Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хигиената - важна ли е тя?


Recommended Posts

Ами на децата няма смисъл да се забранява, но пък има смисъл как да се научат, още от бебета обаче! На моите деца не съм давала подсладена вода или подсладени пюрета, или мляко, или каквото и да било като бебета, нито като по-големички, свикнаха си с натуралния вкус на плодовите сокове и пюрета, както и на зеленчуковите (в някои от тях само по съвсем малко сол съм добавяла), млякото, чая ... У дома правя сладкиши от време на време, но слагам по-малко отколкото в рецептата тръстикова нерафинирана захар или мед. Купуваме и шоколади от време на време, но са научени да хапват по малко - буквално не повече от 2-3 квадратчета. Резултатът - и в момента твърдят, че чаят със захар не става за пиене :), рядко посягат към сладкиши, в сладкарница едно парче торта им се опъва :) - мръщят се, прекалено сладко и прекалено мазно било, но вече са в гимназия, а на зъболекар само 1 в годината профилактичен правим.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

По същия начин процедирах и аз, когато дъщеря ми беше бебе. никакви подсладени води, млека или пюрета. Дъщеря ми и до ден днешен не подслажда мляко, а чая само с мед, и както казва Диана свикнала е и обича естествения вкус на плодовете. Но при нас положението с тортите и шоколада е по-различно, обича си ги и си ги хапва, макар и не в големи количества. Но пък е научена да подържа добра орална хигиена и затова или поради други фактори, вече е на 13г. и също няма една пломба на зъбите си, годишно веднъж чистим зъбен камък.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 months later...

Хигиента на всяко едно ниво...дали физическо, дали духовно според мен е много важна...наистина важна и то предимно за нас самите. Но и това в рамките на нормалното разбира се, защото покрай операцията на един зъб...от прекаленото жабурене и миене на зъбите...от тази прекалена хигиена, вместо да се получи по  - бързото заздравяване...напротив всичко стана прекалено чувствително и оздравяването не дойде толкова бързо, колкото предполагах...Дава го разбира се само като един пример....

Линк към коментар
Share on other sites

  • 10 years later...
 

 

Цитат

 

boan-dimitrov-avtor.jpg

От: Боян Димитров 18:15 | 10 ноември 2023 г.

Забранява се провеждането на пазари за живи животни и животинска продукция на територията на цялата страната, съобщиха от Българската агенция за безопасност на храните (БАБХ). 

https://bgvoice.com/babh-zabraniava-pazarite-za-jivi-jivotni-v-bulgariia


 

Поредното ограничение . В 30 годишната поредица на съсипване работещата икономика  , се питам .Това добро ли е , или продължава инерцията към закриване ?

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...