Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Психеделичната култура (след 1990г.)


Галио

Recommended Posts

Вижте видеото по-долу и ми отговорете:

Кое ви хареса във видеото и кое не (пропускаме употребата на психоактивни вещества - с цел постигане на лесна духовна трансформация) ?

Паневртимията се играе по предварително заучени правила и е съпроводена с мощно емоционално освобождаване и духовно извисяване, подбни състояния се постигат и при спонтанното танцуване под въздействието на психеделичен транс, логично ли е тези два противоположни като начин на танцуване стила да водят до един и същ краен резултат?!

Вероятно в България има шепа хора които харесват психеделична транс музика но не я свързват с употребата на психоактивни сусбстанции а с учението на П. Дънов и други подобни, вие как намирате подбна симбиоза?!

(говорейки за психеделичен транс пропускам една неговата подразновдност наречена: Dark psytrance)

! Редактирано от Галио
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 27
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Според мен истината е някъде между спонтанността и някакви установени, но гъвкави и широки рамки в танца! Ако е само спонтанно, става едно клатене. Ако само на рамки се разчита, като при тай чи или паневритмията, влизаме в ригидната догматичност, която от "гората" на еди си кое движение пропуска медитативното състояние, което всъщност е целта! Истинският танц идва от сърцето и в рамки не можеш го вкара. Нужна е някаква външна скелетна форма, а вариациите в рамките на тези водещи линии могат да идват отвътре! То е като балансът между трябва и искам. Трябва, умът - дават някаква външна форма. Ако проследим лекциите на Учителя Беинса, можем да се удивим колко много "ТРЯБВА" имаме (предполагам, че се е съобразявал с контекста, със съзнанието на учениците си, а може би и характерът на проводника-богослов е бил по-твърдичък. За провежданото ясно, че качеството е наистина високо, но проводникът си е обикновен човек и нищо повече! Едно е Учителят Беинса, друго е "подложката" Петър)! Ако прочетем словото на този проводник на Светлината, Омраам Микхаел Айванхов - ще видим, че принципът е на спонтанността, сърдечността, сублимацията, приемането и обгръщането на трансформацията. Твърдото и по презумпция рамкиращо и ригидно "ТРЯБВА" е станало ненужно, защото състоянието на съзнанието е наистина високо. Високото съзнание е задължителна предпоставка за отпадане на "ТРЯБВА" или поне за ползването му в много скелетни и гъвкави рамки. Ако съзнанието липсва, танцът от духовен ще слезе до оргиистичен, свободата ще деградира до свободия - няма я връзката с вътрешния водач, сърдечния Разум. А докато тази връзка се гради, едно по-твърдо "ТРЯБВА" си е нужно.

Линк към коментар
Share on other sites

Кое ви хареса във видеото и кое не (пропускаме употребата на психоактивни вещества - с цел постигане на лесна духовна трансформация) ?

По принцип самата музика е създадена да действа като наркотик (особено при този стил). И все пак сама по себе си музиката рядко е достатъчна да докара хората до транс, затова се съчетава с алкохол, наркотици и упойващи вещества. И това не е от днес. Самата музика от филма ми хареса, но аз не я възприемам по този начин по който я възприемат хората от видеото. По принцип танците при хората са примитивни и израз на примитивност. Тук нямам предвид сценичното изкуство, а това, което масово се танцува на събирания и дискотеки. Разбира се нямам нищо против хората да си ги танцуват, но за мен те са остатъци от миналото и мястото им е в миналото. Не знам как можем да пропуснем употребата на психоактивни вещества, след като в много от партитата повечето хора са дрогирани или пияни, а партитата са съпътствани от тотална сексуална разпуснатост и оргии (не на самите партита де, но в районите около тях). В България се организират достатъчно много техно, рейв/гоа партита и за желаещите могат да се уверят сами.

Линк към коментар
Share on other sites

Това е музиката, която ми действа сигурно най-дисхармонично (вероятно повече и от чалгата). Разстройва ми всички чакри - отдолу нагоре и отгоре надолу :3d_146: плюс късо съединение някъде по средата...

