Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Да направим Хляба на Българина безплатен!


Ани

Recommended Posts

'' Дошло е времето, когато всички хора трябва да излязат на пазара: свещениците със своите кадилници, учителите със своите буквари, съдиите със своите законници, търговците със своите крини, пълни с жито, земеделците със своите рала. Христос ще излезе рано сутринта на пазара да наеме тези работници и да ги изпрати на лозето си. В дадения случай, лозето на Христа е българският народ. Каквито и да сте по положение – свещеници, учители, съдии, търговци или земеделци – всички трябва да сте готови за работа. Този е пътят, по който българският народ може да се повдигне. За да стане един народ велик, Бог на разума, на интелекта, на сърцето, на душата, на силата трябва да живее сред него, и всички да бъдат доволни от труда и от работата си. '' http://petardanov.com/index.php?/topic/142-1918-11-10-%D0%B4%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D0%B5%D0%BC%D0%B5-%D1%80%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D1%82%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B8/

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 296
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Искам да попитам съставителя на този проект г-н Никола Дамянов, колко килограма жито са нужни за направата на 500 гр. хляб и готов ли е да оре, сее и жъне безкористно?

Nickelangello, можеш да попиташ Никола Дамянов във Фейсбук.

https://www.facebook...3711593&sk=info

Относно въпроса ти - никой няма намерение да кара зърнопроизводителите да работят безплатно. :)

Линк към коментар
Share on other sites

не ме интересува фейсбук,не е въпрос зърнопроизводителите да работят безплатно или за пари,въпроса ми е доколко той ,а и всеки друг подкрепящ каузата е готов да запретне ръкави и да изкара този хляб с цената на собствения си труд.

"Един турчин, кафеджия, чукал кафе в голям каменен хаван пред дюкяна си и на всяко слагане на чука се чувал звукът ха. В това време край дюкяна минал един човек и се спрял да гледа какво прави турчинът. Като чувал при всяко слагане на чука звука ха, той казал на турчина:

– Приятелю, хайде да станем съдружници. Ти ще чукаш кафето, а аз ще викам ха.

Турчинът го погледнал, усмихнал се и казал:

– Съгласен съм.

Започнали заедно да работят. Турчинът вдигал и слагал тежкия чук, а съдружникът внимавал да улови момента, когато трябва да каже ха. Така свършили чукането на кафето. Турчинът правил кафета на посетителите си и турял десетачетата в една добре отворена тенекиена кутийка. Съдружникът му казал:

– Приятелю, трябва да дадеш и на мене половината печалба.

Турчинът си мълчал, нищо не му казвал. Тогава той завел дело против кафеджията. Като се явили пред съдията, съдружникът разказал цялата история и настоявал да получи част от печалбата. Съдията пожелал да види кутията, в която турчинът събирал парите. Той пуснал вътре едно десетаче и се обърнал към съдружника с думите:

– Това тин, което чуваш при падане на всяко десетаче в кутията, ще бъде твоята заплата. "

Линк към коментар
Share on other sites

Nickelangello, нещо не мога да разбера въпроса ти. Преобладава според мен негативизъм и критика - защо? Мисля, че захващането с реализацията на един такъв проект, колкото и фантастичен да е, е нещо много по-трудно от това да ореш, сееш и жънеш безкористно. Бих ти задала контра-въпрос - ти какво би предложил? А ако не ти харесва идеята - просто не я обсъждай, не критикувай.

Важно е човек като критикува, да знае къде точно е погрешката и да може да я поправи. Той трябва да каже: „Ето, така трябва да се поправи.“ Дойде някой музикален критик и критикува пението или свиренето на някой музикант. Той трябва сам да даде модел, да покаже как трябва да се изпълни това, което критикува.

Стана невидим

Линк към коментар
Share on other sites

щом като не ра3бираш ,радвай се някой ден ще ра3бираш.кой въпрос не разбираш :

1)колко килограма жито са нужни за направата на 500 гр. хляб и готов ли е да оре, сее и жъне безкористно?

2)въпроса ми е доколко той ,а и всеки друг подкрепящ каузата е готов да запретне ръкави и да изкара този хляб с цената на собствения си труд.

Къде е критиката и негативизма не разбирам. А и самото ти мислене : *,че захващането с реализацията на един такъв проект, колкото и фантастичен да е, е нещо много по-трудно от това да ореш, сееш и жънеш безкористно* - ми се струва малко умно(или казано негативно -нелогично).Щом като е по трудно на кой му трябва да се захваща с *реализациата на един такъв проект *. Що се касае до отговора на контравъпроса ти, той е за тези ,които разбират и са готови .

