Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Как да тълкуваме сънищата си? Част 6


Guest Христо

Recommended Posts

Но ако може да споделя част от обърканите си сънища снощи. Само една част, защото подозирам, че кашата в галвата ми няма да даде добра картина на сънуваното.

Та в един град, където нямаше много сгради, а по-скоро само няколко ниски бараки, като в онези опустели американски градчета, имаше една жена, която продаваше риба. Исках си да си купя риба голяма колкото сафрид (имаше всякакви съдове с различни риби и по много) и докато тя ми я показваше, аз май щях да взимам целия пълен леген с риба - изведнъж сред малките риби в съда се появи голяма дълга заоблена дебела риба, такава не съм виждала, яростно се мяташе, а аз сякаш се уплаших и й казах на жената, че искам само малките :) странна работа. Май за първи път сънувам риба, от как съм дете не съм сънувала такова нещо.

Ще може ли да споделиш и частта, която скри?

Линк към коментар
Share on other sites

Все си мисля, че сънищата са като разгънатост. Плоскост, която трябва да се сгъне за да придобие обем.

Единственото съобщение на сънуващият аз е "Аз се възмутих." Азът не е остров. Т.е. той е в непрекъсната, при все несочена заедност. Отдавна правя една игра, която наричам "разпадане" , "допълване" или "сглобяване". В едно сложно изречение, сказуемите може да се отнасят не само до подлога, но и до други "скрити" такива. Местоименята също може да не заместват вече известното, а да се отнасят отново за липсващо или неспоменато, но внадено. Опитай да се разгледаш по този начин. Може би сънят манифестира ранен спомен за появата на преходен обект. Т.е. прави аналогия с детето, което разбира, че не е едно цяло с майката. Или показва, че между детското желание и задоволяването му е целият свят. Възмущението, което е "родило" сънят, е всъщност крахът на всемогъществото на субективното.

И както винаги добавям, че правя само догадки и моля да не се взема писаното за "чиста монета".

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ви за интерпретацията на съня ми.За пореден път се убеждавам ,че сънищата имат послания на няколко нива, и човек не винаги може да ги види и разбере всичките.Точно за това харесвам този форум.Тук можеш да споделиш и да получиш различни гледни точки.Този който сънува не винаги е обективен и безпристрастен за собствените сънища.

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах царевични стебла.

Намирах се на широко поле, което беше прясно изорано и не се виждаха други посеви. Имаше само един дълъг ред царевични стебла, които се извисяваха над мен. Те бяха още зелени и не се виждаше узряла царевица. Аз гледах правата и стройна редица и се радвах на гледката, а небето над мен беше кристално синьо и чисто и сякаш беше пролет, защото на усещах жега.

Предпочитам да смятам, че сънят ми е свързан с нещо хубаво, но дали наистина е така? Моля за помощ в тълкуването.

Редактирано от Yoda
Линк към коментар
Share on other sites

Също, сетих се за мой сън, в който "синьото петно" ме свърза с Луната.

23.11.2011. Част 5 11 стр.

Тази нощ сънувах, че виждам стая през стъклена врата. Там имаше нечие присъствие. Появи се едно синьо "петно" във въздуха, което след това се превърна на човек. Имах усещането, че е затворен, заключен, стаята е неговия затвор. "Освободи ме". "Не мога, ако го направя, има много камери, мен ще ме затворят". Но все пак го направих и от стаята всъщност излезнаха двама. В следваща част от съня си, която си спомням, стоях в стая и чувствах чуждо присъствие. До мен прозрачен човек се “визуализира" и ме хвана за ръката, над лакото.

..............

А днес прочетох, че според Учителя, растенията на Луната са прозрачни:

http://www.beinsadou...res.php?id=1879

И така се замислих за невидимата прозрачност.

.................

Намерих си невидимия човек.

