволютивните процеси- Еволюцията на човека е революция, която има за цел да освободи прикования в циклите човек, така че тези процеси остават скрити дори и за тези, които имат опит по отношение на работата с циклите...и астрологията и нумерологията са пример за науки, изучаващи циклите описателно, но нито астрологията, нито нумерологията такива, каквито са днес, не носят в себе си знанието и ключът, чрез който може да се освободи от влиянието на тези цикли...но тази липса е поради "забрава"- Ако някой има желанието и силата да си "спомни", ще търси и няма да спре докато не намери...

Линк към коментар
Share on other sites

Smireniq, аз съм професионален психотроник...

Модераторска бележка: Рекламата е забранена!

Редактирано от Психотроник
Линк към коментар
Share on other sites

... по мое мнение точността с която може да се "познае" живота на който и да е, се движи някъде между 90-98%.

В крайна сметка нужно да знаем местоположението, и скоростта с която се движи един обект, субекти и т.н., за да можем да изчислим точно кога, къде, и как ще стигне от житейската си точка "А", до житейската си точка "В" напред във времето. Всичко е енергия, а формулката за енергията е Е=м х с2 (на квадрат)...това прави всичко предвидимо.

Кристиян, любопитно ми е дали пишете от личен опит или сте го прочел някъде.

Трудно бих се съгласила, че е еднакво лесно да се предвиди и с еднаква познавателна способност живота на "който и да е". Най-малкото, че времето за което ще бъде предначертано бъдещето на човек от малко населено място ще отнеме в пъти по-малко време, от на този от столицата, например.

Би ми било интересно да получа от първа ръка информация за човек, който се справя на 98% с прогнозите за бъдещето и това да е документирано.

Виждам, че модератора ни напомня, че форума не е място за реклама, ето защо ще бъда благодарна на тези, които са или познават такива хора, желаят да споделят наблюденията и ми пратят ЛС. Аз също бих могла да предоставя любопитна информация на тази тема.

Линк към коментар
Share on other sites

Anaid, що се отнася до процентите, които дава Кристиян: 90-98% за всеки човек и на мен ми се струват множко, а и аз разграничавам човеците, но по малко по-различни критерии. Обаче би ли ми пояснила с какво именно се отразява големината на населеното място що се отнася до, както казваш ти, "предначертаното бъдеще"?

Линк към коментар
Share on other sites

Пиша от личен опит по отношение на самия себе си- изучавам циклите, изучавам и себе си, и какво е взаимодействието между мен и циклите. Всяка година си правя отпечатъци на дланите от 2002г насам, и година след това към това включих и методиката с циклите, като си правих труда да напиша "дневник" на предстоящата година- ден по ден, седмица след седмица, месец след месец..много писане е това, но пък на мен малко ми трябва..."луд умора няма"...

За други хора обаче не е възможно дза се постигне толкова голяма точност- всеки човек взаимодейства по специфичен начин с различните цикли, или обрлатното- циклите въздействат върху всеки различно, така че емпирично може да се направи скица, но не и графика- в случай че някой се опитва да "ясновидства" на други; освен това подобни занимания имат почва само по отношение на това, да изучаваме себе си. Със сигурност твърдя, че по отношение на "ясновидстване" от този тип- чрез циклите, за други хора е вредно. Това е вмешателство, което може да се опрездели като подлагане на едновременното въздействие на мощен сноп рентгенови лъчи, чрез които се проследява вкарано радиоактивно вещество вътре в човека...Ако го ползваме само за себе си, спестяваме рентгеновите лъчи, нужно е само да проследим "пътя" на "изотопа" и да си водим прилежно записки.

Иначе, по отношение на гадаенето- лошо няма..понякога има 100% успех, понякога не покрива и минимума от 5-10%...това зависи от сетивата на този, които гадае...