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Чета и не мога да се начудя,това братски форум ли е? Повече ми прилича на "Корида". Кому е полезно всичко това.

Всичко е толкова простичко: Ани ви даде целия проект. Прочетете го, ако имате желание. Участвайте или не участвайте пак ако имате желание.

Работя със Словото на Учителя от 20-тина години и знам,и вярвам че е дошло време да работим като група, като цяло. За мен това е тест, който Невидимият свят дава сега(Ликвидационен век е все пак).Трябва през всичкото това време на четене(на Словото), да сме се научили кое е То и да го разпознаваме в реалния живот. Пак казвам ако искате участвайте, ако искате не участвайте в работата "Да направим Хляба на Българина безплатен". Тя работата е започнала и до година,две ще стане (ако ние не участваме,светът ще я свърши) започнатото .Няма ли тогава да се срамуваме, че нашето участие беше само с наддумки. Няма ли да се срамуваме, че предадохме Учителя с бездействието си.

Светлина и светъл ден !

Линк към коментар
Share on other sites

Проектът е доста благороден и ще се радвам да видя конкретни действия по реализирането му. Все пак икономическата обосновка има някои слаби места. Зърнопроизводството и хлебопроизводството са две различни неща. Не всичко, което произвеждат зърнопроизводителите отива за производството на хляб. Така че е невъзможно да се пренасочат изцяло субсидиите от зърнопроизводството за да се осигури безплатен хляб на хората. Вторият проблем е, че без субсидиите себестойността на продукцията вече ще се увеличи и цените на хляба ще скочат. Това отново ще промени разчетите (не знам с колко, трябва някой от бранша да каже). Ако ще се финансира подобен проект, то това трябва да стане независимо от парите за субсидии и тези от еврофондовете. А и се съмнявам, че някой ще се съгласи пари от еврофондовете да бъдат отклонени именно за подобен проект. Финансирането от страна на държавния бюджет е възможно, но това в крайна сметка отново ще е за сметка на населението. И е логично при това положение нещата да се решат с референдум. Това също не е съвсем справедливо по отношение на тези, които не желаят да застанат зад проекта, защото техните индивидуални бюджети също ще бъдат натоварени, но все пак е по-добрия вариант, отколкото подобно решение да се вземе по друг начин. Друга възможност е средствата да се набавят във фондове на доброволни начала. Това всъщност се прави, но мащабите не могат да обхванат цялото население.

Линк към коментар
Share on other sites

Галина, благодаря за подкрепата и искрените и сърдечни думи! Наистина като чета болшинството мнения имам чувството за корида. :) Защо преобладават хората които са против, не мога да си го обясня?

Nickelangello, относно мен мисля, че точно ти си наясно с готовността ми да давам безвъзмезден труд. Дали човек ще работи на полето безвъзмездно или някъде другаде – важното е да бъде ефективен. Трактор не мога да карам така, че на дали бих била полезна с оране...

Но тук не става дума за натурално стопанство. Проектът все пак се опира на държавата и на съществуващата икономическа система в нея. А тя е стоково-парична засега, докато все още съществуват парите. За премахването им – има друга тема и е друг въпрос според мен. Идеята в този проект е солидарният начин на разпределение.

1.Основна цел - чрез солидарен начин на разпределение на благата да се направи насъщният Хляб на Българина безплатен!

Такава солидарна система съществува в здравеопазването. Но сумите които циркулират там са в пъти повече. Единствената забележка, която аз имам към това изречение от проекта е, че не става дума Хляба изобщо да е безплатен, а само определено количество. Всъщност това е уточнено по-нататък.

Станимир, благодаря за въпросите. :) Ти определено разбираш повече от мен от икономика, а и виждам, че си прочел проекта. Ще се опитам да ти отговоря според това, което аз съм разбрала на някои въпроси. Субсидиите няма да се отнемат.

Със зърнопроизводителите ще контактуват хлебопроизводителите, които ще получат за тази цел пари от държавна поръчка.

2.2. Конкретна схема за реализация на проекта

Необходимото производството на Хляб за обезпечаване на проекта (около 3 милиона Хляба дневно!), може да се осъществи от условно 150 фирми хлебопроизводителки, които дневно трябва да произвеждат по около 20 хиляди Хляба! Подобно натоварване е поносимо за голяма част от днешните хлебопекари, които имат среден клас производствени мощности.