В бъдеще човешкото тяло ще е по-съвършено. Когато пожелае, то ще може да става невидимо. Той ще става въздухообразен, воден – според желанията си. И тогава, щом реши да отиде на слънцето, веднага ще литне там. Сега човек вдига главата си, гледа към слънцето, но не знае какво има там. Знанието на сегашните хора е относително. Иде ново знание, нова култура в света. Павел я нарича култура на Синовете Божии. Аз я наричам култура на Божията Любов, Мъдрост и Истина.

http://petardanov.co...-апостол-павел/

Линк към коментар
Share on other sites

Две вечери подред сънувам море.Дали защото вече си мисля за отпуска или е послание не мога да разбера.Помагайте.Първият сън е следният.

Сънят беше доста дълъг ,но си спомням само,че със мъжа ми бяхме на море.Беше нещо като заливче.Мъжът ми искаше да го прекосим и да стигнем на другия бряг.Аз се страхувах,защото реших ,че морето е много солено.Покрай брега върху пясъка имаше много сол.Всичко беше побеляло от сол.Вълните бяха силни и се пенеха като стигнеха брега.Мъжът ми ме хвана за ръка и тръгна напред дърпайки ме.Аз протестирах ,че водата е много солена и ми щипе на краката.Той ме успокояваше ,че няма страшно и продължаваше напред.Стигнахме брега .Там имаше големи скали.Той ги изкачи и ме издърпа.След това се събудих.

Вторият сън.

Сънувам море.Бурно море.Във него имаше много хора .Над морето имаше мост.Аз вървях по него със дъщеря ми за ръка.Трябваше да минем по моста на отсрещния бряг.Морето беше утихнало за малко и ние бързахме да минем.По едно време се надигна една голяма вълна.Аз се спрях като държах дъщеря ми зад мен ,за да я предпазя.Мислех си ,че ще отнесе моста.Вълната се надигна и спря до моста,а нивото на водата се изравни със него.Морето пак утихна ,но нивото на водата остана наравно със моста.Тъкмо искахме да тръгнем пак ,водата се надигна заплашително ,сякаш беше жива и ни спираше да не продължим.Ние спряхме и водата спря.Наканихме се да тръгнем пак ,а тя сякаш ни прочете мислите ,пак се надигна.И така се дебнехме и от напрежение се събудих.

Линк към коментар
Share on other sites

Цитирам от книга, която купих наскоро.

Сол: В миналото ценна стока, солта се раздава на войниците в Древен Рим като заплата. Качеството й на консервант за месото поражда символика, свързана с чистотата и духовната нетленност. В християнството олицетворява Божията премъдрост; във фолклора има поверие, че хвърлянето на сол през рамо пропъжда нещастието.

Вторият сън е предупреждение.

Ако го свържа с предходния сън, който е преди тях двата, бих повторила отново: Чуй човек, на когото се ядосваш. Не слушай само думите му, дори да са крайни, чуй ги и помисли над тях.

Линк към коментар
Share on other sites

Aко енергията във своята чистота е безлична, тогава в зависимост от емоционалността на психиката е възможно сами да създаваме заплахи за себе си. Т.е. контролът и вътрешният мир са необходими за да не пресътворяваме чудовища.

Линк към коментар
Share on other sites

Иначе, попитах книга от Учителя какво ще каже за сънят на Сиджей. И отворих я на случаен принцип:

“Мария избра добрата част”(Лука 10:42). Мария – тая дума означава солена вода. Христос в един стих казва: “Ако солта обезсолее, с какво ще се осоли?” Солта е потребна в живота. “Мария избра добрата част.” Знаете ли коя е тя? Аз ще ви оставя да мислите и после ще ви говоря за това. Когато сестра й се оплаква, че не й помага, Христос й отговори, че за много работи се грижи, а едно е потребно – именно което Мария избра. С това искаше да й каже, че хората с хиляди години са се занимавали все с тия работи и нищо не са придобили… Сега именно трябва да работите и да си образувате тяло, с което ще живеете в астралния свят. Мария именно избра добрата част – тя прие Христа в сърцето си.(143, с. 92-93)

Учителя за Библията-том 2.

