Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Движението и различните видове спорт


Иво

Recommended Posts

яз гледам градинка и карам колело. Много ползотворно ми се отразява

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...
Линк към коментар
Share on other sites

Движението и подходящият вид спорт за даден индивид, са нещо невероятно, движението наистина е здраве! Вчера вечерта ходих на танци, не ги бях посещавала от пролетта, тъй като просто нямам време, много често съм на път и все ги изпускам...Дори отидох с малко притеснение, че няма да мога да хвана нито една стъпка, но с широко отворено сърце, тъй като моето ходене там е свързано предимно с забавление, т.е. не съм се взела толкова на сериозно! Изпитвам радост и кипя от енергия, постоянно се усмихвам и някак си зареждам и другите, тъй като става нещо като взел усмивка, дал усмивка...е не с всеки се получава, но не и нужно! Та исках да кажа, че просто след това се чувствах перфектно...Тялото ми също!

Линк към коментар
Share on other sites

Световна Чън Сяоуан Тайдзицюан Асоциация България Ви кани на Семинар в гр. Пловдив - 12, 13 Ноември 2011. Класически Чън Стил Тайдзицюан с Майстор Ян Зилберсторф 20-то поколение Майстор от фамилия Чън. Вътрешен ученик на Грандмайстор Чън Сяоуан (19-то поколение Майстор от фамилия Чън, пазител на традицията на Чън Стил Тайдзицюан), асоцииран към фамилия Чън в 20-то поколение от Грандмайстора. Основател и Ръководител на Световна Чън Сяоуан Тайдзицюан Асоциация - Германия, най-голямата Тайдзицюан организация в Европа Обучава в над 15 държави по света, а само в Германия - в над 80 града

За контакти:

http://www.taiji-bg.com/

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Отново стигам до извода, че движението е наистина много важно. Поне за мен. Всеки ден се разхождам сутрин и вечер, но считам, че това не ми е достатъчно и когато мога ходя на народни танци или ако нямам време и възможност 2-3 пъти в седмицата гледам да си правя разни упражнения и да тичам. Определено когато сутрин спортувам после се чувства доста по - добре, по заредена съм и по жизнена...а и някак си самото самочувствие, че правиш нещо за себе си е също на ниво. И както са казали хората "здрав дух-здраво тяло"!.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

При работа с компютър се напряга най-вече нервната система, следователно е добре да се извършват аеробни упражнение тий като те влиаят благоприятно на нервната регулация, сърдечно съдовата и дихателната система. Аеробни упражнения ще рече упражнения които енергоосигуряването става чрез помоща на кислорода това са : бягане, ходене, танци, колоездене и др.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Да му се не види, мислех, че само на моята дъщеря й хрумват такива странни идеи :) По мое време на тази възраст само момчетата имаха подобни желания. Но, какво пък, идеята не е лоша, спортът си е полезен, за плочки на корема основно коремни преси и лицеви опори; но и всички останали движения и упражнения само ще помогнат. Спортът ще помогне и в редуцирането на килограмите. Успех!

Линк към коментар
Share on other sites

За какво ти са плочки не корема? На мене не ми изглежда това да е женствено

 

Все пак, коремните преси действително са за това..обаче трябва по много, да кажем по 50-70 и всеки ден, 

Линк към коментар
Share on other sites

Коремните преси са само за стягане на корема. Ако иската да стопите корема няма да стане с коремни преси. Най-доброте е стационарно колело ил крос! Темпото да не е високо просто да е продължително!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 7 months later...
  • 4 months later...
  • 4 weeks later...

Искам да попитам полезно ли е гладолечението? :)

Виж раздела  ,,Пречистване , режими и диети "

Виж мнението на Георги Балджиев --------http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=15875

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Здравейте !Имам един въпрос отностно free running-а или parkour.Много се запалих но не знам къде мога да започна да тренирам...някаква зала , като да начинаещ става въпрос.Все от някъде тряя да се почне и точно там е въпроса , че не искам направо да почвам да скачам на асфалта и по улиците ами да започна в някаква гимнастическа зала.От София съм и ако някой знае къде може да се ходи , да се плати и да почна да тренирам.Ще Ви бъда благодарен.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Ходя на крос всеки път когато ми остане време, но все още не мога да се науча да си регулирам дишането :(

Предполагам , не да го насилваш :) . В йога има ,,раздел" пранаяма . Изучаване на дишането . Човешкото тяло е , един общ механизъм .Но , може да се тренират мускулите и дишането по отделно . Като , тренирайки едното , неусетно се увеличава кондицията в другото . Регулираики дишането , можем да влияем на нервната и сърдечносъдовата , системи .

За да увеличаваш натренираноста си , трябва да използваш ритмичноста на тренировките .Следващата тренировка се прави след като , си се възтановил  . Когато се е получил пик във възтановяването . Обикновенно 2 или 3 дена . ..И трябва време все пак .

,

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...