Идеята е следната - държавата с търг за държавна поръчка, да определя на национално ниво фирмите хлебопекари, които имат нужният минимален капацитет и условия за качествено производство на Хляб!

По Закон тези фирма трябва да се задължат, да поддържат резерв от жито и брашно за една година напред, с което да обезпечават ежедневните си нужди за производство на Хляба и да обезпечават безпроблемното реализиране на проекта. Съответно от фирмите може да се изисква да имат сертифицирани складове за съхранение на брашно и хлебна пшеница! Търговете могат да станат на централно ниво, в зависимост големината и броя на население на Областите!...

....

2.3. Рентабилност и ползи от проекта

а) - Проекта гарантира стабилни пазарни отношения и БАЛАНС между фирмите в двата бранша (производство на жито и производство на Хляб!)

Тоест, стимулиране на стопанското инициатива на хлебопекарите с проекта, ще бъде гаранция, че ще има истински пазарни отношения и баланс в двата бранша, които са дефакто като "скачени съдове". Липсата на подобни условия към момента, често води до "извиване на ръце" между фирмите, от което страда единствено обикновения гражданин със скъпя Хляб!

Финансирането от страна на държавния бюджет е възможно, но това в крайна сметка отново ще е за сметка на населението. И е логично при това положение нещата да се решат с референдум. Това също не е съвсем справедливо по отношение на тези, които не желаят да застанат зад проекта, защото техните индивидуални бюджети също ще бъдат натоварени, но все пак е по-добрия вариант, отколкото подобно решение да се вземе по друг начин..

Да, това е така и е включено в началото - солидарен начин на разпределение. Относно референдума – тук не мога да ти отговоря.

Друга възможност е средствата да се набавят във фондове на доброволни начала. Това всъщност се прави, но мащабите не могат да обхванат цялото население.

Прав си – не може да се обхване цялото население при такъв вариант.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Чета и не мога да се начудя,това братски форум ли е? Повече ми прилича на "Корида". Кому е полезно всичко това.

Всичко е толкова простичко: Ани ви даде целия проект. Прочетете го, ако имате желание. Участвайте или не участвайте пак ако имате желание.

Работя със Словото на Учителя от 20-тина години и знам,и вярвам че е дошло време да работим като група, като цяло. За мен това е тест, който Невидимият свят дава сега(Ликвидационен век е все пак).Трябва през всичкото това време на четене(на Словото), да сме се научили кое е То и да го разпознаваме в реалния живот. Пак казвам ако искате участвайте, ако искате не участвайте в работата "Да направим Хляба на Българина безплатен". Тя работата е започнала и до година,две ще стане (ако ние не участваме,светът ще я свърши) започнатото .Няма ли тогава да се срамуваме, че нашето участие беше само с наддумки. Няма ли да се срамуваме, че предадохме Учителя с бездействието си.

Светлина и светъл ден !

Ето това е проблема ако искате , ако не искате... Не всички имат икономическо образование, не всички ще са наясно и ще има въпроси, но вие още от сега казвате - "който не е с нас, е против нас..." Ще е трудно и е нормално да се пита. А иначе хората имат желание да помагат, лично аз подкрепям идеята.

Точно, защото четем и е трябвало да се научим да разговаряме и на търпение... Но на този етап не бих се включила. Съжалявам, но ме отблъснахте.

Линк към коментар
Share on other sites

Идеята, като идея е добра.

Но не защото ще осигури някаква сигурност на хората. Това е огромно самозаблуждение. Защото, ако за някой е важно от какво именно ще умре, за мен е безразлично дали ще умра от глад, от студ или от болест. Ако нямам пари за дърва/ток, ако нямам пари за лекар/лекарства, какво от това, че имам хляб?! Нито пък ще запази достойнството. Момичето, примерно, няма да се продаде от глад, а от студ, друг няма да открадне от глад, а за да купи лекарство на някой близък ...

Идеята е добра, защото е нетрадиционна, защото, ако се осъществи, ще бъде едно доказателство, че нещата могат и по друг начин да са устроени.

А това наистина е ценно.

Всички ние сме в хванати в капана на ежедневието, на традицията, на "така стоят нещата от векове и не може по друг начин". Сещам се какви бяха реакциите преди няколко дена, когато заявих, че съвременното градинарство и въобще земеделие е твърде изкуствено по своята същност. И все по-изкуствено става - например до преди няколко десетилетия само повечето хора и хабер си нямаха от хербициди. Нормално е да са такива реакциите обаче; всички ние от векове сме свикнали да правим и виждаме нещата по определен начин и той ни се струва не само съвсем нормален и естествен, но и често единствено възможен.