Редактирано от mecholari
Линк към коментар
Share on other sites

Какво е общото между мен, Станимир, Железния човек, Злия маг и априлското въстание ? :lol: Естествено, че това е моят изобретателен мозък. :D

Сънувах, че аз и Злия маг сме в моя двор. Злият маг се опитваше да спре някакъв дето искаше да го докопа ( в последствие този същия се оказа Железния човек). Въпросният докопващ се се намираше в море. Злият беше се качил на оградата в двора ни и му правеше разни магии, с които да спре/забави приближаването му. Аз бях долу и за кеф взех да съветвам магьосника как да атакува наближаващия му враг, станах съюзник на белобрадия богоотстъпник. :dancing yes: Взех да го съветвам да изстрелва вода, студен въздух, вятър... и той ме слушаше, и действително имаше резултат. Обаче по едно време изпод шумата и колонките намиращи се близо до мен, започна нещо да шава. Аз викнах към мага, но когато той се обърна, онова вече беше спряло. След малко пак взе да шава, подаде си кокалестата с дълги ноктясъли пръсти ръчици и аз уплашено викнах към магесника. Той бързо се обърна, видя го, сграбчи го и го измъкна изпод шумата, разтресе го !! Онова беше кокалесто и космато, но не го видях добре, по - скоро го сканирах с периферното ми зрение. Аххх, подлата твар искаше да ни нападне ненадейно. :P То хубаво го заловихме, обаче в това време онзи юнак беше пришляпъл през морето и беше се озовал при нас. Не видях какво точно се случи, но явно надви Злото ми магчееее. :3d_144: Останах сам.

Преместихме се в друга част на двора. Аз реших да демонстрирам на Железния човек (юнакът се оказа Iron Man), реших да демонстрирам и на наблюдаващия ни от терасата ми Станимир Админа, че не само Железния, но и аз също мога да летя. В същото време целта ми беше да избегам с летенье. Обаче бяха прекарани разни въженца над мен, разни въжета за простиране и аз се оплетох в тях. Не можех да се издигна по - високо. Тогава се нахвърлих на Железния човек, но се оказа много корав и ме срази. После сънувам как аз, Христо от "Отплата" (демек Орлин Павлов), Дидо Мачев (дето водеше "Семейни войни" по НОВА, един нисък дебел плешив очилат - като Дани Девито е) и Железния човек сме в едната от стаите на долния етаж на къщата ми. Дидо и аз бяхме в ъгъла на стаята. Той взе да ме пляска по задника за наказание, че съм помагал на Злия (все едно бях малко дете). Ядосах се, изблъсках дребния торбалан и го заплаших, че ако още веднъж ми посегне ще го смачкам и ще му се сторя като Кличко в лека категория. Той се сдуха и уплашено сведе глава. После сънувах, че в даскалото ще имам часове по една дисциплина, но цайсите ми се счупиха и си тръгнах. Пак се озовах в стаята на долния етаж. Някаква зла сила невидима, ми се нахвърли и можеше да ме убие, но Орлин Павлов влезе и тя ме остави. После се появиха някакви дечурулига и играхме стаен футбол, като аз се проявих като добър вратар. После се върнах в даскалото и видях, че очилата ми отново са здрави. След това май се озовах в деня на избухването на априлското въстание. Насам натам из градо тичаха въстанници, имаше и жени в носии - тази част от жителите на града си бяха облечени в дрехи от онова време, но имаше и съвременно облечени люде, а градът си изглеждаше съвременно.Сякаш имаше преплитане на епохи. Аз бях от въстанниците, също тичах и виках, раздвижвахме народа. :3d_097: Видях и заптиета да тичат и да бъде гърмяно срещу тях. В следващия момент бях пред някаква къща, която щеше да бъде като една от въстанническите крепости. Пред къщата видях собственика и и...неговия син. Син син, ама беше като осиновен...Приличаше на същество от "Междузведни войни" - цялото рунтавясало, като братовчеда То от "Семейство Адамс". Помислих си, че баща му може да е съгрешил с маймуна. :3d_146: Както и да е, влязохме во къщата. Портата на двора беше стъклена и се виждаха налитащите турци. Аз изчаках един да приближи и го пушнах - видях как куршумът бавно разбива стъклото и уж уцелва турчото, обаче май по - скоро го одраска. След моя изстрел последваха и други, които го свалиха на земята.

