Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Тъмнината и Светлината


pakodelucia

Recommended Posts

Искам да попитам всички: Вие съзнавате ли, че човека е жертва в ръцете на тъмните сили?

Доста ще ми е интересно да чуя мнението ви, тъй като напоследък забелязвам особено обезпокояващият факт, че в момента, в който някоя душа осъзнае, какво става в действителност, тя бива нападната с всички сили и ако не я сломят то те я измъчват през целият и земен живот. Осъзнае ли човек, че Бог е във всичко, тъмните сили бързат да го „спасят”. Ако действително човек вярва в Бог, той не би убивал, не би се занимава с безполезни неща и изобщо не би се интересувал от това, какво правят хората. След като човек вярва в Бог, само трябва да следва пътя, тъй като за всеки е определено. Всеки ще си върви тих и спокоен по пътечката и изобщо няма да се занимава с материалните неща, тъй като знае, че Бог се съдържа на всякъде. Никога не би се родила мисълта, че може някой да го лъже, тъй като Бог се съдържа във всяко живо същество. Никога не би имал страх, защото Бог е основата, на която стъпва душата му. Истината ще е естественият начин на проява на нещата. Но, ако се обърнем наоколо, можем да видим достатъчно ясно хора, които изобщо не знаят какво става с тях. Всички са така добре „увъртяни” от тъмните сили, че възпяват един морал и една култура, която отделя душата на милиони километри от Бог. Проповядва се братство и единство, което е основано на зли помисли. „Ти не ме разбираш, аз имам много проблеми, работа, живота ми е тежък” – е най-често срещаното определение на човек накиснал се до уши в помията на мрака. „Няма пари, ще се мре”. Всеизвестно е че, когато парите бяха измислени, тъмните сили се успокоиха, че никога няма да загубят властта си над хората. Парите са едни книжки, които не само, че не даряват живот, но го отнемат жестоко. Обаче, всеки човек работи, живее и мисли само за пари. „Как тъй, ще умра, ако не работя, кой ще ме храни” – И аз се чудя, кой ще ни храни, като ние по този начин само показваме на Бог, че не го искаме. Показваме му, че неговите грижи са ни безполезни и Той е една мечта, която носи утешение на малките деца. Живеем за едни хартийки, но не се предаваме упорито свидетелстваме, че те са Бог. „Как тъй, ти какво си мислиш, да те видим, като останеш гол и бос” – това е лозунга, с който те свидетелстват, че са носители на „добра и Любяща” душа, че в тях живее едно сърце изпълнено с мир и хармония. „Тия приказки ги знаем” – като ги знаем, защо светът не е наред? Щом не е наред, значи не ги знаем. Какво знаем? Знаем да се чувстваме слаби, да сме недоволни, да страдаме, да се мъчим, да си създаваме главоболи, да отричаме, да съдим и да се корим – и всичко това ни носи удовлетворение! – Че животните живеят по-добре от нас. „Какво се оплакваш” – е много достойна фраза за един човек. Той по-този начин показва, велика съпричастност и любов, към братчетата и сестричките си. Той е Божество, което е в рая, а някакви низши създания само създават смут и развалят обстановката. „Всичко е така добре, докато не се намери да ме занимаваш с тези глупости.” – Щом е толкова добре, и всичко е наред, защо от едни глупости, си развали настроението, защо имаш проблем с това, че аз съществувам? В кочината ли си и птичките ще са ти криви, за недоволството.

Изключително деликатен и скрит за нашите сетива е начинът, по който тъмните сили създават цялата обстановка. Те само подклаждат някой незначителни обстоятелства в нашата същност и ние сами в собствените си „прелести” се объркваме. Особено внимание обръщат на способните хора, които по хитър начин ги карат да се мислят за повече от останалите и недостижими от гледна точка на природните закони. А то е повече от ясно, че в безкрайността не е възможно да се наблюдава такова явление между елементите, че единият да седи по-високо от другият и да не го докачат едни и същи закони. Това е само една фантазия на човешките нужди. Нищо повече. Още тогава е казано, че „пред Бог всички са равни”, но ми се струва, че всеки малко или много ще си каже: „Аз съм по-важен от него, направил съм това и това, работя, мъча се – той само лентяйства” – Това е особено достоверно доказателство пред Бог, че този елемент е „по-важният”!

Много странно, всички хора живеят, а не знаят защо. Представят се за Георги, Иван, Калина, но изобщо не знаят какво е това Георги, Иван и Калина. Правят разни неща, живеят по установени правила, а сами те не са сигурни в достоверността им. И с право, защото няма нещо сигурно в една безкрайност. Нашата земя „виси във пространството”, а в тази грамада от материя, тя е само една прашинка. Много хора мислят, че са велики. Велики са само по отношение на своите мисли. По отношение на действителността, са едни прашинки, които Природата ще помете с първият вятър. Значи, човек се доверява на преходните неща, на тези които вижда вместо на вечните – тези които не вижда. И понеже, живота на човек е да придобие колкото може повече „преходни вещества”, смъртта му ги взема всичките. Той остава гол и бос и започва пак отначало своята „горска дилема”.