Реализацията на идеята ще е трудна, поне засега. По няколко причини.

Съзнанието на хората е едно на ръка - всички виждаме, че не е още узряло.

Икономическата обосновка на проекта е нереална. Забравя се, че освен жито, има транспортни разходи и ред др. неща, за да стигне насъщния до всички. Освен това - "ще се задължат със закон фирмите да поддържат резерв за 1 година". Не могат да се задължат (според конституцията), освен ако не са държавни фирми. И да се задължат, тогава се чудя коя ли фирма ще участва; дори и да има желание (в което също се съмнявам), няма да има финансова и материална база, да го реализира това - представяте ли си колко пари и каква складова база са нужни?! Качественият хляб неизбежно ще бъде на доста по-висока цена от тази, която се залага. И т.н., и т.н.

Зад цялата тази инициатива трябва да застане в крайна сметка държавата - иначе е нереализуема. Дали и кога ще поиска държавата да застане зад този проект? Разсъждавам в такава насока - създава се инициативен комитет, събираме примерно много подписи, внасяме исканията, предизвиква се дори референдум и .... ами държавната власт може дори да каже: "Да, съгласни сме, одобряваме.", но чисто формално и нещата да увиснат дотам. При всяко напомняне се отговаря - да, много е хубаво, работим по въпроса, просто не е лесно да се измисли и уточни всичко, може би дори ще се създаде парламентарна или друга комисия, с чиновници с високи заплати ... разбирате какво имам предвид.

Стига толкова причини, спирам да изброявам, че ще ме причислите и мен в групата на черногледите :)

Още нещо - да се внимава, вместо да се изпишат вежди, да не се извадят очи. Твърде е възможно финансовата част на проекта да се окаже сравнително лесна за постигане, защото ... твърде малко хора ще поискат от безплатния хляб. Имам предвид, че при сегашното положение на нещата и съзнание на хората, получаващите безплатен хляб е много вероятно да бъдат в положението на ползващите безплатна храна в общинските кухни (както вече бяха изказани опасения) - обявени за аутсайдери, отрепки, презрени от другите, които си купуват хляба. Особено в големите градове. А това ще бъде вредно най-вече за свещения, насъщен Хляб и за отношението ни към него, нашето и на нашите деца. За да се цени безплатния хляб, е много важно той да е действително качествен, по-качествен от този на средна, че дори и по-висока цена. И да се създава и отива с радост и любов до хората. А това също е трудно (да не кажа невъзможно) към сегашния момент.

Като обобщение - идеята е добра, но още в сферата на емоциите и добрите пожелания (преценям и по многото удивителни знаци в самия проект :) ). Има още много какво да се мисли по нея, но е хубаво да се пусне в общественото пространство (в смисъл още по-широко да се популяризира, не само във фейсбук), защото много глави мислят по-добре от една.

Успех!

Линк към коментар
Share on other sites

Диана, тъй като имаме опция само за едно плюсче, а на мен ми се иска да сложа 10 под твоя пост, напълно подкрепям всичко казано в него! Нямам дори какво да добавя.

Линк към коментар
Share on other sites

И тук ще постна аз това,

да ви пълня с радостни слова,

празната глава.

Дойдоха ангели добри сега,

да правят хляб в България за без пара.

И земя си те избраха

и задружно заораха.

Изораха таз земя

с песен на уста.

И вземаха в шепи светло семе

и с молитва в сърцата,

засяха те земята.

И небе и слънце горе там се сляха и запяха,

та чудни станаха житата.

И тези ангели сега,

жънеха укрилени от радостта.

Викнаха после те мелничари услужливи

и впрегнаха в работа и мелници и воденици.

И брашно излезна чудно, благодатно,

направо като златно.

Хлебари работливи туй видяха

и сърца им затрептяха.

Запретнаха ръкави и омесиха завчас,

хляба дето ще изхрани всички нас.

Украсиха го с небесна светлина,

да се радва нашата душа.

Изпекоха го в ароматни пещи

и стана този хляб горещий.

Хората това като видяха

и набързо онемяха.

И бързат малки и големи,

да сложат новите премени.

Нагиздени и пременени,

идват те развеселени.

И хлебарите засмени,

раздават щедро,

хлябовете украсени.