Докато методът за който споменавам, няма нищо общо с гадаенето. Тората съществува вече няколко хилядолетия, и в нея се съдържа цялата методика за работа с циклите. Всеки един човек, персонално е споменат в тората, отбелязан е житейския му път с основните параметри, които най-често гадаенето не може да "напипа". Методът всъщност е същината на учението на Тот, както и основа на други школи, като тази на Питагор. Аз твърдя, че човекщ може да напише своята автобиография до края на живота си още когато е на 21 години, и да се обзаложи със сигурност, че нито дума от написаното няма да се наложи да бъде редактирана- зависи от това, до каква дълбочина човек може да навлезе в себ еси, докато излезе накрая в открития космос- но не този, които виси от небето де, а също така зависи и от умението на човека да се измъква от грутницата страхове, които могат да го преследват чак до края на вечността, но дали ще го хванат- зависи от човека...но, да не излизам от темата повече, ще се ориентирам към приключване...че и на работа трябва да ходя...

Линк към коментар
Share on other sites

Пиша от личен опит по отношение на самия себе си- изучавам циклите, изучавам и себе си, и какво е взаимодействието между мен и циклите. Всяка година си правя отпечатъци на дланите от 2002г насам, и година след това към това включих и методиката с циклите, като си правих труда да напиша "дневник" на предстоящата година- ден по ден, седмица след седмица, месец след месец..много писане е това, но пък на мен малко ми трябва..."луд умора няма"...

За други хора обаче не е възможно дза се постигне толкова голяма точност- ...

Иначе, по отношение на гадаенето- лошо няма..понякога има 100% успех, понякога не покрива и минимума от 5-10%...това зависи от сетивата на този, които гадае...

Благодаря ти, Кристиян, за отговора.

Ще се съглася с теб, че най-лесно човек може да прогнозира собственото си "движение" напред.

Радвам се, че и ти си на мнение, че точноста в прогнозите не е еднаква, когато говорим за други хора.

А колкото до гадаенето - според мен това е един от най-неточните начини за предвиждане на бъдещи събития. Независимо дали се гадае на карти, чай, и-дзин, руни и т.н. Не искам да засягам никого - познавам или съм чувала за двама-трима, които добре се справят с Таро, например. Но наблюденията ми са, че резултатите при гадаенето са под 10% познавателна способност.

Пожелавам ти спорна и спокойна работа.

Линк към коментар
Share on other sites

Това, което масово се нарича ясновидство, всъщност е видство на малко по-ефирни заблуди. И отново е заблуда и то от още по-опасните. Истинското ясновидство не се изразява в това да съзреш нечия аура или биополе или както там щете го наречете или пък да навлезеш в Акаша. Истинското ясновидство е далеч отвъд тези "видства" и няма нищо общо с тях.

Линк към коментар
Share on other sites

По-принцип съм съгласен, но за такова ясновидство има много малко реални исторически примери. Хората не могат да определят ясновидството освен по външни признаци каквито са съвпаденията в материалния и мисловния свят. Затова е повече прието най-висшето ясновидство да се назовава като святост.

Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

от малка усещам хората как се чувстват, от какво са болни и т.н. Като бях първи клас преди много години учителката ми беше болна от диабет. Един ден аз и предложих да и намеря "лекарството " тоест инсулина, защото зная от къде. Тази жена беше толкова щастлива, че започна да ми пише само шестици къде заслужени къде не...

Та от малка зная какво го чака човек, как се чувства в момента, кога ще се разведе , ожени и т.н. До преди години си мислех, че всички хора са така но уви оказа се че не е точно така.

Та въпроса ми е какво е това? Ако някой знае или има мнение ще се радвам много да го сподели!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Eshavt!

Това е дарба, твоя заслуга е. Използвай я за добро. Можеш да следваш традиционна и да учиш нетрадиционна медицина и да си полезна много по този начин на хората. На колко години си сега?

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря Силве,

стопли ми душата с тези думи. Ами старичка съм ...на 30

Линк към коментар
Share on other sites

Чудесно, 30 години е младежка възраст, можеш да си развиеш дарбата за добро, а човек чете, докато е жив. Това усещане, което имаш от малка, не е случайно и е много важно за теб, може би най-важното и е хубаво да се прилага за помощ.