П.п.: Всъщност, не знам защо си мислех, че Станимир е от другия лагер. Той просто беше безучастен наблюдател. Може да съм мислел на принципа :"Който не е с мен е срещу мен." :3d_154:Но да речем, че е бил от другия отбор, иначе къв го дири у нас на терасата. :3d_076:

Уоу, лошитеее ! Хриско и Злия маг в комбина, несломимата лавина. :D Сигурно съм искал да стана ученик на Мага и затова съм му се мазнел, помагайки му. :D

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Христо, забелязвам информацията, която протича през теб. Смятам, че подходящо е в момента едно мое стихотворение, заради това, което си забелязал с периферното си зрение:

пръстенът на Арабела

Вълшебство скрито във душата смела

е "пръстенът на Арабела".

Надеждно скрит със помисли нечисти

от пазачи-грозни въшки и космати глисти.

Но щом паразита в себе си убиеш,

вода от Извора ще пиеш.

Без страх се плаща кървава цената...

През смърт достигаш свободата....

http://www.kaldata.c...нът-на-арабела/

Давам ти го, защото веднъж твой тълкувател, каза че имаш агресивен подход към духовното. От моя гледна точка е революционен. Това фигурира в съня ти и примерно в този със сцените от априлското въстание. Да не забравяме, че шеста част от темата, в която пишеме , започва именно със твой сън в същата насока.

От библейска гледна точка, Духът на Истината, който изхожда от Отца ни осиновява. Интересно е, че Духът казва и на Мохамад в Корана „Не беше ли сирак, преди да те намеря?“. Тука, за да не изпаднеш в противоречие с априлското въстание и с Мохамад , последният е казал: „Няма насилие в религията“, и който не го слуша, той се отдръпва и казва „Мир“, и „Аллах ще отсъди между нас“.

Духоговорящият Давид, който пише псалмите, които излизат всеки ден в темата „мисълта на деня“, му е казано: „Ти си Мой Син! Аз днес те родих!“.

От моя гледна точка тези неща са свързани с тази част от съня:

................

Пред къщата видях собственика и и...неговия син. Син син, ама беше като осиновен...Приличаше на същество от "Междузведни войни" - цялото рунтавясало, като братовчеда То от "Семейство Адамс". Помислих си, че баща му може да е съгрешил с маймуна.

............

Тука има един много интересен момент, защото информацията заема отределени форми, които не бива да разбираме буквално. Но ако се върнем в близката наша история, военните копаеха нейде в България търсейки нещо. Тогава Ванга им каза:“И какво намерихте там? Една жъта маймуна. Ни мажко, ни женско...“

Някои казват, че сме произлезли от маймуните, но пропускат момента на творчество от нашите създатели. Но тази информация не се губи, ти си я прочел направо. :)

П.п.: Станимир те вълнува но той не е от другия лагер.

Редактирано от mecholari
Линк към коментар
Share on other sites

Две вечери подред сънувам море.Дали защото вече си мисля за отпуска или е послание не мога да разбера.Помагайте.Първият сън е следният.

Сънят беше доста дълъг ,но си спомням само,че със мъжа ми бяхме на море.Беше нещо като заливче.Мъжът ми искаше да го прекосим и да стигнем на другия бряг.Аз се страхувах,защото реших ,че морето е много солено.Покрай брега върху пясъка имаше много сол.Всичко беше побеляло от сол.Вълните бяха силни и се пенеха като стигнеха брега.Мъжът ми ме хвана за ръка и тръгна напред дърпайки ме.Аз протестирах ,че водата е много солена и ми щипе на краката.Той ме успокояваше ,че няма страшно и продължаваше напред.Стигнахме брега .Там имаше големи скали.Той ги изкачи и ме издърпа.След това се събудих.