Линк към коментар
Share on other sites

Галио ,пич,паневритмията е създадена възоснова на извстни космически принципи и закони и предварителното заучаване на упражненията може само да допринесе за хармонирането ти с тези велики закони и енергии,които протичат и управляват битието.А след едно псай-транс парти със всичките му екстри ставаш на парцал за няколко дни ,вярно е че там квото и да си взел ти е готино и музиката те понася до пределната точка след която падаш и за да станеш и продължиш,удължиш оня сладък полет,онова благо чуство на неземен екстаз,любов и абсолютна хармония , увеличаваш дозата и така не усетно колкото повече се изкачваш падаш от по високо и въобще става "не ми гавари" , каша голяма,както и да е, не са за препоръчване тези неща но от друга страна не са и за пропускане,все пак само опитаното и приложеното знание е положително знание и може да те ползва за напред.А на уважаемия господин Орлин Баев само да напомня ,( "подложката") Петър Дънов е Светец,и приятно четене на Омраам, а многото ТРЯБВА в словото на Учителя Беинса Дуно едва ли е случайно и не на място .

Линк към коментар
Share on other sites

Не знаех, че има такъв фестивал, изглежда интересно, разбира се има и негативни неща в него, но както винаги съчетание между + и - :)

Хареса ми песничката, която започва малко преди и около 29-та минута, има малко български мотиви сякаш...но не ми хареасаха символите, свързани с религии и извънземни (например една маска, която се появява към 30:34 минута). Мисля, че и на такъв фестивал би могъл да се запознаеш с интересни хора и да чуеш добри групи..

Само че някак не си представям човек, който 20 години е играл паневритмия, да подскача на такава музика просто..би било забавно :)

Линк към коментар
Share on other sites

......По принцип танците при хората са примитивни и израз на примитивност....

Може би тези високоинтелигентни хора имат нужда да се върнат към първоначалния – съвършено чист и естествен, примитивен образ на човека (непознаващ шумоленето на парите и желанието за още от тях), за да се почувстват отново цялостни – свързани с природата, астрала и Бога, всъщност музиката и танците ни помагат да освободим съзнанието си от противоречията и тялото си от блокираната енергия

Редактирано от Галио
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Емил от Льонеберя

тази музика директно те разбива

за мен се пада обратното на кое да е хармонично нещо, което съм виждал

ако ще я сравнявам с паневритмия, то това е анти-паневритмия

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Яко, man ! Особено ако си подпийнал ! :D Тази музика ми навява асоциации за дивост, въртене на главата придружено с отпийване на алкохол. :D Но като цяло, не бих слушал често такава музика, не ме кефи - роботска е няк`си. Някои казват, че била разбиваща тази музика,но определено има и по - хард и нехармонични звучения.

Линк към коментар
Share on other sites

......По принцип танците при хората са примитивни и израз на примитивност....

Може би тези високоинтелигентни хора имат нужда да се върнат към първоначалния – съвършено чист и естествен, примитивен образ на човека (непознаващ шумоленето на парите и желанието за още от тях), за да се почувстват отново цялостни – свързани с природата, астрала и Бога, ...

Подрусващото движение / ритмично приклякване свързва по силно със Земята, заземява.

При паневритмията акцентът е в разширяване и изчистване на собствената аура на всеки, енергийно свързване на всички в кръга и още нещо ... хайде да го запазя за себе си и играещите.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Вижте видеото по-долу и ми отговорете:

Кое ви хареса във видеото и кое не (пропускаме употребата на психоактивни вещества - с цел постигане на лесна духовна трансформация) ?

Паневртимията се играе по предварително заучени правила и е съпроводена с мощно емоционално освобождаване и духовно извисяване, подбни състояния се постигат и при спонтанното танцуване под въздействието на психеделичен транс, логично ли е тези два противоположни като начин на танцуване стила да водят до един и същ краен резултат?!

Вероятно в България има шепа хора които харесват психеделична транс музика но не я свързват с употребата на психоактивни сусбстанции а с учението на П. Дънов и други подобни, вие как намирате подбна симбиоза?!

(говорейки за психеделичен транс пропускам една неговата подразновдност наречена: Dark psytrance)

!

:) Това е техно- хаос парти или по всичките следващи имена, които сложиха на този тип музика.

Тази музика много ми харесва и доста съм ходила по места в които са поканени DJ , които правят добър подбор на музиката. За първи път чувам, тази музика да се отнася към някаква духовност.

