Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Житен Режим 2012


Zenda

Recommended Posts

Страхотно :) На мен ще ми бъде за първи път (но съм правила други пречистващи диети, обаче никога толкова дълги).

Радвам се, че няма да съм сама, успех на всички и приятна подготовка тези дни!

Линк към коментар
Share on other sites

Мисля, че тук е подходящо да споделя своя опит от януарския ми житен режим /направих го през януари, защото имаше вероятност да пътувам през февруари..../ След обмяна на опит с хора, които гладуват по методите на Лидия Ковачева и си правят клизма преди гладуването реших, че не е лошо да си прочистя организма преди прилагането на режима. Клизмата ми е малко драстичен метод и за това избрах един по-приемлив за мен вариант - в края на деня, предхождащ житния режим си приготвих очистващ чай от 2 бр. филтърни пликчета чай "Сена-майчин лист". Не знам дали благодарение на тази мярка, но за първи път не ме е боляла глава по време на житния режим и през целия режим се чувствах и изглеждах много добре.

Линк към коментар
Share on other sites

Януарския режим за мен беше прекрасен,изкарах с лекота 10-те дни,дори се колебаех за продължение,но реших да го оставя за февруари.Нямам нужда от сол вече,каквато имах в миналите години.Много ползотворен.Очаквам с нетърпение февруари.

Правил ли е режима някой само с жито,без ябълки и орехи?Моля да сподели опит.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте, почитатели на житото!

На всички, които днес започват или се канят да започнат житния режим, желая благотворно пречистване и обновяване :)

Линк към коментар
Share on other sites

Искрено пожелавам най-прекрасни и съкровени преживявания на започващите днес! :thumbsup2:

За съжаление няма да мога да го започна, поради проблеми със зъбите (до средата на следващата седмица ще мога да ям и дъвча само меки храни)

Дали някой би ми препоръчал подходяща дата за към средата на месеца? Ще съм ви изключително благодарна.

Намислила съм го сериозно. Даже съм планирала да водя дневник за всеки ден, да съм по-наблюдателна и съсредоточена.

:wub:

А, и това ще бъде първия ми режим между другото.

Линк към коментар
Share on other sites

Искрено пожелавам най-прекрасни и съкровени преживявания на започващите днес! :thumbsup2:

За съжаление няма да мога да го започна, поради проблеми със зъбите (до средата на следващата седмица ще мога да ям и дъвча само меки храни)

Дали някой би ми препоръчал подходяща дата за към средата на месеца? Ще съм ви изключително благодарна.

Намислила съм го сериозно. Даже съм планирала да водя дневник за всеки ден, да съм по-наблюдателна и съсредоточена.

:wub:

А, и това ще бъде първия ми режим между другото.

Житният режим може да се направи и след пълнолунието през март. Все пак очистителният му ефект е свързан с пълнолунието. Аз лично смятам да го направя от 10ти март - събота. И в момента съм на ЖР, но е в "разширен" вид, тъй като поради продължително боледуване ми се налага да вземам някои хранителни добавки. Така че сега съм на жито, плодове и плодов сок.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз си сложих жито вчера за днес и това закусих, но прецених, че заради прекаления студ и вируси, е по-добре да го направя през март режима.

Линк към коментар
Share on other sites

Успех на всички! Аз се уча от вас.

Реших в тази тема да кажа: Здравейте на всички вас! Радост ми е, че ви намерих.

Претендирах (само пред себе си), че съм духовно ориентиран човек от около 5,6 години.

Напоследък разбрах, колко недостатъчна е само информацията и вярата.

Иска се и действие.Започвам с прочистване на тялото. С Великденските пости.

Това за мен е огромна крачка.

Пожелавам късмет на всички, които се включват в Житния режим от днес.

Редактирано от Фам
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте ,

и аз се записвам в клуба на новопостъпилите за Житния режим :)Благодаря ви за мненията и материалите,без да знаете много помогнахте !

Успех на всички и приятно "прочистване" :)

Линк към коментар
Share on other sites

Привет, и аз ще съм от мартенците!

Пожелавам лекота и радост на тези, които го правят сега! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Започнах на 9-ти поради екстрени обстоятелства.Режимът директно започна за мен като изчистващ кармични връзки...

Очаквам и други да споделят.