Вторият сън.

Сънувам море.Бурно море.Във него имаше много хора .Над морето имаше мост.Аз вървях по него със дъщеря ми за ръка.Трябваше да минем по моста на отсрещния бряг.Морето беше утихнало за малко и ние бързахме да минем.По едно време се надигна една голяма вълна.Аз се спрях като държах дъщеря ми зад мен ,за да я предпазя.Мислех си ,че ще отнесе моста.Вълната се надигна и спря до моста,а нивото на водата се изравни със него.Морето пак утихна ,но нивото на водата остана наравно със моста.Тъкмо искахме да тръгнем пак ,водата се надигна заплашително ,сякаш беше жива и ни спираше да не продължим.Ние спряхме и водата спря.Наканихме се да тръгнем пак ,а тя сякаш ни прочете мислите ,пак се надигна.И така се дебнехме и от напрежение се събудих.

Може и да ме обвинят в есенциализъм, но аз много внимавам в думите. В будността мислиш за отпуска, но пропускаш, че отпуска означава и отпускане/ отказване, резигнацио, обезкуражаване, или умора, отдих след свършена работа./

И в двата съня/ сънищата не показват поредност, както в будността/ има една повторена дума- веднъж тя е "залив", а във другия сън "заливане"/

Морето като символ на несъзнаваното заплашва от заливане. В него е присъствало в съединено, т.е недиференцирано нещо, което започва вече да добива твърд.Солта е кристал, а като всеки кристал показва подредба и то закономерна. вече имаме нещо, което се показва като отделно и противоположно на течното заемащо всякаква форма. В "първия" сън ти прекосяваш залива, т.е заплахата от обратното на осъзнаването с помощта на своя съпруг - твоя Анимус. Солта по края на залива е всъщност негово "деяние", както и дъщеря ти, както и моста във "втория" сън. Солта, дъщеря ти и моста са твърдта под крака ти. Отначало ти не ги искаш, защото ще щипят крака ти. Краката са онова, с което се движим и то не само в пространството, а и във времето. В този аспект кракът е и фалически символ. Като да си спомням една приказка, в която има девойка от сол. Тя реди и помага вкъщи на двама старци, но отпърво само докато е сама и стопаните са навън и не я виждат. Т.е. символзира промяна на реда или изобщо нагласата. Можеш да си представиш моста, не като успореден на водата, а като извеждащ те нагоре, към небето. И накрая в чуждите езици сол означава и слънце. Трябва ди си спомняш, че в много приказки в някое царство най-ценното се оказва, онова, за което не се и подозира, просто защото се приема като неизменност.

И в двата съня налице е разделяне, т.е вече се появява аналитичното, разбирането , раздалечаване на противоположности. Добавям, че често в митовете слънцето, новото се ражда от морето./ А може и да си измислям, защото в момента не мога да посоча ни един!/ Така че от-пускай го за да е нов деня.

Редактирано от shelter
Линк към коментар
Share on other sites

Във връзка с железния човек, той фигурира в Стария завет. Описан е от един от пророците, не си спомням кой. Намирал съм го някъде и в лекции на Учителя, но понеже не си спомням къде, попитах "Какво ще кажеш за железния човек?" и отворих на случаен принцип "Учителя за Библията- том 1"

Във взаимоотношенията и дейността на хората има два вида, две категории закони. Първата категория закони има механически характер и има две страни – събиране и изваждане. Втората пък има Божествен характер и страните й са умножение и деление. Грехът винаги се съпровожда с действия от първата категория. Например, Адам и Ева се събраха, събраха себе си с плода, събраха се и със змията. С това извадиха наяве непослушанието и гордостта си. Извади ги Бог от рая.(61, с. 6)

Т.е. това го рабирам, че железния човек има механически характер. Той е символ на греха. Така е описан и от пророка в Библията.