И с хляб небесен в ръка,

всеки тръгна весел за дома.

Линк към коментар
Share on other sites

wenst, :) :) Поздравления :) Благодаря :)

Много красиво :) , оптимистично :) и вдъхновяващо :) на фона на някой мнения за „запретване на ръкави” и „безкористно оране, сеене и жънене”, имайки предвид, че обработваемата земя в България е около 30 млн декара и живеем в 21 век...

Що се отнася до безкористността на „съставителя” /не го познавам и нямам представа за неговите способности и възможности относно земеделието/, но самият факт, че проекта се появява в социалната мрежа и заинтересована страна от него е българския народ, не виждам някаква лична или материална облага за автора или хората, които застават зад идеята и я подкрепят. :)

Относно: „каква складова база са нужни”, по данни на Министерство на земеделието и храните към 31.03.2012 г броят на:

- лицензираните публични складове за съхранение на зърно е 44 бр. с лицензиран капацитет 460 380 тона;

- регистрираните зърнохранилища - 191 бр. с регистрирани вместимости за съхранение на зърно на влог 1 899 465 тона

- други обекти за съхранение на зърно - 2 665 бр.с вместимост 8 103 671 тона.

Проекта е Идеен, т.е. той подлежи на „обработка”и ”надграждане” чрез градивни, конструктивни мнения, препоръки и съвети до придобиване на окончателен вид.

Затова проекта е предложен за обсъждане /не само с цел популяризация/ в мрежата, има и създадена група във Facebook, за да може идеята да достигне до повече хора с различни професии, опитност и т.н., да споделят мнения, съвети и от Идеен проект да се доусъвършенства в Проектно Предложение. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Идеята е прекрасна.

Тя е само стъпка от по-дълъг процес, затова трябва да се осъществи, дори с някои трудности и пропуски в началото.

Впрочем ако всеки от нас се погрижи да дава половин левче всеки ден на някого, за когото е сигурен, че има нужда от тези пари, става и без организация ( която също отнема средства и сили).

Oт известно време правя нещо такова - нарекла съм го за отопление на съответния човек. Не съм поела цялата сметка, само помагам малко. Като изчислявам сега, излиза приблизително пак толкова на ден за 365 дни, колкото половин - един хляб. Други хора също му носят - зеленчуци или мед лично производство, кой каквото може.

Въпросът е в личната отговорност на всеки. Но и при голяма и огласена в обществото организация това пак би било така, нали?

Къде не отиват 50 - 70 стотинки в големия град? Дали можем с едно кафе по-малко? И без да вдигаме шум около себе си.

P.P. От друга страна огласяването на идея за помощ. би привлякло повече хора към нея, защото със сигурност има доста, които са на крачка от това бъдат активни.

От няколко години мисля, че скромността на дарители и помощници е благородна, но знанието за тяхната работа би принесло повече полза. Да знаят хората, че освен черната хроника по телевизията, тук се случват и хубави неща.

И, Дианче, нека да има някой, който е покрил поне един от проблемите на нуждаещия се. Тогава оскъдните средства ще се преразпределят мъничко по-добре ... и може би няма да прибегне до отчаяни стъпки.

Имаше някъде разказ за германска фирма, която донесла на следвоенна България помощи - не хляб и дрехи, а шевни машини и учителки - шивачки, които обучили определен брой момичета на занаят. Това ме впечатли много.

Бедните хора не винаги са съвсем безпомощни и безполезни, те понякога просто не са интегрирани в обществото. Могат да бъдат полезни, стига някой да помисли как. Но това ще е някоя от следващите стъпки, защото такова нещо наистина не става без организация.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

И небе и слънце горе там се сляха и запяха,

та чудни станаха житата.

:love

Линк към коментар
Share on other sites

"Много красиво , оптимистично и вдъхновяващо на фона на някой мнения за „запретване на ръкави” и „безкористно оране, сеене и жънене”, имайки предвид, че обработваемата земя в България е около 30 млн декара и живеем в 21 век... " Мили "Букварчета",душички златни, оране,сеене,жънене са закони имащи известно отношение към паленето на свещи и каденето .То е един златен ключ,който като се завърти потичат благата.Казано е Хляба( словото дадено по благодат на българите) да се д-ава дар-ом.Задачата на школата е не да изхранва нуждаещите се , а да разоре нивите на хората,и да посее семената на новото учение,да запали свещите(умовете) на хората за да кадят сърцата им благовонно и тогава ще настане жътвата . Молете се усърдно ,работете три пъти по-усърдно .Бог да пази България от" букваристи "

Линк към коментар
Share on other sites

Хляба на живота е Божественото съзнание, по-точно мъдростта на Христовото съзнание и този Свещен Хляб нито се продава, нито се купува.