По принцип техно и хаос музиката има един повтарящ се ритъм и това е ритъма на сърдечния мускул. Хора които са по- чувствителни или ..... не знам, просто не са в синхрон с този тип музика, могат дори да получат аритмия или учестено сърцебиене.

На мен лично ми харесва, но все по - малко съм в настройка за нея. Синът ми също я харесва и виждам, че се забавлява да си прави сам миксовете.

Редактирано от didi_ts
Линк към коментар
Share on other sites

чували ли сте за психеделичните вещества като Аяхуаска например, която се пие от шаманите на Амазонка и е лечебно средство официално защитено от закон в Латинска Америка?

Аяхуаската съдържа молекулат ДМТ известна още като Духовната молекула...

Линк към коментар
Share on other sites

чували ли сте за психеделичните вещества като Аяхуаска например........

Чувала съм, в смисъл чела. За шамана/лечител ДОН АУГУСТИН от Перу.

"По пътя кък следващото измерение, моето пътуване към лечители ишамани" - Клеменс Куби

"ДОН АУГУСТИН - ПЕРУ

Неговото лечебно средство е една микстура от различни горски растения, която е била създадена още в древни времена на различни места в южноамериканската джунгла - аяуаска. То води до дълбоко проникващо душевно и телесно пречистване. Аяуаска значи буквално „плод на смъртта".

За Дон Аугустин след приемането на аяуаска, така той обяснява своята работа, животът става видим на енергийно ниво. Здравите хора засияват за него в бяло, енергийните блокажи се виждат като червени или зелени точки. За да помогне, той ги улавя с ръка или ги изсмуква с уста от тялото. При това той трябва да действа бързо, решително и съсредоточено, защото иначе тези точки му убягват като малки, пъргави рибки и тогава отново стават невидими....

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

А психиделичната култура включва ли използването на упойващи вещества? Трябва ли медитацията, трансът да вървят в "комплект" с подобни катализатори? А какво всъщност активират те - докосване до друг свят, или объркване в създаден собствен илюзорен? А защо са забранени тези субстанции и доколко морално е да се предлагат на разни псевдомедитации? Знаете ли, изниква ми следният образ: хром човек, който иска да проходи, обляга се на патерици и му се струва, че отново ходи, до момента, в който ги остави. ДМТ е нещо подобно на патерица. Ще кажете тогава - ами да, просто помощно средство за постигане на определено състояние. Така е, може би сравнението ми не беше съвсем точно, но идеята мисля, че става ясна.

Господ предлага път за достигане до него. Този път е труден, дори невъзможен, отказваш се, когато ти свърши водата в пустинята, хлъзгаш се надолу по урвите почти стигнал до върха - болка, страдание. И тогава идва Дяволът, той прави чудеса, прави ги веднага, пред очите ти - подава цвете, което да те отведе право където искаш. Използва слабостта, любопитството, наивността, вярата.

Опитност? А какво може да коства тя? Коя е истинската истина и може ли да се разпознае?

Господ каза на хромия: "Хвърли патериците и ходи"

Линк към коментар
Share on other sites

Дали става въпрос за упойващо веществво което служи като патерица незнам, но според горепосочения източник("По пътя кък следващото измерение, моето пътуване към лечители ишамани" - Клеменс Куби), въпросната аяуаска е спомогнала за премахването на истински патерици.

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

Щом като предпочитате дискусия под формата на цитати, ето и един от мен:

В статията си „История на будизма” Рик Фийлдс споделя това, като разказва една случка в центъра на дзен-наставника роши Еидо Шимано.

В Ню Йорк един ученик влязъл в дзендо дрогиран, седнал на своята дзафу, докато се почувствал достатъчно просветлен, за да стане от възглавничката си по средата на дзадзен, да коленичи пред учителя, роши Еидо, да удари камбанката и да излезе безгрижно в малката градинка с камъни зад дзендото. Роши Еидо го последвал и двамата стояли очи в очи, докато учителят попитал „Да, но дали е реално?” и ученикът, който изглежда дотогава си държал на своето, побягнал. След това било установено правило, че никой не може да сяда за дзадзен, ако е взел ЛСД в или извън дзендо.