Забелязал съм, някой хора имат един остър нож в себе си. Дойде някой, каже им нещо и те веднага: „Я да видя, добре ли ми реже ножа” – Реже, реже. Като ги повика небето, там на прага седи един Ангел, пита: „Къде са ти вътрешностите” – „Как така” – „Я се погледни, ти си целият нарязан и всичко ти е изпопадало на земята.” Той се чуди и мае, как стана така. Обземе го един страх, не може да се прибере. – „Да се върнеш на земята и да си събереш вътрешностите. Празни хора тук не пускаме” – Ще реже ли пак този човек? Хубав инструмент е ножа, но да не се взема много „навътре”.

Хайде със здраве.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 138
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:) Здравей!

ФФФ ТБА = Фир Фюр Фен Тао Би Аумен !

Искам да попитам всички: Вие съзнавате ли, че човека е жертва в ръцете на тъмните сили?

ДА. Съзнавам. Жертви на тъмните сили сме - вътре и вън от нас.

Благодаря за въпроса и споделеното - сериозно + искрено + дълбоко + ИСТИННО - баш така си е!

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

pakodelucia,не знаеш колко съм съгласна с твоето мнение :thumbsup2:

Прав си братко,въпросът не е в ножа или в пистолета,въпросът е в ръката,в ръката на човека! :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

:)

"Веднъж дошъл на земята, човек трябва да знае, че каквото и да се случи в живота му, всичко е строго определено, според разумните закони на природата. Възвишените същества, които ръководят човешката еволюция, познават добре законите и постъпват съобразно тях. Че някой прекарал десет години в лудница, това не е важно. За тях е от значение той да научи урока си. Ако го е научил, те са доволни от него: ако не го е научил, той може да прекара още 20 години в лудница. Те не гледат на живота като обикновени хора. Ако някой е научил закона на живота, те веднага прекратяват зададената задача, като му дават нова. Не е ли научил още урока си, те му остават същия урок, макар и за 20 години още. Че някой се молил по три пъти на ден, че се молил 20 години наред, това нищо не значи. Той пак може да не получи никакъв отговор от Бога. Апостол Яков казва:”Постоянно се молете!” Това значи: постоянно се молете, за да изпълните великия принцип на живота – Божията Любов. Щом приложите тази любов в живота си, вие ще се домогнете до щастието, което е в самите вас. Щастието на човека е заключено в самия него, а външния свят, хората, представят условия за постигане на щастието. Сега, всичко, каквото ви говорих, представя странични мисли. зЗа вас е важно да работите за развиване на самообладание. Всички трябва да имате такова самообладание, че и с тъпан да бият на ушите ви, да не се стряскате. Който се самообладава, той не се страхува от нищо. Мнозина се страхуват от пчели. Този, който е придобил самообладание, пчели не го жилят. Те жилят всеки, който не може да се самообладава." Учителя,"Живата реч","Малкото съпротивление"

Линк към коментар
Share on other sites

Когато изпаднем в мрачни настроения, обземат ни лоши, отрицателни мисли, изпитваме негативни емоции и постъпваме неразумно, тогава ние се поддаваме на влиянието на "тъмните сили". За човека е важно да пази светлината на ума си и топлината на сърцето си и да не приема внушението на външни, неразумни сили. Учителят казва:"Докато има слабости, човек всякога ще се подава на влиянието на нисши същества; докато има слабости, в него всякога ще има условия за паразити. Затова трябва да се пази от тяхното опасно влияние. Това не става като бягаш от тях, а с различаване на техните намерения, мисли и чувства. Различаването подразбира вътрешно виждане. Като не владеят този закон, хората се натъкват на недоразумения, спорове и разногласия."(Трите живота,ООК,1922).

Светлината и тъмнината са две сили, които са необходими в света. "Щом има светлина, има и тъмнина; щом има тъмнина, има и светлина. Те се менят периодически. "(Придобиване на щастие,ООК,1928)"

Нашата работа е не да се противим на злото, а да го оставим настрана и да проявим доброто, което носим в себе си. Положителният път на развитие върви по пътя на изгряващото Слънце, по пътя на Светлината, по пътя на Любовта.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

:)

Никога не би се родила мисълта, че може някой да го лъже, тъй като Бог се съдържа във всяко живо същество.

