Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Чета и не вярвам на ушите си


Recommended Posts

 

Здравейте, така както знаем всеки тинейджър пуши трева и се друса.. Ето днес например седим аз и моите "приятели" на едни пейки и стана въпрос за марихуаната и единият ми вика "ти какъв човек си бе ? Нито пушиш, нито пиеш, какво си постигнал ?" ..

Линк към коментар
Share on other sites

 

Изневярата е варварски акт. Нейната двигателна сила е жаждата за плътски удоволствия и гнусно развратничество. Предателите винаги са били недолюбвани и сочени с пръст. Но днес нещата са по различни. Разврата се толерира, а покрай него идват и внушенията, че изневярата в някои случаи може да се оправдае. Перверзниците, които с лека ръка прощават ходят срещу Бог. Опрощаването и примирието с измамника е гнусна и лицемерна прошка. Веднъж е потъпкано собственото достойнство, а втори - Божията воля. Тази печална и крайна постъпка може да се оприличи с погребването на жив човек. Измаменият е сринат из основи и оскърбен, а развратникът се явявя като погребален агент - на семейните ценности, на семейното огнище! Нека се знае, че вричането във вярност не е формалност, не е и остарял прийом. Обетът, който младото семейство ще даде в началото на връзката си ще бъде тежък кръст, който цял живот ще носят влюбените. Така че оргиите, които сътворят прелюбодейците и мазните толеранси на съучастниците им, а и на онези, които подкрепят изневярата на Земята може и да останат незабелязани, но всичко ще излезе наяве след смъртта...

Изневярата не е добродетел. В живота, нещата са по - сложни, отколкото в някоя църковна проповед. Изказването е остро, обобщаващо - поради крайността му го намирам за подходящо за тази тема. Удебеляването на части от текста е мое дело.

Линк към коментар
Share on other sites

 

Здравейте, така както знаем всеки тинейджър пуши трева и се друса.. Ето днес например седим аз и моите "приятели" на едни пейки и стана въпрос за марихуаната и единият ми вика "ти какъв човек си бе ? Нито пушиш, нито пиеш, какво си постигнал ?" ..

---------------------

Всеки постига само желанията си . Ако го тресе мързела , му е необходим благодетел . Да му покаже възможностите .

Линк към коментар
Share on other sites

Здр. Божидар . Ти си тук, не си ли на някоя духовна школа. Въпреки , че не харесваш преднамереноста на подобни занимания , си е полезно . :)

Линк към коментар
Share on other sites

Нее . Просто по някой път , съжалявам , че не мога да се организирам, както ми се иска . Гледам че има затишие тука

Линк към коментар
Share on other sites

 

 

Изневярата е варварски акт. Нейната двигателна сила е жаждата за плътски удоволствия и гнусно развратничество. Предателите винаги са били недолюбвани и сочени с пръст. Но днес нещата са по различни. Разврата се толерира, а покрай него идват и внушенията, че изневярата в някои случаи може да се оправдае. Перверзниците, които с лека ръка прощават ходят срещу Бог. Опрощаването и примирието с измамника е гнусна и лицемерна прошка. Веднъж е потъпкано собственото достойнство, а втори - Божията воля. Тази печална и крайна постъпка може да се оприличи с погребването на жив човек. Измаменият е сринат из основи и оскърбен, а развратникът се явявя като погребален агент - на семейните ценности, на семейното огнище! Нека се знае, че вричането във вярност не е формалност, не е и остарял прийом. Обетът, който младото семейство ще даде в началото на връзката си ще бъде тежък кръст, който цял живот ще носят влюбените. Така че оргиите, които сътворят прелюбодейците и мазните толеранси на съучастниците им, а и на онези, които подкрепят изневярата на Земята може и да останат незабелязани, но всичко ще излезе наяве след смъртта...

Изневярата не е добродетел. В живота, нещата са по - сложни, отколкото в някоя църковна проповед. Изказването е остро, обобщаващо - поради крайността му го намирам за подходящо за тази тема. Удебеляването на части от текста е мое дело.

 

Изневярата е варварски акт.--------Мисля си , че когато  някой е дошъл до проблема ---изневяра--- , е дошъл до проблема за контролиране на желанията си .Или по точно за навлизане в разумността .:)

Линк към коментар
Share on other sites

 

От наблюдения и опит съм видяла, че единственото, което при мъжете е повече отколкото при жените, това е агресивността и мускулната маса. Цялата патриархална система се крепи единствено на това. Оттам идват войни, йерархии, жажда за власт и надмощие и всички негативни явления в обществото като следствия от това положение. Основния начин, по който мъжете отстояват и се налагат е позицията на силата. Тези черти, както и характерната за мъжа окосменост, са по-характерни за животинското царство, отколкото за съзнателно и духовно развито човешко същество. От тук следва да се запитаме, дали мъжете не са един по-развит животински вид, създаден изначално като инструмент за размножаване и с цел да служи, защитава и да работи за жената - същинския представител на човешката раса, Божието творение и подобие - и децата, на които тя дава живот и отглежда. Горе-долу както е с пчелите и търтеите например. Дали пък Адам не е направен от реброто на Ева? И после с агресия и сила завзема властта и преиначава приказката?

