Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Рак на гърдата. Алтернативи.


Recommended Posts

Такаа от всичките изчетени мнения невидях едно мнение за алтернативно лечение за рака.Ивета е задала конкретен въпрос.Кой отговори конкретно до сега?Никой.Аз от Рамакришна не се интересувам .Аз мога да говоря от личен опит.Аз два пъти преминах през ада .Един път с баща ми и втори път с майка ми.Вие задълбахте в езотеричните причини .Това добре.Хайде да наблегнем на практиката.Това което ще помогне в момента .Тук и сега.ИМАТЕ ЛИ ИДЕИ ?Нека да са преживяни поне.Теорията я оставете на теоретиците.

Привет, aiia!

:)

Не е съвсем така. Всички мнения до тук касаят алтернативно лечение. Конгнитивния подход е вид алтернатива на "стандартното лечение".

Но си права, че почти никой не писа за това, което автора на темата визира, но от друга страна въпросното няма как да стане и Александър намекна, че лечението е индивидуално и няма, поне в хомеопатията, "твърда", универсална рецепта.

Инак, много се чудех дели да отговоря на мнението ти, относно дали се пише от личен опит, или не. Реших все пак да го направя, защото съм узнал, че никой не е виновен за своята реакция, за неудовлетворението си, за изискванията си, за предубежденията си/предрасъдъците и пр.

Бих казал обаче, че е по-добре за човек, а в случая конкретно за теб, да се допусне мислъта, че и "другите" имат взимане даване с болестта. :) И това е точно така. Лично не бих си позволил да пиша за нещо, които не съм проверил, за които нямам някаква опитност и познание.

Ако човек не допусне въпросното, че и "другите" евентуално, може би, пишат от опит, даже, че някой от тях може директно, самите те, да са "минали през Ада", за който споменаваш, то опасността в него, в човека да се появи гняв, раздразнение, агресия дори, неудовлетворението, омразата и пр., е огромна.

Пък няма по-канцерогенни неща от мислите и чувствата (емоциите). :) Точно те оказват тотално влияние на хомеостезата, нарушавайки функциите на телесните системи и даващи път на рака.

Причините за рака са най-вече човешкия характер, съзнанието и моделите с които то работи, отношението на човека навън към света и към себе си, а то няма как да е различно - каквото навън, такова и навътре.

Ето защо, дотук всеки от пишещите, почти, е на мнение и е убеден, че трябва да се изкорени причината, която в същината си е точно промяната на мисленето в човека. :)

Да, човек може да си помогне с много неща, по външен път - с химио, с лъчева терапия, с билки, с хомеопатия, с рейки, с дистилирана вода, с гладолечение и пр., и всички тези неща влияят не само на тялото, но и на психиката, защото мозъка работи не само блогадарение на електрически импулси по между невроните. Там, в черепната кихина има и жлези, има и нерви, които са част от химията вътре в тялото, която може да бъде и е повлиявана с външни средства, но при все това, с тях, човек си остава зависим и не промени ли напълно моделите в своя ум, възприятията си, подхода към живота, светогледа, то рачо може да се върне, сиреч няма да си пресекъл корена, няма да си изкоренил проблема.

Едно влеме, преди години, когато Кристиян ми разказваше приказки за събуждане, неколкократно ми е предлагал да разглеждам фотографии с тумори, но аз винаги отказвах и бягах като "дявол от тамян", защото..., а той още тогава бе видял каквото имаше за гледане в мене, като психика, реакции, нагласи, склонности, опасения и пр..

Е, днес вече нямам проблем с подобни фотографии. :) Но колко път съм извървял за да стане това и от къде съм минал!?!

За да се пребори тази болест, то бива да се знае поради какво тя се появява. Ето тук съм направил опит да опиша някои неща, които намирам за универсални, за всички видове рак:

http://www.beinsadou...53

http://www.beinsadou...53

http://www.beinsadou...71

Ако послужат на някого - послужат, ако ли не - живи и здрави. Всеки е свободен* да следва своя път, както намери за добре. :)

Хората в този свят са склонни да бъдат егоистични и студени. Те не знаят как да се обичат и уважават помежду си. Те спорят и се карат за дребни неща, причинявайки си само вреда и страдание, превръщайки живота в порочен кръг от нещастия.