Линк към коментар
Share on other sites

Някои казват, че сме произлезли от маймуните, но пропускат момента на творчество от нашите създатели. Но тази информация не се губи, ти си я прочел направо. :)

Тъй като винаги съм ги чел големите книги от Учителя по описания гореспоменат начин, сега направих същото но прочетох малко повече (Учителят за Библията / том 1) :

...........

Животните са създадени от Словото Божие – Сина. Той създаде играчките на хората. Бог Отец създаде човека. За да има той играчки, Словото каза: “Да бъдат животните!” – и създаде животните. “Земята да прорасте растенията, водата – рибите, въздухът – птиците.” И всичко, каквото каза разумното Слово, стана. – “Че аз животно ли съм?” – Ами какво си?(69, с. 311)

.................

Бог направи човека. Това, което представя сегашният човек в сравнение с онзи, създаден по образ и подобие на Бога, е карикатура.(69, с. 230)

Днес казвате, че човек е направен по образ и подобие Божие. Казвате, че хората са все от Бога направени. Ще бъде смешно хората да са направени от Бога, а да са нещастни; ще бъде смешно хората да са направени от Бога, а да са крадци; ще бъде смешно хората да са направени от Бога, а да са разбойници; ще бъде смешно хората да са направени от Бога, а да са престъпници. Това ще бъде едно крайно противоречие. Този живот, който ние имаме, не е от Бога създаден, той е от нас създаден. Има нещо чуждо в този живот. Това е най-голямото противоречие. Това насилие, което съществува в света, безразлично отде иде, е от хората създадено.(60, с.13)

........................

Следователно и човекът, направен по образ и подобие на Бога, не е още роден. За да дойде до истинския образ, човек трябва да се роди от Бога. Христос казва: “Роденото от Духа дух е, роденото от плътта плът е.” Кой се ражда от плътта? На този въпрос вие сами ще си отговорите.(99, с. 154)

В човека се проявяват два ума, но висшият ум в него трябва да господства над обективния. В животните господства обективният ум, затова те са жестоки. В тревопасните господства субективният ум. Библията нарича тези два ума – двата човека: човека на плътта и човека на духа, които живеят всякога заедно.(44, с. 39)

.........................

Т.е. човекът в плът е животно с дух.

Линк към коментар
Share on other sites

Приятели, моля помогнете малко да рзнищя съня, от който току-що се събудих. Не беше стряскащ, но все пак е много особен. Мисля, че в него се съдържат препратки към неща, които трябва да прочета. Ако някой се присети за нещо познато, моля, казвайте.

Не помня началото, но ясно си спомням едно кръгло, ярко синьо петно. Аз започвам да се взирам в него. Първо ми прилича на някаква тъкан, след това на вода, а най накрая си е чиста ярка и дълбока синя светлина, която е из цялото помещение. Нагоре, от дясната ми страна има едно бебе, което се смее. Не знам дали е моето, но искам да отида при него и някак си политам.

Стигам до непознат град. Просто си седя във въздуха и наблюдавам една натоварена магистрала.

Поглеждам към небето. Има нещо като небесна прожекция на картини от много градове: фестивали, улици, исторически местности...

Забелязвам, че пред мен стои една жена- руса и елегантна, има нещо властно в нея, но е изключително приветлива. Тя посочва пак към небето. Не знам защо й казвам, "Аз нали преди малко гледах натам?"

Тя ми казва някакви думи, които на пръв поглед нямат смисъл, но много силно ме вълнуват. Веднага ги записах, да не ми се размият после. И така:

Аз не съм само тяло. Аз съм сто същества обърнати с гръб едно към друго, за да виждат всичко, за да живея всичко. И отварям врата, която е подарък, да строши мъката. Аз съм Анджелина Джоли. (Бам!) :3d_097:

Въпреки откачения край на словото, то си остава много вълнуващо за мен.

Ще съм благодарна на всякакви идеи свързани с този сън.