 

 

Намирам също така жените за по-духовни, по-възвишени и по-добри от мъжете. Това което се очаква от мъжа, е да носи храна, да защитава семейството, да извършва тежката физическа работа и да доставя репродукционен материал.

Жаждата за власт и пари, жестокостта, войната, перверзията и престъпността са свойствени за мъжете. Имам усещането, че в процеса на еволюция човешкото същество е отделило по-лошата страна от себе - мъжката (разделянето на полове) - за да се чувствува по-добре и същевременно да може по-удобно да работи за усъвършенствуването и подобряването й. Надявам се че се изразявам в достатъчно "прав текст", директно и откровено.

 

 

Полов фашизъм.

Редактирано от Кон
Линк към коментар
Share on other sites

Повечето изказвания са си откровен фашизъм на полова основа, който в една или друга степен не отговаря на действителността. Ако желаеш, може да бъдеш по - конкретна, казвайки "не е далече от истината".

Линк към коментар
Share on other sites

Една жена трябва да запази морална порядъчност , тя не трябва да се смее силно пред други хора , заяви турският вицепремиер Бюлент Арънч ,отбеляза АФП .

В-к телеграф от 30 юли

Пп

Това го преписах от в-к ,,Телеграф" от 30 юли

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

Александър, не знаех, че турският вицепремиер Бюлент Арънч е писал в сайта.

Темата е за изказвания в стил "чета и не вярваш на ушите си", но такива направени от съфорумци.

 

Двете цитирани изказвания по - горе и подкрепата към тях от страна на мвм са прояви на сексизъм.

 

 

Смята се, че е научно доказано, че способностите на хората не се определят нито от расата, нито от пола, нито от сексуалната ориентация.

http://www.aliceswonderland.eu/Alice-Sexism-bg.html

 

 

Сексизъм

Убеждението, че представителите на един пол са по-низши, по-некомпетентни, по-малко ценни от представителите на другия пол. Може също да става дума за омраза или предразсъдъци към представителите на един пол като цяло (мизогиния за омразата към жени и мизандрия за омразата към мъже)...

 

Забележка:

Сексизмът срещу мъжете има други форми: стереотипи, които им отказват възможността да изпитват чувства, различни от гняв, които ги описват като безотговорни бащи, насилници, като неспособни да сготвят или почистят и т.н.

http://illfb.wordpress.com/dictionary/def-sexism/

Редактирано от Кон
Линк към коментар
Share on other sites

Като те чета се сещам, че в Ислямската Държава воините са само мъже и изчанчената им зверска идеология е измислена също от мъже, та затова моля ти се не ми разтягай локуми за сексизъм и други ала бала

Линк към коментар
Share on other sites

Какво от това, че са само мъже воините в Ислямската Държава ? Това не доказва, че жените са по - висши същества от мъжете/много по - висши, както намеква авторката на онези постове, това не доказва че мъжете единствени са виновни за огромната част от злините по света. В основата на едни или други събития, може да има много причини, които ние не виждаме. И мъжете, и жените имат своите недостатъци. Душата се преражда и в мъжки, и в женски тела. Много често, злото се проявява по различни начини при мъжете и жените, поради определени особености в природите им. Глупав ли е Творецът, та ще създава единият пол много по - съвършен от другия ? Нито мъжете, нито жените са божи кравички. Полът не е показател за духовна извисеност или за липсата и. Обратното виждане намирам за глупаво (в някои случаи може да е плод не само на глупост, а на мъжемразство/женомразство). Има най - различни хора и от двата пола. Ако жената е чак толкова възвишена от край време, защо сега и мъжете не са възвишени колкото нея ? Дънов е говорил за ролята на жената и за страданията и...Мога да пиша още във връзка със състоянието на света и приносите на двата пола той да е такъв, какъвто го познаваме.

Считам, че по - голямата част от информацията в двата цитата е невярна, едностранчива.

Обяснението за състоянието на човечеството е по - сложно от "като цяло мъжете са виновни, защото те по природа са по - низщи". Намирам мнения от типа : "жената е виновна за грехопадението на човечеството; жените са по - низши същества от мъжете и нямат души" и "мъжът е виновен за огромната част от злото по - света, той е висше животно създадено за разплод и охрана на семейството, а жената е същинското божие творение" за крайни, неверни. Истината за състоянието на света е по средата. Не бих могъл да кажа, че единият пол е много по - виновен от другия (ако приемем, че някой от двата пола има по - голяма вина). А и да го кажа, не мисля, че може да бъде доказано категорично.