Когато човек лъже...божественото в него е или силно затъмнено или мъртво...няма го, Бог не живее във всички, и що е то тъмнината в мен :ph34r: дали действително тъмнината = невежеството + слабостта ми... са въжможности за непроявения Бог :hmmmmm:

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Искам да попитам всички: Вие съзнавате ли, че човека е жертва в ръцете на тъмните сили?

Доста ще ми е интересно да чуя мнението ви, тъй като напоследък забелязвам особено обезпокояващият факт, че в момента, в който някоя душа осъзнае, какво става в действителност, тя бива нападната с всички сили и ако не я сломят то те я измъчват през целият и земен живот.

<{POST_SNAPBACK}>

Да, съзнаваме, и за това сме в този форум, който обединява търсещи Пътя си същности :)

Линк към коментар
Share on other sites

Ако осъзнаеш, че ти си този, който се поставяш в тъмнината, лесно ще се измъкнеш от там. Като отвориш сърцето си за Светлината, влизаш в друг един свят, където законите на тъмните сили не важат. Освободен си от ограниченията и това е твоята Висша Свобода - ти си този, който избираш!

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup::thumbsup: Има такъв свят! :feel happy:
Линк към коментар
Share on other sites

Вечното противоборство между светлината и тъмнината всъщност ражда настоящия момент или поне това , което ние човеците възприемаме като настояще . От мига на въплъщението си ние поемаме и тежкия кръст да носим тези две начала в себе си . Само от нас зависи коя същност ще надделее . Естествено е и отправянето ни по пътя към светлината да е съпроводено с ожесточената съпротива на нисшите същности - губят част от енергията , която им даваме ежеминутно с негативните си мисли . Но не това е страшното , когато осъзнаеш , че нищо не може да сломи божественото в теб , защото Бог е един и се е погрижил за верните си чада . Във всеки един момент можете да помолите за помощ и ще бъдете чути . Знаете за израза :"На всеки се праща точно толкова , колкото може да понесе ".Затова вървете смело напред и най-важното - не се страхувайте , защото страховете само отварят вратата за тъмната ложа . В момента действително противоборството , което се наблюдава на Земята е доста ожесточено . Това е свързано с наближаването на момента , в който всеки ще бъде изправен пред окончателния избор на кой от двата влака ще се качи . Но това е много дълга тема :) .

Бог да прати мир и Любов в сърцата ви !!!

Линк към коментар
Share on other sites

Като отвориш сърцето си за Светлината, влизаш в друг един свят, където законите на тъмните сили не важат. Освободен си от ограниченията и това е твоята Висша Свобода - ти си този, който избираш!

Мисля си, че законите на тъмните сили важат за абсолютно всички светове :hmmmmm:

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Наистина ли смяташ, че в Света на Любовта можем да влезем с този "Аз" и с тази мръсна, парцалива дреха - сегашното ни тяло? Не трябва ли да сменим водача на системата си и да "изтъчем" новата светлинна дреха в процеса на трансмутация и трансфигурация? Или така, по цървули... :D

Линк към коментар
Share on other sites

Наистина ли смяташ, че в Света на Любовта можем да влезем с този "Аз" и с тази мръсна, парцалива дреха - сегашното ни тяло? Не трябва ли да сменим водача на системата си и да "изтъчем" новата светлинна дреха в процеса на трансмутация и трансфигурация? Или така, по цървули... :D

Да, трябва да се осъществи промяната в ума и сърцето!

:smarty::yinyang::smarty:

Линк към коментар
Share on other sites

Дали е достатъчно само с промяна в сърдечното светилище и светилището на главата?

1. След активиране на Атома на духовната искра в лявата сърдечна камера започва да вибрира стернума и впоследствие тимусната жлеза се активира и започва емисирането на един определен хормон, който по пътя на малкото кръвообръщение достига до хипофизата

2. Хипофизата е от два дяла - преден, свързан с гортите чакри и заден - с долните три / свързани с тазовото светилище/....и т.н.....

Тези процеси са НАЧАЛОТО на трансмутацията, а не КРАЯ!

А след трансмутацията /изчистване на системата/ следва вече истински освобождаващия процес - трансфигурацията.... :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Този е атом е интересна теза. Различни Школи имат различни вариации. Други Учения говорят за мозъчни центрове и енергии и не акцентират толкова на жлезите.

По-важното е, че човек трябва да се промени, да трансформира низшето в себе си, да работи и да се пречиства.

Наистина, сегашното ни тяло би трябвало да претърпи известни промени - но това е следствие ;)

Линк към коментар
Share on other sites

Да, трябва да се осъществи промяната в ума и сърцето!

:smarty:  :yinyang:  :smarty:

Когато духовната промяна в човек е необратима, нерушима, непоколебима и не подлежи на деградация, той - човекът вече пребивава в царството на Любовта, където "тъмните" сили нямат място.

Начини, методи и учения много и достатъчно разнообразни, за да задоволят и най-капризния от нас.