Редактирано от Мария-София
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Днес получих имейл от портала за житния режим, за което много благодаря. Тъй като съм пропуснала началната дата, а и където живея пролетта идва късно, ще си позволя и аз да започна по-късно. Доколкото разбирам, вашата препоръка е за 10 март?

Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

Започнах на осми.

Умът е по-слабо активен но по-ефикасен. Естествена учтивост към всички.

Физическата сила е нормална макар с усещане на нещо като слабост.

Има тенденция да се обличам по-топло. Върви изчистване от ставите.

Цялостният ефект е много добър :angel:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте приятели, аз съм с вас от 8.02. Миналата година за първи път правих житен режим и издържах 9 дни. Като начинаеща допуснах грешки. Използвах грухано жито, орехови ядки вместо орехи. Когато ядките са престояли, разчупени на въздуха се окисляват и при харнителен режим с по-малко калории, това се чувства в голяма степен. Груханото жито е по-бедно на хранителни вещества и енергия. Започнах да чувствам изтощение и прекъснах един ден преди края. А после не можах да се захраня правилно. Надявам се този път да успея. Пожелавам ви на всички започнали режима да издържат 10-те дни с лекота!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте и от мен!

За първи път правя режима, започнах го от 8-ми. Проблема ми беше липсата на кафе сутрин, на 3-я ден си направих, защото иначе съм неработоспособна. Днес вече всичко е наред и се чувствам пълна с енергия, същевременно много по-спокойна. Сигурна съм, че следващия път кафето няма да е проблем. Спортувам и въпреки това не се чувствам изтощена. Благодаря ви за богатата информация и че ви има!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте и от мен,

Започнах режима на 8-ми и всичко върви много добре. Тази година ми е четвърта и се опитвам да го направя само на жито. Дано да успея!

Успех на всички!

Благодаря за е-мейла. Беше много изненадващо и приятно да го прочета.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, съфорумци,

днес ми е вече 5-ти ден от началото на житния режим (от 8-ми февруари). Мисля, че организмът ми вече добре го познава и сравнително бързо се адаптира. През първите три дена ми беше много много студено и като че ли в мен нищо не се движеше. Усещах и известно трудно преодолимо безволие, нещо като апатия към обичайните ми ангажименти. На 4-тия ден се събудих в ранни зори с неизразима радост и лекота в душата, сякаш криле ми бяха поникнали. Чувствам се добре, заредена с енергия, събуждам се много рано. Хапвам си обаче малко повече мед, водата я пия с прясно изцеден лимон.

Благодаря на всички за споделения опит и информация, желая Светлина, Мир и Радост.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, искам да попитам дали може да се прави житния режим по време на кърмене? Да не се окаже, че аз се прочиствам, а всичко да отива при бебето. Вече е на 1 годинка и не е изцяло на кърма, но още кърмя.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, ще се разпиша и аз. За първи път правя житен режим, започнах на 8 февруари. Досега не съм спазвала някакви диети, килограмите ми са в ред, единствено съм се ограничавала след като прекаля с някакво хранене и не употребявам в кафето си захар, а мед. Мислех, че ще бъде лесно, започнах без подготовка преди това 10 дни.

Оказа се, че съм била много самонадеяна. Първо не знаех как се приготвя житото. Нямаше как да зная, че едно е да го ядеш варено на котлона малко преди това, друго е да го оставиш в термос с гореща вода 24 часа и трето е 36 часа да е било на температура 22 градуса. Е, на третия ден го направих по третата рецепта и го изхвърлих, защото ми се струваше, че мирише и е развалено. Доста е побъркващо, ако храната не ти е готова веднага, особено когато вкъщи се разнасят миризми на любимите ти неща. С близките и почивните дни също не го предвидих. Направих им манджи толкова много, колкото не съм правила друг път, сигурно защото бях много гладна и те да се хранят вместо мен. :3d_146:

Едвам издържам да си кажа формулите преди хранене. Какви ти молитви, гневна и раздразнителна съм особено когато се въртят всички в почивните дни край мен вкъщи, а аз съм гладна. Детето само ми взема орехчетата, които съм си начупила и ме подяжда. Вчера бях много унила, а и откакто съм на режим престанах да си правя гимнастиката на Синди Крофърд.

Нещо не ми върви особено с режима, по-бавна съм.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...