Вие можете да погълнете някаква много мощна субстанция и дори ако физически сте с разнебитено здраве, ще може да се докоснете до дълбоки места, за което обаче ще платите някаква физическа цена. Когато вашето тяло е в хармония и открито, вие можете да се откриете към по-дълбоки равнища с много по-малко физическа дисхармония. Също така това позволява преживяването да бъде интегрирано. Без подготовка на тялото човек не може да удържи тези разбирания.

Твърде възможно е преживяванията, предизвикани от вземане на психеделични дроги, да бъдат във вреда на духовния напредък. Освен данъка, който наркотичните вещества вземат от едно тяло, което се нуждае да бъде потегнато и пречистено, за да може да побира все по-големи количества енергия, наркотичните вещества оказват силно въздействие върху психиката. Егото наблюдава разширяването, което се случва, а последното нещо, което егото иска, е разширяване на съзнанието, още по-малко просветление, защото това би му отнело бизнеса като шефът на шоуто. Егото често ще използва това, което е открило чрез тези преждевременни мистични преживявания, за да стане още по-твъдо и неподатливо на промени и да изостри способността си да се защитава онова, което естественото и същностно просветление открива. В резултат човек става по-свит и с още по-тъмни представи какво реално представлява просветлението.

„На половината път до върха”, Мариана Каплан

Линк към коментар
Share on other sites

Дискусия - силно казано!

Дискутирам нещо което познавам! За въпросното вещество нямам мнение нито ЗА нито ПРОТИВ. Имаше въпрос чувал ли е някой за него. Не изразявам лично мнение! Нямам никакво мнение за въпросното вещество, включително и имам всякакви допускания за него.

Учудване за цитатите незнам защо трябва да има.....та това е основна форма на комуникация на една огромна част от потребителите тук!

Линк към коментар
Share on other sites

Трудно ми е някак да намеря общо измерение между използването на психотропните вещества с някакви духовни цели и основания и осъзнаването и свободната воля, които за мен поне лежат в основата на любовта, мъдростта, истината, добродетелта. Ако безусловната ми любов се крепи само на омаяно състояние, то значи тя е условна и зависи от омайващото вещество. Ако мъдростта "идва" като просветление след като сме погълнали някакво вещество, то дали това е мъдрост-будност? За мен мъдростта е възможна само при пълна осъзнатост. Какво да говорим за добродетел...

Остава истината. Явно претенциите са за нея. Сетивата и умът на човека в нормално състояние наистина са ограничени до нивата, които са ни необходими на тази планета. Разбира се, те се изострят или отслабват в зависимост от средата ни и от начина на живот. Да предположим, че психотропните вещества ги усилят и се преодолее ограничението. Възниква нов проблем. За всеки що годе запознат с начина, по който работи нашето съзнание, е известно, че "суровите сигнали" могат да се интегрират само след интерпретацията им, т.е. информацията, която получаваме в опиянено състояние се обработва от опиянен ум - каква гаранция можем да имаме тогава, че при обработката не се е случило нещо, което тотално да изопачи оригинала? Още повече, че тези вещества предизвикват освен изостряне на сетивата, също и хаотично "свързване" на различни центрове на мозъка.... Ако това наричат истина, бих си предпочела истината, която достига до мен посредством сетивата, които Бог ми е дал.

Линк към коментар
Share on other sites

Истините са различни. Може ли някой да опише с думи безкрайността на мисълта?

Аз поне не съм чувала до сега. Много от нас, обаче, повечето участващи в това интернет пространство, усещат тази безкрайност, знаят, че тя съществува и могат дори да работят с нея на моменти. Това е усещане или знание, което не се научава, то се придобива. Това не става в рамките на един живот, е.... понякога става. Повечето от хората, които познавам тук работят много добре с мисълта, владеят я. Това е умение придобито преди, като казвам преди имам предвид в поредици прераждания, \ за който вярва в това\.

Има още повече хора обаче, които днес и сега са в цикъл на придобиване на това знание.

Как да се визуализира на младия ум факта, че има цикли, поредица от реалности и паралелно съществуване? И то така, че той в реално време да го види, да го осъзнае и да придобие усещане за това? Не е лесно, с думи бих казала дори невъзможно, освен ако не сме с медиумни възможности или всички подобни.