:smarty::yinyang::smarty:

Линк към коментар
Share on other sites

Да, трябва да се осъществи промяната в ума и сърцето!
Когато духовната промяна в човек е необратима, нерушима, непоколебима и не подлежи на деградация, той - човекът вече пребивава в царството на Любовта, където "тъмните" сили нямат място.

Начини, методи и учения много и достатъчно разнообразни, за да задоволят и най-капризния от нас.

Много си точен, Синева. Без хармонията между ума, сърцето и волята е невъзможно да се видят светлината и красотата, които са навсякъде между нас. Не може да се влезе в Царството на Любовта

Линк към коментар
Share on other sites

Наистина ли смяташ, че в Света на Любовта можем да влезем с този "Аз" и с тази мръсна, парцалива дреха - сегашното ни тяло ? Не трябва ли да сменим водача на системата си и да "изтъчем" новата светлинна дреха  в процеса на трансмутация и трансфигурация? Или така, по цървули ... :D

Наистина ли смяташ, че ще можем да изтъчем "новата си светлинна дреха" докато се отнасяме с презрение към "цървулите", които Вселената ни е подарила??? И как ще станат двете транс.... ако смятаме това, което ще трансформираме за "мръсна парцалива дреха"??? Трансформира се нещо, което вече познаваш, разбираш и владееш до съвършенство (т.е. уважаваш и обичаш). Трансформацията настъпва естествено и плавно, когато вече си готов за промяната. Тя е възможна само с Любов към това, което сме и имаме сега. :angel::feel happy:

Мисля си сега, че може би трансформацията може да бъде стимулирана и от неудовлетвореност, но.... това според мен води до синдромите "Фауст" и "Дориан Грей". Всички знаем кой помага при тази транс.... и до какъв край води тя.... :(

Той - човекът вече пребивава в царството на Любовта, където "тъмните" сили нямат място.

:thumbsup2::feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Начини, методи и учения много и достатъчно разнообразни, за да задоволят и най-капризния от нас.

Достатъчно е тези методи и учения да ни научат как да изпълняваме Божиите заповеди:

"Следователно, изпълняването на Христовите заповеди подразбира изпълняване на Божиите заповеди. А само онзи изпълнява Божиите заповеди, който има любов към Него. Прилагането на любовта и опазването на Божиите закони са естествени, свободни процеси, както храненето. Трябва ли да учите хората, как да се хранят, как да вдигат и слагат вилиците и лъжиците си? Правилно ли е да поканите хора на угощение и да им четете лекция върху храненето? Те ще ви слушат известно време и после ще кажат: Не можем вече да търпим, гладни сме, искаме да се нахраним. Тъй щото, поканите ли някого на обяд, сложете яденето пред него и го оставете свободен. Той сам ще намери начин, как да се нахрани. Като се храни човек трябва да гледа в чинията си, да не се върти наляво и надясно, да следи, как ядат другите. Когато се храним, трябва да бъдем свободни. Храненето е свещен акт, от него зависи здравословното състояние на човека. Задачата на Божествената школа, която следвате, е да изнесе всички признаци на добродетелите, които се отразяват благотворно върху здравето на човека."Източник:""Източник на знанието",беседа от Учителя, държана на 27.10.1935 г.

Линк към коментар
Share on other sites

Докато се подчиняваме на земните закони всичко ще е обратимо, а за Любовта ще имаме само бегло усещане.

Докато служим на диалектиката ще играем нейната игра, а в нея съществуват прояви на светлина и тъмнина. Това, което не можем да осъзнаем е, че в тази игра светлината ражда тъмнина и обратно, те се трансформират една в друга и това е закон, който не може просто да се пренебрегне. Осъзнавайки неминуемата посредственост на светлината в хоризонталната плоскост, ние сме временно отчаяни, но тази форма на страдание би трябвало да се използва за да срути старите основи, а освобождаващите импулси на Духа ще помагат за Новия градеж. И да, отдавана се тръби за значимостта на настоящите процеси и да, можем да кажем, че времето на времената настъпва за нас, но все пак Пътя е избор, избора е воля, волята е сила, а силата е също преходна и не е добре и към нея да се привързваме. Та какво е свобода, ако не абсолютна непривързаност, независимост от външни фактори. А много от тези, които понастоящем възприемаме като присъщи ни, всъщност са външни... Тъмнина, но и светлина имаме, а от преходна към непреходна вървим. Непреходна обаче е само в непреходността, която е прилична на статичност, където няма развитие под познатите нам физични и времедефинирани форми. То ест - покоя е нашата Витлеемска звезда, той би могъл да ни води към нетлението, понеже сам той по дефиниция е неизменчив. Той е майка. Той е утроба, в която семето на живота се развива...

Мир и Любов!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...