Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Чувствам се мъртва


Recommended Posts

Помогни на терапевта си да ти помогне! Участвай активно в случването на осъзнаването, възнамеряването за промяна, насочването на мислите, възприятията и реакциите ти! Чувстваш глад за обич - събуди я в себе си. Можеш да започнеш от благодарност и оценяване на най-малките неща. Благодарността е любов в основата си! Да благодариш за дишането, за подскачането на врабчето по терасата си, за топлината, за водата, за цветето, което краси града, изникнало измежду две плочки, на ръба на бордюра... Осъзнай съпротивата си, която се ражда при терапията. Вероятно без да искаш, пренасяш негативно запечатани в теб отношения и образи от общуването си преди в него/ нея сега. Пренасянето на тези емоционални пълнежи е част от пораждането на състоянието ти - говори за това с терапевта си!

Редактирано от Орлин Баев
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Веднъж по пътя към къщи Хинг Ши срещнал човек, който толкова бързал, че разминавайки се с мъдреца го блъснал. Хинг Ши спокойно и вежливо се обърнал към пътника с въпрос:

-Кажи, уважаеми, за къде толкова бързаш, че не забелязваш нищо по пътя си?

-Моля за извинение, - отговорил странникът без да забавя ход - бързам, защото съм зает с търсенето на смисъла на живота и нямам право да се бавя, докато не достигна своята цел.

-Е, какво пък, - промълвил Хинг Ши - чувал съм за един човек, който търсил цял живот този смисъл.

-Надявам се, че истината му се е открила? - полюбопитствал нетърпеливият пътник.

-Да, той умрял, достигайки просветление и успял да прошепне на тези, които били край него, какво е проумял, едва когато вече умирал.

-И какво казал той?

-Казал, че смисълът е в избора...

-Благодаря ти за беседата! - казал човекът, поклонил се на мъдреца и продължил пътя си почти бегом.

- ... избора или да живееш, или да загубиш целия си живот в търсене на същия този смисъл- завършил Хинг Ши, но гласът му прозвучал в пустота.

Пътникът бил вече далеч. Той бързал.

Линк към коментар
Share on other sites

Пътува си един мъж понеделник сутрин в автобуса към работата. Стои си, мрачен, и... си мисли:

"Животът - кофти работа, жената - кучка, хората - бахти използвачите..."

Зад него стои неговият ангел с бележник и записва:

"Животът - кофти работа, жената - кучка, хората - бахти използвачите..."

"Странно - мисли си ангелът - отново същото. Но щом това си пожелава, трябва да се изпълнява. Няма как "...

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ви за отговорите, възможно е да правя такъв негативен пренос, защото пак си мисля какъв е смисъла на терапията. Ще говоря за това. А вие какво мислите за холотропното дишане, дали да опитам?

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен, дишането е само инструмент, като всичко друго ползвано в психотерапията! Инструментът е добре да бъде качествен, но по-важното е кой специалист го ползва. Може да помогне, може да навреди - зависи от качеството на употребата му, количеството, момента и начина на приложение. Аз лично ползвам дишане в сесиите си постоянно. Като цяло, по отношение на бхастрика/ холотропното дишане - силен помощен инструмент е. При повечето хора има силен терапевтичен ефект, ако е водено качествено.

Линк към коментар
Share on other sites

Познавам доста хора, които се "подложиха" на холотропно дишане и ефектът е просто чудотворен. Аз опитвам от 6 години....но само опитвам. Всеки път имам чувството, че се губя, че загивам. Воденето е изключително качествено и от квалифициран терапевт, но като, че ли зависи и от самият човек. Страх ме е, ама ужасно ме е страх. Радвам се на хората край мен, които постигат успехи, но аз не мога да се отпусна. В групите където ходех, хората имаха доста бурни изживявания, аз се страхувах да не стана смешна в очите на групата.... Но ти си смела-опитай. Не се праши от "опита" на страхливките като мен.....

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Kak дa бъда щастлива? Все мисля за самотата и не успявам...Знам че не идва отвън, защото външното е временно. Търся вътрешното щастие, но не го чувствам...само празнота и тъмнина...

Линк към коментар
Share on other sites

Премахни илюзиите, в които така си се вкопчила и които спират лъчите на вътрешното слънце на духа ти!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 7 months later...

Здравей, LLL изключително късно се включвам по темата, и незнам дали си се справила с тази битка по някакъв начин, и дали все още преглеждаш дали някой е писъл, и се е отзовал на призива ти, но силно се надявам да си се справила с всички тези изключително трудни битки които водиш.

  Несъм терапевт, несъм специалист,  дори на моменти се чудя дали и как точно да изразя това което мисля, по начин по които няма да засегна никого, няма да му стана досаден и като цяло няма да си извади грешни изводи за причината поради която го правя, но единственото което искам е да помогна. В това число и на теб.

Ще ми отнеме страшно много време да ти обясня всъщност колко добре те разбирам - не ми е проблем ще го направя и то с голямо удоволствие (удоволствие, от това, че мисля, че наистина мога да ти помогна).

Но съм малко объркан дали си се справила, и дали все още си тук?

       Моля, те отговори ми на този въпрос. И във всички случай искам да си поговорим за много неща, било то тук или където и както поискаш. Знам, че дори сега е възможно да ти се въртят в главата подобни мисли като: Кой знае каква е причината на този да пише, или пък някакви други негативни мисли от този сорт, или пък от сорта - поредния който си въобразява, че може да ме разбере и да ми помогне. Но всъщност ако ми пишеш, ще разбереш истиските ми причини - които са както казах да помагам на който и както мога(в това число и на теб, и на други хора за които ако искаш ще ти кажа), и ще видиш, че наистина мога и няма да се откажа (колкото и преувеличено да ти се струва) да помогна в тази ситуация. Просто моля те кажи ми дали все още си тук и как се развиват нещата.

Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...