Линк към коментар
Share on other sites

Идеята е добра.

Може да се реализира като за начало в един средно голям град с една хлебопекарна. Тогава на изпълнителите ще им станат ясни всички бели петна.

Само да уточня, безплатни работи няма.

Ако за крайния потребител е безплатно, това не означава, че това наистина е "безплатно".

Субситиите за проектите не идват от небето, те са събирани от благотворителности, данъци на работещи и т.н. все от хора, които продават труда си, за да спечелят пари насреща.

По един подобен проект \ даже за такъв мащаб изобщо не говоря, а за едно добро начало\ са ангажирани страшно много хора и институции.

Иначе парите никак не са много. Колегата ми съвсем скоро участва по проект, за реклама на българските хотели и кетъринг, финансиран за 600 000 евро за няколко месеца. Така че пари за подобни идеи има. Но те не правят хляба безплатен. Напротив доста солен ще излезе за писателите на проекта, изпълнителите и тези които ще се отчетат. Защото субсидиите също се отчитат финонсово и там често има мнооооого дребен шрифт, който те глобява накрая доста ненадейно.

Но като цяло идеята е добра и напълно осъществима в рамките на един средно голям град, след като се изпълни в някакво съвсем начално ниво, може да се мисли за разширяване.

Това с личните карти разбира се е неосъществимо, защото води до голямо водене на документация и то компютърна - няма как да се проследи 1 лична карта в един 500 000 хиляден град колко пъти е взела хляб.

И така нататък.

Разбира се проекта в този си вид е просто идеен, но може да се поработи над него.

Редактирано от didi_ts
Линк към коментар
Share on other sites

Относно въпроса за раздаването на хляба: В момента се работи за „електронно правителство” и до няколко години и най-отдалечените населени места ще имат бърз Интернет. Тази година ще се работи по създаването на персонален електронен подпис с чип карта за подаване на документи и плащане към държавата (на цена около 20лв). Като се планира до 4 г. да се вгради в личната карта. Така както с дебитна/кредитна карта сега се теглят пари от банкомат и се плаща в големите магазини, така и не е проблем с този персонален електронен подпис да се заявява и регистрира получаването на хляб.

Мисля, че сега момента е подходящ: през 2011 г. Уран влезе в Овен ( до 2018 г.) – и светът ще търси нови пътища, а от Февруари 2012 г. Нептун влезе в Риби ( до 2025 г.) – т.е. ще се развива духовното.

Виждам възможното му реализиране като 4 етапа :

1.:Създаване на подписка за „Закон за гарантирания хляб” (подписка, както беше за защитата на Рила) с послание за вярващи и атеисти.

А) Посланието към вярващите: „Ние си искаме единствено своето – това, което Бог-отец ни е дал, когато ни е пращал на Земята като ученици” - гарантирал ни е въздух, светлина, вода и хляб – за водата не поставяме въпроса (т.к. 2-3 л./ден е жизнения минимум за оцеляване за 1 година 3л.*365=1095 л. = 1,1 куб.м. * 2,5 лв./куб.м= 2,75 лв./година). Докато за хляба не е така (365 лв./ година – сериозен разход).

Б) Посланието към атеистите: „Искаме социална застраховка срещу гладна смърт”. – След 20години преход България е една от най-бедните държави в света. След още 20 години броя на пенсионерите ще надвишава броя на работещите и пенсиите ще бъдат още по-малки. Щом като държавата не е в състояние да гарантира достойния живот на своите граждани, то е длъжна поне да гарантира достойната им смърт. Т.е. когато дойде последния час на който и да е неин гражданин той да не умре със страха от гладна смърт (т.е. това се явява като социална застраховка срещу гладна смърт).

2.: Изпращане на писмо с искане за „Закон за гарантирания хляб” до:

- Президента,

- Министър председателя и правителството,

- Народното събрание

и евентуално опит за среща с Президента – той е нов, млад, амбициозен, сега оформя плановете за мандата си. (Даже и руснаците, когато планираха бъдещето си преди няколко години използваха и предсказанията на пророчицата Ванга, а Учителят е повече от Ванга. )

3. Следващата година ще има избори – поставяне на въпроса за „Закон за гарантирания хляб” пред всички участващи в изборите партии.