Точно това се прави с халюциногенните вещества и психотропните такива.

Това не е точният духовен начин, според хората, които са минали по този път преди, но за много "днешни" хора, това е начина.

Не случайно Дон Хуан, започва представянето на своите умения пред Карлос Кастанеда точно с халюциногенни гъби. В следващите книги ги отрича. Но той оставя и една формула на Кастанеда, за после, за времето когато паралелната реалност трябва да не зависи от възможностите на визуализацията, да е останала дълбоко в съзнанието. Тази формула е:

"Вече получих силата, която направлява моята съдба, не се привързвам към нищо, за да не защитавам нищо.

Нямам мисли, за да мога да "виждам".

Не се страхувам от нищо, за да мога да си спомня за самия себе си.

Орелът ще ме пусне да мина, спокоен и откъснат до свободата."

Ако се прочете внимателно формулата, ще се види, че това е работа на и на медитацията и на транса, но и основен мотив на хората умеещи да работят с халюциногените.

Относно музиката, тя присъства във всички култури и във всички учения.

Различна е, според групата.

С подобен на хаос музиката е и нестинарското хоро дори, танца на нестинарите е същия, ритъма е на сърцето също.

Само че там, транс се постига след пост и вглъбяване, с помощта на колективното мислене, отново ръцете са горе, а краката стъпват почти на едно място като силно удрят земята.

Подобен е ритуалния танца на аборигените.

Да, днес сме на друго стъпало, но не и цялото човечество, не и изведнъж.

Днес имаме уникалната възможност да виждаме последователността на духовността. И да я разбираме.

Редактирано от didi_ts
Линк към коментар
Share on other sites

Ивайла искрено ти благодаря за изнесените цитати от книгата за Аяхуаската. Аз не съм я чела, източника ми на информация са Терънс Маккена, Греъм Хенкок, дори едно момиче българка, която е била в Амазонските гори и е пила Аяхуаска.

Само искам да добавя, че Аяхуаската е лечебна и е защитена със закон в латино държавите, те.е всеки възрастен навършил 18г. има пълно право защитено от закона да консумира Аяхуаска. Това право скоро беше признато и в САЩ за някои църкви като част от техния религиозен ритуал.

Аз лично съм убедена в истинноста на свидетелствата изнесени в горната книга, която цитира Ивайла, имах възможността да говоря и с човек, който е преживял неколкократно тази опитност - наистина става въпрос за духовно преживяване, което не може да се срвани с използването на никое друго средство.

На мнение съм, че щом природата го е създала, значи има някаква цел и предназначение. Всеки е свободен да отстоява свята позиция, но аз самата съм много щастлива, че намерих тази информация, поредица от случайности и синхроничности ме доведоха до нея... а може би ще я опитам още тази година и ще споделя.

Линк към коментар
Share on other sites

Снощи бях поканен на прием на ДМТ - "молекулата на духа"... Не отидох... Имам си я тази молекула в мен и твърде успешно си я отделям и без външно вещество - чрез молитва и медитация, дишане, свещена медитативна сексуалност, съзерцание... Има естествени начини за свързване с безграничното пространство от варианти! По-бавни са, но природни и истинни! А бързата кучка слепи ги ражда... При съзерцанието са нужни 20-на годинки постъпателна практика, при ДМТ или Аяхуаската минути... Съзерцанието обаче променя целия ти начин на живот, световъзприятие постоянно, превръща те цялостно в една по-хармонична личност, провеждаща небето... Докато приемът на вещество влиза в ума ти като бомба - може да помогне, може и да навреди, ако човекът няма подготовка и опит във вътрешната работа. Ако имаш практика и дълбоки преживявания във вътрешните методи, ще видиш че приемът на вещество всъщност не е нищо особено - защото си се научил сам, по естествен и полезен начин сам, с помощта на собствения си ум да синтезираш нужните вещества. Тези вещества в мозъка са биологичният корелат на духовни преживявания, така е. Но мозъкът ти ги отделя след години опитност и усилия, след стремеж към духовността, жертви, развиване на характера... Директният прием на вещество прилича малко на черно изкуство - чрез низшето контролираш висшето... Добрият път е различен...

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Емил от Льонеберя

Какво ли им е казала Молекулата на онези, дето са отишли на приема й!?