Линк към коментар
Share on other sites

Много от участниците в темата, в сините петна съзират Духът на Истината. Също в един сън открихме, че конкретно за него детето беше символ на ума. Тогава catch22 изсънува предварително "мисълта на деня", и детето беше от символизма на Учителя.

Магистралата е път за връзка между два свята. Затова виждаш проекцията на небето, именно Царството Небесно.

.........

Аз не съм само тяло. Аз съм сто същества обърнати с гръб едно към друго, за да виждат всичко, за да живея всичко. И отварям врата, която е подарък, да строши мъката. Аз съм Анджелина Джоли. (Бам!)

......

Тялото от Библейска гледна точка са църквите, които са свързани через Светия Дух. А главата на тялото е Христос. Това е като:

"Аз във тях и Ти във Мене, да бъдат съвършени в едно".

"Через единия Дух се кръстихме да сме в едно тяло"

Според мен необходимо е да започнеш да четеш "Завета на цветните лъчи на Светлината". Там ще ги намериш тези Библейски пасажи.

Забелязал съм, че Духът има известно чувство за хумор. Така аз сънувах Хитлер и от думите му се изливаше Слово на изключителна благодат. Почувствах Любовта на Бога и към така общоприети "най-грешни"... И намерих подходящите думи описващи това състояние единствено в Словото на Учителя.

http://www.beinsadou...wtopic=13145=

4 пост. Тогава случайно си намерих и подходящия клип.

Редактирано от mecholari
Линк към коментар
Share on other sites

Мечолари, благодарско за тълкуванията !:)

Странното е, че ако Станимир е бил в другия лагер, то той е бил в комбина с един филмов персонаж, който е отмъстител, и който е лошичък...Пък Станимир не изглежда да е лош, та има противоречие. Станимир може да е символ на безмълвният мъдър наблюдател във всеки от нас :D , или може да е бил наблюдател от ООН-то, или пък хроникьор, или просто сеирджия. :3d_003:

Линк към коментар
Share on other sites

П.п.: Станимир те вълнува но той не е от другия лагер.
Ще се окаже, че И Диди ме вълнува..., щото съм я сънувал по - често от Стан. :D

Какво е общото между мен, Диди Модераторицата, мутрите, спасителите, крокодилите, гробищата и първолаците ? :D Моят мозък!

Сънувах за не знам си кой път, че съм у моя бабушка. Идват някакви бандити облечени в черно и казват да тръгна с тях. Аз се подчинявам. Възможно е още някой да са взели. Отиваме при един голяяяяям басейн/язовир, който май се намираше извън населено място. Не помня по какъв повод точно, но един или повече спасители влязоха във водното пространство (минава ми през мисълта, че тези спасители може да са били мутрите, които ме взеха, но може да са били и отделни люде). Не помня дали спасяваха някой, или просто влязоха до поплуват. Наоколо имаше зяпачи, сред които и ази.

В басейна...имаше и поне два крокодила. По това, което ми остана като впечатление, тези крокодили са си били част от басейна/язовира от преди, просто са били сложени там и хората са влизали да плуват въпреки тяхното наличие, сякаш тези зверове не са ги закачали - били са нещо като атракция, средство за по - голям адреналин. На един от крокодилите нещо му прищракна и се нахвърли на спасителя, изяде го...след него може да е схрускал още един спасител, но не съм сигурен... Видях как го лапва, разкъсва, изяжда... :( Стана ми неприятно,уплаших се. :o После видях в непозната стая Диди от Портала и и казах за станалото, казах и че съм се уплашил, че не искам да ставам спасител, за да не ме ядат и мен крокодилите. Това водно пространство, май беше заградено със стени, може да е било малък язовир или езеро, хмм...

После сънувах, че съм в някакво предприятие на работа като служител. Бях в един коридор. Видях някакъв гущер - една колежка ми каза, че е собственост на шефа ни. Тварта имаше намордник от найлонова торбичка (лабава работа). Успя да го разкъса и ми се нахвърли, не успя да ме захапе за щастие. Натиснах го с крак и после с един меч го насякох на парченца !! Юнакът уби малкия змей !! Надявах се, че шефът няма да е много разочарован от факта, че негов служител е убил при самозащита домашния ми любимец.