А) Преди избори партиите лесно обещават и е вероятно да го включат в предизборната си програма.

Б) Това е предсказание от Велик Учител т.е. не става въпрос „Дали България ще е първата страна в света, където хляба ще се раздава безплатно” (това е гарантирано от авторитета на Учителя), а .само „Кога това ще се случи” и коя партия ще обере лаврите.

В крайна сметка не е толкова важно коя партия ще прокара този закон колкото това, той да влезе в сила. Четох, че Учителя беше казал: Каквото е отношението на българите към моето учение, такова ще бъде и отношение на останалите държави към България (перифразирам по памет).

4. ?????

Възможно е сега да не се приеме този закон, но Учителя е казал „”мислете в тази посока” и ние изпълняваме заръката му. Количествените натрупвания водят до качествени промени и при някое от следващите повдигания на въпроса за „Закон за гарантирания хляб” той ще бъде приет.В крайна сметка не е актуален въпроса „Дали това ще се случи”, а само „Кога това ще се случи”.

22.04.2012 г. 7 ч. 10 мин.

Линк към коментар
Share on other sites

kiril_ig, :) , сърдечно благодаря за информацията и идеите – “…този персонален електронен подпис да се заявява и регистрира получаването на хляб.” – това невероятно много ще улесни предоставянето на хляба :)Дори и след 4 г. важното е, че Това ще се Случи :)Подкрепям те за “писмо с искане за „Закон за гарантирания хляб”, както и с разсъжденията ти за изборите следващата година – момента наистина е подходящ :)

Радвам се, че си в създадената група и че си споделил идеите си в нея :) Благодаря ти :)

Nickelangello, благодаря ти за разсъжденията и поясненията относно “Задачата на школата”.

Не съм член нито на братството, нито на школата, нито пък съм изчела всички беседи и книги на Учителя, нито мога да го цитирам.

Това обаче, не ми пречи да споделям идеите и възгледите му и да се стремя да прилагам малките неща в ежедневието.

"Бог да пази България от" букваристи ". – Подкрепям те :)

Освен четене, трябва и прилагане, работа, действие. В противен случай – Знаенето просто е Безсмислено :)

Редактирано от Ivelina
Линк към коментар
Share on other sites

Тоя вашия план дори и да се приеме от което и да е правителство само ще угои достатъчно привилигированите малцинствени групи от не българи,чаткаш ли ?и като е казано даром,значи даром а не чрез разни проектозакони,та всеки един от вас може да даде още днес даром парче хляб на своя изаднал ближен

Линк към коментар
Share on other sites

Ако нямам пари за дърва/ток, ако нямам пари за лекар/лекарства, какво от това, че имам хляб?! Нито пък ще запази достойнството. Момичето, примерно, няма да се продаде от глад, а от студ, друг няма да открадне от глад, а за да купи лекарство на някой близък ...

Права си, Диана!. Но с проекта се премахва една от възможностите, човек да мисли за оцеляването си или да е притеснен! :) С времето ще се премахнат и другите...От някъде трябва да се започне все пак, отколкото да стоим със скръстени ръце.

Спомням си, че през тежките военни години, при обсадите на Севастопол и Ленинград, а дори и в България, хората са оцелявали въпреки студа и нищетата, ядейки хляб с дървени трици. Хлябът между другото е бил в много малко количество.

Може да се направи извода, че народът знае и 2, и 200, но 2-те без хляб - на може да има! :) Сега (в днешно време!) разсъждаваме от позиция на 200 , и за това пренебрегваме цената и същността, да имаме насъщен на масата безплатно!

Не е ли имал това предвид Учителя, като е дал тази идея през военните години ?! Колко е необходимо на един духовен човек, за да поддържа скромният минимум на живота си?

Икономическата обосновка на проекта е нереална.

Не могат да се задължат със закон фирмите да поддържат резерв за 1 година. –

Всъщност тук трябва да се уточни, че "задължението" е да се впише по закон при провеждането на ТЪРГОВЕТЕ.... Тоест – да не се притесняват от "контрол" ...В смисъл фирмите имат право да приемат или не... - да са участват - или не ?!