В тази тема са посочени използваните от мен, както и други аргументи в подрепа на една балансирана и по - истинна позиция : http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=2897

 

Ако някой се запознае с определени аргументи по темата за половете и състоянието на света, но продължи да отстоява крайна позиция, то този някой или има прекалено изкривено мислене по отношение на съответната тема или нарочно държи на своето.

Линк към коментар
Share on other sites

КОН ,да не мислиш че тя не знае . Пуска си ги ей така за раздумка . А и когато държавен глава ,на официално мероприятие , говори подобни неща ...

Хубаво е че го обясняваш ,защото сме претръпнали и го вземаме за в реда на нещата . Но пък чак да те учудва . :)

А за половете ? Различията са естествени , до като растем попиваме поведението и мисленето на групата , към която се самоопределяме . Основен момент е пола . Какво ще кажеш за твърдението , че жената и мъжа са двете лица на човека . Като такава тя е извела човека от рая , изкушавайки се .

Нелепоста в посочените от теб цитати (мнение 34) , я виждам като поставя сравнението , мъж/жена до това на , лява/дясна ръка .

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

 

 

От наблюдения и опит съм видяла, че единственото, което при мъжете е повече отколкото при жените, това е агресивността и мускулната маса. Цялата патриархална система се крепи единствено на това. Оттам идват войни, йерархии, жажда за власт и надмощие и всички негативни явления в обществото като следствия от това положение. Основния начин, по който мъжете отстояват и се налагат е позицията на силата. Тези черти, както и характерната за мъжа окосменост, са по-характерни за животинското царство, отколкото за съзнателно и духовно развито човешко същество. От тук следва да се запитаме, дали мъжете не са един по-развит животински вид, създаден изначално като инструмент за размножаване и с цел да служи, защитава и да работи за жената - същинския представител на човешката раса, Божието творение и подобие - и децата, на които тя дава живот и отглежда. Горе-долу както е с пчелите и търтеите например. Дали пък Адам не е направен от реброто на Ева? И после с агресия и сила завзема властта и преиначава приказката?

 

 

Намирам също така жените за по-духовни, по-възвишени и по-добри от мъжете. Това което се очаква от мъжа, е да носи храна, да защитава семейството, да извършва тежката физическа работа и да доставя репродукционен материал.

Жаждата за власт и пари, жестокостта, войната, перверзията и престъпността са свойствени за мъжете. Имам усещането, че в процеса на еволюция човешкото същество е отделило по-лошата страна от себе - мъжката (разделянето на полове) - за да се чувствува по-добре и същевременно да може по-удобно да работи за усъвършенствуването и подобряването й. Надявам се че се изразявам в достатъчно "прав текст", директно и откровено.

 

Абсурдно е  подчертаното .Кой да се чувства по добре ? Та ние не сме участвали съзнателно в разделението .Единствения смисъл за това разделение го виждам във възможността да научим нещо за любовта .Когато другия спре да ти е враг . Когато свалиш гарда и го допуснеш до себе си .Когато телесно и душевно , макар за миг и частично , двама се слеят ...Не че винаги се получава , но имаме шанс да се докоснем до усещания , споменът за които ни кара цял живот да копнеем за тях . И ги търсим постоянно и отново и отново . Търсим , а ключът е в нас .От нас зависи да преживеем единство в разделността си .Бих казал че моите преживявания са мое дело .И това е така , но слава богу , че я има нея , защото ако тя откликне в резонанс .......ставаш безсмъртен . Макар за кратко .

 

 

Линк към коментар
Share on other sites

 

Той ми се оплакваше доста често, че му се ебе и аз споделях чувството му, но не съм го приемала като предложение.

Това сигурно е убягнало от вниманието на някои от модераторите. :D

Линк към коментар
Share on other sites

Хайде сега. Това е от Психотерапия онлайн. Няма как да е убягнало на модераторите, след като всички мнения там се одобряват от модератор.

 

Иначе си мисля, че целта на тази тема е все пак да се изкаже някаква позиция по мнение, което ти е направил лошо впечатление във форума. По въпросното мнение не виждам какво може да се коментира.

Линк към коментар
Share on other sites

Станимир :

Хайде сега. Това е от Психотерапия онлайн. Няма как да е убягнало на модераторите, след като всички мнения там се одобряват от модератор.

 

 

Кон :

 

Това сигурно е убягнало от вниманието на някои от модераторите. :D

 

 

 

Иначе си мисля, че целта на тази тема е все пак да се изкаже някаква позиция по мнение, което ти е направил лошо впечатление във форума.

На мен ми се стори, че темата е за изказвания, които са ни се сторили възмутителни или забавни (било поради нелепо звучене, било просто защото ни се струват комични). Не ми се струва задължително да се изказва мнение относно цитираните думи.

Редактирано от Кон
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Това е вярно.

 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...