И дали отишлите на приема са приели Молекулата?

Приемете по 100 мг от Молекулата и отидете на приема й, за да Я приемете!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Това което знам, че се е случвало при прием на Аяхуаска - хората виждат себе си по съвсем различен начин, всички тайни кътчета и неосъзнавани неща излизат, тя изправя човека срещу истинското му аз, дава му да преживее отново някои моменти за да се види отстрани, да преживее болката на другите които е наранил, да се види в истинския си вид. Често това е тежко преживяване свързано с болка, сълзи, падане на дъното и пречистване от всичко, до момента, когато човека осъзнае кой е в същността си.

Но дали човека ще преживее всичко това зависи единствено от неговото намерение и уважение към духа на "Madre Ayahuaska" както я наричта местните племена. Тя не се разкрива на всеки.

Ако някой си мисли, че едно такова ритуално пиене на отвара било то Аяхуаска или нещо друго ще го трансформира и ще го направи извисен това е голяма заблуда. Нищо външно от нас не може да го стори.

За мен Аяхуаската е средство да се докосна до други реалности, които досега съм срещала само в сънищата си. Не мисля, че това е краят на пътя ми, напротив.

Древните шамани, магове и лечители по целия свят от древността са използвали специални отвари за подпомагане връзката с боговете, както и ритуални танци, пеене, сега се сещам и за Лулата на Мира при американските индианци.

Не мисля, че тези древни мъдреци, които са отговаряли за съхраняване хармонията между човека и природата, между племената им и боговете, са се стремяли към твърде бързо "просветление".

И на последно място вярвам, че намерението ни е най-важно каквото и да решим да правим. Ако подходим с чисти намерения и желание да се научим, да добием опитност, да се изправим срещу самите себе си, и правим всичко с единственото намерение да достигнем по-надълбоко в себе си, и освен всичко силно вярваме и очакваме да постигнем тази връзка, то няма от какво да се страхуваме...

Линк към коментар
Share on other sites

Мила Павли!

Заставам зад всяка твоя дума - написала си го сърдечно, истинско, мъдро и вътрешно зная, че си права. Интуицията ми в същото време ми подсказва, че излизането на едно такова ценно растение извън ръцете на един по-тесен кръг от вещи лечители, шамани, води до една масова профанизация - нещо което наблюдавам сред определени лечителски "кръгове".

"Снощи бях поканен на прием на ДМТ - "молекулата на духа"" е написал Орлин по-горе, сякаш е поканен на коктейл.

Нали ме разбираш?

Линк към коментар
Share on other sites

Снощи бях поканен на прием на ДМТ - "молекулата на духа"... Не отидох... Имам си я тази молекула в мен и твърде успешно си я отделям и без външно вещество - чрез молитва и медитация, дишане, свещена медитативна сексуалност, съзерцание... Има естествени начини за свързване с безграничното пространство от варианти! По-бавни са, но природни и истинни! А бързата кучка слепи ги ражда... При съзерцанието са нужни 20-на годинки постъпателна практика, при ДМТ или Аяхуаската минути... Съзерцанието обаче променя целия ти начин на живот, световъзприятие постоянно, превръща те цялостно в една по-хармонична личност, провеждаща небето... Докато приемът на вещество влиза в ума ти като бомба - може да помогне, може и да навреди, ако човекът няма подготовка и опит във вътрешната работа. Ако имаш практика и дълбоки преживявания във вътрешните методи, ще видиш че приемът на вещество всъщност не е нищо особено - защото си се научил сам, по естествен и полезен начин сам, с помощта на собствения си ум да синтезираш нужните вещества. Тези вещества в мозъка са биологичният корелат на духовни преживявания, така е. Но мозъкът ти ги отделя след години опитност и усилия, след стремеж към духовността, жертви, развиване на характера... Директният прием на вещество прилича малко на черно изкуство - чрез низшето контролираш висшето... Добрият път е различен...

Пакана казваш, за по едно за отскок, дет се вика... :)

Да те удари горния, че да видиш долния...

К`о да пра`иш?

Пътеки и пътечки...

...за теб, за мен, за всички,

но и не за всеки.

Лек ход, бяг или пируети...

по Път Един.

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...