От друга страна - който "плаща - той поръчва музиката" , т.е държавата може да изисква, като дава пари...? Така предполагам, че е при държавни поръчки. Отделно да имаш склад е – преимущество и удобство... Така можеш да се редуцира цената на хляба, ... Тоест – има само плюсове, а проблемът е - със закона да се сертифицират складовете, за да не имат предвид "склад" - мазето на блока, в който живеят... :) Има търгове със изисквания, което не значи задължаване... :)

Всеки си прави калкулация и САМ стига до извода, че е по изгодно, ако има собствена база за съхранение, с което цената ще е по добра, която ще предложи на търговете... Механизмите са пазарни, а не наложителни или задължителни! :)

Качественият хляб неизбежно ще бъде на доста по-висока цена от тази, която се залага.

Не мисля..При всяка пазарна цена + истинска конкуренция + търгове + държавна поръчка - това създава сигурност в хлебопекари и цената е винаги надолу! Така предполагам? :)

Отделно ще има "обратна връзка" - ежегодно потребителите ще могат да оценяват хлебопекаря си, ... и ако той мами и е некоректен - санкции и отнемане на договор при над 80% неодобрение! ...

Зад цялата тази инициатива трябва да застане в крайна сметка държавата - иначе е нереализуема. Дали и кога ще поиска държавата да застане зад този проект?

Точно това е идеята - тя да се осъществи от политици, а не от религиозни или други организации.

За идеите на Учителя работят всички и на всички нива! :)

А дали ще се възприеме от тях (политиците!)?! - идват избори и това зависи от това до колко ще се разпространи, обясни и популяризира тази идея. А ако бъде разбрана от хората и оценена, то дали някой ще гласува за политик, който отхвърли идеята да се погрижи за народа си с безплатен хляб?! :)

Твърде е възможно финансовата част на проекта да се окаже сравнително лесна за постигане, защото ... твърде малко хора ще поискат от безплатния хляб

Финансовата чест на проекта е твърде лесна, не защото някой ще се откаже от безплатния си хляб, а за това, че парите са нищожни за реализацията му, в сравнение с много други безразборни и ненужни държавни разходи... Примерно - 90 мил. лева се губят по фактури за проекта Белене?! (1/5 от необходимите пари!) + само за миналата година митниците имат преизпълнение на събираемостта си два пъти повече, от необходимите пари за проекта + съпоставката с милиарди субсидии (невъзвръщаеми пари!) -

Това значи, че пари има и те на са проблем, ... дори тези пари са нищожни на фона на другите харчове! ( За този отговор - последния, се консултирах с познати. :))

Линк към коментар
Share on other sites

По един подобен проект \ даже за такъв мащаб изобщо не говоря, а за едно добро начало\ са ангажирани страшно много хора и институции.

Диди, има предложение за преструктуриране на социални служби, служби поддържащи държ. резерв, служби правещи зърнен баланс... (Споменато е в проекта...!) :)

Всичко е въпрос на оптимизация на персонал и служители + допълнителни служители!

Напротив доста солен ще излезе за писателите на проекта, изпълнителите и тези, които ще се отчетат. Защото субсидиите също се отчитат финансово и там често има мнооооого дребен шрифт...

Не става въпрос за субсидии - от там следва че тези притесненията ще отпаднат! :)

Проектът ще се оформи от държавната администрация... Тоест - регламентира се като Закон + звена + условия за търгове + комуникация... и т.н.! :)

Това с личните карти разбира се е неосъществимо

На този етап - да, но за в бъдеще при налично електронно правителство и чип в личната карта - получаването на хляба ще е елементарно... (представи си го като талон с бар код и магазини в електронна мрежа... )

Отделно - всички магазини са номерирани по общини, а не хаотични ... и това го пише на талона! От тук следва, че други притеснения за проследяване на ЛК в големи градове са неоснователни!) :)

идеята е добра и напълно осъществима в рамките на един средно голям град

Идеята не може да се стартира като "пилотен проект" в рамките на един град !

Първо това е много трудно мероприятие от организационен и финансов характер!

Втора - градовете са разнородни и изводите направени от един град няма да важат за друг такъв, за село или квартал...

За това е хубаво идеята да се усъвършенства и рекламира, а след това да се приложи на държавно ниво - тоест - закон + структурни звена + държавен резерв + организация на комуникация общини и държава, държава и хлебопроизводители, изисквания за търгове, изисквания за магазини - т.н.

Изводът е държавната администрация да си свърши работата, след като хората заели се с реализирането на проекта си свършим своята – да дадат идеята!

Линк към коментар
Share on other sites

Нека всеки помисли КАКВО МОГА ДА НАПРАВЯ АЗ БЕЗПЛАТНО по въпроса,а не другите,държавата и прочие....Всеки може,а всички заедно ще сътворим чудеса :sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...