Линк към коментар
Share on other sites

Дано успея да я развия ако наистина е дарба за да не вредя поне на себе си и на околните...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

По времето на Учителя най - добрата ясновидка в България е била Кортеза. В един разговор Учителят го казва и тогава 2 - 3 негови ученици решават да я посетят. Когато се връщат на Изгрева, Учителят ги пита защо са се унижили да ходят при Кортеза. Те Му казват:

- Но, Учителю, нали Вие сам казахте, че тя е най - добрата българска ясновидка?

- Да - рекъл Учителят - вярно е, че Кортеза е най - добрата българска ясновидка, но вие сте на много по - високо ниво от нея!

Искам да обърна внимание на факта, че има висши и низши проводници на Духа. Обикновено се сблъскваме с низшите проводници, които черпат информация от низшите астрални сфери, от душите на "мъртвите", от нашето подсъзнание. Могат да ни кажат много неща за миналото и настоящето ни. Понякога имат попадения и за скоро предстоящи събития, дотолкова, доколкото те са проектирани в подсъзнанието ни ("Силата на нашето подсъзнание"). Но като цяло човек трябва много внимателно да подхожда към такива феномени! Висшите проводници, които са рядкост, снемат информация от много по - високи светове - ментален, каузален... Те не се занимават с гадаене, макар че притежават пророчески дар, и избягват да предсказват бъдещи събития, освен когато е наложително и целесъобразно да бъде разкрита пред някого Божията воля.

Линк към коментар
Share on other sites

Каквито и ясновидци да има всичко зависи главно от самите нас.Когато човек посети някой ясновидец и той му каже нещо, то се залага вече в нас и подсъзнанеито започва да работи в тази насока, да го очаква, да го изживява вътрешно...И нека не забравяме, че имаме винаги две възможности и от нас зависи по коя ще тръгнем...За това по скоро ние сами за себе си трябвна да сме ясновидци.

Линк към коментар
Share on other sites

И това ще се случи един ден, когато се проясни съзнанието на хората. Защото ясновиждането е именно това - ясно съзнание, което в повечето школи наричат просветление. Моменти на просветление може да има всеки един човек, но колцина са в перманентна слънчева осветеност.

А как мислите, "колко часа сън са необходими" на един такъв просветен..................?

И има ли нужда от сън изобщо? Питайте ясновидците, при които ходите и по това ще ги познаете.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 7 months later...
Guest НиколаДамянов

Мисъл на деня - 13 Ноември 2008 г.

„Много ясновидци виждат светлина около себе си, около хората и разните предмети. Това още не е истинската светлина. Тази светлина е физическа – светлина на астралния свят, откъдето се вижда, че всеки свят има, също както и Земята, няколко подразделения. Тази светлина се различава от духовната, която е жива светлина, неизменна и непреривна в своите трептения. Духовната светлина няма сенки. Тя прониква цялото пространство и всичко осветява. Пред нея няма нищо скрито-покрито.”

Тази мисъл обяснява голяма част от въпросите, възникващи относно истинското ясновидството.

Линк към коментар
Share on other sites

Екстрасензорен тест с карти от Светослав

Този прост тест с карти измислих през 1990 г., когато много хора твърдяха, че са екстрасенси – ясновидци, медиуми, контактьори и др.

Вземате една нова колода (тесте) стандартни карти за игра, разбърквате ги добре, слагате ги с лицето надолу и започвате да обръщате карта по карта, като предварително казвате, какъв е цветът й - червен или черен. Направете 3 серии опити за познаване, всяка от които с по 10 карти и си изчислете резултата. Може и някой друг да тегли и обръща картите.

При над 80% познати карти – имате мн. добра екстрасензорна спобност, между 60 и 80% - добра, а под 60% - случайност.

Това можете да експериментирате и с някой, който претендира, че притежава “ясновидска дарба”!

Следващият експеримент е по-сложен, за напреднали - разпознаване на отделните карти – купа, каро, пика, спатия и т.н.

На всички доказали или открили екстрасензорните си способности – честито!

Линк към коментар
Share on other sites

Този тест би "открил" само една малка част от хората с екстрасензорни възприятия, защото и в тази област има доста и различни проявления, които не могат да се свържат само с това.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...