После сънувах, че е нощ, тъмно, непознати улици. Изкачвам тъмна непозната улица и настигам непознат първолак. Той търсеше сграда, в която дават частни уроци, искаше да ходи на уроци по математика. Обаче беше подминал частната школа, която търсеше - аз го спрях и му казах това. Поведох го към нея - намираше са малко по - надолу, зад нас в дясно, в малка тъмна горичка, като около школата имаше и гробище (видях плочите и кръстовете).

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Напоследък сънувам много сънища, те препускат един след друг, но не всички помня, а то не си и заслужава. Но запомних един, който ме впечатли много, попаднах в нещо като спирала, която ме засмука, а аз не можех да направя нищо, въртях се и слизах надолу и навътре в нея. Беше толкова оранжево наситена и лъхаше топлина и спокойствие в нея, не ме беше страх от силната скорост с която слизах. Накрая попаднах в нещо като предверие и отворих вратата, но се събудих и не успях да видя къде отидох.

Другият сън, който запомних беше, че бях на нещо като лодка или малък кораб и гледах силно наситена синя вода, толкова красиво синьо, божествено, която беше пред мен. И бях доволна.

Сънища, сънища, сънища...

Линк към коментар
Share on other sites

П.п.: Станимир те вълнува но той не е от другия лагер.
От къде знаеш или просто предполагаш ? И в какъв смисъл да ме вълнува, кой лагер ?

В съня ми имаше отмъстител - може да е символ на отмъстителност. Имаше и дребосък - може да е символ на дребнавост.

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Споделям с вас един странен сън, който имах преди известно време.

Сънувах басейн, в който плуваше огромен делфин. Той беше болен и умиращ. Това, което ме шокира е, че към него се втурнаха седем кучета. Те започнаха да го хапят, но реално не го нараниха, а излекуваха и ...той оздравя! Бях шокирана, защото в първия момент ми се стори, че го нападат, но реално "хапейки" го, те му помогнаха и делфинът оживя.

Редактирано от jul
Линк към коментар
Share on other sites

Jul, седем са Духовете Божии разпроводени по цялата Земя. Последната е една огромна капка вода.

Защо делфин? Това е извънредно интелигентно същество обгърнато в легенди и мистерия.

Защо кучетата го нападат? Защото с устрем, бързо ще го излекуват...

П.п.: Станимир те вълнува но той не е от другия лагер.
От къде знаеш или просто предполагаш ? И в какъв смисъл да ме вълнува, кой лагер ?

В съня ми имаше отмъстител - може да е символ на отмъстителност. Имаше и дребосък - може да е символ на дребнавост.

Станимир, наблюдавам каква информация протича и през него. Веднъж протече една ключово важна.

Не съм сигурен дали разбираш, че пиша с идеята, че всички сме свързани. Казвам "идея" защото не смятам да го доказвам. Ще го оставя на Анджелина Джоли :) .

Линк към коментар
Share on other sites

После сънувах, че е нощ, тъмно, непознати улици. Изкачвам тъмна непозната улица и настигам непознат първолак. Той търсеше сграда, в която дават частни уроци, искаше да ходи на уроци по математика. Обаче беше подминал частната школа, която търсеше - аз го спрях и му казах това. Поведох го към нея - намираше са малко по - надолу, зад нас в дясно, в малка тъмна горичка, като около школата имаше и гробище (видях плочите и кръстовете).

За клането на гущери и крокодили вече се изказах. Или чакаш да ги видиш космати? :)

Ще ти кажа нещо за тази частна школа. Ако някой не влезе в нея, чакат го кръстове и гробове.

Линк към коментар
Share on other sites

Филм с интересни проникновения. Но за възрастта на Земята, ако взема пророк Данаил, преди Христа времето е текло с различна скорост. И от тази гледна точка Земята е много по-стара.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...