...

Собственият зле устроен ум причинява на човека по-голяма вреда, отколкото нечия омраза или делата на врага му.

Буда

Потискай нервността си - накрая ще умреш. Разкрий (осъзнай) нервността си - накрая ще бъдеш победител.

Целият свят е завладян от безпокойство и нервност. Истинската цел на йогийските практики е да имате мир, мир на ума. Когато човек получи мир в ума, той автоматично придобива несъкрушима вътрешна сила. Нима е възможно нервността да влезе в човек, зареден с вътрешна сила? Невъзможно е да има нито безпокойство, нито нервност.

Нервността се появява, когато отнемете част от цялото. Страхът се появява, когато отделите нещо от цялото. Бог е цялото. Бог е Абсолютът.

Когато практикувате йога, вие се докосвате до Абсолюта и влизате в Абсолюта. Когато влезете в Абсолюта, там всичко е мощ, там всичко е сила - там няма страх. В йога вие може да излекувате всяка нервност, безпокойство и несъвършенство.

Кажи на своя съмняващ се ум: "Не!"

Кажи на своето любящо сърце: "Да!"

Ще бъдеш облекчен

от своето нервно напрежение.

Критиката наранява собственото ти сърце.

Шри Чинмой

За да обичаш врага си, трябва да обичаш Бога в него. Ти казваш: „Не мога да се помиря с него.“ Примири се с Бога, Който живее в него! Някой ти е неприятен – за Господа да ти е приятен. Ако хората те дразнят и не можеш да превъзмогнеш това, тогава не си разбрал нещата. Да простиш и да обичаш, това са много трудни работи. Има един велик закон в Природата: като прощаваш, ти добиваш своята свобода.

...

Благодари за най-малката радост и за най-голямата скръб.

Беинса Дуно

Кой си ти и какво са Tе – останалите?

Дали си достоен да си дошъл

и дали е отредено да продължиш?

Какво очакваш и от кого?

Как да стане да си доволен?

Дали да си седиш и озърташ,

докато другите правят нещата...

Нито ти си тука, нито другите...

Риния

Разказал съм толкова много измислени истории.

Сега осъзнавам, че аз самият съм една измислица,

толкова неправдоподобна като всяка измислена история.

Мевляна Джелаледдин РУМИ

Ракът и Содата

https://sites.google.com/site/esoterikmind/statii/lubopitno/rakt-i-sodata

http://waytosoul.ru/node/6699 (на руски език)

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

Според хомеопатичната практика има три главни предпоставки, предиспозиции за рака:

1. Фамилната анамнеза - случаи на рак при родители, баби, дядовци, роднини.

2. История на доминация в детството - продължителна и прекомерна родителска доминация, която забележете, може да е провеждана и с тих глас. Всички червени лампички ми "светват", когато някой се похвали: "моето дете е като войник"!?

3. Дълго потискано сексуално желание, около и над 6 месеца.

Замърсяванията в храните и въздуха, могат да бъдат отключващ фактор, особено при една от трите главни предразположености.

Хомеопатията разполага със стотици антиракови лекарства, които действат, но само ако са индивидуално показани за всеки отделен човек и тогава могат да вършат чудеса, особено в началния стадий на болестта.

И тук трябва да се разбере съществената роля на хомеопатията като профилактика, не само при възрастните но особено при децата.

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 years later...

Виждам, че темата е често посещавана.

Не зная защо българката не се е научила да се грижи за себе си и да смята, че това ще я отмине. Не. Една от 22 жени е болна. Но не всички заболяват. И една от всеки 10 жени има заболяване, но то не е диагностицирано. Затова, при най-малкото, смущение или дискомфорт, идете на лекар. Не отлагайте.

Тогава карциномът е "ин ситу" и е лечим. Не подценявайте здравето си. Рискови са жените между 50 и 69 годишна възраст, но всички знаем, че болестта набира страшно скорост и сред момичета и млади жени.

Не отлагайте лечението си :)

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

Лекарите най-после казват истината за рака.

Съжалявам - засега е само на английски

 

 

 

Допълнение от Креми:

превод

http://analizator.eu/archives/6226

Редактирано от Креми Стоилова (късметче)
Линк към коментар
Share on other sites

 Хубава статия, прегледах я.

Тя обаче само повтаря това , което хората научиха от други източници и от собствен опит извън болниците.

Също както църквата по едно време вече беше принудена да признае, че земята е кръгла.

И все пак - шапка свалям на болнично заведение и на личност, която прави такава крачка напред.

 

Мога да говоря доста от собствени наблюдения върху туморите.

Първото и най-важно - те са обратими - някои видове поне. На мен лично ми е изчезвало доброкачествено образувание. Тогава нямах сегашните познания. По-късно направих ретроспекция и осъзнах, че съм спряла да се тревожа за нещо много съществено в живота си. ( А реално тревогите са били безпочвени и безсмислени ... такива са всички тревоги, но - само след като ги погледнем в ретроспекция.)

 

Второ съществено - храните, въздухът, вредните излъчвания!!!

Например антените на мобилните оператори не трябва да са върху сгради, не трябва да са в близост до детски градини , има определена сила, а знам, че в България тя често се надвишава, за да има добър сигнал... Изискванията са доста строги и в Централна Европа се съблюдават. Защото има будно гражданско общество.

Млечните продукти - откакто ги спрях, се чувствам вътрешно много лека и отслабнах с 5 - 6 кг. Все пак не бих препоръчала веганство на всеки здрав човек. Такава промяна се прави само по вътрешна необходимост. Най-важното е да намерим начин да се храним с истински храни.

 

За лечението:

Има доста алтернативни методи.

Според мен те трябва да се ползват в комбинация, за да има максимален резултат.

Енергийното лечение дава добри резултати. Но не всеки лечител се наема да го прави.

Енергийното лечение изисква много силно и понякога странно за конвенционално мислещите участие на пациента и близките му. Защото е холистично по своята същност.

Дори когато пациентът е вече в напреднал стадий, то може да облекчи последните му дни, да помогне за омиротворяване и достойно сбогуване с близките.

Много полезна за раково болни е Световната медитация за мир / Медитация на сърцата - близнаци, когато се прави с крака, потопени в солена вода. Ако решите да практикувате, потърсете ме за допълнителни разяснения.

 

Друго, което мога да споделя -

емоционалното състояние.

Образуването на "бучки" е едно, превръщането им в злокачествени, съвсем друго. То е резултат от изключително силен, траен стрес или непреодолими отрицателни чувства, най-често и от двете в комбинация.

При раково болните са активни и силно замърсени долните енергийни центрове ( чакри) - от слънчевия сплит надолу. Докато горните ен. центрове са слабо работещи.

Затова Медитацията за мир служи и като превенция на рака - тя отваря и активира горните чакри, засилва тяхнатата способност да генерират и излъчват безусловна любов. В този процес долните чакри се пречистват и леки/ средни блокажи изчезват.

 

Като обобщение - човек, който се занимава с духовна работа и живее чисто във всяко отношение, е предпазен от рак. Раково болният, който започне такъв живот, има голям шанс за изцеление.

Редактирано от Креми Стоилова (късметче)
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 years later...
В 5/20/2014 at 19:07, Божидар Цендов-БожидарЗим каза:

Интересно защо жените заболяват от рак на гърдата?!

 Едно от възможните обяснения, които дава хомеопатичната теория и практика е, че не се използват половите органи по предназначение: зачеване - бременност - кърмене!   И по-специално гърдите / по-точна според мен е народната дума цици, защото от тях бебетата цицат/ трябва често да се целуват, галят, мачкат от любимия.

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 years later...

Здравейте, искам да попитам дали някой е чувал за 'лечител' от Македония, който прилага алтернативни методи за лечение на бослестта и дали има повече информация за него?

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...